17220
  • Willi Betz
    #9319
    Köszi! Találtam egy hasonló stílusú betűt,az jó lett.
  • robos
    #9318
    Movie fonts - itt nézz szét hátha köztük van...

    A neon meg az amit Met kolléga írt...
  • Met
    #9317
    outer glow
  • Willi Betz
    #9316
    Mi ennek a betűtípusnak a neve amivel a Cocktail van írva,nem tudjátok véletlenül? Meg nem találtam ilyen neon szövegeffektre tutorialt,és egyáltalán van-e?
  • autoszimulator
    #9315
    Action és Batch kell hozzá, itt van egy példa, miként kell megcsinálni.
  • Atika :o)
    #9314
    na az ok de hol kb mert nincs kedvem atnezni ezer fele fontot :) azert kerdeztem meg hatha valaki tud konkretabb lenni hogy hol keressem szukiteni a kort :)
  • akyyy
    #9313
    dafontosn van ilyen
  • Atika :o)
    #9312
    ha van egy autom ami korbe van vagva es olyan nezetbol van hogy latszik eleje meg oldala es szeretnem hogy tukrozodjon a talajon azt hogy tudom megoldani mert ha csak siman copyzom layert es transformalom hogy fejjel lefele legyen ugy nem joo mert a kocsi hatulja mashogy jon kicsak az elejevan jol remelem ertheto voltam ha nem teszek fel kepet :)
  • akyyy
    #9311
    ha van egy tsomó képem azt hogy tudom megtsinálni hogy az egészet átméretezze?
  • Atika :o)
    #9310
    Sziasztok nincs valakinek hasonlo betutipusa mint ezen a kepen??
  • autoszimulator
    #9309
    értem, köszi mindkettőtöknek, így már sikerülni fog, remélem :)
  • NessieGraf
    #9308
    A brosúra nemigen készül nyomtatón. Igazából kiadvány, lehet akár füzet jellegű is, ahogyan Artschiatwork prezentálta számodra netes kivitelben.

    Ezzel szemben a nyomda nem publisherből nyom, hanem más módon, még ha egyszerre nyomja mindkét oldalt, akkor is két külön képpel dolgozik. Nem találtam még olyan szerkesztőt, amivel egyszerre lehetne a papír két oldalára írni.

    Ha kényelmes számodra: Open Office többoldalas, többhasábos megoldásokat is kínál. Ott arra kell vigyázni: A4-ből A5 füzetméret könyvnyomtatás esetén önállóan oldd meg a 4-el osztható oldalszámot. Ha onnan kiteszed PDF fájlba, remekül dolgozik vele nyomda is.

    A Photoshop is csak egyoldalas módon dolgozik. Kétoldalas nyomtatandó esetén kézzel kell fordítsam a papírt.
  • artschiatwork
    #9307
    itt egy brosúra, minta gyanánt
  • autoszimulator
    #9306
    Szerencsére ennyire nem veszik komolyan a dolgokat, ha minden jól megy, elég ha elküldöm e-mailben a publisher fájlt. Amire gondoltam, egy sima autós katalógus, teljességgel kitalált adatokkal, hogy ne legyen a gyanú, hogy úgy csórtam mástól. Amit nem értek az annyi, hogy ha jól képzelem el, hogy mi az a brosúra, akkor az ilyen katalógus, ami össze van hajtva, jelen esetben 3 felé egy A/4-es papírlap. De a publisherem csak az A4-es oldal egyik oldalára hajlandó engedni az írást, tehát így ha ki lenne nyomtatva, akkor egyik fele fehér lenne, ami a hajtogatásnál tök bután néz ki. De ha ettől még teljes értékű, mint brosúra, akkor beadom úgy, annyira nem lényeges, csak a kreditre van szükségem :)
  • NessieGraf
    #9305
    Bocs, mégegy! A méret és a felbontás csak a kamu fényképezőgépeket gyártók véleménye szerint egyezik meg! Valós nyomdai kivitelezésnél célszerű a kb. 1/2 cm úgynevezett kifutót hagyni, hogyha véletlenül csúszik a kés, ne maradjon fehér szegély sehol.
  • NessieGraf
    #9304
    Nem ismerem a Publishert, de: nyomdához a felbontás rendkívül fontos. Az is, hogy a kész munkádat színek szempontjából alakítsd majd át CMYK színmódba. Vigyázz! A monitor akkor is rgb, ha fejre állsz!

