17217
  • Klon
    #16565
    csak kicsit ertek hozza,de ez sztem nem PS tema!
    Tuti, h a Vega-szal van valmi.
    Van itt Sony Vegas topik is probald ott megkerdezni.
  • Nikolett1
    #16564
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni hozzáértőktől. Problémám a következő: Egy dvd-t szeretnék készíteni. ehhez a hátteret és a feliratot a speciális karakterekkel és színekkel, képekkel szeretném megvalósítani ezért úgy terveztem, hogy ps ban ezt elkészítem majd sony vegassal a gif használata miatt renderelem és egy dvd készítő programmal mpeg2 konvertálva elkészítem. Ez sikerült is. Viszont ezt az egészet pal, nem széles vásznu tv-re készítem. A régi síkképcsöves tv-n a főszínek használata miatt ami arany teljesen sárgán jelenít meg mindent. Egy új típúsu 16:9-es full hd pedíg mindent szépen jelenít meg. a képeket png formátumba mentem. Kérem aki tud segítsen hol rontom el.
  • Zeller01
    #16563
    na, megvan :)
  • Zeller01
    #16562
    hogy tudom ezzel a rétegeket külön elmenteni? :)
  • Zeller01
    #16561
  • Spészgószt
    #16560
    camera raw vagy PS! 1et megcsinálsz utána batch convert ez a legbiztosabb, de egyes képnézegetők is megcsinálják pl fsviewer , de ott nem tudom mik a beállítások és mennyi lesz a konverziós veszteség :D vagyis a jpg romlás
  • Bexter
    #16559
    Nagy mennyiségű raw filét hogy tudnék jpg-re konvertálni?
  • zsolesz92
    #16558
    Továbbá fel sem kell tenned a PS-t:

    onlány
  • zsolesz92
    #16557
    Ha képet raksz egy mozgó videóra, úgy h a fej kövesse a testet, olyan gyatra lesz, hogy nyugodtan painttel is nekiállhatsz kivagdosni a fejeket :)
    Remélem találsz olyan unatkozó emberkét itt, aki segít azért.
  • Zeller01
    #16556
    Sziasztok! After Effects programmal készítenék egy videót, a baráti körömről amiben kicserélném a fejeket/arcokat tracking motionnal. Nem tud abban valaki segíteni, hogy lenne pár kép amiről ki kéne vágni az arcokat, mindenféle keret nélkül. Nem szeretném emiatt feltenni a photoshop-ot. Átdobom emailban a képeket.
  • pxxl
    #16555
    küld el akkor, meg írd le a bánatodat, megnézem neked :)
  • Klon
    #16554
    akkor meg főleg! :D
  • dragon11
    #16553
    elég személyes kép lenne..:)
  • pxxl
    #16552
    legyen jó napotok :D

    http://365psd.com
  • Spészgószt
    #16551
    mentve a kedvencekbe...thx
  • pxxl
    #16550
    korrekt kis psd-k, és ingyen :)

    http://www.premiumpixels.com
  • pxxl
    #16549
    nem egy hülye ötlet :D
  • kifli
    #16548
    legegyszerűbb, ha belinkeled a képet, és ha valaki ráér esetleg megcsinálja neked.
  • dragon11
    #16547
    Sziasztok!

    Szeretnék egy HIHETETLEN nagy (mondhatni óriási) kéréssel fordulni egy olyan hozzáértő szakihoz, aki egy fényképet retusálna nekem! Fontos lenne, mert ritka pillanat egyike, ami jól elkészült fényképet eredményezett.:)

    Lehet picit nehezebb a feladat, de azt is köszönöm ha valaki egyáltalán vállalkozna a feladatra, hogy segítsen.:)

    immyke már megpróbálta, de Neki sajnos nem sikerült összehozni.:(


    Aki érez magában segítőkészséget, az írjon már egy privát üzenetet!:)
    NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM PS MESTEREK!!!!!
  • MANOWAR
    #16546
    Ok, np :)
  • MacKent
    #16545
    igen ma jártak le,de csak példáztam!na de mind1 :) köszi szépen a segítséget!
  • MANOWAR
    #16544
    Most lattom ezek a datumok ma jarnak le :)
  • MANOWAR
    #16543
    A legfobb kulombseg amit latok azok a betuk fenyessege, gondolom azt akarod javitani.
    Ez szerintem segit benne, meg az alap betu szin is hasonlo mint a tiednek.
    Ellenben a datum es szalagavato betutipusat megvaltoztatnam pl.: a szalagavato-t elsore szalagjavito-nak olvastam. A ket datum lehet sok helyet foglal (2012 Nov. 30. - Dec.01). A hatterben ha jol latom egy DJ van arrol dontened kellene, hogy lassak az emberek vagy ne.
    Ha egy kicsit sotetited a hatteret akkor az infok szembetunobbek lesznek - persze ezek csak szvsz.
  • MacKent
    #16542
    nem egészen erre gondoltam!ezzel nagyon világossá teszi...vagy nem tudom!
    figyi...
    ilyen hatásút szeretnék:https://www.facebook.com/photo.php?fbid=467588726627057&set=a.438455649540365.126027.438454816207115&type=1&theater
    vagy pl.ez:https://www.facebook.com/photo.php?fbid=448123961900037&set=a.219331851445917.53682.216146788431090&type=1&theater

