17217
  • Spészgószt
    #16605
    1: milyen PS-ed van?
    2: magic wand alapból szar inkább quick selection tool...gyorsabb egyszerűbb!
    cs4 bukó cs5 és 6 esetén van egy refine edge a selection menüben azzal tudod finomítani!
    smart radius pipa
    húzol rá pár pixelt (attól függ mekkora felbontású a kép...minél nagyobb annál többet)
    a smooth annyira nem fontos de azzal is finomíthatsz
    húzzál rá pár pixel feathert
    utána húzzad bátran rá a contrastot fent be tudod állítani hogy mit láss milyen háttéren ás akkor az eredményt is látod egyből...
    az output részt hagyd...főleg ha elég egyértelmű a körvonal (remélem nem hajról van szó, mert akkor ez is kell)
    kb gyorsba ennyi

  • barbie66
    #16604
    Sziasztok !

    Két kezdő kérdésem lenne.

    1, Szeretnék egy kép közepéből kivágni egy objektumot . A magic wand+shift kombinációt használom majd utána a "select invert" és kivágás. Sajnos mindig "cakkos lesz az eredmény.. Van rá esetleg profibb megoldás is ? Az egyszinű háttérrel nincs gond mert ott egy kattintás és az egész hátteret ki lehet szedni az objektum mögül.

    2, Ezt a kivágott "cakkos" képet próbálom beilleszteni egy másikba, de nagyon látszódik a kivágás széle. Próbáltam a defringe lehetőséggel "egybe olvasztani" de nem tökéletes....

    Köszi előre is a segítséget.
  • oO VinyuS Oo
    #16603
    psdtuts+
  • Gladiator
    #16602
    Nem tudtok jó tutorial oldalakat? Olyanokat, ahol már tényleg ilyen nagyon magas szintű dolgok vannak. Én psdbox.com-ot szoktam csinálgatni, de gondoltam hátha tudtok mást is.
  • Crem
    #16601
    Ilyenre gondolok Nagyon sokra egy helyen!:)
  • Crem
    #16600
    Üdv!
    Ilyen vizes-vizcseppes png-et honnan lehet letölteni? Vagy megvenni lehet csak?




    Köszi a segítséget
  • zsolesz92
    #16599
    23 megát senki nem fog letölteni, főleg nem datáról.
    Tedd át JPG-be, töltsd fel kephost.com-ra és dobd fel.
    másrészt gondolom a csillogásokat kéne retusálni:
    Itt van jópár tutorial, de ha beirod googleba hogy ps retouch mégtöbbet találsz
  • stakypot
    #16598
    vagy, valami tutorialt mutatni, ahol ezt a problémát oldják meg és mutatják be hogy mit hogyan kell csinálni...
  • stakypot
    #16597
    Sziasztok!

    Egy kis segítség kellene. Itt egy kép


    http://data.hu/get/6005306/01.bmp


    Láthatóak rajta fehér foltok. A homlok bal szélén, az orrnyergen, az ádámcsutka tájékán, a hajzat bal oldalán….
    Az ablakon keresztül beszűrődő természetes délutáni fény műve. Valaki ki tudja szedni ezeket a képből? De úgy hogy nem az egész képen végez műveleteket, hanem csak azokon a részeken ahol ezek a megvilágítások jelen vannak.


    Előre is köszönöm!
  • D4nY
    #16596
    Köszönöm!
    A "soft proofing" kifejezéssel utána néztem a dolgoknak kicsit.
    Elkészítettem így egy képet, CMYK SWOP2 profile alapján. Azt írja is, hogy a mentett kép nem ilyen lesz csak míg a színeket meg egyebeket belövöm addig látom úgy.

    A mentett kép valóban elég érdekes. Sőt katasztrófa!
    De akkor nagy valószínűséggel úgy fog kijönni a nyomdából ahogy láttam és beállítottam az eredeti kép alapján a CMYK verziót, vagy valamit elszúrtam és ássam bele még jobban magam a dolgokba?
  • Malakai
    #16595
    A [url=http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1133385514]"nem segítségkérő" topicban[/url] feljött a téma nemrég 41421-41427 körül, soft proofing a kifejezés, ezzel szokás ellenőrizni, hogy megközelítőleg egy kép, hogy fog kinézni nyomtatás után.
  • D4nY
    #16594
    Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem, mégpedig RGB - CMYK téren. Értem a különbséget és, hogy hova melyik kell. Vannak grafikai melóim viszont nyomdai ismereteim nincsenek ami elég nagy gáz mikor nyomdába kell a megrendelés (poszter stb).

