17220
  • acsati
    #7678
    egy autot hogy rajzoljak körbe pen tool-al hogy szép legyen? van ehhez vmi leirás vagy csak gyakorlás kérdése?
  • acsati
    #7677
    oké. köszi
  • Met
    #7676
    Vagy Corelben Corel Trace-el, vagy Adobe Stream Line-al
  • robos
    #7675
    Pl. Illustrator-ba Live Trace-szel...
  • acsati
    #7674
    hellotok
    egy képet vektorizálni hogy szoktak?
  • robos
    #7673
    Csak kattints vissza "R" -ből a HSB-be....
  • adsa
    #7672
    halisztok. nem tudja vki hogy lehet visszaállítani az eredeti állapotába a Color Pickert mert ilyen és ilyen kéne előre is kösz
  • Madnv
    #7671
    Hello! Kösz, ezzel a színtartományos kijelöléssel sikerül, bár nem a legegyszerűbb. (annyi baj legyen) Egyébként a sima windowsos paintre gondolok. Ha rákattintasz a kijelölés ikonjára, alul megjeleni még 2 ikon ahol kiválaszthatod h a hátteret is kijelölje, vagy csak a rajzot.
  • grebber
    #7670
    EZT sikerült kezdetnek összehozni.
  • robos
    #7669
    Ennek pont ez a lényege! Ezek pont arra valók, h mintát vesznek egy területről amit másolni (klónozni) szeretnél arra a részre amit el akarsz tüntetni...
  • grebber
    #7668
    Előbb már már majdnem sikerült de az a gáz hogy amikor javító ecsettel görcsölök attól távolabb megjelenik egy másik kis izé nemtommi és azt másolja az ecsetem tehát csak elkurja a képet :(
  • robos
    #7667
    Photoshop Retouching Techniques Tutorials

    Továbbá ajánlom figyelmedbe a gúgl-t, ő sok oldalt ismer ami retus technikákkal foglalkozik, sok sikert hozzá....
  • robos
    #7666
    Erre vannak a következő eszközök:
    - spot healing brush tool
    - healing brush tool
    - patch tool
    - clone stamp tool (clone source panel)

    Ezeket retulásához használják, pont arra amire neked is szükséged van.
    Jah, és persze sok-sok gyakorlás...
  • grebber
    #7665
    Valaki letudná nekem irni annak a menetét hogy egy képről hogyan lehet eltüntetni egy szöveget de ugy hogy ne lehessen észreveeni??

    A photoshop munkák tipikban kértem segítséget ott megcsinálták nekem a képet és szeretném én is kiprobálni.
    Ott azt irták hogy : Helyi javító egyet eszköz, javító egyet eszköz, maszatoló, életlenítő. Nos én kerestem ilyeneket de nme találtam :(
  • cr3ativ3
    #7664
    Erre.
    Kösz, szépen :)
  • serito
    #7663
    Kérdés:
    PS 10 -ben, hogy lehet egy animációt mozgó .gif-nek elmenteni.
    Korábbi verziókban volt egy "save as optimized....." ebben viszont nem találok ilyet!
    köszi a segítséget!
  • Crem
    #7662
    nem erdeti Ps jujujuj...

  • robos
    #7661
    Magyar menüvel PS?! Jujj....
  • Crem
    #7660
    Erre gondolsz?
  • cr3ativ3
    #7659
    ?
    Légyzi, kéne sürgösen...
  • Crem
    #7658


    Nem tudja valaki, hogy mikor jelenik meg a honosított változat CS3E-böl?
  • braaa
    #7657
    ugyanúgy a "csodapálcával" (Magic Wand) mint pspbe, ugyanugy is néz ki, a lasszó és a crop tool között keresd
  • Basic
    #7656
    Paint alatt a windowsos paintot érted, vagy a paint shop pro-t?
  • Basic
    #7655
    Kijelölöd az egész fekete hátteret: Select->Color Range
    Megfordítod a kijelölést: Ctrl+Shift+I

