17220
  • modellmaker
    #7315
    oks. :) nm.
  • JAG1
    #7314
    Zsíííír....
    Megvan, thx.
  • modellmaker
    #7313
    "... lenyomva a ctrl-t." ekkor kijelölődik a csillag réteg tartalma. utána már lehet belőle ecsetet csinálnmi (define brush)
  • modellmaker
    #7312
    ill. ki lehet csak a csillagot is. ahogy a 7. lépésben írja hogy "flatten the whole thing" na az nekd nem kell akkor. csak azokat a részeket egyesítsd amik a csillaghoz tartoznak, a fekete hétteret ne. mikor ez kész a csillag réteget kel invertálni. (ctrl+i) na ekkor nem fogsz belőle semmit látni ha fekete hátteret nem szeded ki alóla. (katt a kis szemre a réteg mellett) most pedig a csillag rétegen katt, közben tartsd lenyomva a ctrl-t. ha így se megy vegyél fel msnen :D (lásd: mail címem)
  • modellmaker
    #7311
    de csak a csillagot nem lehet kijelölni, hogy ecsetet csinálj belőle. egy nagyobb területet kell körülötte. de az úgyse fog látszani ha már úgy használod, mint ecset, csak a csillag.
  • JAG1
    #7310
    Ne haragudj, de nem értem. Amúgy nem vagyok ennyire körülményes, csak ez most kicsit magas nekem. Minek jelöljem ki elliptical marquee toll-al?

    Csak ki szeretném azt a kurva csillagot vágni. :-)
  • armageddon666
    #7309
    no reklám (vagy ez nem az?)
    ezen túl viszzont érdekesnek hangzik ^^
  • Achnot
    #7308
    Üdvözlet!

    Egy hétvégén megjelenő új, magyar számítástechnikai újság létrejöttéről szeretnék hírt adni! A CGH (Computer Graphic Hungary) kezdőknek és haladóknak adhat segítéseget tutorialok alapján, új programokat mutat majd be, bepillantást nyújt a „CG életbe” interjúk segítségével, illetve filmekhez és játékfejlesztésekhez használatos trükkökről mesél majd, sok-sok színes képpel, és magyarázó szövegekkel!
    Az újság PDF formátumban lesz majdan letölthető, addig is érdeklődni lehet, a: [email protected] msn címen!
  • modellmaker
    #7307
    ja hoppá, sry. egy vmi elkerülte a figyelmem. nem azt írja hogy csak a csillogást jelöld ki.

    szal mikor kész van az egész akkor a fekete réteggel együtt kell egyesíteni. utána ctrl+i és kijelölni az egész csillogást elliptical marquee toll-al pl.

    lásd
  • Czdano
    #7306
    csináld átlátszó rétegre. igaz ugy nem látod annyira mikor csinálod..
  • JAG1
    #7305
    Szal.

    1 kép
    2 képitt az a baj, hogy egyrészt nem az egész alakzatot jelöli ki. Látod, a körvonalat nem, majd nem is engedi brushnak.
  • modellmaker
    #7304
    amikor készen van a csillag akkor a fekete réteget töröld ki. egyesítsd a megmaradt rétegeket. crtl+ katt a réteg miniatűr képén-nel tudod kijelölni az egészet ami a rétegen van.
  • JAG1
    #7303
    Mégse... :-D

    Mind1, ha valakinek megy, elmondhatná, hogy köll'.
  • JAG1
    #7302
    Jó strono, megoldottam.
  • JAG1
    #7301
    Hádde' az ember is fekete háttérrel dolgozott, ráadásul kijelölésnél nyomom a ctrl+i-t, szal a kijelölésnek kéne az inverze.

    Nem is ez a baj, hanem, hogy nem tudom normálisan kijelölni úgy, hogy csak a csillag maradjon, és ne legyen vagy fekete itt-ott, vagy áttetsző.
  • modellmaker
    #7300
    a CTRL+I parancs az inverzét adja a képnek. mivel fehérrel dolgoztál, ctrl+i-re fekete lesz az egész.
  • JAG1
    #7299
    Itt a 7. lépést segítsen már valaki megoldani, mert már a hajamat tépem.
    Nem tudom normálisan kijelölni úgy, hogy amikor brusht csinálok belőle, ne legyen vagy fekete, vagy áttetsző maga a csillag alakzat.
  • Amse
    #7298
    lehet, de csak ha szövegboxba rakod. ha a text toolon vagy ne csak egyet kattints hanem húzz vele egy tetszőleges nagyságú boxot(utólag állíthatos a méretét) és abba írj.
  • totya24
    #7297
    hali!
    valószínű, nagyon buta kérdést teszek fel, de hogy lehet sorkizárt rendezni egy szöveget egy layeren? lehet egyáltalán?:S
  • brashA
    #7296
    .)
    vagyis kösz
    plugin:installálod a Photoshop/plugin/effect mappába, következő indításkor meg fog jelleni a plug a filkterek legalján
    ez én voltam...
  • JAG1
    #7295
    Nm. :-)

