17220
  • Benny04
    #9479
    Sziasztok!
    Most azt csinálja a ps-em, hogy amikor már betölt mindent, egyből kilép.
    Miért csinálja ezt? :S
  • Met
    #9478
    Azért mert nem igazán látszik, hogy azok linkek:)
    Ki kellene írni föléjük, hogy Hasznos linkek:
  • robos
    #9477
    Én azt nem értem, h a bannerben lévő linkeket miért nem nézi meg sose senki mielőtt kérdezne?
    Guglinál okossabb úgy sincs...
    Csak 1 tipp a sok közül...
  • gyűjtő
    #9476
    Hello Klegény, Met!

    Köszönöm a válaszokat. Megnéztem a javasolt oldalakat.
    Hasznosak, érdekesek. Úgy látom, ha bele akarom vetni magam a Photoshop használatába, egy ideig nem fogok unatkozni.

    Üdvözöllek benneteket.
  • Met
    #9475
    Amit a #9474-ben linkeltek, onnan az alapokat magyarul meg tudod tanulni, aztán a bannerben a pixel2life.com, ott angolul vannak a dolgok de képekkel is mutatják, hogy hova kell kattintani, szóval érthető
  • Kovács legény
    #9474
    ez kell neked
  • gyűjtő
    #9473
    Szervusztok!
    Az elmúlt napokban telepítettem az Adobe Photoshop CS Extended 10.0 (angol) programot.
    A Photoshop program használatát illetően teljesen kezdő vagyok.
    Végignéztem a topikban tárgyalt témák többségét.
    Az alábbi módszertani tanácsokat szívesen venném:

    - Milyen leírások érhetők el magyar nyelven a programhoz, amelyek az alapvető ismereteket - esetleg demókkal kiegészítve - bemutatják? (program felület elemeinek és az eszközkészlet használatának bemutatása)

    - Az interneten melyek azok a leghasznosabb oldalak, amelyeken kezdőként leggyorsabban megismerhetném a program gyakorlati alkalmazásának lehetőségeit?
  • oO VinyuS Oo
    #9472
    TÉnyleg color range jó tipp! Nem jutott eszembe!

    De közben rájöttem a gondra is!
    A pipetta eszköznél el volt állítva hogy ne csak az adott pixel szinét vegye fel hanem a környező területet átlagolja. Mihelyest ezt visszaállítottam jó lett!
  • Met
    #9471
    Pentool?
    Select Color range?
  • NessieGraf
    #9470
    Próbáld a kijelöléseket új rétegre másolni. Abból sokminden kiderül. Már értek meglepetések. Legtöbbször úgy tudom jól használni a magic wandot, ha csinálok a kép rétegéről másolatot, arra ráteszek smart blurt (nem erősen), mert az az apró, számomra láthatatlan képmaszatokat összemossa. Azon a rétegen csinálom a kijelölést, az eredeti rétegen a kivágást, módosítást, stb...
    Ha a világos részeket akarom levenni, kijelölni, akkor a másolaton a blur előtt contrast állítás, ha kell a variációknál sötétítés, utána threshold. Azután a kijelölés. És persze az eredeti rétegről veszem le, ami kell.
  • oO VinyuS Oo
    #9469
    mondom tolarence 0-n!
  • NessieGraf
    #9468
    Jpegen? Ki is fog. Csinálj egy fehér hátteret, írj rá valamit bármilyen színnel. Mentsd el jpg. Megnyitod, image, adjustment, variation. Vedd egyre sötétebbre, nézdd meg, hányféle színe lesz! Azért csinálja. Egymásba folynak a színek. Te nem látod, magic wand igen.
  • oO VinyuS Oo
    #9467
    Valaki nem tudja mitől lehet az hogy megkergült a magic wandom?
    hiábba állítoma tolarence-t 0-ra akkor is kijelöl egymástól független szinű területeket!
  • Molnibalage
    #9466
    Elárulná nekem valaki, hogy dds formátumú fájlokat hogyan tudok vele megynyitni? Leszedtem plugint, de ugyanúgy nem tekinti megnyithatónak a dds formátumot...

    Innen szedtem le.
  • NessieGraf
    #9465
    Tudsz menteni, csak a save optimized módot kell választani a psd, a save optimized as módot az átméretezett gif mentéséhez IR-ben.
  • Cyberdevil
    #9464
    Sziasztok! Szeretném megtudakolni hogy a videón látható rajz pontosan milyen brush-al, illetve milyen módszerrel készül.
  • Jaffa 2843
    #9463
    hali

    valaki meg tudja mondani hogy tudok átméretezni animált gif-et photoshop CS2-ben? mer csak az elsö képkockát csinálja meg, image readybe meg nemtok menteni :S
  • modellmaker
    #9462
    az a Corner angle opció. Erre gyere rá magadtól. :D
  • sztyui2
    #9461
    Azt, hogy milyen lekerekítést használjon mivel kell beállítani? Melyik beállítás az? És szted melyik lenne az ideális beállítás egy olyanhoz, mint a linkelt képen?
  • NessieGraf
    #9460
    Szívesen! Kérdezz bátran máskor is!
  • otrosinka
    #9459
    gyá ezt még értem is köszönöm....működik király vagy
  • NessieGraf
    #9458
    Ez nem a képbe van illesztve, hanem egy másik réteg, ami a kép rétege felett van.
    Előveszed a képet. Duplikálod. Az eredetit bezárod. Marad a másolat. A Layer ablakban látod a képet ikonként, mellette: Background felirat. Az ikonra duplán kattintasz, felkínálja, hogy layer 0 néven réteget csinál belőle. Ennek nem biztos, hogy lesz jelentősége, de a réteg és a háttér közötti különbség megértéshez jó. Ugyanis ezt a réteget a layer ablkban látható szem kikapcsolásával nem láthatóvá teheted, marad egy kockás felület. A kockák csak neked segítenek abban, hogy könnyebben igazítsd helyre, méretre, amit ezután írni fogsz.

