17220
  • Borgi
    #9439
    hello!

    olyat hogy tudok ps-be, hogy ha például huzok egy görbe vonalat, az rengeteg szinből fog álnli akkor a kép. de én csak azt szeretném hogy mondjuk azt a körbe vonalat és a széleinek finomitását csak mondjuk 5 szinből oldja meg? vagy 3-ból? tehát a kép szinpalettáját szeretném modositgatni, butitani.

    köszi!
  • sztyui2
    #9438
    Miután a trace otions után rányomtam a trace-re és meg is csinálta rajzoltra a megfelelő beállításokkal, akkor miért nem működike ezután ezen az objektumon a Live Color? Hiába húzogatom vagy bármi, nem változnak a színek. Miért? Jah, és nincsenek ott azok a pontok sem, amik a path pontjai lennének. Viszont ha megcsinálom valahogy úgy, hogy ott legyenek, akkor csak fekete fehér lesz, és ezt színesben nem tudom megcsinálni. PLS HELP!
    Jah, és bocs a sok hsz-ért, az Illustratort még csak most kezdem és sajnos még láma vagyok hozzá. Azért jött ez a sok hsz, mert most azt nyomatom és folyamatosan jönnek a problémák:P
    Azt is tudom, hogy ez photoshop topic, de az Illustrator elég szorosan kapcsolódik a Photoshophoz és csomó olyat meg lehet(lehetne ha tudnék) csinálni amit a photoshop nem tud, és ezután csak elég a cuccot áttenni a photoshopba és folytathatjuk is.Tehát mindenkinek ajánlom az Illustratort, csak tudni kéne vele dolgozni:D
    A photoshop is olyan, hogy ha értünk hozzá, akkor nagyon élvezetes tud lenni.
  • sztyui2
    #9437
    Ilyet hogy tudok csinálni? Gondolom az embereket fotók alapján csinálták, tehát megnyitották és berakták illustratorba, és ezután csináltak vele valamit. De mit? Ez is Trace? Ha jól számolom kb 12 szín van benne.
    Szóval ha trace, akkor melyik és mit kell beállítani, hogy ilyen hatást érjek el?
  • sztyui2
    #9436
    Vagy jobb ha inkább lemondok a minőségromlás nélküli nagyításról?
  • sztyui2
    #9435
    Az a trace hol van? Arra gondolsz, hogy Object/live trace? És azon belül melyik? De akkor meg ilyen fekete fehér lesz.Ha a tracing options-nál beállítom, hogy color legyen, akkor megmaradnak a színek, de olyan mintha festve lenne a kép.
  • modellmaker
    #9434
    Vektorizálni Illurtratorban Trace-el tudod, de ne számíts olyan húde kimagasló eredményre.

    Simán áthúzod, vagy ctrl+c - ctrl+v.
  • sztyui2
    #9433
    Hi, lenne pár kérdésem:
    Hogyan lehet egy képet vektorizálni, hogy veszteségmentesen növelhessem a méretét?
    Hogy lehet Illustratorból shape-t photoshopba átvinni?
  • theone91
    #9432
    File>>>Automate>>>Contact sheet.
  • akyyy
    #9431
    hogyan tudom azt megcsinálni, hogy van több tucat képem, és ezt egy képpé, vagyis egy psd-be szeretném őket látni, mindegyik kép más más layer-en?:S
  • NessieGraf
    #9430
    A shape rétegének nevén jobb klikk, duplicate layer, ott kiválasztod a másik kép nevét a fájlnév fül megnyomására lenyíló listában. Átváltasz a másik képre ott lesz. Időnként előfordul, hogy az új kép kisebb, ezért nem látszik az így átrakott réteg. Select all, vagy az a terület ahova tenni akarod, majd align.

    Másik módszer: megfogod egérrel, áthúzod. Ez ekkor macera, ha több fájl van nyitva, mert nem mindig abba sikerül, amelyikbe szeretnéd.

    Harmadik: s shape rétegén állsz, select all, edit, copy (Ctrl-c). Átváltasz a mádik képre, paste (Ctrl-v). A beillesztés mindig a kép, vagy a kijelölés közepére jön létre.
  • Kicsikiraly
    #9429
    lenne egy kérdésem. van egy rasterized shapem (rounded rectangle) és szeretném ha az a forma lenne egy másik képen a layer maskon. hogy tudom áthúzni vagy ilyesmi?
  • ProGabe #9428
    ha valami nagyon alap módosítás kell csak,akkor:Photoshop Express

