17220
  • bubu13
    #9879
    Sziasztok szeretnék segítséget kérni!
    Szeretném telepítení a photoshop cs3 de azt irja ki arögtön a telepítésnél ,hogy: a telepítés hibát észlelt, nem tud továbblépni. Végzetes hiba történt a telepítés során.
    Valakinek van valami ötlete??
  • Jagumo
    #9878
    na akkor jóvagyok :D, nekem is hobbi szintere kell a filling és PS miatt :)
  • theone91
    #9877
    Egyértelműen a Wacom!

    [Nekem Geniusom van, hobbiszinten jó az is]
  • Jagumo
    #9876
    Annyira énse nagyon vágom, de a WACOM szerintem elég jó, de elég laikus szemmel mondva mondom így ezt... :)

    Én Ilyet szeretnék venni, mert nekem azért annyira nem fontos hogy több százezret költsekrá.Katt ugyan az mint az előző link :D
  • beyczy
    #9875
    sziasztok! eleklne nekem egy kis segítség
    nah szóval digitalizáló táblát szeretnék venni, hogy végre valami komolyabb munkákat is készíthessek, csak nem tudom hogy milyent érdemes, gondoltam ti talán tudtok tanácsot adni.
    még sohasem dolgoztam vele, úgyhogy valami kezdőknek valót
    méretre 15-20 cm szélességűt
    árban nem gondoltam túl drágára, 10-20E Ft között.
    ha tudtok, segítsetek légyszi
    előre is kösz
  • modellmaker
    #9874
    De egy JPG-t baszki xD Abból ha néger gyereket szülsz se lesz több rétegű psd, amiben a szöveg több rétegen lesz. xD

    Na EZÉRT írtam, hogy olvasgass utána a digitális képalkotásnak. :| Hogy készül a kép? xD
  • Jagumo
    #9873
    nembántásból mondtam :)
  • NessieGraf
    #9872
    Úgyse hiszed, de:

    Az első PS-em 4-es volt. Angol. Aztán 7-es, aztán CS2. Az első tutorialt akkor néztem meg, mikor itt valaki javasolt egyet.

    Mindegy, milyen nyelvű a program, a fontos: Csinálj az eredeti dokumentumról, mindegy, mi az, szöveg, táblázat, kép, flash, video, hang. Tedd olyan helyre, ahol nem keverheted össze az eredetivel (kedvenc könyvtáram: prb). Amikor ez megvan, a másolatot megnyitod az általad kívánt programmal (nem baj, ha témába vág). És a program összes funkcióját elkezded kipróbálni. Mire ezen túl vagy elhiheted: uruguru nyelven is lehet.

    Nektek az bajotok, hogy a szavakhoz kötitek magatokat a funkciók helyett. Tudtorialokhoz gondolkodás és alkotás helyett.

    Igaz, nem minden sikerül elsőre. Van aminek nagyon sokszor kell nekifutni. De ha olvasgatni próbáltam volna, nem hiszem, hogy 3 nap alatt megcsinálom az első flash fejlécet. Magát a programot a 3 napból 1 nap alatt szereztem meg, mert nem volt netem.

    De most is vannak olyan dolgok, amiket nem sikerült megoldanom. Viszont tudom, mik azok, és mikor kicsit ráérek előveszem az ilyeneket.

    Kezdőknek:

    1. Minden Adobe program legfontosabb megoldási lehetőségei az ablakokon található kis körben pici háromszög mögött van.
    2. Még a rutinosak se oldanak meg minden feladatot azonnal.
    3. Lehet kérni olyat: nem is próbálom megtanulni, de ilyet szeretnék. A csapat segítőkész, élvezi a feladatokat, lehet ilyen segítségre számítani.
    4. Akkor is lehet ilyet kérni, ha van egy feladat, de lövés se a megoldásról. Mert nincs ihlet.
    5. Amit nem lehet - szerintem - értetlenség álcájával arra rávenni a csapatot, hogy valaki azt mondja: inkább megcsinálom, de ne is halljunk rólad többet.

    Úgyhogy minden kezdőt arra kérek:

    - ha meg szeretne csinálni egy feladatot, kezdje el. Nézze meg sokfelől. Ne várja azt: 5 perc és kész. Nem kész. A PS az egyik legösszetettebb grafikus program. CS kora óta a pixel és a vektor grafika kombinációja. A legtöbb embernek a két szó felfogása is tovább tart, mint 5 perc.

    - ha végképp elakad, vagy a másik PS topicban, vagy priviben kérjen segítséget. Lehetőleg utóbbit olyantól, akinek a megoldandó feladat szempontjából vannak alkotásai.

