17220
  • Voldi
    #10199
    Nos nekem magyar van, nem tudom pontosan mire is gondolsz, a photoshop szótárban se szerepel a path tool.
  • xxxpaulxxx
    #10198
    Köszönöm a választ:)
  • Met
    #10197
    path tool, és ha kész vagy (körbe "zártad" amit ki akarsz vágni) jobb klikk, make selection
  • Voldi
    #10196
    Sziasztok!

    Egy ideje már használom a
    photoshopot, de azt nem tudom, hogy lehet pontosan kivágni egy tárgyat a háttérből. A varázspálca az nem megfelelő a lasszózás meg elég nehézkes.
  • modellmaker
    #10195
    google it...
  • xxxpaulxxx
    #10194
    őőő nem futott a photoshop mialatt bemásoltam a brushokat és nem tudom hol van ez a loadbrush dolog...
  • modellmaker
    #10193
    9998
    10002
  • xxxpaulxxx
    #10192
    ki van tömörítve, ilyen ABR fájlok, azokat rakta be... psben voltam
  • NessieGraf
    #10191
    Tömörítve van a brush, vagy kicsomagolva? PS-ben bent voltál, vagy se, mikor bekerültek a mappába?
  • xxxpaulxxx
    #10190
    halihó töltöttem le PShez brushokat és be is raktam a presets/brush mappában őket, de azt nem tudom hogyan tudom előcsalni őket programban... valaki segítsen kérem:)
  • agentcs
    #10189
    a type tool-om nem mükszik sehogysem. valami gond van.
  • agentcs
    #10188
    én nem tudom mivan velem, de nem tudok írni szöveget cs3-ban! van valaki aki esetleg msnen tudna segíteni nekem dolgokban? mert meg akarom tanulni, de egyedül türelmetlen vagyok hozzá!
  • Jagumo
    #10187
    Filter / liquify
  • Jagumo
    #10186
    jaja
  • Bercy #10185
    Rajzolsz :)
    Egyébként liquify toolt ajánlom.
  • agentcs
    #10184
    sziasztok!

    cs3-ban mivel tudok karcsúsítani, keskenyebb derekat, kart vagy nagyobb izmokat csinálni?
  • NessieGraf
    #10183
    És ha akkora méretűre akarja a kpet, akkor még a crop/kivágás eszköz is élő lehet. Ugyanúgy számok, ugyanúgy igazgathatja a kijelölést, ahva tetszik, aztán ha elfogadja a kép többi része felejtős.
  • rooney8
    #10182
    Van egy egyszerűbb mód is :)

    Rákattintassz a téglalap kijelölőre, aztán bal oldalt felül állítsd át a Style-t Fixed Size-re...És beállítod a Width-t (Szélesség) és Height-t (Magasság)...
  • rooney8
    #10181
    Én is pont ezt akartam kérdezni, hogy mikor jön ki :D
  • vrolee
    #10180
    Úh, nagyon köszi a segítséget!
  • NessieGraf
    #10179
    Eccercsak
  • Jagumo
    #10178
    olvastam valami Abobe PS CS4-ről hogy jönki, igaz?
  • Met
    #10177
    Csinálsz egy kijelölést, majd Selection-Transform selection és ott be tudod írni a méretet, ha jobb klikkelsz abba az ablakba ahol a % értékek vannak akkor ki tudod választani, hogy milyen mértékegységet mutasson.

    Ha nem kijelölés kell akkor létrehozol egy téglalapot, Ctrl+T és szintén be tudod írni a méretet.
  • vrolee
    #10176
    Sziasztok,

    Szeretném a segítségeteket kérni.
    Azt szeretném tudni, hogy létezik-e Photoshop CS3-ban számokkal történő kijelölés?
    Vagyis szeretnék egy 10,2x15,2-es téglalapot kijelölni, ha lehet úgy, hogy én adom meg a kijelölés méretét billentyűzetről számokkal.
    Létezik ilyen? Van neki gyorsgombja?

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    Üdv: vrolee
  • D4nY
    #10175
    nemolvasom végig sikerült e vagy nem... akkor csináld ugyanugy copy merged csak a szöveg alatti layereket tedd láthatatlanná... igy azt másol amit kijelölsz de csak a látható layert rakja bele.. + az üres terület ami még van...
  • rooney8
    #10174
    Értem
  • NessieGraf
    #10173
    A dologgal kapcsolatban: Azonos sormennyiség esetén paragrafus texttel dolgozz. Csinálj egy automatizálást arra, hogy:

    1. szöveg csere - nem automatikusan
    2. újonnan beírt szöveg kijelölés, másolás
    3. kívánt formátumba mentés - save as

    Kicsit gyorsabb lesz.
  • NessieGraf
    #10172
    Igazából nagyon ritkán csinálok magam kedvére képeket. Amiket igen, azok meg elég elvontak (a barátom szerint horrorisztikus némelyik). A stílusom meg abszolút nem illik az itteni képbe. Ennek valószínűleg a legfőbb oka, hogy mikor elkezdtem a PS-t, se könyvem, se tutor nem volt hozzá, így nem volt semmi olyan, ami a trendek felé terelt volna - igaz, a trendi amúgy is messze áll tőlem.

