17220
  • droidika
    #10239
    -szerkesztés-szabad alakítás-függőleges tükrözés...utánna már odahúzod ill. torzítod ahogy akarod (javaslom a perspektíva torzítást)...szövegnél, raszterizálni kell a réteget ahhoz, hogy lehessen torzítani, ezt a réteg-raszterizálás-szöveg menüpont alatt éred el
  • rooney8
    #10238
    tutorial.hu
  • istvan12
    #10237
    Hol található olyan magyar tutorial ami a szöveg illetve a kép tükrözést mutatja?
  • zolo
    #10236
    CMYK -ben csináltam meg a psd-t , abból csináltam utána jpg-t, és kinyomtatva jó lett nagyon (bár az arcokon kicsit sok lett a piros), de így is nagyon faja, Ricoh márkaboltban nyomták ki.
    A képek mezei jpg-k voltak eredetileg, bulifotóra fölösleges a Raw, mellesleg akkor még nemis volt meg az Raw-os fotomaschine :)
  • theone91
    #10235
    Epic Fail.
  • Kovács legény
    #10234
    Adobe topicban akarsz Corell cuccot
  • kisoszee
    #10233
    Sziasztok!

    Corel PhotoPaitX3-hoz keresnék további ecseteket. Tudna nekem vki segíteni, hogy honnan lehetne letölteni ilyen .nib ki terjesztésű bővítményeket?
  • NessieGraf
    #10232
    A nyomdának CMYK? Nem jött be eddig. RGB változatok, PDF formában. Akkor normál monitoron meg tudja nézni, mit is akartam. A filmhez, meg cmyk módban nyitja a pdf-t. Viszont az ő profilja a nyomdagéphez van kalibrálva, a szemével látta az elképzelést, tud korrigálni. Az én gépem nem úgy van beállítva, több nyomdához nem is igen szeretnék alkalmazkodni, akkor a saját átállítás torzítja a színeket.

    A fotók meg tényleg rawban a legjobbak.

    Viszont aki még nem használta és tifben ment: A tif tartalma ugyanaz lesz, mint a psd tartalma, rétegekkel együtt! Nyomdának a rétegek összeolvastása után célszerű küldeni, főleg, ha a megoldások egyediek.
  • The Garrett
    #10231
    ha fotókhouz kell (honlapodbol tipp) -
    photoshop elég pontosan tud konvertálni színterek közt, így kb mindegy miben szerkeszted. Ha viszont nyomtatásban is színhelyes képet akarsz viszontlátni, akkor figyelj arra hogy a nyomtató profiljában is állítsd be ugyanazta színteret mint amivel a képet szerkesztetted.
    legegyszerűbb ha sRGBben fotózol-szerkesztesz-nyomtatsz jpg-ket. Viszont szebb eredményt lehet elérni aRGB/prophoto színterekkel és valamilyen 'tömörítetlen' formátummal (raw-tif)
  • artschiatwork
    #10230
    Ha nyomdai munkáról van szó, akkor egyértelműen CMYK. Ha otthon, saját célra, akkor jó az RGB is.
  • zolo
    #10229
    Ha nyomtatni szeretnék később egy képet, akkor RGB vagy CYMK színkódolásban érdemes megszerkeszteni a képet?
  • Wreck86
    #10228
    köszi! kipróbálom.
  • modellmaker
    #10227
    Mivel még nincs ilyenem, max egy "online bolti" verziós kulcsot tudok neki beadni. lehet meg is csinálom. bár ennek akkor van értelme, ha magyar verzióhoz akarom beírni a kulcsot. vennem kell egyet egy "online boltban"
  • NessieGraf
    #10226
    Próba? Uninstall, ha mégse?
  • modellmaker
    #10225
    amit adnak magyarhoz kulcsot, egy adobe oldalról letöltött trial-ba nem lehet beadni?
  • NessieGraf
    #10224
    Gondolom igen, csak olcsóbb lesz a végeredmény, mintha nem így vennéd. Viszont a verzió marad ugyanaz.
  • modellmaker
    #10223
    Egy év után van lehetőség business licenc-re váltani, előtte nem. Gondolom utána is lehet. Hogy ez bele kerül-e még a különbözetbe, azt nem tudom.
  • papyszabi
    #10222
    Hali mindenkinek. Van egy kis problémám, de remélem tudtok segíteni. Photoshoppal syűzeretnék egy autóra ráteni egy képet, de a végeredmény soha nem az igazi. Meg lehet azt oldani, hogy a kép felvegye az autó vonalait? Azaz a kép ott legyen domború vagy éppen homorú ahol az autó és egy kicsit realisztikusabb legyen a látvány? Előre is köszi a segítséget.
  • NessieGraf
    #10221
    Szerintem ha a címer formája miatt kérded, akkor Custom shape toolban van néhány alap címerforma. Azt meg a menü alatti sorban be tudod állítani, hogy mekkora legyen.