    Bocs, hogy hosszú. Kösz, hogy meghallgattatok.
  • ITM
    #9871
    http://www.youtube.com/watch?v=3o-fEsTMlq0

    Hello, íme a példa mit is keresnék, ezt a Makeover funkciót. Vagy csak ez a neve neki? Egyszóval, a PS az az oldala érdekel, amivel lehet torzítani, mint például azt a nőiesen telt hölgyet az illető. Kellene a plugin neve ha esetleg nem alap cucc, vagy ha alap, akkor a helye, mivel lehet előhívni. Köszönöm előre is! - Drk.
  • dragon11
    #9870
    Okés, köszönöm.

    Jagumo, jól van, nem szólok semmit.
  • Jagumo
    #9869
    felis tudtad rakni? -.- :D
  • zsolesz92
    #9868


    Akkor viszont sok sikert :)

    Bannerban találsz tutorialokat, és ha monnyuk a tutorial.hu (alapokat meglehettanulni, csak idő kell hozzá, és türelem) átnézése után vmit nem értesz nyugodtan kérdezz, segítünk
  • dragon11
    #9867
    De normálisak vagytok, ha érdekel akkor tegnap éjszaka letöltöttem a trialt angolul (CS3).:)
  • zsolesz92
    #9866
    Nem tom, én egy orosz képszerkesztővel azért nem nagyon játszanék :D
  • zsolesz92
    #9865
    1 .
    Ajánlom figyelmedbe az angol verzióju ps-t :) Szinte az összes tutorial angol ps-ről készült...

    (Am nekem cs3 van és sikerült megcsinálnom :) )

    2.
    magyar ps uninstall angol ps install a tutorialok tökmind1 melyik verziót mutatják, akkora változás nincs hogy ne lehetne megcsinálni.

    válasz:
    Aha értem, de én magyarul szeretném a ps-t..:S

    3.
    Nem érsz vele semmit, mert az összes értelmes tutorial, leírás angolul van.

    4.
    értem, de semmi értelme a magyarnak.
    Azt a 20szót megtudod tanulni, igazából nem is kell megtanulni elég ha tudod mi mire való és az összes segítség angol pshez van. De te tudod...

    válasz:
    de, érdekel ez a photoshop;-) jó ez nekem magyarba..

    5.
    figyelj! a www.tutorial.hu -t olvasgasd el mert tök alap kérdéseid vannak amikre 10perc olvasgatással választ kapsz
    és ha az alapokat átnézted és lesz egy komolyabb kérdésed akkor tedd fel itt, senki nem fogja leírni neked az egész ps működését mert ezt már megtették többen pl a tutorial.hu-n

    válasz:
    Rendben, csak az angol enyém meg magyar..


    Ha ezek után azt mondjátok h nem voltunk először normálisak, akkor ti sem vagytok azok :D
  • zsolesz92
    #9864
    Megyek öltözködni :)

    Persze hogy mindenkinek leírjuk először szépen, hogy váltson át angolra, de amikor a3. ember irja neki SZÉPEN h válts angolra, és neki áll feljebb hogy neki akkor is a magyar kell, hát akkor tanulja meg magátol
  • dragon11
    #9863
    Oda írtam, a jpg-t átconvertáltam psd-re, okostojás.
  • rooney8
    #9862
    Nem, nem ismerem :) mert angol oldalakat nem szoktam nézni (nem tudok angolul, németet tanulok :/ ) De lehet rászánom magamat és megnézek pár angol tutorialt :)
  • Jagumo
    #9861
    én csak azt tudom mondani nelegyegyenek lusták az emberek legjobb tutorialos oldal a Tutorialized KATT(valszeg ismered ) van vagy 10000 Photoshop tutorial és nemis kell megnérteni (bár szerencsés) de levannak rajzolvan képekbe hol mitkell hogyan vagy ha nincs odavan írva szövegbe a menüpont megcsinálod és ende :)
  • Jagumo
    #9860
    hidd el az angol jobb, még ha Videosmarton nézel tutorialt ott is magyarul beszélnek, de mégis angol PS van ez csak egy példa. Meg a Photoshophoz nemkell akkora húdenagy angltudás :D

    egyrész mert ugyis nagyon sokmindent billenytyűzet kombinációval hozol be ( pl Cuvers (Ctrl+m), Hue/Saturation(ctrl+u), Black and white(Shift+Ctrl+u vagy alt+ctrl+shift+b), Lasso (L), Brush Tool (B) és stb stb... :D

    másrészt mert olyan egyzserüek a szavak pl Motion Blur ( bemozdításos elmosás [ezt csak énhívom így :D]) Sharpen (élesítés) Color Balance (színegyensúly) stb stb :D

    ezt csak ugy elmondtam hogy tuddd :)
  • rooney8
    #9859
    Akinek nem inge ne vegye magára
  • modellmaker
    #9858
    Nem is ilyen stílusban írtam.
  • rooney8
    #9857
    köszi, mindjárt meglesem :)
  • droidika
    #9856
    ...pl. minap is felnéztem a Digiretus.hu -ra fekete-fehér képekhez tutorokra vadásztam ( és még szótáruk is van).
  • rooney8
    #9855
    De én a te véleményedet kérdeztem
  • droidika
    #9854
    ...ennyi szöveg után, ilyet kérdezni?! (és még csak nem is kezdő)

