17220
  • sztyui2
    #10759
    Szóval akkor nem csak nekem van gondom vele.Illustratorban meg tudom csinálni, de akkor ott nem látom, hogy PS-ben hogy fog kinézni. Sokkal körülményesebb. Elvileg opnt azért rakták bele ezt, hogy ne kelljen illustratorral szarakodni.
  • sztyui2
    #10758
    Az nem működik
  • modellmaker
    #10757
    Hát a 3D-je nem tud(?) még mindig a "z" tengely mentén mondjuk szöveget transzformálni. Igazából a neten sem találtam még semmi használhatót erre vonatkozóan. És Illustratorban csinálnám. Vagy vmilyen 3D-s progiban.

    a 2. linken lévő betűtípust nem ismeri vki?
  • Blasta
    #10756
    "Hogyan lehet portréállásban készült képeket panorámába összefűzni PS CS3-ban?"

    Gondolom el kell forgatni őket a megfelelő helyzetbe. Ez csak tipp, én nem ps-ben illesztek pano-t, de pl. PTgui igy csinálja meg.

    A többire sajna nem tudok mit mondani, nem használom 3D-ben a PS-t
  • sztyui2
    #10755
    Hi, nem nagyon szoktam kérdezgetni, inkább rájövök magamtól, de ezt akárhogy próbálgatom, nem sikerül. Noha nem próbálgattam túl sokáig, mert tudtam, hogy van ez a topic, ami majd megmondja nekem a válaszokat.
    Szóval két kérdésem lenne. Az első:
    Hogyan lehet portréállásban készült képeket panorámába összefűzni PS CS3-ban?Csak mert az automate/photomerge-ben nem nagyon találok ilyen beállítást, viszont ha beleteszem a képeket, nem csinálja meg.

    Második kérdés:
    Leszedtem a másik gépre a PS CS4-et, főként azért, mert írták, hogy mostmár abban lehet csinálni olyat, hogy írok valamit, és azt 3D-be tudom tenni.Sikerült is, de csak olyat tudtam csinálni, amit eddig is lehetett Edit/transform/warp-al.
    Azonban én nem erre gondoltam, hanem valami ilyesmi-t szeretnék elérni, mint ami ezeken a betűkön van.
    Meg akkor már ezekről a betűkről is írhatnátok pár sort, mert ilyet is szeretnék csinálni.
  • Blasta
    #10754
    Javagy rossz helyre szórtam tán? :S
    sry
  • Blasta
    #10753
    Sziasztok!
    Ismét én :)




    ...a meg többi itt nézhető
  • NessieGraf
    #10752
    Azért a bölcsességek megosztása helyett jobb szeretem a megindított gondolatokat. Mert mindenki bölcs, csak némelyek még nem tudják. És sokkal többet ér ha magad is hozzáteszel, mintha szemforgató szajkóként mondasz okos dolgokat hiteltelenül.
  • Met
    #10751
    a bölcsesség semmit nem ér ha nem osztod meg másokkal
  • rooney8
    #10750
    És még bölcs is vagy :)
  • NessieGraf
    #10749
    A tudás semmit se ér, ha csak magad tudod.
  • modellmaker
    #10748
    csontig! :D
  • cater
    #10747
    Kedves NessieGraf, köszönöm a sok segítséget.Nagyon rendes Tőled, hogy a tudásod megosztod másokkal.
  • NessieGraf
    #10746
    Az utsó esetben: Ctrl+a után a mozgató eszközt választod ki. A menü alatt megjelennek az align / igazítás gombok. Nyomd meg a függőlegesen középre, majd a vízszintesen középre gombokat. Kiderül.

    És másképp viselkedik minden akkor, ha a réteged Háttér!!! Jpg esetén induláskor másolat új rétegre, vagy a réteg bélyegképre dupla katt, és jóváhagyni a réteggé alakítást.
  • NessieGraf
    #10745
    Reagál:
    1. Brightness/Contrast. Ha növeled a fényerőt, utána már a variációk is működnek. 100%-ban telített színeket ps nem módosít, max cserél. Akkor se, ha a szín fekete.
    2. kijelölöd a maszk átlátszóságát. Ctrl+balklikk. Kijelölést megfordítod. Használod a festékesvödröt.
    3. Ctrl+I Hol az eredetileg kijelölt, hol az ellenkezője látszik.

    Amúgy a színpalettán látszik, hogy a maszkon, vagy a rétegen állsz, mert a maszknál nem színes, hanem szürkeárnyalatos.

    A rétegmaszkot mikor teszed a képre, a választási lehetőségek sorban:

    Minden látszik,
    Semmise látszik,
    A kijelölés látszik,
    A kijelölés nem látszik.

