17220
  • ProGabe #10159
    látom nem érted

    ha nincs semmi a rétegen az íráson kívül, akkor nincs mit másolni, hiszen nincs kép, amit másoljon a PS! logikailag rosszul közelíted meg az egészet. nem a PS a kevés, hanem te akarsz olyat, amit nem lehet!

    ha ez egy weblapra készül, akkor ott kell hogy legyen háttér. amennyiben ez állandó, és az írás mondjuk egy gomb, akkor bizony a háttérrel együtt kell másolnod!
    ha az írás dinamikus, akkor meg egy weblap esetében mindegy, hogy te PS-ben mekkora területet másolsz, azt bizony a weblap szerkesztésekor kell tudni megoldani amit akarsz
  • synth
    #10158
    Nem lehet valahogy az adott réteg méretét akkorára növelni, mint az alatta lévő réteg mérete????
  • synth
    #10157
    Azért nem mindegy, hogy az üres résszel pontosan mekkora a kimásolt terület, mert ez egy weblap részét képezi majd és a szöveg mindig más és más lenne de pontosan ugyanabba a pozícióba és helyzetbe kell kikerülnie a képre akármekkora szövegrészt is tartalmaz! Nagyon fontos, hogy minden egyes így lementett kép pixelre pontosan egyforma méretű legyen, akármi is a szöveg rajtuk, különben rosszul lesznek pozícionálva a weblapon. Az sem mindegy, hogy a szöveg a kimásolt részen, tehát a keletkező átlátszó hátterű képen, milyen pozícióban áll.
    Egyébként nagyon gáz lenne, ha ezt amit szeretnék egyszerűen nem tudná a Photoshop. :-) Hiszen egyszerűen az összkép egy részét jelölöm ki, de nem szeretném, hogy az egész képet, hanem csak is az egyik rétegről ekkora részt másoljon ki. Vagyis másolja ki a képen kijelölt részt, de csak egyetlen réteg tartalmával.
  • ProGabe #10156
    nem értem mit akarsz! a szöveget akarod másolni a háttér nélkül? tehát ne legyen semmi, csak a szöveg egy része? ha igen, akkor miért nem mindegy, hogy mekkora a másolt rész? ami ugyebár maximum akkora és olyan lesz, mint amekkora és amilyen a szöveg

    egy réteg csak akkora, amekkora képet tartalmaz! ez lehet nagyobb, mint maga a látható kép (canvas)
  • NessieGraf
    #10155
    A szöveg réteg képmérete pontosan akkora, mint a háttéré. Csak a semmi nem szokott másolódni.
  • synth
    #10154
    "Ha a kijelölés helyén nem akarsz hátteret, jelöld ki, amit szeretnél, töröld a hátteret és meglesz az üres rész a szöveg körül."

    Ezt, ha megkérlek, leírnád nekem pontosabban? Mert hiába törlöm a háttér réteget, akkor is ugyanazt a másolási eredményt kapom, vagyis kissebb a másolt terület a kijelöltnél.
    Nem lehetne valahogy azt megcsinálni, hogy a szöveget tartalmazó réteg képméretét akkorára növelni, mint a háttér réteg? Mert látom, hogy ez a gond, de nem lehet ezt orvosolni?
  • NessieGraf
    #10153
    A szöveget másik fájlba szeretnéd tenni? Akkor amikor létrehozod az új fájlt, méretezd nagyobbra.

    Ha ugyanabban a fájlban marad, akkor nem értem a problémád, hiszen a teljes fájlméretig megvan mellette az üres rész.

    Ha a kijelölés helyén nem akarsz hátteret, jelöld ki, amit szeretnél, töröld a hátteret és meglesz az üres rész a szöveg körül.

    De fontos, hogy a háttérkép ne background/háttér, hanem valóban layer/réteg legyen! Ezt úgy éred el, ha a layers/rétegek ablakban duplán kattintasz a bélyegképre, majd jóváhagyod a réteggé alakítást.
  • ProGabe #10152
    mert azon a rétegen csak a szöveg van! a semmit még a ps sem tudja másolni! tehát ha van egy 2000x1400-s képed (tehát a canvas ekkora), amin egy réteg csak 10x10 pixel, akkor nem tudsz nagyobbat kimásolni az adott rétegből, mint 10x10

