17220
  • Gerbill
    #6795
    Egy réteg Blending Mode-ját hogyan tudom Overlay-re állítani? Mert egy leírásban olvastam és mivel magyar a Photoshopom így nem találom. A válaszokat előre is köszönöm.
  • modellmaker
    #6794
    Sehogy. Tanulj meg angolul. Amíg nem beszélsz perfekt angolul, ne is merészkedj a számítógéped közelébe sem. Az Internetet meg pláne felejtsd el!
  • shipu
    #6793
    Hi!
    Nekem is az a gondom hogy a photshopom magyar de én azt szeretném hogy angol legyen.
    Azt nem lehetne megoldani?
  • daxan
    #6792
    Köszi!
  • ivjoe
    #6791
    Bal oldalt alul PS szótár.
  • daxan
    #6790
    A magyar Photoshop CS2-t nem lehet átállítani angolra? Mert az angol tutorialokat nem tudom megcsinálni :(
  • soma62
    #6789
    Értem máááááááár teeeeeeeeee!
  • modellmaker
    #6788
    bazmeg... "ugyanúgy ahogy az ecsetet is lehet." ebből melyik szót nem érted???
  • soma62
    #6787
    értem köazi!
  • zsolesz92
    #6786
    mit tovább? radir kiválaszt, ott van a lágyberem egyik oldalra huzva lágy másikra kemény vagy nem tom hogy van ott
  • soma62
    #6785
    És onnan tovább?? :S
  • modellmaker
    #6784
    a radír eszközt állítsd be rendesen. ugyanúgy ahogy az ecsetet is lehet.
  • soma62
    #6783
    Hol találom a lágyperem radirt??
  • acsati
    #6782
    és akkor a tutorba miért van?

    senki nem tudja hogy lehetne?
  • soma62
    #6781
    LoL nekem sincs rollover :S
  • zsolesz92
    #6780
    na kiprobáltam egy egyszerü téglalappal.

    drop shadownál distance 0 legyen, ez fontos.
    a spread meg a size-zal meg játszál, nekem összejött..
  • acsati
    #6779
    Imagereadyben még mindig nem találom a rollover fület. CS2-es verzióm van és a tutorialban még nem lehet CS3-as mer régebbi tutorial.
    az enyémben nincs
    -
    tutorialosban van

    Nekem vajon miért nincs? És hogy tudnám odarakni?
  • Atika :o)
    #6778
    Ez is jo otlet kiprobalom ezt is mert a masik megoldast probaltam mukodik is es eleg turhetoen nez ki :) de ezt is megprobalom koszi
  • acsati
    #6777
    enyém:


    tutorban:
  • acsati
    #6776
    hellotok
    imagereadyben kéne egy kis segitség. nekem valahogy nem ugy néz ki mint egy tutorialban nincs olyanom hogy "rollover". hol lehet?
    enyém:


    és a tutorialba:
  • zsolesz92
    #6775
    vagy kijelölöd a képet, select inverse soft brush aztá aggyá neki :D
  • zsolesz92
    #6774
    probáld ugy hogy teljesen a képed alá teszed az árnyékot és megnöveled a kiterjedését... remélem érthető, 2 csuszka van a drop shadowin belül(illetve sok de ami méretet növel az 2)
    size meg vmi másik, na azt állítsd..
  • Atika :o)
    #6773
    ok megprobalom en is amugy valami ilyesmire gondoltam akkor jutott eszembe mikor feltettem ide kepet mondom akkor mar mind1 :)
  • Basic
    #6772
    Próbáld meg úgy, hogy jelöld ki a képet. Csinálj egy üres layert alá, majd Select->Feather. És az így létrejött kijelölést befested feketére.
  • Atika :o)
    #6771
    hat nem tudom ftprol linkeltem be masnak megy meg eddig nem volt vele gond :(
  • lang14
    #6770
    és az a baj hogy nekem ez nem is kis árnyalatnyi különbség és roppant zavaró.. és ezt csinálja ha feltöltöm és megnézem valamilyen böngészővel...(spec. iwiw-re akartam feltölteni..)
  • Crem
    #6769
    én meg nem látom a képet...
  • Atika :o)
    #6768
    engem nem a kepen levo dolog erdekel :) hanem ahogy van az a feher keret es a mogotte levo arnyek hogy korbe van mindehol az ami kepen van nem lenyeges es ahol ezt talaltam volt mas kep is ami rendes kep volt nem 3d ban keszult
  • Met
    #6767
    ez inkább 3d-s progiban készült
  • Atika :o)
    #6766
    Sziasztok nem tud valaki egy tutorialt erre a megoldasra



