17220
  • ruffirant
    #10959
    Helo!
    Egy olyan kérésem/kérdésem lenne hogy kellenének nekem holnapra weblapokhoz gombok amik ps-be vannak megcsinálva.Nincs valakinek pár ilyen?Nagyon megköszönném ha elküldenétek erre a címre: [email protected]
  • Blasta
    #10958
    Hali!

    Új rendszerem van, reinstallálnom kellett a windows-t, így a PS is új.
    Viszont megint furcsaságokat művel. Mindent faszán feltelepítettem, de a Camera Raw 5.2 nem hajlandó a BRIDGE-ben működni. Tehát nem nyilnak meg a RAW képek bridge-ben, mégcsak előnézeti kép sincs, de ha 2x rákattintva megnyitom PS-ben, akkor faszán lehet velük dolgozni.

    Nyilván így is teljes életet lehetne élni, de ha már 1x működött normálisan ahogy kell (sőt 2x is :D) a Bridge-ben, akkor most is szeretném ha ezt tenné.

    Mi lehet a gond, mit ronthattam el? A Camera Raw.8BI filet bemásoltam a PS könyvtár Plugins/File formats-ba. Ezen kívül mi még a dolog vele, tudnátok ebben segíteni?

    Köszi előre is!
  • Flamer
    #10957
    hogyishivták?:o
  • LSL
    #10956
    Hát igen, mostanában teljesen leszoktam a többi programról :( Illustratort akarom jobban megtanulni, meg pár hasznos segédprogramot kéne kipróbálni, zajmentesítő, Xara, meg még pár, csak idő nincs.
    Szal így, hogy csak PS-t használok, könnyen jár a szám...
  • Met
    #10955
    Az a baj, hogy nem mindig ugyan azok a billetyűk a progikban, pl. Corelben shiftet nyomva lehet több dolgot kijelölni, Max-ben Ctrl-al, Corelben a Hand Tool-al (H) lehet arrébb húzni a képet, Max-ben görgőt lenyomva. Ezeket rendszeresen összekeverem :)
  • LSL
    #10954
    Nem kell mindent fejből tudni. pont az a lényege, hogy amit túl sokszor használsz menüből, azt felgyorsíthatod, ha megnyomsz 1,2 gombot helyette. Pl mentés, megnyitás, toolsok, vagy a level. és igen, engem pl nagyon zavart paint shop pro után mikor áttértem PS-re, hogy mindig jobb klikk csúszka, bal, nézem, nem jó, újra. Ráadásul ez is winfos program, és elég sok kombináció ugyan az mint bármilyen ablakban futó programnál. Az, hogy még 10-et megtanulsz, szvsz nem akkora gond. Amit meg elfelejtesz, azt nem is használod elég gyakran hogy fejben tartsd.
  • Darkon
    #10953
    Koszi. Azert tudom hogy nem Holywoodban vagyunk kis zajszuresre gondoltam vagy olyanra amit en nem tudok. Egyebkent kisvaros es szeintem helyi arc uh. hamarosan meglesz plane hogy a fel varos ra van allitva.
    (plusz az eagle eye szuperkompjjjutere is:P)
  • SZilaJMaGGoT
    #10952
    X)
  • Met
    #10951
    hát nem ps-t az tuti :D
  • NessieGraf
    #10950
    Én amikor elkezdtem a PS-t, már volt egy pár, amit lehetett gyorsbillentyűzni. De mára azt is elfelejtettem, mert egyre ritkábban kellenek. :D
  • SZilaJMaGGoT
    #10949
    A filmekben milyen progit használnak?? :D
  • ProGabe #10948
    ezzel én is így vagyok, bár gondolom mindenki más is, aki sok programot használ.