    lehet félreértem amit mondasz, de amit írtam, az legalább biztos úgy van :)
  • synth
    #10151
    Ez azért nem jó, mert a hátteret is átmásolja, nekem viszont csak a szövegre van szökségem. Amit át is másol, de nem akkora területtel amekkorát kijelöltem. Kijelölök egy nagyobb területet, mint amekkora a szöveg, de másolás után az eredmény egy kisebb terület ami ugyan teljes terjedelmében tartalmazza a szöveget, de rászűkítve annak méretére. Viszont nekem feltétlenül a nagyobb üres terület közepén elhelyezkedő szövegre van szükségem. Ezt viszont sehogy sem akarja végrehajtani. Magyarul nem a kijelölt teljes területet, hanem annak kisebbített részét másolja csak. Elöszőr volt a hátteret tartalmazó réteg, aztán ctrl+shift+N-nel létrehoztam afelett a szöveget tartalmazó réteget. És ezen a szöveg rétegen hiába jelölök ki nagyobb részt, mint maga a szöveg, akkor is csak a szöveg által lefedett részt hajlandó másolni. Miért????
  • D4nY
    #10150
    nemnagyon értem mitakarsz de EDIT-> COPY MERGED?
  • synth
    #10149
    Sziasztok!
    Kezdő vagyok photoshop téren, úgyhogy másoknak talán egyszerű a kérdésem, de én csak szívok ezzel a dologgal.
    Szóval van két rétegem, az egyiken egy háttérkép a másikon, a háttérkép előtt, egy szöveg. Azt szeretném, hogy a háttér rétegen kijelölök egy területet, átváltok a szöveg rétegre és másolás után a szövegréteg kijelölt része legyen kimásolva. Az a gond, hogy nem a kijelölt részt másolja, hanem mindig kisebbíti a másolt területet a szöveg méretére. Tehát akkorát másol, amekkora területen a szöveg elteröl, nem pedig egy nagyobb részt, pedig én pont ezt szeretném. Tehát a szöveget másolni, de úgy, hogy a háttér rétegről ne másolódjon semmi, csak a szöveg, de az viszont azzal a befoglalt mérettel, amit kijelöltem. Hogy lehet ezt megcsinálni?
  • D4nY
    #10148
    hi.. fentvan photoshop de azóta újból raktam a gépet.. de megy.. viszont plugin nem látja igy nem rakja fel.. és nemakarom photoshopot ujbolrakni
    lehet vmit csinálni hogy mégis lássa a plugin és feltudjam rakni őket?
  • theone91
    #10147
    Karaj!...
  • gordon 24
    #10146
    Köszönöm a tanácsokat! El készitettem a verdát amihez kellett a szin váltósdi:D

    Ilyen lett: (nem az enyém én egy Vectrával haladok majd[ha érdekel valakit a játék a race07])




  • Atika :o)
    #10145
    koszi
  • NessieGraf
    #10144
    Layer mask egy lehet, de ha jól emlékszem, vektor maszk lehet mellette. Az viszont tényleg másképp működik.
  • rooney8
    #10143
    Csak 1-et lehet... De erősítsék meg a többiek is mert nem biztos :D
  • Atika :o)
    #10142
    Sziasztok ha van egy layerom azon van mar layer mask lehet meg eggyet rarakni mert ratettem de azon ha pl festek brushal nem ugy mukodik mint a mask
  • Jagumo
    #10141
    thx, kipróbálgatom
  • JAG1
    #10140
    Jahh, Alienskin...
  • Jagumo
    #10139
    Hello, van ez a 3D Extrude, és az nincs benne az alap Photoshop CS3-ban, de valahogy valami plugin ami ezt beletlepíti a PS-be? :D sry ha nagy hülységet kérdezek :D
  • spiderman2
    #10138
    Nah király így már minden tiszta.
    Köszi szépen a segítséget.
  • JAG1
    #10137
    Na szal megcsinálod a két elmosott női alak layert. Lesz 3 alak layered, meg a háttér..