    Én az alapképet felvenném patternnek az Edit menüben. A címerformát külön rétegen, kitöltött formában hoznám létre. Arra rá lehet tenni a képet, mint pattern overlayt. Akkor toligálhatod, méretezheted még kedvedre. Amikor már kinyomtatva is tetszik, még mindig ráérsz a csicsákat hozzátenni. Csak arra ügyelj, ha az ilyen képnek látszó réteget másolod, akkor csak a Copy merged jó, mert különben a Pattern overley nem lesz a másolaton. Ez igaz az összes rétegstílura is egyébként.
  • Wreck86
    #10220
    hello!

    tudnátok nekem egy olyan tutoriált mondani,ahol egy képből címert lehet alkotni?jó az angol is.az a helyzet,hogy van egy kép,amiből a focicsapatunknak csinálnák címert,de kellene egy kis alap:)
  • DJ RX7
    #10219
    az nekem olyan, hogy néha jól jön néha pedig nem.

    egyébként ha 1 év eltelte után nem regisztrálok licenc-re akkor már nem használhatom a "diák verzióban" ?
  • JAG1
    #10218
    Jó ár, csak magyar...
  • modellmaker
    #10217
    ez az akció már tavaly is élt :)
  • Twetr0x
    #10216
    windows nem buherált, az a fura, hogy egyszer már feltettem, működött, de azóta teljesen leformáztam a merevlemezem. :(
    köszi a linkeket, megnézem :)
  • ProGabe #10215
    buherált windows?

    ha igen, akkor egyértelmű mit kell tenni, ha nem ,akkor próbáld ki ezt

    egy másik fórumban találtam, egészen pontosan itt
  • Twetr0x
    #10214
    Valaki? Senki? #10203
  • DJ RX7
    #10213
    nem tudjátok véletlenül meddig fog tartani az akció?
  • JAG1
    #10212
    Tárgytalan...
  • JAG1
    #10211
    CS3-ban a rákáér nem menti el a mozgó gifet úgy, hogy átlátszó legyen a háttere?
  • Twetr0x
    #10210
    :(
  • gordon 24
    #10209
    Wazz:D
    Jól látok..

    Akkor pass.
  • Twetr0x
    #10208
    Már 2x letöltöttem az adobe oldaláról a trialt...
  • theone91
    #10207
    Fail... :D
  • JAG1
    #10206
    Trial...
  • gordon 24
    #10205
    Biztos hibás! Tölts le egy másikat.. (mert ugye nem hiszem hogy eredeti lenne:D)
  • Twetr0x
    #10204
    Nem PS3. CS3 :( Ejnye már írni sem tudok.
  • Twetr0x
    #10203
    Sziasztok!
    Letöltöttem a PS3 Extended trialját, de mikor elkezdené az installálást, az "installálás inicializálása" után kilép az installer, nem csinál semmit, csak betesz egy 0kb-os Photoshop CS3 ikont a programok hozzáadása és eltávolításába.

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • KnightRider
    #10202

    Sziasztok!

    Olyan plugint keresek, ami hasonló effektet ad állóképnek, mint a ToonIt az After Effects-ben, tehát rajzfilm szerű hatást. Ha tudtok ilyesmiről, légyszi, segítsetek ki a nevével.

    Előre is köszi!
  • Met
    #10201
    upsz
    igaz, bocsika
  • JAG1
    #10200
    Pen tool...