    Most a Tools ablakban a T jelű text ikonra kattints. A menüsor alatti csíkon kiválaszthatod, milyen betűtípussal, mérettel, színnel szeretnél írni. Felírod, amit gondolsz. A beküldött képen látható feliraton Layer Style, Gradient Overlay van. A gradient színátmenet. Választhatsz színeket, azok egymáshoz képesti elhelyezkedését, milyen szögben, milyen formában legyenek a betűkön. Elhelyezed ahova szeretnéd.

    Most kapcsold vissza a képet láthatóra. Aztán játssz tovább a betűtípusokkal, méretekkel, színátmenetekkel, míg a képen is látszani fog. Jó szórakozást!
  • otrosinka
    #9457
    én is így szeretnék egy aláírásszerűget a saját képembe
  • otrosinka
    #9456
    na még egy van arra tutorial, hogy egy képbe beillesszünk egy másikat? pl így aláírásként:

  • otrosinka
    #9455
    okés, közben rájöttem a magyar tutorialok is az angol kezelőfelülethez vannak...
    köszönöm
  • NessieGraf
    #9454
    Letöltöd magyarul. Más egyik ps-hez sincs. De mindegyikből jobb az angol. Hamarabb rájössz nyelvismeret nélkül, hol mit csinál, mint a semmit nem jelentő magyar szavak alapján.
  • otrosinka
    #9453
    Hy all, Láma help kellene. Hol lehet magyarosítást letölteni 6.0-ás photoshophoz?
    előre is köszömöm...
  • Gladiator
    #9452
    Hát imátkozzunk, hogy ne vigyen el az AVO...
  • NessieGraf
    #9451
    Ezt lehet? Táblára írni nem szeretnéd? Nem tudok segíteni, de egyszerűbb lenne: Telepítési problémám van, hosszú, priviben jelentkezzen, aki tud segíteni.
  • Gladiator
    #9450
    Valaki tudna nekem segíteni megkárosítani az Adobe-ot? A serialt már beírtam, lejárt az 1 hónap, fel akar menni netre. CS3-am lenne. Segítséget priviben, mert ide ugye nem szabad

    Köszi
  • modellmaker
    #9449
    Vagy ez is fasza még: link.
  • modellmaker
    #9448
    Szóval.

    Azt képet amit te mutattál sztem rajzolták. De, ezen az oldalon van pár használható tutor, hogyan lehet ilyen hatást elérni PS-ben.

    Esetleg még Illustratorban úgy lehetne, hogy PSben kivágod azokat a részeket amik kellenek, átteszed Illustratorba, Trace-eled (de szép xD ), itt lehet változatosan használni a beállításait, hogy pl csak 4 szín nem 256, akkor hogy milyen lekerekítést használjon, stb. Aztán ezeket a külön külön vektorizált részeket visszamásolod PS-be ha ott akarod befejezni, vagy egy új doksiban Illustratorban is összeillesztheted.
  • modellmaker
    #9447
    :) Na mindjárt keresek neked egy tutort, hogy ilyet hogy lehet csinálni. Rémlik vmi csak nem tudom pontosan hol láttam.
  • sztyui2
    #9446
    Ja tényleg:D
    Na itt az említett kép:kép
    Naszóval ilyet hogy tudok csinálni? Gondolom az embereket fotók alapján csinálták, tehát megnyitották és berakták illustratorba, és ezután csináltak vele valamit. De mit? Ez is Trace? Ha jól számolom kb 12 szín van benne.
    Szóval ha trace, akkor melyik és mit kell beállítani, hogy ilyen hatást érjek el?
  • sztyui2
    #9445
    Már próbáltam, gagyiii!
  • Met
    #9444
    pixeles képet nagyítani általában csak minőségromlással lehet, ha logo vagy más egyszerűbb objektum akkor jobban jársz ha átrajzolod Illuban vagy Corelben. Ha valami tájkép szerűség akkor szívás, esetleg próbáld ki a blow up plugint
  • modellmaker
    #9443
    Nem látok semmilyen linkelt képet.
  • sztyui2
    #9442
    Aha, szóval mintha festve lenne. Én viszont olyan hatást akarok elérni, mintha kb filctollal lenne rajzolva, mint a linkelt képen. Olyat hogy lehet?
  • modellmaker
    #9441
    Na ezt írd le normálisan is.
  • modellmaker
    #9440
    Váó... :|

    Hát próbálgasd a Trace Options-t jobbat nem tudok. De ezzel a módszerrel csak olyan eredményt tudsz elérni, "mintha festve lenne".