    6 frame-ből áll az egész. Az első fram változatlan.
    2#frame: eredeti alak 2pixel, egyik elmosott 7pixel, háttér 2 pixel balra..
    3#farem:2-es farme + másik elmosott alak jobbra 7pixel, háttér újabb 2 pixel balra...
    4#farme:balos mosott alak újabb 2pixel, háttér még 2pixel balra...
    5#frame: balos mosott layer kikapcs, eredeti alak 2 pixel jobbra, háttér 2 pixel jobbra...
    6#frame:kikapcs a másik mosott layer is és a hátteret 2 pixellel balra...
  • spiderman2
    #10136
    És a háttérrel mit varjált hogy mozogjon??
    Mert neki az is mozog...
  • JAG1
    #10135
    Nem olvastam végig, de sztem csak simán duplikálta az alak layert, elmosta, elmozdította pár pixelt balra. Aztán ezt a mozdított layert duplikálta és uannyira elmozdította jobbra. Betette az eredeti alak layer mögé és kész...
  • Cat 02 #10134
    Az mitől lehet h a betűk aránytalanul kicsik ? 700 asra kell nagyítani h normális legyen. Sima 1280*1024 es kép.
  • spiderman2
    #10133
    Hali!
    Segítséget szeretnék kérni egy külföldi tutorialhoz.
    Szerintem elég hülyén van megfogalmazva,legalábbis nekem elég félreérthető.Nem tudom hogy mikor melyik réteget kell másolni és mikor melyiket elmozdítani.Igaz hogy a vége Image Ready de azzal nem hiszem hogy sok baj lehetne.
    Itt a tutorial linkje
    Link
    Segítséget előre is THX.
  • ágybanalvó
    #10132
    nagyon kössz, ha tudom hogy ennyire egyszerű... :D amúgy igen erre gondoltam.
  • ioinme
    #10131
    átlehet rakni, ha a képkimentésre gondolsz, ott ahol irja hogy Photoshop PSD file, ott lelehet nyitni a kis pörgettyüt, és kilehet választani h jpeg, bmp, gif, stb. Remélem erre gondoltál. :D
  • ágybanalvó
    #10130
    nah még egy kérdés bennem maradt, az hogy csak psd file-ban lehet elmenteni, vagy át lehet rakni másmilyen típusba? mert így semmi nem nyitja meg csak a photoshop a képeimet.
  • ioinme
    #10129
    Sziasztok, nekem lenne egy kis nehézségem, de ez csak részben photoshop. Van egy angyon jó Windows Xp skinem, lehet ismeritek, a Zune skin hivatalos változata Xp-re. Na most felmerült olyan igényen, hogy megszeretném változtatni a színeket a skinben, mert már kicsit unom, meg változatosságra vágyom. Csak az a baj, nem tudom hogy egy ilyen skint hol kell illetve hogyan lehet módosítani PS-sel, vagy hol van eldugva egyáltalán, vagy ilyenek. Aki tud segítsen köszike!
    van egy kis galériám, addig belinkelem néhány Photoshop-os alkotásom van benne, remélem valakinek tetszeni fog.


    Paramount Logo

    Iwo Jima

    There's no hope

    Victim

    Apocalypse
  • rooney8
    #10128
    nm :)
  • ágybanalvó
    #10127
    hát így már tényleg érthetőbb :D lehet azért nem értettem mert késő van már. kössz a segítséget
  • rooney8
    #10126
    Kicsit átfogalmaztam így már remélem érthető :)

    Jelöljük ki a papír réteg tartalmát (ctrl + klikk a réteg képére (jobb oldalon a layer palettán)), és hozzunk létre egy új réteget csillanás néven. Miközben aktív a kijelölés, válasszuk a színátmenet eszközt (gradient tool). Állítsuk fehérből átlátszóba haladónak, és a kép jobb alsó sarkából indulva húzzuk a kép közepe felé egy keveset, kb. az egész kép ötödéig. A réteg 80%-ban legyen átlátszó.

  • ágybanalvó
    #10125
    okok thx, de most meg azt nem tudom megcsinálni (elnézést a bénaságomért) hogy ezt a tutorialt csinálom, és a végén van az hogy a kép jobb alsó sarkából húzzam ugye ezt a fehérből átlátszóba menő színátmenetet, de hiába húzom nem csinál semmit. biztos hogy én rontottam el valamit de nem értem hogy mit.
  • rooney8
    #10124
    Ugyan úgy mint a #10120 lévő hsz-ben, csak a jobb alső képrészen ahova az van írva hogy KATT, nem az 1-t választod hanem a mellette lévőt...
  • ágybanalvó
    #10123
    hali!
    tudna nekem valaki segíteni abban, hogy van egy tutorial amiben azt írják, hogy olyan színátmenetet csináljak hogy fehérből átlátszóba. de hol tudok átlátszó színt csinálni? nem is igazán értem, hogy ezt hogy érti. thx a válaszokat.
  • theone91
    #10122
    nm!
  • gordon 24
    #10121
    És tényleg!%!:D


    Nagyon köszi még 1x mind2-tötöknek..

    Üdv..
  • rooney8
    #10120
    Tessék :D