  • Met
    #9427
    használj Gimp-et
    ugyan az mint a PS és ingyenes
  • Tubbs
    #9426
    A 0246886420-at próbáltad már?
    Nekem megy vele.
  • Tubbs
    #9425
    Köszi a segítséget skacok!
    Úgy ahogy meg van.
  • Kovács legény
    #9424
    akkor annyira nem voltak azok helyesek
  • 0246886420
    #9423
    Hellosztok!
    Tudnátok segíteni?
    Én letöltöttem a photoshoppat, mert szerintem nagyon magas árat kérnek egy szoftverért. Na mindegy arról lenne szó, hogy lejárt az idő és regisztrálnom kéne egy csomó helyes sréria számot beírtam, de azok már nem voltak jók. És ha valaki tudna egy jó számót megadni amivel lehet regisztrálni az nagyon jó lenne.
    Kösz mindenkinek aki tud segíteni.
  • Kovács legény
    #9422
    miért nem úgy van ,hogy egy kattintásra izmokat rajzolsz, meg egy csontvázból felépít egy embert?:(
  • ProGabe #9421
    gondolom ez flash.ott kicsit máshogy működnek a dolgok.mind a kivágást,mind a hullámot máshogy csinálják

    kérdésedre a szokásos (tut.hu) válaszhoz:természetesen "kézzel" kell,tehát kijelölés,maszkolás,obejcts!ezeknek nézz jobban utána!

    [azért írtam,hogy kézzel,mert sokak a PS-t a filmekből,vagy agyonvágott videókból ismerik,amik arról szólnak,hogy megnyomnak egy gombot,és kész a kép...]
  • Kovács legény
    #9420
    itt mindent megtalálsz és még többet is;)
  • Tubbs
    #9419
    Amúgy elég színvonalas kis fórum ez.
    Lehet nem utoljára kérdeztem!
  • Tubbs
    #9418
    Sziasztok!

    Az alábbi kép 2 kérdésem alapjául is szolgálna.



    1. Szeretném megkérdezni hogyan lehet ilyen bevágott sarkot csinálni?
    2. Valamint azt is szeretném tudni hogyan lehet olyan hullámot csinálni mint ami a felső kép alsó harmadában van.

    Előre is köszi a segítséget.
    Tubbs
  • modellmaker
    #9417
    Nálam csak ez segített.
  • amee
    #9416
    Nincs vmi egyszerűbb módja, másolgatás nélkül?
  • Benny04
    #9415
    még csak most tudtad meg? :P
  • ProGabe #9414
    Photoshop CS4 GPGPU támogatással

    plusz:

    Photoshop CS4 beta LEAKED

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://www.gfxworld.org/software/adobe_photoshop_cs4_beta.html tudom,csúnya warez,de google-en első találat is torrent,szóval... meg amúgy is csak beta
  • modellmaker
    #9413
    Nekem az Illustrator CS3-mal volt ugyanez. Nálam úgy volt hajalndó feltelepülni, hogy a bemountolt CD tartalmát átmásoltam az asztalra egy új mappába. Nem az iso fájlt, hanem a CD tartalmát.
  • amee
    #9412
    Igen,utánna jártam a dolognak, így másgolgatva kell. Csak azt nem tudom, h mit hova, milyen könyvtárba kell másolni, mert akitől leszedtem sem tudja. Tudsz segíteni?
  • Wreck86
    #9411
    köszi!
  • NessieGraf
    #9410
    Layer styles -> Pattern overlay.
    Magad is tudsz ilyet csinálni, edit menü, define pattern.
  • Wreck86
    #9409
    Sziasztok!
    Azt szeretném megkérdezni,hogy van egy szövegem és erre szeretnék terepmintázatot ráhúzni,ne csak fekete színú legyen,azt hogyan tudom megcsinálni?
    Köszönöm!
  • Atika :o)
    #9408
    a hdd rol instalalod??? Mert tudom hogy voltak olyan gondok hogy be kellett masolni az instalaciot egy konyvtarba az asztalra es onnan instalalni ha igy csinaltad akkor nemtudom mi a gond
  • amee
    #9407
    Hali! Segítség kellene! Mikor telepíteni akarom a photoshop-ot a végén azt írja hogy: a telepítés folytatásához helyezze be az adathordozót (Photoshop CS3 ). Ilyenkor mit csináljak?
  • JAG1
    #9406
    Ohh zsír.
  • robos
    #9405
    Talán ez segít neked...
  • robos
    #9404
  • SrAta
    #9403
    aha lehetséges
    úgy h a színre rákattintasz pl a fekete az alapértelmezett ott ahol ki lehet keverni a színt allul van egy négyzet ahol egy ennyi jehgyű szám van oda kell beírni
  • cbr1983
    #9402
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet megadni pl. a rózsaszínt így: #FF66FF
    Tehát kóddal szeretném megadni a színt, remélem, lehetséges.

    Előre is kösz a segítséget!
  • Atika :o)
    #9401
    szivessen
  • JAG1
    #9400
    Ez kell nekem, köszi.