17220
  • Newfronter
    #7355
    Elvileg van már full CS3, a gfxnews.ru-n épp feltöltés alatt van, de még várunk hogy tényleg valódi-e, igaz oda nem szoktak fake dolgokat tenni.
  • Amse
    #7354
    beta...
  • droidika
    #7353
    ...én ugyan CS2 használok, de többször olvastam, hogy a CS3 béta néha magfikul. van hozzá valami fix, keress rá, vagy reinstal :D
    / van aki azt mondja, neki még így, többszöri újratelepítés után is megéri a töbletszolgáltatása miatt...hááát nem tudom, nekem nem lenne kedvem geccózni /
  • berlinboy6329
    #7352
    Hi all!

    Egy kis gondom támadt a PS CS3 beta-jával.Nem tom kijött-e már a rendes,de nem is ez a baj.Az gazi probléma az,hogy használom a PS-t.És mikor elindítom,akkor ugye feljön egy kis töltőablakocska(szép kék :))és bejön a PS.De Random idő után(hetek,hónapok)mikor elindítom a progit,betölti az alapokat(szürke háttér,menüsor)és a kis ablakocska be sem jön,hanem mindenféle hibaüzenet nélkül kilép.Ez mitől van?
  • modellmaker
    #7351
    edit -> fill /pattern-nel is ki lehet tölteni :) az hamarabb van.
  • Palinko
    #7350
    köszi szépen segített :)
  • zsolesz92
    #7349
    nyitsz egy 10*10es transparent(átláccó) uj dokumentumot.
    előveszed a pencil toolt(brush tollra jobb gombbal kattintasz, majd rá katt a pencilre(ceruza eszköz)
    mérete 1 px legyen.
    nagyíts rá a képedre maximálisan (1600* nagyítás)
    most a jobb felső sarkába tetsdzőleges színnel kattintasz a cerkával.
    aztán alá és mellé(szóval átlóban) igy végigmés az egészen, a bal alsó sarokban kell az utolsó kockát tenned.
    most edit->define pattern.
    és adsz neki egy tetszőleges nevet.bezárod a képet.
    előhívod amire szeretnéd a csikozást.(azt a képet)
    ha nincs ilyen akkor uj dokumentum.

    van egy olyan eszköz h stap tool (pecsét)
    erre ha jobb gombbl kattintasz előjön a pattern stamp tool.
    ez kell nekünk. állítsd be vmi nagy méretre a méretét, majd kemény (ne szőrössel) kezd el befesteni a képed. ekkor ilyen vonalakat fox látni, naggyábol ennyit. Fontos h uj layerre csináld, ekkor tudod a színét is változtatni(jobb gomb a layeren, blending options, és color overlay.
  • Palinko
    #7348
    valami ilyesmit szeretnék csinálni:

    tutorial van rá valahol?
  • JAG1
    #7347
    Pl.
  • Basic
    #7346
    Kijelölöd a szemet, és állítgatsz a Hue/Saturation-on.
  • SeLFisCH
    #7345
    valaki elmagyarazna vagy adna egy jo tutorialt profi szemszinezeshez ps-ben?
  • winona
    #7344
    kösz, imageshack :/
    talán innen jó lesz:


  • modellmaker
    #7343
    az az átszóródás miatt van. talán próbálj meg alá tenni egy kisebb fehér ugyanilyen alakzatot.
  • winona
    #7342
    hi,

    egy áttetsző képet szeretnék készíteni (png-t), de az a problémám, hogy a fadelt alakzat fehér és fekete háttér előtt jól mutat, viszont színesnél egy sötét gyűrű veszi körbe. erről beszélek:



    van erre valami megoldás? előre is köszi!
  • Basic
    #7341
    Én az ilyesmit úgy szoktam, hogy először, még a magas felbontású képen szűröm egy kicsit a zajt, ami a részletek elvesztésével jár. Egyszerű megoldás erre a Filter->Noise->Despackle, de ha pontosabban akarsz dolgozni, akkor Filter->Noise->Dust and Scratches. Ezután kicsinyítem a képet, és a Resample Image-t Bicubic Sharper-re állítom, mert ez ajánlott kicsinyítésnél.
  • modellmaker
    #7340
    Image-> Image size-nál lehet beállítani a kép méretét, (szélesség*magasság) így nem kell összehúzgálnod. azon csak kis mértékben lehet javítani, hogy szemcsés a kép. ez most sajnos nem ugrik be, hogy hol.. majd megkeresem.
  • Tsippsy2
    #7339
    Segítsen valaki, please..
    Van egy mondjuk 5 Mp-es képen ez ugye 100%-on szemcsés, na most ebből szeretnék Photoshopban egy 2Mp-es 100%-on nem szemcsés gyönyörű képet kapni.
    Amikor fogom a képet kijelölöm, és szabad alakítás, majd összehúzom a megfelelő méretre, és alkalmazom, akkor 100%-on ugyanolyan szemcsés lesz mint az 5Mp-es kép...
    Erre nincs valami megoldás?
  • Newfronter
    #7338
    Mondjuk ez Magyarország, az USA-ban valószínű hamarabb kapják meg.
  • Met
    #7337
    Itt olvastam
  • Newfronter
    #7336
    Én meg úgy tudom hogy ebben a hónapban szállítják ki a boltokba és meg is jelenik. De a te infód frissebb?
  • toysoldier
    #7335
    Estét mindenkinek

    Mindig ha írni akarok 1 képre akkor ezt hibát írja ki.
    Valakinek van 5lete h miért?

