17220
  • bertino
    #10519
    ja, hogy már beírtad...

    hát így nem linkelem akkor a postod.
  • akyyy
    #10518
    Van egy mappám amibe sok kép van, (egy videó szekvencia, tehát felbontása ugyanaz, meg nevük is hansoló, számokból ál, etc)

    ebből szeretnék PS-el gifet csinálni, a gond az, hogy ezt a nagyok sok képet nemtudom mivel lehetne egy psfjálon belül különböző rétegekre tenni a képeket (esetleg ha még egyből anim-ba teszi, és nekem csak időziteni kellene......:) )
  • kazu89
    #10517
    Photoshop CS3 hun, 1GB RAM,8600 GT,
  • Falzone
    #10516
    Az adobe.com-ról letöltött Adobe CS4 Master Collection részeként szolgáló Adobe Contribute CS4 nálam nem indul el. Semmi hibaüzenet, egyszerűen csak megjelenik a tálcán az, hogy Contribute és utána nem történik semmi. Van aki találkozott hasonló problémával?
  • hispan2
    #10515
    Köszi, ez így pont jó :)
  • JAG1
    #10514
    Húzol annyi egyenes vonalat, amennyi kell. Esetleg külön layerre tegyél többet.
    Aztán: Filter - Distort - Zigzag.
  • Bercy #10513
    tablet...
  • hispan2
    #10512
    Köszi, azzal sikerült is megrajzolni a görbét, bár layer-ként vonallá alakítanom nem sikerült, de megoldottam végül is.

    Volna még 1 kérdésem: egy nagyobb grafikát kéne csinálnom és ehhez csak egy kisebb kép áll rendelkezésemre, ahhoz hasonló vonalakat akarok alkotni, mint amik a képen vannak:



    Ez természetesen papírra festett dolog, ilyen kicsit határozatlan, kicsit kacskaringós, de formás vonalakat akarok alkotni, kézzel és egérrel persze ez nem sikerül... Ötletek?
  • Bercy #10511
    Milyen PS verzió, milyen gépen?
  • kazu89
    #10510
    Sziasztok! Kéne egy kis segítség, mért van az hogy amikor huzni akarok egy vonalt vagy bármit szaggat, nem egyből csinálja hanem várni kell vele egy kicsit pedig csak egy vonal.
    Lehet hogy én vagyok hülye hozzá, és csak be kéne állítani valamit, de nem jövök rá sehogy sem.
    Segítsetek!!!!!előre is KÖSZÖNÖM!!!
  • ProGabe #10509
    sxc.hu
  • Bercy #10508
    Pen tool ami neked kell.
  • NessieGraf
    #10507
    http://www.cgtextures.com/ - egészségedre
  • Midas
    #10506
    hello ha valaki tud olyan oldalt ahol jo fotok vannak ingyen amiket lehet szerkeszteni az irjon pls mert amiket en talaltam mind eleg komolyan fizetosek
  • hispan2
    #10505
    Valamiért kimaradt a kép, sorry:

  • hispan2
    #10504
    Üdv! Nem egy bonyolult dolog, amit akarok, csak én vagyok hozzá kevés: pár pontot akarok összekötni egy folytonos vonallal, ami bár minden pontnál fordul, sosem törik meg. Paint-el (LOL) tudok ilyet, de PS-el nem:



    Melyik eszköz képes err? Köszi.
  • theone91
    #10503
    És ez most honnan a pitsából ugrott be neked? :D

    Te is ilyen divatmajom vagy? :D
  • SrAta
    #10502
    merő szívességből
    egyelőre:D:D:D
  • Jagumo
    #10501
    most kinek mi :D
  • Dénes é
    #10500
    úr isten 20000? egy olyan vacak farmer pfff
  • Jagumo
    #10499
    úristen :D 20000-ér már majdnem veszek egy energie farmert :D
  • Met
    #10498
    És Te mennyiért csinálod, vagy khm, mit csinál érte cserébe?
  • SrAta
    #10497
    Kössz
    jah baze csajtól 20 000FT-t elkért a faszi h megcsinálj a a képet meg átalakítsa:O
  • modellmaker
    #10496
    photoshop makeover (tutorial) google keresés, alég sok lesz
  • modellmaker
    #10495
  • modellmaker
    #10494
    Jah rájöttem :D
  • NessieGraf
    #10493
    Kérdezz rá PS helpben. Ennyire nem fordítok angolt. Nekem nem volt még rá szükségem.
  • SrAta
    #10492
    jah csaj eredetiben (balról a 2.)
  • SrAta
    #10491
    sziasztok
    nah nekem az lenne a kérdésem
    hogy tegyük fel hogy van egy képünk egy dekoratív kollegináról és abból különböző hatásokkal akarunk valami ilyesmit kihozni:

    nah tehát erre kérek tutorialokat
    mert ismerem a csajt és 17 éves és messze nem így néz ki najó tényleg jócsaj de nem ennyire meg szal értitak
    légyszi segítsetek:d
    kössz
    SrAta
  • Atika :o)
    #10490
    Arrol volt szo hogy kicsinyiteni akarja akkor nem romlik a minosege es o ugy volt vele hogy osszenyomta aztan megondolta magat mert tul kicsi lett picit visszanagyitotta de soha nem nagyitotta az eredeti meret fole ebben az esetben nem romlik a kep persze ha tovabb nagyitod akkor mar ez nemugyvan de en az adott problemara valaszoltam.
  • modellmaker
    #10489
    És hogy mentek composite PDF-be?
  • theone91
    #10488
    Igen. A PS ilyen célra a QuickTime kodekeid használja fel. Megoldás egyszerű: letöltesz egy QuickTime-ot. Utána (mindenbizonnyal) menni fog.
  • GAP
    #10487
    Kösz a segítséget Theone91!

    Csak az baj, hogy amint rátenyerelek a video frames-re azt írja ki hogy:

    Could not complete the video frames to layers command because quicktime 7.1 is required.

    Nos ilyenkor mi van?
  • theone91
    #10486
    #10484-hez ment, of course.
  • theone91
    #10485
    File > Import > Video frames to layers...

    Kiválasztod, mettől meddig akarod, nyomsz egy ok-t...

    A képkockákat, a Window > Animaton menüpontnál tudod megnézni...
  • GAP
    #10484
    Sziasztok!

    Teljesen kezdő vagyok a Photoshop-ban. Az volna a kérdésem, hogy hogyan készíthetek ill. vághatok ki videofile-okból (.avi .wmw) gif animációs képet. Tudna valaki segíteni ebben? Modellmaker-nek látom sikerült (10471.)

    Köszönettel:

    Balázs
  • NessieGraf
    #10483
    A smart object fájl a fájlban. Az objecten belül a kép változatlan, minden átalakítás, akárhányszor csinálod, az eredeti képhez képest hajtódik végre.

    Smart objecten belül ugyanúgy akárhány réteg lehet, mind a psd-n belül. Nagyon jól használható pl. szóróanyagokhoz, mikor tudod, mit akarsz feltenni, de még nem dőlt el, hova, mekkorába. Akkor elrendezed, méretezgeted, forgatod, a végeredményt Copy mergeddel új fájlba másolod. Abból csinálsz nyomdának pdf, vagy bármi más. Az eredeti részletek máskor, vagy másutt más elrendezésben, méretben használhatók.

    Aki még nem találkozott a jelenséggel: a PDF és a TIF fájlok a PSD minden rétegét eredeti állapotban tartalmazzák. Ezért kell egyrétegű másolatból dolgozzanak mások. Kisebb a fájl és nem tudnak a munkádba belenyúlni.
  • modellmaker
    #10482
    De ha smart object, akkor valóban lehet játszani vele, kicsinyíteni, nagyítani (max eredeti méretig) akkor valóban nem romlik a minősége.

    Thx Atika
  • modellmaker
    #10481
    Igen ezt én is flasheltem... Egy jpg-nél érdekes is lenne, ha egy smart object után 6012012876-szeresére tudnám nagyítani. =/
  • SrAta
    #10480
    megmarad a minősége???
    én ezt a képkicsinyítéses dolgot úgy ismertem hogy úgy műkszik mint egy 4es papír összegyűrögetése.
    Összegyűröd ha szétnyitod még mindig gyűrött marad vagy ez nem így van?