    Fontos! PS-ben a réteg tartalma túlérhet a képen, sőt szó szerint kívül helyezhető a látható területen. Egy animációnál pl. onnan jön be.
  • cater
    #10744
    A rétegmaszk bélyegképén látszik csak a kijelölt rész.Magán a képen nem.Legalábbis nálam.Akkor se ha a bélyegképek közül a baloldalit jelölöm ki.
    #10731
    "A maszk rátétele után a maszkon áll a kijelölés, mert annak az árnyalatával is lehet játszani. Lehet ugyanis különböző mértékben szürke, akkor pont annyira átlátszó, azaz: a kép fedett része annál jobban látszik, minél világosabb szürke a maszk."
    Na és ezt hogy kell? Mert én ha kijelölöm a maszkot, semit nem tudok vele csinálni.Semmilyen vált. nem reagál.
  • ProGabe #10743
    a filter ismétlése csak az egyik, a másik a ctrl+shift+t, ami az előző transzformációt ismétli meg. valamilyen pluszt ad hozzá az alt is, ha jól tudom, de ebben egyáltalán nem vagyok biztos. lehet régen mind3 gomb+t kellett hozzá és ezért emlékszem így
  • rooney8
    #10742
    Ez az köszönöm :)
  • NessieGraf
    #10741
    A mit csináltál esetben? Filter: Ctrl+f
  • rooney8
    #10740
    Hali!

    Melyik az a bill. kombináció, ami megismétli az előző lépést?
  • fatex176
    #10739
    Hát valami ilyesmire.Köszöntem szépen.
  • robos
    #10738
    Keress rá arra h: Face swap tutorial

    Ilyenekre gondolsz?
    link1, link2, link3

    Face Swap Pictures Gallery
  • fatex176
    #10737
    Szal igy a kérdésemre végülis kaptam egy fél választ,de sajna nem volt elég.Esetleg olyan segitség,hogy milyen néven keressem az arc átmaszkolásos tutoriál?
  • NessieGraf
    #10736
    Maszk: Kétféle van, rétegmaszk és vektormaszk. Most az előbbiről van szó.

    Van egy képed. Első lépés: rétegmásolatot csinálsz az eredetiről. Ez kényelmes, mert ha bármi nem jó, van honnan elővenni azonnal az eredetit.

    A másolaton dolgozol. A mágikus lasszóval tudod körbejelölni a céltárgyat. Nem baj, ha ki van nagyítva, mert vannak apró részletek. Mikor kész: a fenti rétegek menüben kikeresed a maszkot. Azt kell választanod: a kijelölés látszik.

    Ekkor fog megjelenni a rétegek ablakban az eredeti bélyegkép mellett egy végtelen jel, ami a kapcsolódást jelzi, mellette mégegy bélyegkép, amin a maszk van. Azon a képen, amin dolgozol, már csak a körbejelölt képrész látszik. Ha minden igaz, a galériámban van egy trófeás névjegy. Arra ilyen maszkolással került a szarvas feje egy erdei fotóról.
  • cater
    #10735
    Ó, de béna voltam...bocs...már megvan.Nem a gyorsmaszk módot kell használni hanem a réteg--->rétegmaszk--->mindet mutat
    Így már ott van a két bélyegkép valóban.
    ja, persze előtte ugye új réteget kell létrehozni.Csak én ezt kihagytam, és csak a háttér volt...
  • cater
    #10734
    "Mert mikor ráteszed a maszkot, két bélyegkép van egymás mellett a réteg menüben."

    Ezt most nem igazán értem.Nekem nem lett a rétegeknél két bélyegkép...
  • cater
    #10733
    Na úgynézki mégis sikerült.Ezzel már nagyjából megvagyok elégedve kép
    Most úgy csináltam ahogy mondtad NessieGraf.Vagyis az alsó csúszkát(világosság)följebb -jobbra - húztam(nem teljesen, kb.80%-ra.Majd ezután a szinteknél(levels) a felső csúszkán a középső és jobb szélső bigyót állítgattam csak, amíg ilyen nem lett.Maszkolás nélkül.Maszkolva nemtom hogy kell...:(
    Ez a szegély meg megint nemtom miért lett.Kijelölés után szegélyfinomítást csináltam, lehet ezt nem kellett volna.
    Mit csináljak, hogy ne legyen ilyen kontúrja?
  • NessieGraf
    #10732
    Ha pontosabban leírnád, hogy mit csinálsz onnantól kezdve, hogy elindult a PS (verzió se árt, telepítés forrása is befolyásolja a működési eredményt.), talán érteném a kérdésed.
  • NessieGraf
    #10731
    Mert mikor ráteszed a maszkot, két bélyegkép van egymás mellett a réteg menüben. A bal oldalsóra rákattintasz a bal egérrel és máris megy minden. Bocs, hogy elfelejtettem mondani.