    Tartalom szempontjából: Katalógus, vagy reklám a cél? Ha katalógus, akkor rendben amit írtál. Ha ezeket el is szeretnéd adni :D keress meg priviben. Ingyenes tanács, de a megoldást hordozó oldal csemegéihez csak úgy lehet ingyen hozzáférni, ha ajánlással megy tovább.
  • NessieGraf
    #9303
    Én nem tudom, honnan tölthetnél le olyat, ami alapján megoldhatod, de mint már említettem: sokat segít az anatómia.

    Szerintem:

    - keress olyan képet, amihez szeretnéd, ha hasonlítana. Az eredeti kép másolatán a background réteget állítsd át normál réteggé. Efölé másold be a képet, amihez szeretnéd, ha hasonlítana. Méretezést, forgatást, stb ne felejtsd! Ezen a rétegen váltsd át az opacity-t 40-re. Akkor látni fogod ezt is, az eredeti képet is.

    - Válts át a módosítandó kép rétegére. Jöhetnek a következő eszközök:
    liquify, smudge tool és a különféle ecsetek, árnyalatok.

    Nem lesz gyors, de ha megoldod lesz miért büszkének lenni a munkádra.
  • autoszimulator
    #9302
    Tudom nem teljesen ide tartozik, de láttam, vannak itt olyanok, akik nyomdában dolgoznak. Azt kérdezném, hogy Brosúra tekintetében vannak valamiféle elvárások? Mert nekem órára kell csinálnom egy beadandót, publishert válaszottam, abban vannak is sablonok, háromhasábosak, az meg is felelne, de kérdezem én, hogy mik a szabályok, egyáltalán vannak, ahogy ennek ki kell néznie, ahogy az elosztásnak lennie kell? Amit én tervezek, egy autós brosúra, szóval előlapon egy embléma, jelmondat, utána a másik kettő hasábban pedig pár kocsi, és akciók. Ez így megfelel, vagy kell még valami, ami mindenképpen szükségeltetik hozzá formailag? köszi
  • NessieGraf
    #9301
    PS-ben alapból van egy csomó. Bármit megcsinálsz, elmentheted. Mit akarsz megoldani?
  • Met
    #9300
    Itt ez a kép, a front és back nézet valahogy nem stimmel arányilag és nem jövök rá, hogy minek a méretén állítsak :(
  • 0246886420
    #9299
    Hello!
    Én nem találtam olyan videót és ami mégis jó lett volna az a videó sajnos túl homályos volt és nem tudtam leolvasni, hogy mit kell csinálni vagy pedig hülyeség volt úgyhogy hogyha valaki viszza olvassa a leveleimet és hogy mit szeretnék és tud is rá válaszolni az akkor írjon ebbe a fórumba vagy az e-mail címemre küldje el a példát és hogyan csinálta.
    előre is köszönöm hogyha valaki tud küldeni valamit.
  • blackfire001
    #9298
    Helló!
    Valaki tudja, hogy hol lehet photoshophoz rétegstílusokat letölteni?
    Fontos lenne, a választ előre is kösz!
  • zsolesz92
    #9297
    aha, de ne kérdezd hogy honnan mert foggalmam sincs
  • drowns41
    #9296
    Vertus Fluid Mask valakinek megvan esetleg? :S
  • 0246886420
    #9295
    Ja és még valaki tud ilyen programokat amelyekkel kifejezetten ilyeneket lehet csináni?
  • 0246886420
    #9294
    Hello! Nem tudna azért mégis az e-mail címemre elküldeni egy sajátot és leírni pontosan, hogy kell. Jó lenne. De azért, ha lehet nagyon izmos kép legyen. én is keresek majd mindjárt, de én nem találtam valami jókat eddig. Amúgy azért csinálom, mert tőlem is megkérdezték.az e-mail címem [email protected]És még milyen módon lehet ilyeneket csinálni.
  • Turboman
    #9293
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni Photoshop-ból. Van egy HF-em, amiben kaptunk 3 fényképet. A fényképeken Színhőmérsékletet egyiknél 5310K kell állítani és ehhez még kell változtatni a fényerősséget 20000Lux is.