    ...Google (majd te eldöntöd melyik a jó
  • rooney8
    #9853
    Egyébként a tutorial.hu -n kivűl vannak még jó (magyar) tutorialos oldalak?
  • rooney8
    #9852
    Ez is igaz
  • Met
    #9851
    Az alapvető probléma, hogy nem olvasnak bele a topicba, egyből kérdeznek mert azt hiszik, hogy gyorsabban kapnak választ, pedig ott van alul a kereső.
    A másik, hogy nulla tudással jönnek ide, ami nem is lenne baj csak nekem alap, hogy ha elkezdek egy progit akkor nézek hozzá valami leírást vagy megnézem a tutorial.hu-t ahol az alapok tökéletesen le vannak írva.
    Erre már csak hab a tortán, hogy magyar progit használnak mert azt hiszik olyan mint egy recept, ha tudják az összetevők nevét akkor már meg is tudják főzni az ételt.
  • rooney8
    #9850
    Jó, de ezt le lehet normálisan is írni...Nem úgy hogy "baz+ olvassál már utána kicsit te gyökér láma"
  • modellmaker
    #9849
    a jpg képen nem tudom átírni a szöveget dolog eléggé agyfelbaszós, ha ilyenen problémázik, egyből lejön, hogy még abszolút nem olvasott semminek utána. minek magyarázzak olyan dolgot amit már 600000+ helyen leírtak, pici utánaolvasás után egyből rájönne.
  • rooney8
    #9848
    Mondjuk az télleg elég idegesítő, ha jön egy új ps-es, kérdez valami alap dolgot és rögtön leharapják a fejét, hogy ilyen hülyeségeket mért kérdez...
  • droidika
    #9847
    ...az, hogy ki milyen nyelvezetű programot használ az a szuverin joga, nem kellene b+elni meg lámázi, ahelyett, hogy segítenél neki az adott problémában("kinek a pap, kinek a papné"), ezt beleverhetnétek már a kis fejetekbe, mert nem csak a kérdések visszatérőek, hanem a hozzájuk kapcsolódó fikázások is
    ...természetesen "akinek nem inge nem veszi magára"
  • rooney8
    #9846
  • NessieGraf
    #9845
    Hát igen... Egy jó fordítás sokat ér.
    De életem legszebb napja volt, mikor leültem egy gép elé, amin német DOS volt. Ráadás: angol parancsok, német válaszok. A kikapcsoló gombot felismertem :D
  • rooney8
    #9844
    Ebben van valami :) Én letöltöttem a subtitle workshopot (magyarra állítottam), és az volt írva pl az "undo"-hoz hogy "felirat beszúrás"
  • NessieGraf
    #9843
    Bármelyik tutort nézed a menük elrendezése ugyanaz a magyarban és az angolban. A menükön belüli részek is. A nagyobbik probléma a magyarral: tökmindegy, hogy egy szót angolul nem értesz, vagy magyarul nem értesz. Mert a magyarban van sok olyan kifejezés, mint: Szendvicsnegatív, meg Szendvicspozitív. És akármire megesküszöm, hogy ilyen magyar szavak nem léteznek. Vagy ha igen, akkor sincs értelmük.

    Ennek fényében biztos lehetsz abban: mindegy. Amúgy tapasztalataim alapján minden program fordítatlan változata a legjobb verzió.
  • dragon11
    #9842
    jól van.
  • zsolesz92
    #9841
    Magyar PS-sel meg ne kérj segítséget, ennyi. mindienki segíteni akar neked de arra nem veszed a fáradtságot h megfogadd amit a nálad tapasztaltabbak tudnak...

    rossz esetben is 1 nap alatt bőven lejön a PS akármilyen warezről (nem, nem adok linket)

    Minden lama kezdő idejön (tisztelrt a kivételnek) magyar photoshoppal és neki áll feljebb hogymi angolul mondjuk

    Nevetségesek vagytok!
  • modellmaker
    #9840
    Ne csak a tutorial.hu-t olvasgasd, hanem keress rá google-n, digitális képalkotásra, olvasgass utána, hogy hogyan épülnek fel a digitális képek, és egyből nem fogsz ekkora fasságot kérdezni, hogy egy jpg képen miért nem tudod átírni a szöveget.