    A maszk rátétele után a maszkon áll a kijelölés, mert annak az árnyalatával is lehet játszani. Lehet ugyanis különböző mértékben szürke, akkor pont annyira átlátszó, azaz: a kép fedett része annál jobban látszik, minél világosabb szürke a maszk.
  • cater
    #10730
    Hát én se nagyon érték hozzá, de ha az egeret ott tartod a gombok fölött, akkor egyszercsak kiírja, hogy melyik billentyű van ahhoz a funkcióhoz rendelve.Próbáld azokat.Ha azokkal se megy akkor majd a profik megmondják mi a gond.
  • Benny666
    #10729
    HI!
    Teljesen új vagyok ebben a photoshop témában, és az lenne a kérdésem, hogy a kép baloldali részén hiába kattintok rá a kijelölésre,lasso tool-ra stb. a képen nem tudok semmit csinálni csak egy kézfejjel a képen ide-oda lépkedni.Hogy bírom ezeket bekapcsolni?
  • cater
    #10728
    Nem megy sajna.Ha kijelölöm és maszkolom(Q ugye?) akkor nem lehet előhívni a ctrl+u menüt.
  • NessieGraf
    #10727
    Végigpróbálhatod az eredetivel, hogy kijelölöd és kimaszkolod. Akkor a háttér színe, megjelenése mindegy. Maga a tárgy, amit fehéríteni akarsz ilyenkor könnyebben változtatja a színét.

    A színcserélő eszközt én egyáltalán nem használnám, mert bármilyen színre szeretnél cserélni, az torzul, mivel az anyag textúrája és a kép maga befolyásolja a színeket. Egy jpg képen egy szín nagyon sok színből áll össze.

    Én a selective colort (ugyanott, mint az eddigiek, a channel mixer felett /remélem csatorna keverésnek fordították./) használnám. Ott színenként lehet állítani azt, hogy az rgb összetevők és a fekete aránya milyen legyen. Van olyan is, hogy ugyanez a világos, közép és sötét színek esetében. Amikor közelít, akkor még lehet rajta finomítani.

    Amit Rooney írt, azzal egy mozdulattal hófehérre változtathatsz mindent, úgy, hogy pl. az általa említett Colorize esetében a középső csúszka balra, az alsó csúszka jobbra. Nem kéne egészen, mert eltűnik a textúra.

    Amit Halmai küldött az nagyon jól sikerült. A tárgy maszkolva van, más árnyalatú háttérrel.

    Lehet játszani a kontraszttal, fényerővel, szintekkel. Én a Shadow/highlight, és az exposure párost azért kedvelem, mert arányosan csinálja a világosítást, szépen megmarad a textúra.
  • rooney8
    #10726
    Megtalálta fehérbe a törölközőt :D:D Amúgy nem tudom... Én annyit tudok mint amit leírtam az előbbi hsz-ba
  • cater
    #10725
    Köszönöm a tanácsokat.Hasznosak.
    Még tegnap kedves halmal ezt küldte el privátban:

    Ez azért egész jó lett.Kérdeztem, hogy milyen beállításokat használt, de nem jegyezte meg...
    Kedves NessieGraf vagy rooney8 megtudnátok mondani milyen beállításokkal lehet ilyen szépen kifehéríteni?
    Nekem - akárhogy próbálom - ez lett a legjobb:
    http://images.netbag.hu/20081113/18443019502.jpg
    Kicsit azért elmarad halmal minőségétől.
    Igazából nem ez a kép kell nekem fehérben, csak a tecnika érdekelne.
    Ugye tudtok segíteni?
  • rooney8
    #10724
    Én úgy csináltam, hogy ctrl + u -> jobb alsó sarokba az első jelölőnégyzetre pipa (Colorize). Aztán a középső csúszkát (Saturation) teljesen balra toltam. Aztán ctrl + L -> és itt is a középső csúszkát teljesen balra. És ezután még mecsinálhatod amit NessieGraf írt...

    Amúgy melyik az a bill. kombináció amelyik megismétli az előző lépést?
  • Bercy #10723
    Szedhetőek a CS4 trialok az adobe oldaláról! (MAC-hez is)
  • NessieGraf
    #10722
    Ennél fehérebben már nem biztos, hogy lesz textúrája. De még rápróbálhatsz:

    - Shadow/higlight (ugyanott ahol a szintek, második vonal fölött kettővel)
    - majd Exposure (eggyel alatta) gamma (legalsó állítható) 1,2 értékre.

    Így a textúra jobban érvényesül, látszani fog, hogy ami nem fehérnek tűnik, az az árnyékviszonyok miatt olyan. A drappos háttérrel alkotott kontraszt erősödése fehérebbnek fogja láttatni.
  • cater
    #10721
    Na sikerült valamennyire:
    [IMG] [/IMG]
    Ennél tisztábbra kellenne, mert ez így nem az igazi.
    Hogyan kéne megcsinálni?
    Plz. ötleteket.
    Köszi.
  • halmal
    #10720
    Akkor még Ctrl+M, a bal alsó sarkat felfelé..