    Térjünk a lényegre: Ha elkészítek egy képet RGB-be majd átváltom a módot vagy .pdf be CMYK konvertálással mentem le a finalt akkor ugyanazt látom, mint RGBbe. Semmi változás nincs. Ilyenkor viszont nem tudom, hogy valóban azt fogja e látni a megrendelő ha kijön a nyomdából a kép vagy sem. Mivel ha netre feltöltöm és onnan nézem a képet teljesen más, katasztrofális színeket, és szaturációt látok. Igen tudom az RGB-t kezel és azért, de vmiért mégis mások lesznek a színek így el vagyok bizonytalanodva.

    A monitor kalibrálásról tudok és az, hogy kicsit más piros vagy kicsit a fekete sötétkék annyira nem gond. De ha teljesen mást kapok vissza az már eléggé. Hogy tudnám megtudni azt, hogy amit átkonvertálok és elküldök az a nyomdából milyen színekben, kinézetben fog kijönni anélkül, hogy egy nyomdába letesztelném.

    Esetleg a monitorom nem kezel annyi színt és azért nem látok változást mikor CYMK-be mentem vagy nincs miért aggódnom jól konvertál és valszeg nem lesz nagy változás mikor jön a nyomdából.

    Köszönöm.
  • MANOWAR
    #16593
    Igy okes, hogy nem kell menuzni, csak meg kell szokni a hasznalatat :) es thx a helpet.
  • Spészgószt
    #16592
    ettől az arrange menüturkálástól már én is agyfaszt kaptam....
    eddig egy klikk volt most vagy 6 mire kibuzerálom a menüből...
    a dokkolást még nem próbáltam, köszi!
  • Malakai
    #16591
    Ja, szélekhez kell húzni és akkor oda dokkolja, szerintem elég jó lett ez a rendszer.
    Emellett meg csak nem olyan nagyon gyakori az arrange használat, hogy kintre kelljen neki toolbar. :)
  • MANOWAR
    #16590
    Hat nemtudom ha tobb kepet akarok megnyitni az okes de ahoz, hogy mindet egyszere lassam akkor menuzni kell, raadasul ha nyitva van pl 3 keped es az arrange-al kivalasztod hogy mind a 3-at mutassa es mondjuk az elso kepet at akarod rakni 3.-nak akkor a 2. melle pakolja be es csak ket kepet fogsz latni. Hmmm most latom ha pontosan ket kep kozze huzzom a 3. kepet akkor megjelenik egy kek vonal es beteszi lathatoan es ugyan ezt csinalja ha a szelit hasznalom. A lenyege az lett volna hogyha tudom, hogy tobb psd vagy kepet hasznalok akkor egyik se fedje a masikat es ne keljen tili-tolizni. :)
  • Malakai
    #16589
    Drag'n'dropal gyorsan lehet pakolászni az ablakokat, úgyhogy nincs akkora szükség rá.
  • MANOWAR
    #16588
    Sracok, segitsetek :) CS6-ban nemtudom kirakni az Arrange opciot (Window/Arrange) a menusorba CS5-ben alapbol kint volt, esetleg valaki?
  • norbre
    #16587
    valahogy sejtettem, végigpróbáltam mindent, nem sok sikerrel :) a Match color majdnem jó lett, de bizonyos részeken nem jól csinálta :/

    köszi azért
  • Malakai
    #16586
    Másolás nincs, max szemre belövöd.
    White balance tutorial
  • norbre
    #16585
    sziasztok,

    bocsi hogy nem nyálazom át a fórumot, valószínű volt már hasonló kérdés, de nem tudom mi a pontos neve az eljárásnak..
    csinálok egy time-laps videót, és auto WhiteBalance-on hagytam a gépet, nem tudom miért, de párat más színhőmérséklettel csinált.. át tudom valahogy "másolni" egyik képről a másikra a "színhőmérsékletet"?

    köszi
  • pxxl
    #16584
    köszi, végre :D
  • Malakai
    #16583
    Zoom Tool > Control Panelen : ✓ Scrubby Zoom

    Én spec szeretem az új módszert, annyi hogy mindenféle csúnya zoom százalékokra megy így az aliasing csúnya lesz, ha nem zoomol az ember egy szebb értékre.
  • pxxl
    #16582
    nyomva tartom persze, csak én azt akarom, mint CS4-ben, hogy kijelölök egy részt (kvázi húzok egy négyzetet), és oda nagyít, nem kell külön kattkattkattkatt odébbhúzom stb.
  • Malakai
    #16581
    Ne tartsd nyomva a gombot, csak klikkelj. :)
    Ha nyomva se tartod a gombot azt nem tudom mi okozza.
  • zsolesz92
    #16580
    nem vágom a ctrl space bill parancsod, de ha nagyítás kell, akkor alt + egérgörgő!