    Neménvótam...
  • brashA
    #7294
    kösz
  • JAG1
    #7293
    Amúgy egy ilyen plug-int, hogy a rákba indítok el?
  • droidika
    #7292
    ...a képen, nem is annyira az árnyék látható, mint inkább a tükröződés...
    erre a legegyszerübb módszer, ha csinálsz egy másolatot (pl. kalapács 2)ezt a másik alá húzod, leveszed az áttetszőségét (így olyan mintha tükröződne) a felesleget + kiradírozod. (lehet életleníteni, maszkolni, stb)
    ...az árnyékolásra + annyit, hogy minden rétegnek tudsz vetett árnyékot(stb) adni, teljesen szabadon!
    3 D shadow ez egy free plug in!
  • JAG1
    #7291
    Sztem tedd rá a figurát, majd nyomtatásnál add meg, hogy 10*15 képet akarsz belőle nyomtatni. Vagy a kép megnyitása után: Image - Image Size...
  • marcusz
    #7290
    Sziasztok!
    Kérdezni szeretnék Tőletek:
    Van egy 1024x768-as 8,67cm széles és 6,5 magas meseképem, amit arra használnék fel, hogy egy kisfiút illesztek bele. És húsvéti üdvözlő lap lenne belőle, vagyis szeretném ki is nyomtatni. Mit csináljak vele, hogy egy 10x15-ös képet tudjak belőle készíteni? Hogyan méretezzem át vagy mentesem el? A kép egyébként itt van:
    mesekép
    Minden ötlet érdekel.
    Köszönöm.
  • brashA
    #7289
    üdv lécci segítsen aki tud lécci segítsen!! (kezdő kérdés) Hogy lehet tárgyakat elhelyezni, úgy mintha egy valóságos sík felületre lennének ráhelyezve??
    Ilyesmire gondolok (ezt találtam hirtelen):
    http://i58.photobucket.com/albums/g242/BNBandi/n_1173254507.jpg
    Ha megvannak layerbe a tárgyak ilyenféle effektet?, filtert?, (vagy mi ez??) hogy lehet csinálni?
    De tényleg segítsetek,kösz
  • ivjoe
    #7288
    Stock fotós oldalakról?

    http://www.morguefile.com/
    http://www.sxc.hu/
    stb...
  • MasterJay
    #7287
    Hy!

    Tudnátok nekem adni egy angol nyelvi fájl-t CS2 9.0-hoz?

    üdv.: MJ
  • Crem
    #7286
    Hi!

    Nem tudjátok, honnan lehet letölteni olyan packokat, amiben fehér háttérrel lefotózott tárgyak vannak?
    Gondolok itt képkeretekre ,emberekre,külömböző tárgyakra, stb...



    Egy spanyol oldalon egyszer találtam ilyet,(IMAGENS PARA PHOTOSHOP) de azóta semmi...
  • Crem
    #7285
    1, Ha megvan a kivágott képed, csinálsz egy ugyanakkor ÚJ képet: fájl>>>Új. (itt kiválasztod a háttér tartalmát: ÁTLÁTSZÓ-ra.
    2, Áthúzod a képet amit kivágtál.
    3, elmented úgy, hogy nem a normál mentést kéred, hanem mentés webre. itt be tudod állítani , hogy .gif,.png legyen. illetve a csatornákat és a színmélységet.


    Ilyesmit kell látnod.:)
  • Kardél
    #7284
    Üdv.
    Kérnék egy kis segítséget. Nagyon alapot kérdeznék. Ugyebár a png-k képesek rá hogy háttér nélküliek legyenek. Én az Adobe Photoshop CS2-t használom és nem sikerül úgy meggyártani a képet hogy a háttér eltűnjön. Lenne valaki aki leírná részletesen hogy hogy kell kivágni egy formát majd azt úgy szerkeszteni hogy csak maga a forma látszódjon később, persze a kiterjesztés png legyen. Előre is THX.
  • ivjoe
    #7283
    Sztem elég lesz!
  • Wreck86
    #7282
    b+ ! :)
  • JAG1
    #7281
    Jahhh a csajos? Azt csak poénból csináltam 2 perc alatt.:-)


    b+
  • Wreck86
    #7280
    kicsit jobban olvaszd rá a fejekre,vagy nemtom,kicsit elüt..
  • JAG1
    #7279
    Ménem b+?
  • Wreck86
    #7278
    mi ez??? Jag b+ nem lett szép:( :D
  • JAG1
    #7277
    :-DD
  • JAG1
    #7276
    Jóvan, csak unatkoztam. :-)
    De ha köll, módosítok rajta, vagy valami...