17220
  • joebacsi
    #9239
    nincs ilyen brushom
  • zsolesz92
    #9238
    brush mérnemjó?
  • Evin
    #9237
    A szoftver.hu videók részlegében vannak Photoshop TV adások, ott vhol a 46.rész környékén csinálnak ehhez hasonlót. Persze eredeti kék színnel.
  • joebacsi
    #9236
    van valakinek valami ötlete rá, hogy ilyesmi rendkívül dizájnos "izé" hogy tudok alkotni? :)

  • NessieGraf
    #9235
    PS Munkák topicban volt. Ha már nincs kint a fejlécben (nem emlékszem), kérd Bextertől priviben.
  • arankamama
    #9234
    Sziasztok!

    Nem szoktam feleslegesen irogatni, visszaolvastam itt és a photoshop munkák topikba, egy fórumozó belinkelt egy tutorialt amin végigvezetik a neon használatát egy csajnak a kezén, neon szóra nem találtam.

    köszi!
  • robos
    #9233
    Letölthető Photoshop szótár, ingyen

    Persze csak annak, akinek kell...
  • Atika :o)
    #9232
    aha ez ilyen babralos dolog ok koszi :)
  • NessieGraf
    #9231
    Igen. Megnézed mi torzul, visszavonod, utána piszka, aztán újra.
  • Atika :o)
    #9230
    na valahogy nekem ha cmyk color van kivalasztva akkor az Image Adjusment Exposure nem aktiv csak rgb-ben az vagy ezt rgb ben kell megcsinalnom es aztan konvertalnom cmyk be????
  • Atika :o)
    #9229
    koszi szepen
  • robos
    #9228
    Két hasznos link:

    - Képek előkészítése nyomtatáshoz
    - A színek ellenőrzése a képernyőn

    De még nagyon sok hasznos info van azon az oldalon, csak győzd őket végig olvasni, és na persze alkalmazni is...
  • Atika :o)
    #9227
    Hat ez az hogy photoshopban en se nagyon latom kulombseget de ha kepnezovel nezem ott mar latom hogy jo nagy a kulombseg a szinekben es hogy muszaj modositanom parat mert csunya lesz a nyomtatason. En meg csak most kezdtem el foglalkozni ugy igazabol ezzel foleg a nyomtatasra valo elokeszitessel olyan hobbiszinten. Majd este otthon ha nem boldogulok meg jelentkezek sajnos itt meloban nincs photoshop.Addig is koszi
  • NessieGraf
    #9226
    Kérdezz bátran, szívesen válaszolok. De azért egy apróság: sokszor dolgozom nyomdához is rgb-ben, mert a monitor akkor is rgb, ha a fejem tetejére állok. Másolatot szoktam áttenni cmykbe, azt piszkálom, míg nem hasonlít az eredetire. És még ilyenkor is kell próbanyomat, mert csak az a mérvadó.
  • Atika :o)
    #9225
    koszi a tippeket joljonnek ;) meg ha van jotanacsod szivessen fogadom :)
  • NessieGraf
    #9224
    Image Adjusment Exposure Gamma esetleg Offset. Szoktam használni olyan megoldást, hog másolat a kép rétegéről, majd rétegmóddal és átlátszóság/kitöltöttség beállításokkal addig piszkálom, míg végül tetszik.
  • Atika :o)
    #9223
    Hat en is ugy csinalgatom de ha hasznalok valami jpgt pl akkor az ugyis el lesz cseszve cmyk-ben azzal mit tudok csinalni hogy ne legyen par szinugymond kiegve?? mert ha elmentem es meglesem kepnezoben vilagossabbak a szinek es par helyen tulvilagos es az ugy nemjoo
  • phoenix1
    #9222
    a bannerben lévő linkeket lehetne html-be?
  • HIE
    #9221
    1. Google (Amit eddig tudok azt is nagy részut onnan szedtem ,de így nem találtam erre rá)
    2.Nem tudtam, hogy vannak hozzá külön anyagok, ezáltal nem is kerestem.
    3. Bannerbe bemélyesztett linkeket, csak azután vetetm észre, hogy írtad, azután meg is néztem őket.)
    4. Remélem nem okoztma lelki traumát, hogy feltettem ezt a kérédst. :P Cserébe ponotról-pontra válaszoltam az összes kérdésedre...
  • sztyui2
    #9220
    Köszi szépen, megmentetted az életem:D
  • ProGabe #9219
    animation ablak bal alsó sarkában forever legyen beállítva!
  • sztyui2
    #9218
    Meg tudná mondani nekem valaki, hogy hogy kell PS CS3-ban megcsinálni, hogy az animáció ismétlődjön? Odáig már nagy nehezen eljutottam, hogy folyékony legyen, de nem akar ismétlődni, amikor lementem. Mit kell beállítani és hol? Sürgős lenne.
  • Bala10
    #9217
    szerintem azok a linkek nem túl feltünőek. ha vki nem mondja konkrétan, hogy az link, nem is kattintok rá, úgy belesimul a dizájnba. :)
  • robos
    #9216
    Most őszintén, eddig hol kerestél Ps-ről infókat?!
    Kerestél egyáltalán hozzá vmiféle anyagot?
    Megnézted egyáltalán a bannerben lévő linkeket?