    Ha nem ez kell, akkor bocs :)
  • pxxl
    #16579
    hogy lehet kikapcsolni CS5-ben, hogy ha lenyomom a Ctrl+Space-t, akkor CSAK klikkre nagyítson, és ne arra, hogy mozgatom az egeret "fel-le", mert ettől agyfaszt kapok...
  • barbie66
    #16578
    Köszi a segítséget mindenkinek.
  • biomage
    #16577
    ah rosszat írtam :D

    View > Show > Grid :) nem guid :D, megnéztem és 14x14 pixeles a négyszög mérete
  • Malakai
    #16576
    Ha nincs guide nem sok mindent tud megmutatni, ha pedig beraksz egy újat autómatikusan bekapcsolja, ha esetleg nem lenne. :)
  • biomage
    #16575
    meg ott van még a View > Show > Guid
  • Malakai
    #16574
    1. Vagy Image > Canvas Size
    2. Vagy ha numerikus hozzáadást kedveli valaki: View > New Guide

    #999">@Kifli: Szerintem próbálkozz devianton rákérdezni. Egyébként ismerős, de pontosat nem tudnék mondani, WTF se talál rá.
  • zsolesz92
    #16573
    1. crop tool, és nem össezhúzod hanem szét. vagy file-new, csinálsz nagyobbat, és az összes layert áthuzod az eredetiről.

    2. ctrl+r volnalzó. ebből tudod drag and drop módon kihuzni a vonalzót
  • barbie66
    #16572
    Sziasztok ! Két kérdésem lenne, megköszönném ha tudna valaki segíteni.

    1, Van egy psd file-om amin több layer is van. Hogyan tudnám megváltoztatni az alap psd méretét ugy hogy a többi layer mérete ne változzon vele ?
    ( Szeretnék még több gombot hozzáadni de az elején elszámítottam az alap hosszúságát.

    2, Sokszor látok psd fájlokon olyan szerkesztő vonalakat amik az elmentett pl jpg képeken nem látszanak. Ezeket hogy lehet elkészíteni?

    Köszi előre is.
  • kifli
    #16571
    Sziasztok, valaki nem tudja véletlen ez milyen font?


  • Nikolett1
    #16570
    Jó megpróbálom,de a vegas-al való renderelést mpeg2 dvd pal- ba hajtom végre ezért az ntsc szabvány nem érvényesülhet.
  • Klon
    #16569
    bocs, roszzul irtam, nem secam, hanam NTSC.
  • Klon
    #16568
    pont e miatt gondolok a vegasra :)
    mivel a regebbi crt tv nincs olyan "okos" mint az uj.
    ,nekem volt egy gyari koncert dvd-m ami pont ugy mint neked, lcd-n, plazman tokeletes volt, de a regebbi nagykepernyos tv-n minden piros volt.
    ,akkor kideritettem, h a dvd secam rendszeru, de tv-m nem tudta csak a pal-t!
    en tennek egy probat a vegas topicban...
  • Nikolett1
    #16567
    Biztos, hogy nem a vegas-al van a probléma hisz a full hd 16:9 tv tökéletesen jelenít meg mindent. 8 bit rgb-t használok.
  • zsolesz92
    #16566
    Szerintem a színprofilok környékén kéne nézegetni...
    Nem értek hozzá pontosan, de ugye a monitor RGB színt használ, ha nyomtatsz valamit az CMYK, ezeken belül is vannak profilok. Ha pl CMYK-ban kimentesz egy képet, megnézed win képnézegetegővel, utána megnézed böngészővel, teljesen más lesz a szín, mert a böngésző máshogy értelmezi a színt.

    Szerintem a TV-nél is így működik, máshogy fordítja a színkódot.
    Aztán az is lehet, hogy köze nincs hozzá, de csak erre tudok gondolni.