17220
  • JAG1
    #9759
    Akkor a szöveg layeren duplakatt és simán átírod.
  • dragon11
    #9758
    .psd kiterjesztésű az összes!
  • JAG1
    #9757
    Nem akarom megcsinálni, de látni kell ahhoz, hogy tudjunk segíteni.
    Ha .jpg, akkor szívás, nem lehet átírni csak mókolással.
    Ha .psd-d van, akkor pofon egyszerű...
  • dragon11
    #9756
    Az a baj, hogy elég sokat kell átírni.. ezért jobb lenne ha elmondanád.. nem akarlak terhelni ezekkel.:)

    köszi.:)
  • JAG1
    #9755
    Én csak próbálkozom...
    Mutasd a képet.
  • dragon11
    #9754
    Hallod, látom Te értessz a PS-hez.. akkor segíts már plz.. hogy lehet átírni az írásokat 1képen?

    köszi.
  • JAG1
    #9753
    Nyasgem.
  • Kovács legény
    #9752
    fóóótóóós
  • JAG1
    #9751
    Tessék írj rá...

  • flashpointer
    #9750
    megpróbálom igy, thnx a gyors válaszért (:
  • droidika
    #9749
    ...szöveg hozzáadás (kicsit bővebben)...betűtípusokat pl. dafont.com-on találsz.
  • NessieGraf
    #9748
    Akkor a következő lehetőséged van: A képen kijelölöd a területet, ahol a szöveg van. A kijelölést a day esetében eltolod balra úgy, hogy a day szöveg ne legyen rajta az új helyen. Ott nyomsz a képen egy jobb klikket, majd rétegre másolás. Az így keletkezett réteget lépteted a kurzorral a felirat fölé. Figyelj rá, hogy a nap fényénél lehet, hogy radíroznod kell a rétegből, nehogy egy ronda, szögletes takarás maradjon ott.

    A másik oldali felirat esetében kisebb kijelölés kell. Jobbra tolod, rétegre másolod, balra tolod. Aztán a layer ablakban másolatot csinálsz róla, még balrább tolod. Ezt mindaddig ismétled, amíg a szöveg el nem tűnik. A hold fényénél itt is a radírozás fontos lehet.

    Íme, eltűnt a szöveg. Ekkor egyesítheted a rétegeket.

    Ez után már úgy teszed rá a feliratot, ahogy tetszik.

    Fontos! Mindezeket az után hajtsd végre, hogy a megnyitott képről másolatot készítettél és eredetijét bezártad. Mindig legyen lehetőség az eredeti elővételére.
  • flashpointer
    #9747
    a szöveg sajnos egyben van a képpel, akkor én is meg tudtam volna oldani :P
  • NessieGraf
    #9746
    Ez a szöveg külön réteg psd-ben, vagy a képrétegek egyesítve vannak?
  • dragon11
    #9745
    Hali.van e a program betöltöttem a bannert, stb.. de hogy tudnám átírni a kép alatti szöveget, illetve hozzáadni további szöveget? nagyon köszi.
  • flashpointer
    #9744
    haliho
    szükségem lenne egy kis segítségre :-)



    A fenti képen lévő day-dreaming feliratot kellene láthatóbbá tenni, de nem a méretével hanem világosítva-sötétítve (nem tudom hogyan nézne ki jobban, meg ne üssön el a képtől)
    előre is köszi
  • Kovács legény
    #9743
    pedig akartam javasolni hogy scannelj be egy vonalzót:D
  • Sil3nt
    #9742
    nem kell koszonom, wordben megoldottam kis szerencsevel
  • Sil3nt
    #9741
    igen tudom, hogy van rulers...valahogy akkor sem akar osszejonni. valaki ps magus egy 15cm vonalat fel cm-kent megjelolve megtudna csinalni? wordben is szenvedtem de a pontos jeloleseknel elakadtam. pls help, eleg fontos lenne. koszonom elore is
  • rooney8
    #9740
    view/rulers <-- vonalzó
    vonalzón jobb egér és ott a centimeters
  • Kovács legény
    #9739
    van vonalzó és segédvonal a psben
  • Sil3nt
    #9738
    sziasztok

