17220
  • biomage
    #9919
    Nem tudja valaki milyen bettü tipus lehet ezen a képen?
    kép
  • swabo
    #9918
    köszii:)
  • Kovács legény
    #9917
    kijelölöd amit kiakarsz, nyomsz egy Ctrl+U -t a középső csúszkát teljesen balra húzod és így lesz fekete-fehér a sepiához ugyanitt jobb alul kipipázod a colorizet, a felső csúszkát elhúzod a barna árnyalathoz és a középsővel megadod a színtelítettséget
  • swabo
    #9916
    hali! egy kijelölt résznek hogy lehet fekete-fehér, egy másik kijelölt résznek pedig szépia hatást adni?


    thx
  • biomage
    #9915
    az volt a baj hogy nem találtam jó Kt, mind virusos volt :), ebben kelett volna segiteni :D, de már meglett oldva, majd jövö héten lesz pár kérdésem, most tesztelgetem :D
  • Jagumo
    #9914
    az első kérdőjel nemkell oda :D
  • Jagumo
    #9913
    szinte mindekinek már itt? megakarod szerezni?
  • rooney8
    #9912
    nekem
  • biomage
    #9911
    Hali

    Kinek van teljes verzios Cs3 photoshopja?
  • NessieGraf
    #9910
    A kijelölés is görbíthető -> select - transform selection.
    Ugyanígy pathként is megadhatod a kiinduló alakot, az az edit menüben tarnszformálható. Amikor kész, átalakítod kijelöléssé, aztán színezheted, képrészletet másolhatsz ki vele, ahogy tetszik.
  • Rainbow15
    #9909
    Helló
    Csíkokat szeretnék festeni, amik görbék. Viszont ilyet nem találtam, csak a téglalap kijelölő eszköz van, de hát az nem éppen görbe. Ha kézzel festem, akkor nem lesz annyira szép. Van ilyen funkció a PS-ben?
  • otrosinka
    #9908
    hú, ez jó. kösz
  • Japep
    #9907
    Akkor nem tudom, mi lehet a baj... :S
  • Benny04
    #9906
    megvan, de még mindig nagy :|
  • Benny04
    #9905
    az hol van pontosan??
  • Japep
    #9904
    A felbontásod 72 dpi legyen.
    (Mikor csinálsz egy új palettát és megadod a méretét, akkor az alatt van.)
  • Cat 02 #9903
    Mert kicsi a kép ? =)
  • Benny04
    #9902
    Hali!
    Miért van az, hogy 10 pixeles visitorral írok, és kib*sztt nagy? :S
  • modellmaker
    #9901
    Ebben van vmi.
  • NessieGraf
    #9900
    Kiegészítő információ: A PS-ből lehet TIF formátumot menteni. A TIF ebben az esetben az eredeti rétegeket is menti, a rétegekkel kapcsolatos információkat, színekét is, még alaposabban részletezi, mint a PSD. Nagyobb is lesz a fájl mérete.
  • ProGabe #9899
    jobban belegondolva nem

    ugyebár a PSD lényege, hogy a benne tárolt információ tömörítetlen, tehát azt lehet vele kezdeni, amit akarunk (persze ez erősen sarkított, nem kell belekötni :P)

    szóval nem hinném hogy gond lehet belőle. erre gondolnia kellett az Adobe-nak is,szóval...
  • Japep
    #9898
    Akkor lehet vele mozgó gif-et csinálni?
    Akkor még tanulmányoznom kell... :S
    :D

    Köszi!
  • modellmaker
    #9897
    nincs hozzá, benne vannak azok a dolgok amiket az IR tudott
  • Japep
    #9896
    Hello!

    Csak én nem találom, vagy a CS3-hoz tényleg nincs ImageReady? Vagy esetleg más néven van? :S
  • modellmaker
    #9895
    De így nem áll fenn az a probléma, hogy ha pl én megnyitom a psd-det mások lesznek a színek?
  • ProGabe #9894
    már nem is kell!

    annyi a lényeg, hogy a windows színkezelésénél be kell állítani az adobe-ét. két színprofil van: az egyik, amit maga a monitor használ, és mi ezt látjuk, hiszen ebben állítjuk be a színeket. a másik, amit az op. rendszer és a programok használnak

    ¡¡¡Hala Madrid!!! :P
  • SrAta
    #9893
    Madridistáknak nemsegítünk
  • ProGabe #9892
    segítsetek, mert megőrülök!

    új monitor, Samsung LCD, natural color pro-val belőttem a színeket. el is mentettem x.ICM-be. be is állította alapértelmezettnek a windowsban

    jók a színek, semmi gond. PS elindít, gondja van a color profile-val, "leokézom", hiszen mi mást tehetnék. fehérből sárga, pirosból bordó,stbstb. semmi gond! color setting -> monitor color minden stimmel!
    képek megnyitásakor ki kell választanom, hogy ne a beállítottat használja, és akkor is jó minden

    DE

    ez így csak félmegoldás. ha pl. másnak odaadom a PSD-t, gondolom nála szarok lesznek a színek

    ha pl. grayscale-ban akarok dolgozni (igen, kell) akkor ugyebár elveti a színpaletátt és minden "szép sárgás" lesz :(



    nem is tudom hol kezdjek neki. kalibráljam újra a színeket? de melyik programmal? a Samu programjai által generált színprofilokat nem szereti a PS. a PS profiljai meg a monitornak nem tetszenek, pontosabban nekem, mert minden átmegy sárgába

  • NessieGraf
    #9891
    Más probléma volt. Miről telepítesz?
  • bubu13
    #9890
    Megoldottam az elöbbi problémát mostmár végigmegy az iniciáláson de utána nem nyitja meg a telepítőt és a futó folyamatok közt sincs a telepítés.
  • bubu13
    #9889
    pontosabb hsz-t nem tudnál mondani?de azért megkeresem.Köszi
  • theone91
    #9888
    Jah, mint a zsírkréta és a papír.
  • NessieGraf
    #9887
    Lapozz vissza. Még három hete sincs, hogy valakinek ilyen baja volt.
  • Jagumo
    #9886
    hát az kurva fillinges :D
  • theone91
    #9885
    "filling" --- thefuckwhat?

    Csak rajzolsz vele azt kész.
  • rooney8
    #9884
    akkor csak egy dolgot tudsz tenni: format c :D
    inkább azért várd még meg az okosokat :D
  • bubu13
    #9883
    már próbáltam de ugye müködik
  • rooney8
    #9882
    sztem szedj le egy másik verziót
  • bubu13
    #9881
    ja
  • Jagumo
    #9880
    többször próbáltad?