    Az előzőt a cr2 file esetén beolvassa a Camera Raw 4.3.1 - Canon EOS-1D Mark III programot. Ott lehet elméletileg mindkettőt is állítani, a Hőmérséklet megtaláható a Remélhetőleg K -ben lehet állítani. A Fényerő esetén a Fényességet mutatja, de ott is csak +- 150-ig lehet állíani. Ezt a magyar nyelvű PS-ben a Kép->Korrekciók->Fényerő, kontrasztnál is megtaláltam.

    A gondom az, a fényerő esetében csak +-150 -ig lehet állítani, erre a lux-ot hogy váltom át, vagy hol állítom be ezeket a paramétereket, lehet hogy én nem találtam meg a jó helyet.

    Köszi a segítséget.
  • NessieGraf
    #9292
    A dolog fordítva van. Egymás mellé teszed a képeket, aztán új réteg színnel, arra vágsz lukakat.

    A kivágásokhoz érdemes a réteget átmenetileg 50% átlátszóra tenni (opacity), mert onnan tudod, hova. A kivágásokhoz jól használható a kijelöléssé alakított path. Átalakításkor a feather jellemzőt állítsd át 0-ról (mekkorára? képmérettől és felbontástól függően, próba). Majd a szín rétegen állva az Edit menüben Clear. A kivágásoknál még használható a maszatoló eszköz is utólag, hogy kevésbé legyen szabályos a végeredmény.

    A végeredmény a mutatotthoz hasonló.
  • sbi85
    #9291
    bocsánat
    akkor küldöm megint
  • modellmaker
    #9290
    A fájl nevében ne legyen ékezet és felkiáltójelek, mert így nem tudjuk megnézni.
  • sbi85
    #9289
    hali sziasztok!

    nagyon nem ismerem a photoshopot. de szeretnék olyan képet létrehozni mint a csatolt. az lenne a lényeg hogy egy bizonyos képre az alábbi módon másik képeket montírozzunk ahogy ez a képen van. nézegettem de nekem nem sikerült. remélem tudtok segíteni
  • Bence94
    #9288
    helo itt is megkérdezem letöltöttem a ps-hez dds plugint de nem működik nem tudom továbbra se megnyitni a fájlt pedig régen működött.mi a probléma? elnézést ha hülyeséget kérdeztem.
  • bongiovi91
    #9287
    Sziasztok !
    Köszi a segítséget NessieGraf !!
    Ezt a Vertus Fluid Mask progit honnan lehet letölteni ??? De nem a trial verziót !!??
  • drowns41
    #9286
    köszi a helpet srácok
  • robos
    #9285
    jah és ott van a PS-ben a Filter/Extract plugin azzal is lehet ilyet...
  • modellmaker
    #9284
    Pont most van pár video tutor abduzeedo-n.
  • robos
    #9283
    pl. a Vertus Fluid Mask v. Fluid mask 2 tutor, de ki is pászolhatod ha tudod használni a pen tool-t...
    Az ilyen varázs lasso, magnetic lasso sztem nem sokat ér, max. ha nagyon homogén a háttér és high res a kép...
  • drowns41
    #9282
    sziasztok!

    szerintetek melyik a legjobb kivágási művelet egy ember kivágására a háttérből? valami olyasmi kéne ami tényleg jó.
  • NessieGraf
    #9281
    Próbáld meg a képet background / háttér állapoból réteggé alakítani - dupla klikk a layer / réteg ablakban az ikonra. Ha ez sem segít, nézdd meg mire panaszkodik. Van olyan ekció, ami csak akkor fut jól, ha kijelölésben van amire indítod pl.

    Végig tudod nézni előre, mit csinál az adott akció, ha a neve előtti kis háromszöggel megnyitod. Abból is kiderülhetnek dolgok. Én jártam úgy, hogy kellett plusz egy képréteg, amiből az adott feladatot megcsinálta, de már nem emlékszem pontosan hogyan kell. Frosted Glass volt a text effekt sorozatból.
  • bongiovi91
    #9280
    Sziasztok !

    Tudnátok egy kicsit segíteni abban hogy ha, elindítok egy műveletet/akciót/ egy képen melyet a netről töltöttem le. miért írja ki hogy nem érhető el ez-az. és rá kell kattintani a folytatásra ha folytatni akarom ?????