    kis segitsegre lenne szuksegem, de normalisan sehogysem tudom megoldani. egy 15cm hosszu vonalat fel (0,5cm) centinkent megjelolni, (mint egy kordinatarendszerben.) nagyon halas lennek ha valaki megtudna csinalni. elore is koszonom
  • Kovács legény
    #9737
    nem is ide akartam:)
  • Kovács legény
    #9736
    a legelső weblapom kb 2éve alkottam és több helyről vérzik meg amúgyis egy fos így úgy mararadt ahogy van:)
    itt
    egyedül a logó tetszik még mindig:)
  • sztyui2
    #9735
    Sikerült!Győztem!
    itt a szépségem!
    Egyébként leírom a megoldást(amivel 3 órát szarakodtam, és emiatt nem futotta mára már több képre):
    Naszóval, alapállapotban, amikor rajta volt a kívánt erősségű outer glow a layereken, bármit csináltam vele(pl mentés, flatten image,...), mindig fele annyira erősre lement az outer glow(számomra rejtélyes okokból, de sztem nem beállítási hiba, biztos nálatok is így viselkedne). Naszóval amint látjátok, a legelső(hibás) nagy képen is van outer glow, csak enyhébb(fele akkora). Ezért megcsináltam azt, hogy minden neonos layert duplikáltam(így kétszer olyan erős lett az outer glow), és miután a két ugyanolyan layert kijelöltem és nyomtam egy Ctrl+E-t, lement fele akkora erősségűre az outer glow, mint a 2x akkora erősségű, és így elértem a kívánt hatást.
    www.flickr.com/sztyui
  • sztyui2
    #9734
    flatten nem oldotta meg
  • KILLER2
    #9733
    Jó, hogy én azt mondom, hogy tegyen rá flatten-t, te meg azt, hogy amiatt van :D
  • NessieGraf
    #9732
    Szerintem okozhatja a flatten, ezt megtudod, ha ugyanazt a képet a psd-ből png-be mented, mert az másképp csinálja, mint a jpg, nem egyesíti a rétegeket. De találkoztam már olyannal, hogy a szín csinálta. Egyszer rátettem egy háttérre egy stílust. Nagyon tetszett, megpróbáltam képként menteni. Se jpg, se png. Tiffben meg, de ott mennek a rétegek is ugyanúgy, mint az eredeti psd-ben. Semmi más oka nem lehet, csak az árnyalatok. Mondjuk png-ben sokkal jobb, mint a jpg. A te képeden lehet, hogy kicsit más árnyalatú zöld kéne, mert a kékes tónus miatt jobban beleolvad a feketébe.
  • KILLER2
    #9731
    Nem lehet, hogy valami réteg hatás szaródik el? Ha nyomsz rá egy Flatten Image-t, akkor is ilyen lesz? Mert ha nem, akkor szerintem csináld meg azt és úgy mentsd el JPGbe, úgy csak nem lesz ilyen hiba.
  • NeverwinterKING
    #9730
    jó már meg van, azé thx
  • sztyui2
    #9729
    nyomj egy reset toolt! nekem meg szokta oldani
  • NeverwinterKING
    #9728
    üdv!
    amikro olyan brusht használok amit netről szedtem az vmiért átlátszó. pedig opacity 100on van.
    mi lehet a baj?:O
  • sztyui2
    #9727
    Picsába! Itt szarakodok már fél órája, hogy mit kéne csinálni, de nem jövök rá. Itt egy print screen.Bal oldalt a PSD fájl látható, jobb oldalt a mentett, 12-es minőségű jpg.
    És látjátok a különbséget ugye? A bal oldalin van fény, a jobb oldalin nincs. Mér van ez? Mit kellene csinálni? Valami beállítás lehet?
    ja, és a printscreen
  • Atika :o)
    #9726
    ha segitett akkor szivessen
  • Doki17
    #9725
    Uhh ezt benéztem, nem is gondoltam volna hogy ilyen közel van a megoldás.
    Nagyon szépen köszönöm a gyors választ.
  • Atika :o)
    #9724
    #9695
  • acsati
    #9723
    oké, köszi probálkozok
  • Doki17
    #9722
    Akárhányszor fel akarom rakni a CS3-at mindig ezt a hibát írja ki mi lehet a gond?


    Előre is kösz a választ.
  • Cat 02 #9721
    Jajj, keverem a ctrl+alt+del el :D
  • NessieGraf
    #9720
    Ha a PS-en érzem, hogy lassul, általában mentést és az Edit menüből a Purge / All lehetőséget választom, mert az kipucolja a nagyon leterhelt memóriát. De van, amikor csak a PS-ből kilépés / újraindítás segít.

    Ha ezeket nem tudod megtenni, akkor win reset.

    #9719 visszavonáshoz elég a ctrl+z

    #9718 tegyél a kép alá 4 sarkot, arra az árnyékot. De lehet, hogy a kép sarkán is érdemes lesz kis gradient overlay, hogy jobban látsszon a kiemelkedés.