    így minden ki lesz jelölve, kivéve a fekete hátteret.
  • Madnv
    #7654
    Bocs, de ezt nem értem. :) Elmondanád részletesebben? Lehet, hogy nem írtam le elég egyértelműen, szal megpróbálom mégegyszer. Zsóval pl. van egy olyan képem amin egy focilebda van és a háttere zöld. Namost ha én kijelölöm a labdát téglalap kijelölővel ugye viszi az egészet. Paintben lehet olyat, gondolom ebben is hogy felismeri a különböző színeket így csak a labdát fogja másolni/vonszolni, kihagyja a zöld részt körülötte, mintha kézzel körülvágtam volna. Kösz mégegyszer. :)
  • cr3ativ3
    #7653
    Hogyan lehet psp fájlokat photoshopba importálni plugin segítségével (vagy nélkül), vagy psp fájlt psd-vé konvertálni valami kis progival
  • Shiwo
    #7652
    kijelölöd a hátteret, majd megfordítod a kijelölést..
  • Madnv
    #7651
    Hello! Ha van 1 képem aminek mondjuk fekete háttere van és előtte van 1 logó, hogy kell a photoshopban úgy kijelölni, hogy a hátteret ne jelölje ki csak a logót? A Paintben is van ilyen funkció csak ott szem előtt van és így egyszerű. Előre is kösz.
  • Basic
    #7650
    Próbáld meg letölteni a hiányzó dll fájlt, hátha menni fog.
  • Penec
    #7649
    Nekem is szokta... :S Belépek és nincsenek ott nem tudja vki mi a baj??
  • Czdano
    #7648
    Fönti window gombra katt és pipáld ki a layers, navigator és egyéb dolgokat :) (velem is előfordult ilyen csak magátol tüntek el cuccok o.0)
  • Wreck86
    #7647
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem hogy PS CS2-nél tesóm elállította azt,hogy a jobb oldalon látszódjanak a layer dolgai,meg azok amik alapból látszódnak jobb oldalon(valszeg azt zárta be először,nem az egészet a nyomi).Hogy tudnám őket visszahozni?
  • Penec
    #7646
    Hello!

    Nem akar elindulni a Photoshop és ezt a hibaüzenetet írja ki:
    " Az alkalmazást nem sikerült elindítani, mert AWSCommonUI.dll nem található. Az alkalmazás az alkalmazás újratelepítése megoldhatja a problémát."
    Mi lehet a gond??:D
  • artschi
    #7645
    Itt a válasz.
  • weise
    #7644
    Sziasztok!
    Egy kis font problémám van. A gépemre telepítve van egy két nagyon szép font de sajnos a Photoshopban az ékezetek miatt nem tudom használni mert nem jeleníti meg, míg a word pedig simán dolgozik vele! Mit lehet vele tenni?
  • Met
    #7643
    lehet
  • repvez
    #7642
    Nem találom azt a tutort ahol egy képen a 3 nézeti képet szétvágják a különbözö nézeteknek megfelelö különállo képekre hogy azt fel lehessen használni 3d-s programokhoz referencia képként.
    Ha valaki tud ilyenröl kérem linkelje be.
    Köszi
  • modellmaker
    #7641
    - Kijelölöd a kép azon részét amit meg akarsz tartani. Select-> invert selection. és kitöltös azzal a színnel amivel akarod a keretet.
    - Edit-> Stroke itt pedig be lehet állítani, hogy milyen színű legyen, az áttetszőségét, stb.
  • Dying Soul
    #7640
    Sziaasztok!
    Biztosan amatőr kérdés, de meg tudnátok mondani, hogyan csinálhatok a képem köré fekete keretet, mint pl ez?
  • zsolesz92
    #7639
    hát a windnél egyértelmü mivel szelet jelent tehát egyik oldalról átfujja a másik oldalra a színeket.