17220
  • Cat 02 #9719
    Én mindig ctrl+alt+z ek :D Márha visszavonásról van szó.
  • Atika :o)
    #9718
    Sziasztok ha van egy kepem es olyan arnyekot szeretnek moge tenni hogy csak a sarkainal latszodjon mintha a 4 sarka lenne csak picit elemelkedve a hatertol azt hogy tudom megoldani?? elore is koszi
  • acsati
    #9717
    ah, de örülök
    azért köszi a választ...

    u.i.: windoz reset vagy elég csak ps reset?
  • NessieGraf
    #9716
    Mert a windóz három lépéses: Alt+Ctrl+z, Alt+Ctrl+z, hát akkor reset.
    Már elég régóta csak bizonyos szituációkban műxik a kombináció.
  • acsati
    #9715
    miért nem müködik az alt+ctrl+z parancsom?
  • KILLER2
    #9714
    Felejtős, megoldottam :)
  • KILLER2
    #9713
    Üdv, az lenne a kérdésem, hogy van-e mód arra, hogy pl a "dune grass" nevű alap brusht egy ív mentén használjam? Most ez így érthetetlen, de bővebben azt szeretném, ha egy görbe vonalhoz képest forgatná a brusht.
    Remélem érthető.
  • Kovács legény
    #9712
    jaaa, aztat nemtudom, ez engem is érdekelne, múltkor pont megakartam változtatni a tulajdonságait egy képnek
  • Lateof
    #9711
    Nem egészen erre gondoltam. Watermarknak írta az oldal ahol néztem. A lényege, hogy van a képedben egy kód, és ha szerkesztik a képet, az akkor se változik, szóval utána is meg tudod keresni a neten. A file neve is mindegy, mert a kódra keresel rá. Szóval kösz, de nem a hagyományos értelemben vett watermark érdekelne:)
  • Kovács legény
    #9710
    psben megnyitod a képet új layerre rámásolod a vízjeledet, vagy írsz rá és a felső layeren az opacityt leveszed annyira hogy látszodjon a vízjel is meg a kép is élvezhető legyen.
  • Lateof
    #9709
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne, hogy képeket, pl jpg ugye, hogy tudnék watermarkolni? PS-ben van valami módszer rá, vagy külön progi kell hozzá?
    És, ha ez megvan, akkor ugye googliban meg tudom találni a képet, ha átszerkesztették is, igaz?
  • Jagumo
    #9708
    á sikerült :D, azvolt a baj hogy ki kellet lőni az intert explort a futó folyamatok közül de 1 map mulva ujraindult nekem... és valahogy leálítottam és amíg ujra nem indult gyorsan rányotam a tryy agin-ra :D dejó:D
  • Jagumo
    #9707
    minden volt :D
  • NessieGraf
    #9706
    Olvass vissza itt. Van megoldás, két héten belül volt.
  • Cat 02 #9705
    Hát erre sajna nincs segítség :S Gépújraindítás nem segít ?
  • Jagumo
    #9704
    Hello pls help! kérdésem? Hogyan tudom letörölni az internet explorelt a gépről??? mert felakarom rakni a PS CS3-at, és nem tudja feltelepíteni de nem tudja mert azt mondja h Megy az internet explorel és pedig nemis megy, nem lehet leállítani folyamatoknál , én nemtudom letörölni mert nemengedi valakinemtud segíteni??
  • NessieGraf
    #9703
    Igazából a pencil tool mindig olyant rajzol, amilyen brusht választottál. Amikor kiválasztod a pencil toolt, a menü alatt jön egy lehetőség: a brushes. Ha azt megnyitod, van egy kicsi, körben háromszög fül valahol fenn jobbra. Ott tudsz ecsetet váltani. Javaslom a Square brushes változatot. Garantáltan négyszögletű ecsetek, ceruzák, bármekkora méretben.
  • rooney8
    #9702
    Én úgy szoktam, hogy megnyitok egy 5x5-ös transparent oldalt. Beállítok max zoom-ot és úgy csinálom. Asszem nekem 4-5 pontot kell csak.
  • ghost rider
    #9701
    Most próbálgattam de valahogyan megint nem jön jól össze, ugye úgy kell megcsinálni, hogy nyitok egy 6-szor 6-os átlátszó lapot és arra rárakok pár darab kockát?
    Na most nekem meg 1px-en olyan kicsi hogy nagyon sok kockát kéne betenni, hogy átlóba átérje.
    Erre valami ötlet?
    Nekem ez elött photoshop cs2-őm volt és azon remekül ment a dolog de ezen valahogy nem jön össze...
  • rooney8
    #9700
    nm ;)
  • ghost rider
    #9699
    Jajj már rájöttem :D
    Köszi a segítséget!
  • rooney8
    #9698
    A pencil tool az 1px-es?
    Úgy tudod megnézni, hogy a képen valahova kattintasz jobb egérrel és ott beállítod az 1 px-t
  • ghost rider
    #9697
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy csíkozni szeretnék de amikor rákattintok a pencil toolra és csinálnék vele kockákat-az újjonnan megnyitott átlátszó lapra-csak köröket csinál, pedig tutorialba azt írják kattintsak rá és csináljak vele kockákat.Tudna valaki ez ügyben segíteni?Photoshop cs3-am van.
  • rooney8
    #9696
    Köszi, de már letöltöttem egy másik verziót... :)
  • Atika :o)
    #9695
    a desktoprol instalalod mert ha nem akkor ki kell oda pakolnod az installt es onnan inditani
  • rooney8
    #9694
    Ááá hogy az a...
    A másik verzióval (ami ez elött volt fent) azzal meg az volt a baj, hogy egyszer csak fogta magát és befagyasztotta az egész gépet és csak resetelni tudtam. És ezt szinte mindig eljátszotta. Volt hogy 10 perc múlva, volt hogy fél óra mulva.
  • SrAta
    #9693
    ugyanez volt velem is tölts újat másmegoldás nioncs
  • rooney8
    #9692
    És ha rákattintok az okra, akkor megint behozza agyanezt...
  • rooney8
    #9691
    Hali!