    Nincs több kérdésem, leülhetsz...
  • HIE
    #9215
    Nem rég van photoshopom, tudok is már néhány dolgot, de nem tudja valaki, hogy pl, hogy csinálhatok ráncokat egy arcra? Öregíteni akarok :P
  • artschi
    #9214
    ha nyomdába megy az anyag, érdemes már cmyk-ban elkezdeni megcsinálni, nehogy az rgb -> cmyk konvertáláskor meglepetések érjenek.
  • Atika :o)
    #9213
    Azt eszrevettem hogy valtoznak szinek, de muszaj cmyk et hasznalnom mert nyomtatasba megy a dolog es ott ezt hasznaljak aztan kikotelt.
  • NessieGraf
    #9212
    Az RGB CMYK átállítás sokkal érdekesebb kérdés, mint gondolnád. Bizonyos színek esetében csak egy mozdulat, de ez nem mindig igaz. A nagyon élénk, telített színeket a cmyk fakítja, sárgát, narancsot sötétíti. Ez csak határokon belül korrigálható, mert a cmyk kevesebb színt, árnyalatot tud, mint az rgb.

    Egyszer csináltam egy hátteret (színátmenetek) nem lehet cmyk-be állítani úgy, hogy akár csak hasonlítson az eredeti rgb-re.
  • ToCsEk
    #9211
    hali, lenne 1 kérdésem: hogyan tudok photosoppban egyszerre 2 képböl animációt csinálni? mert sehogy sem megy két képpel.
  • Dreaming
    #9210
    hiába van oda irva egy kukkot nem értek az angolból:D
  • Atika :o)
    #9209
    koszi
  • droidika
    #9208
    ...valószínű!
    ...a tegnapi kérdésedre nézd meg EZT (CS2 óta van image warp funkció, amivel arra hajlítod a képet amerre akarod)
  • Atika :o)
    #9207
    hi ha van egy RGB kepem es szeretnem atkonvertalni CMYK colorba akkor csak siman a Image/Mode menuben kivalasztom hogy CMYK es kesz is???
  • zsolesz92
    #9206
    legközelebb talán majd használja, már tudja hogyan kell, fejlődött egy kicsit, újat tanult xD
  • Bala10
    #9205
    miért ne, ha van olyan aki megkeresi helyette
  • zsolesz92
    #9204
    google forever

    elsők között dobta

    ennyire lusták ne legyünk

  • Dreaming
    #9203
    Amire rájöttem hogy az IE 6 osba valamit megint álitottak és igy a pngt rohadtul nem kezeli le csak egy ronda szürke fehéres háttérel firefox meg IE7 el tökéletes, ha valaki erre tud kódot megoldást szivesen fogadom:-)
  • autoszimulator
    #9202
    Na így már értem, köszi, ezt én sem tudtam :)
  • Atika :o)
    #9201
    Sziasztok tudna nekem valaki egy tutorialt adni vagy tanacsot hogy azt hogy tudom megoldani photoshopban hogy van egy kepem es azt szeretnem hogy az alja hatrafele hajoljon mintha egy hengerre csavarodna fel a kep van erre valami megoldas???? Elore is koszonom
  • NessieGraf
    #9200
    Az átlátszó részek esetében mindkettő jó, az áttetsző részeknél (átmenetek) a gif fehéret tesz mögé és darabos a széle, pöttyösek a színek.

    A png elméletileg olyan színű amilyenre megcsináltad, szépek az ármenetek. Gyakorlatilag a színt sokszor korrigálni kell utólag, mert fakítja.

    És amit nem sárgára tölt ki valami, az majd kitölti feketével. Tudnod kell, hova teszed, mert van ahol a fehér háttér viselkedik úgy, mintha átlátszó lenne, van ahol valódi átlátszóság kell.