    hogy a kep korul mindehol korbe legyen arnyek? Mert ha drop shadowsot hasznalok akkor azt valamilyen szogben teszi csak ra es ugy nincs az egesz kep mogott. Elore is koszi
  • The Garrett
    #6765
    kép lemaradt ^^
  • The Garrett
    #6764
    hmm most megneztem enis,
    megnyitottam egy kepet PS ben,és ugyanazt MSpaintben. aztan nyomtam egy printscreent és egymásra tettem a 2 képet. Tenyleg latszik par arnyalatnyi kulonbseg a paintbol printscreenelt kép és a ps ből printscreenelt közt.

  • SZilaJMaGGoT
    #6763
    Jah, akkor bocs... :D
  • lang14
    #6762
    "minek neked paint"
    csak példának hoztam fel... nem az a lényeg..
  • SZilaJMaGGoT
    #6761
    Minek neked paint??
  • lang14
    #6760
    ..."CMYK-ban mutatja..."

    helyesbítve: olyan mintha.. átállítom ps-ben akkor ott ilyen látványos az eltérés
  • lang14
    #6759
    tudom hogy az IE nem szereti a png-t egyszer már mondtad nekem egy másik topicban, de.. JPG-ben töltöttem fel...

    kipróbáltam hogy egymáy mellé raktam print screenelve a megjelenített képeket (ps, win kép és faxmegjelenítő, paint, explorer) és: ps-ben semmi különbség a négy ablak között még így sem de paintbe megnyitva nem ugyanúgy nézki, megint ugyan az a hiba.. érdekes..
  • Dj Faustus #6758
    "szerintem a probléma abban van hogy RGB-be jelenítve meg Ps-ben meg akár a Win képmegjelenítőével jó, de a paint meg a browser CMYK-ban mutatja..."
    Nem az a probléma.
    A browser, a paint, maga a számítógépes megjelenítés RGB színtéren alapszik (additív színkeverés).
    A nyomdában a CMYK (quadrotone) színteret alkalmazzák (szubtraktív színkeverés). Hacsak nem több színből kevernek (például hatszínnyomás).

    Ha a képet RGB színtérrel mented el, akkor annak minden számítógépes programban ugyanúgy illene kinéznie (jó, vannak kivételek - például az IE nem szereti a PNG képeket, és elcseszi a színeket, meg az átlátszóságot).
  • lang14
    #6757
    nem tudnátok segíteni egy olyan problémámon hogy:
    - csináltam egy képet elmentem (jpg, png az most mindegy)
    és ha megnézem tök jó hogy ugyan olyan fekete a kép mindenhol, de ha megnézem painttel, vagy feltöltöm netre akkor már nem, és úgy irtó ronda...
    szerintem a probléma abban van hogy RGB-be jelenítve meg Ps-ben meg akár a Win képmegjelenítőével jó, de a paint meg a browser CMYK-ban mutatja...
    Kérdés: nem lehet azt megoldani hogy ez ne ilyen legyen anélkül hogy bele kellene nyúlnom a képbe és szerkesztenm kéne rajta megint?
  • autoszimulator
    #6756
    Nem segít ha feljebbveszed a prioritását a feladatkezelőben?