    Ma volt egy windows reinstall. Már nem volt meg a régi ps, ezért leszedtem egy másik verziót: Adobe.Photoshop.CS3.Extended.PROPER-SWAMP
    Oké, kibontottam, bemountoltam, de a telepítésnél mindig ezt írja ki.


    Valakinek valami ötlet?
  • SrAta
    #9690
    Filter/Extract...
    itt már csaknemtévedsz el;)
  • Benny04
    #9689
    Mágneses, vagy sokszögű lasszó...
  • imp99
    #9688
    van vkinek vmi frappáns technikája amikor egy alakot akar kivágni és a hajhoz ér? vagy egészalakos körülvágásnál...
  • NessieGraf
    #9687
    Esetleg: ctrl+shift+C - akkor csak a másolni kívánt látszhat. Ha ezekben az esetekben háttér is van, akkor működhet: a főbb lépéseket felveszed Layer comps-nak, aztán a File menü -> Scriptnél kiírhatod a Layer Compsokat fájlba. Igaz, ha psd-be írod, lehet átlátszó a háttér, de ilyenkor tudni érdemes: minden az eredeti méretben és elhelyezéssel kerül kiírásra.
  • Lumpy85
    #9686
    köszönöm
  • modellmaker
    #9685
    Mert azokat külön át kell másolni. A rétegen jobb klikk, Copy Layer styles, ahová akarod pedig, jobb klikk a rétegen, Paste Layer styles
  • Lumpy85
    #9684
    hello mindenki egy kérdése
    van egy több layerből álló grafikám darabokba kimentem hogy flashbe animáljam. Úgy csinálom hogy ráállok az adott layerre és ctrc + a kijelöl és ctrl + c majd file new és ctrl + v de ami itt jelenik meg és elmentem de egyes elemek tulajdonság nélkül jelennek meg ezt ugy értem hogy csak egy fehér kör és nem jelennek meg a kör layer blending options tulajdonságai
    mi lehet a baj?
  • modellmaker
    #9683
    Egy baj van velük, hogy HUN. :|
  • modellmaker
    #9682
    :D

    Előbbit köszönöm!
  • The Garrett
    #9681
    *bár kétlem hogy ezt a topikot tul sok hivatásos grafikus látogatná... :)
  • The Garrett
    #9680
    hat ha üzletszeruen hasznalod és ellenőriznek akkor megmondják. :P