    amit csináltam az meg ilyen:https://www.facebook.com/photo.php?fbid=303761146390755&set=a.281753761924827.50120.281749255258611&type=1&theater

    mi lehet a probléma?
  • MANOWAR
    #16541
    Itt talalsz egy parat, az elso link az egesz papirra vonatkozik a masodikban altalanosan mindenre tobb fele:




  • MacKent
    #16540
    Igazad van!fényes hatást szeretnék a plakátomnak!! :)
  • MANOWAR
    #16539
    A Flyer az a szorolap, a plakat meg a placard/poster. A kerdesedbol nem derul ki, hogy mit szeretnel csinalni fenyes hatast vagy arra gondolsz, hogy maga a plakat papirja nyomtatasnal miert nem fenyes?
  • Csacsi
    #16538
    Köszönöm szépen.

    Sosem állítottam azt, csak a fiamnak sikerült elnyomkodnia.

    Így már okés.
  • Malakai
    #16537
    Preferences > General > Color Picker: Windows ⇒ Adobe
  • Csacsi
    #16536
  • Csacsi
    #16535
    Ezt most miért? Help please

  • MacKent
    #16534
    Sziasztok!
    egy kis segítséget szeretnék kérni...
    terveztem egy flyert(plakátot)ps5(hun)el és valamiért nem fényes.azaz nem plakáthatású.
    mit kellene tennem,hogy szép fényes legyen?
  • pxxl
    #16533
  • LaliK
    #16532
    Ez nem off, hanem warez, mi pedig nem is hallottunk még olyanról :)
  • Jim Morrison
    #16529
    Köszi mindkettőtöknek, zsolesz második tippjét megpróbáltam és jó lett, szerencsére nem kell megint megcsinálnom :)
    Hát igen, sajnos nem vektoros : ( :)
  • Malakai
    #16528
    Ha vektoros, akkor no problémó. :D
    Egyébként ilyesmit patternek hozzáadagolásával és élesítéssel szoktak megoldani, hogy inkább zajos legyen mint homályos/maszatos a kép, de ez is inkább fotókhoz jó. Plugin: [url=http://www.ononesoftware.com/products/perfect-resize/]#478">onOne Perfect Resize[/url]
    De ha egyszerű kép, akkor lehet jobban jársz ha "csinálsz egy másik egyszerű képet" :)
  • zsolesz92
    #16527
    csinálsz egy másik egyszerű képet :)
    am. image, image size és megnöveled, de a minősége romlani fog.
    szóval az első lépés lép érvénybe :))
  • Jim Morrison
    #16526
    Sziasztok !
    Csináltam egy egyszerű képet, de nem elég nagy a felbontása. Utólag hogy tudom megváltoztatni?
  • norbre
    #16525
    a háttér statikus (viszonylag sok részletelemmel) és a kamera sem mozog.. egy mozgó ember lesz az előtérben..

    viszont nem rossz ötlet amit mondasz.. tulajdonképpen a felvétel egyes elemei viszonylag kis térben megoldhatóak ha jobban belegondolok.. a padlóval lesz nehezebb dolgom, mert azt nem tudom "blueboxolni"

    megnézem amit küldtél, csinálok egykét tesztet aztán kiderül mi az üdvözítő technika :)

    köszi
  • Malakai
    #16524
    Rotoscopingal pl szokták akkor, ha nincs greenscreen, de jelentősen nehezebb vele szép eredményt elérni, persze háttér függő is.
    NUKE, AfterEffects, Fusion, stb.
    Biztos megoldható lenne háttér negatívos megoldással, de ugye ahoz statikus háttér kell, plussz vagy kameramozgás nélkül, vagy valamilyen motion riggel kell vezérelni a kamerát. Lehet tudja is valamelyik szoftver, de annyira nem vágom.

    Azt azért megkérdezném, hogy a nagy térben nagy területen is mozognak az előtérben a szereplők vágás nélkül?
    Mert ugye csak oda kell rakni vásznat, ami mögöttük van a kamera nézőpontjából.