    (sry ha láma kérdés, elég kezdő vagyok ^^)
  • Met
    #7334
    azt olvastam, hogy várhatóan május elején jelenik meg
  • modellmaker
    #7333
    passz... sajnos nem tom mi baja lehet =/
  • Newfronter
    #7332
    Adobe Creative Suite 3 Design Premium for Mac OS X (Final, US Pre-Release)
    MAC-re már megjelent torrent oldalakon, már csak a PC verzió kell. :)
  • Palinko
    #7331
    ja ami érzékeli mit rajzolunk?
    hát olyan nincs. de én szeretem a nagy kihívásokat, bár ne lennék rohadt kezdő :)
    hát remélem majd valakinek akad valami hasznos tutorialja :)
  • Crem
    #7330
    nem kis feladattal kezdesz.:)

    Ha van egy egy VaCom pados, akkor persze annyira nem nehéz...
  • Crem
    #7329
    jó még a kiragadás is.
  • drob
    #7328
    Sziasztok! Ha egy ilyen képet szeretnék fényképből készíteni, akkor körbejelölöm lasszóval és kitöltés valamilyen színnel, vagy van rá más megoldás?
  • Palinko
    #7327
    van egy elképzelésem, bár elég komplikált lenne...
    szeretnék csinálni egy katonamintás pingvint salutálva + egy katona sisakot a fejére, lelógó csattal.
    van ez a tutorial:
    http://www.tutorial.hu/node/572
    na ebből kéne kiidulni szerintem. a többi gondom,hogy nem tudom,hogy csináljak katonamintát meg a katona sisakot...
    szóval van arra is tutorial,hogy segítsen ezt nekem megvalósítani?
  • brashA
    #7326
    üdv, nem, sztem minden beállítás okés, ezt látom:
    http://i58.photobucket.com/albums/g242/BNBandi/mnincsbet2.jpg
    a layerben megjelenik amit írok, szóval beveszi amit írok, de mégse jelenik meg, nem tudom mi baja
  • modellmaker
    #7325
    a szín jó? nem csak ugyanezzel a színnel próbálsz meg írni, mint ami az alatt alévő réteg?
  • brashA
    #7324
    heló, mér nem tudok írni photoshopba?
    Kiválasztom a type toolt kattintok a képre és mindig csak egy fehér apró négyzet jelenik meg, írhatok bármit, állíthatok bármekkora betűtípust, mindig csak azt a fehér kis négyzetet látom, pedig régebben tudtam írní rendesen, mit rontok el?
  • kisstehen
    #7323
    Sziasztok!

    Segitsetek lécci, nem tudom feltelepíteni a photoshopot, próbáltam a kóddal is, de nem ment raadasul a crack activation-t faranciaul akarja velem megértetni, amúgy 8-as verzioval probalkoznék.Ja és nem vagyok egy számitógép zseni se.

    Elöre is köszi......
  • Dougie
    #7322
    köszi a segítséget
  • droidika
    #7321
    Ps-hez szótár.
  • modellmaker
    #7320
    az első és a harmadik kép sima fekete-fehér. arra itt van ez:
    Black and Whites Using Channel Mixer

    a második kép IR (infra red - infravörös), arra i svan tutor csak azt most nem találom. érdemes azért szétnézni pl. pixel2lifon. lásd banner.
  • droidika
    #7319
    ...Digiretus-on találsz 3 módszert is a képek fekete-fehérré alakítására ill. Szépia hatásra is és Fotók keretezésére is találsz vagy 4 módszert!
    ( visszanézve a linkeket, én hiába kerestem ki neked, nem linkelte, de a lenyíló menüből kiválaszthatod)
  • Dougie
    #7318
    üdv
    az lenne a kérdésem, hogy a photoshopban mit csináljak, ha ilyen stílusúvá akarok alakítani egy képet

    1
    2
    3

    gondolom nem csak annyi, hogy fekete-fehérré változtatás
    ja, és bocs az amatőr kérdésért
  • Sitnyikk
    #7317
    Anatil részéről ez nem reklám volt, csupán tudatta veletek, hogy hétvégén megjelenik az első szám! (Mellesleg találhattok majd benne egy interjút vele, és az ő képe van a címlapon, mert szoros küzdelemben kiérdemelte azt ;))
  • droidika
    #7316
    ...ha odáig juttok, hogy kiadjátok, légyszives jelezd, engem érdekel. (nem használok msn-t, dobj egy privátot)