    A másik az, hogy szeretem a lehetetlen határait feszegetni, így többet tudok mondani arról, mi az, amit mégis lehet.

    A funkcionális képek, amik reklámhoz, vagy bármi máshoz készülnek valahogy sose sikerülnek csak képnek. Néha sokat kell dolgozni azon, hogy a reklámozónak legyen még egy esélye a fennmaradásra. Mert az első képből ki szokott derülni a reklámozandó dolog sorsa. Ilyen képeket viszont nem tehetek ide, mert azok a megrendelő tulajdonát képezik.
  • synth
    #10171
    Nem szidom a Photoshop-ot, mert am]gy nagyon meg vagyok vele el;gedve. Ez az első dolog amivel nem. Viszont a logikájából következik, hogy ezt így nem lehet. Viszont azt gondoltam, hogy valamilyen egyéb Photoshop módszerrel megy ez. Mert ez tényleg egyszerű feladat látszólag.
  • ProGabe #10170
    ez nem a PS hibája. ez kb olyan, mintha én egy F1-es autót azért szidnék, mert nem tudom vele hazavinni a boltból a beépített szekrényt...
  • synth
    #10169
    Azért még próbálkozom a Photoshoppal. Egyszerűen hihetetlen számomra, hogy egy ilyen rém primitív feladatot nem lehet megoldani vele.
  • synth
    #10168
    "És lesz egy flash oldalad, amit a látogatók 10%-a lát. Mert a többi alapból kitiltja a flash grafikát."

    Na azért ez 2008-ban nagyon durva lenne.
    Én azt mondom, hogy 80%-ban bejön mindenkinek a Flash az oldalon.
  • rooney8
    #10167
    Amúgy te h-h nem szoktál a ps munkák topikba képket rakni? Mert profinak nézel ki :D
  • NessieGraf
    #10166
    A pozícionálásra van egyszerű megoldás: megcsinálod az 50 réteget, kijelölöd a kép területét, kiválasztod az összes réteget és a kijelölő eszköznél beállíthatod (align) egymáshoz, meg az egészhez képest hogy álljanak.
  • NessieGraf
    #10165
    És lesz egy flash oldalad, amit a látogatók 10%-a lát. Mert a többi alapból kitiltja a flash grafikát.
  • synth
    #10164
    Csak az a baj, hogy úgy 50 különböző képet kellene így létrehoznom, az meg igen csak macerás. Ráadásul mindegyiken pozícionálni valahogy a szöveget. Az eredeti elképzelésem az volt, hogy simán újraírom az adott helyen a szöveget a Photoshop Text tool-jával és az így mindig ugyanott marad.
    Hát azt hiszem Flash-sel fogom megcsinálni amit szeretnék a weblapon, az legalább nem semminek veszi az átlátszó részeket a képen.
  • NessieGraf
    #10163
    Ha az adott szöveg képként kerül be:

    Csinálsz egy pixelre megfelelő méretű képet, amit átlátszó (háttér nélküli) png, vagy gif formátumban mentesz. Ha ezt illeszted be az oldalra, akkor egész biztosan ott lesz, ahol kell.
  • synth
    #10162
    Vagy hogyan lehet egy új, ugyanakkora méretű réteget létrehozni a háttér felett, amekkora a háttér mérete? Mert ctrl+shift+N-nel csináltam, erre ráírtam a szöveget, de ezek szerint ez így csak akkora lett, amekkora szöveget ráírtam. (????)
  • synth
    #10161
    Egyszerűen egy 150x50 méretű, átlátszó gif-et szeretnék, amin egy fehér színű felirat van, mindig a megfelelő pozícióban a képen belül. Ezt szeretném kivágni egy adott rétegből. Nem gondoltam, hogy ez ennyire nem megy a Photoshoppal. Oké, ha csak 130x28 a mérete az adott rétegnek, akkor hogyan tudnám ezt megnövelni anélkül, hogy a kivágandó felirat pozíciója a héttérhez képest megváltozzon? Vagy is hogyan lehetne a szöveget tartalmazó réteg méretét átlátszó képpontokkal megnövelni az alatta lévő réteg méretére?
  • gordon 24
    #10160
    Ha a szövegre kattintasz azzal a kijelőlővel, Tudod ami azt csinálja hogy az azonos szineket stb-t kijelőli. Azzal ki tudod jelőlni az adott szöveget egy lapon. Igaz hogy az összes ugyan olyan szinűt is kijelőli..
    Na de ha kijelölted akkor csak a szöveget tudod másolni máshova beilleszteni stb.

    Nem tudom ezt akarod-e:D Meg igazán nem is értek ennyire hozzá, én inkább autokat festegetek csak, de lehet megoldaj..

    Ha nem sorry:D