    de én már réges-régen is használtam PS-ben gyorsbilleket (ezek 90%-a csak a tooloké) és csak egyet - pont az ecsetméretét - állítom át Alt Gr miatt egyből, amint szűz PS-t teszek fel valahova. nálam ez is beletartozik abba a pár dologba, amit egyből átszab ilyen esetekben az ember
  • SrAta
    #10947
    az oké de teis látod az arcot és csak azé nemtod a nevét megmondani me nem ismered tökéletesen kivehető az arc
    irány a nyomdába hideg van öltözz fel jól és lehet menni plakátozni
    ezen ha javítanánk az arc még sötétebb lenne....
  • Met
    #10946
    Csak a filmekben van az, hogy az ilyen képekből tű éles képet gyártanak :)
    Mellesleg a filmekben ilyen minőségű képek alapján kapják el a rosszfiúkat.
    Sapka, napszeműveg, javítással sem lesz felismerhetőbb az ember, így is csak az ismeri fel aki amúgy is ismeri.
  • Flamer
    #10945
    nem. ez törte fel aszéfüket és ezt rögziztette a webkamera. szeretné tudni kivolt a bünös.
  • SrAta
    #10944
    tökéletesen látható az arc mitszeretnél rajta, h javítsunk?
    fényeket lejjebb?
    eg k... anyukád felirat??:D:D:D ez monnyuik nemrossz:D
    Vagy kiszínezzük?:D
  • Darkon
    #10943
    Ide is betszem

    Udv! Photoshop guruk segitseget szeretnem kerni. Par kepet kellene elfogadhatobb allapotba feljavitani.

    Elore is koszonom!

    (mellesleg kepen lathato egyen egyik baratom edesanyjat rabolta ki, a kep ATM automata kamerajaval keszult)

    Kep1

    Kep2

    Kep3

    Kep4

    Kep5
  • NessieGraf
    #10942
    Most hogy így mondod, valószínűleg sokat gyorsít, ha kb. 10 féle programot használsz különböző célokra és azokban mindenféle gyorsbillentyűk vannak. Én nem vagyok hajlandó annyi dolgot a fejemben tartani. Ezért nekem nem egyszerűbb úgy.

    Amikor átnéztem csak a PS-t, hogy mi mindenre van gyorsbillentyűje, azok közül az alt gr miatt mennyit kéne átállítani másra, el is ment a kedvem az egésztől. De ez csak az én kényelmességem.
  • ProGabe #10941
    igen, bonyolult!

    az egérgörgőt max arra lehet használni, hogy zoomolj vele, ha csak simán a képen állsz. ezt nem véletlenül csinálták így

    alapból az ecset méretét a négyzetes zárójelekkel lehet állítani ([,]). át kell állítanod ezeket a gyorsbilleket, mivel ezekhez alt gr kell a magyar billentyűzeteken
  • modellmaker
    #10940
    értem én, csak leszarom.

    egy
    kettő

    két hsz, ami ezzel foglalkozik. görgőre rakni nem lehet.
  • haki92
    #10939
    még mindig nem értitek?
    egyszerűen amikor maskolok vagy akármi hogy gyorsabb legyen a munka ne kelljen nyitagatni stb....csak az egérgörgőt használom.bonyolult?
  • SrAta
    #10938
    akk elmondom hogykell egérgörgővel állítani az ecsetvastagságot
    nos ehát az ecset van a kezedben
    megnyitod azt a panelt ahol amúgy szoktad állítani améretét
    ráteszed az egeret a csúszkára és tekergeted a görgőt:D
    és jéé a görgővel állítottad ezé írták h a megfelelő néghyzetben kell lenned
    bonyolult?
  • SZilaJMaGGoT
    #10937
    akkor egyszerűbb lemodellezni és kirenderelni... XD Meg egyébként is biztos vannak jobb módszerek csak kutatni kell utána... vagy kibaszott kreatívnak kell lenni... :D
  • modellmaker
    #10936
    baszd meg! :|
  • modellmaker
    #10935
    Nem lehet. Úgy ahogy te szeretnéd nem. Sok-sok réteg kell, és mindig arrébb vinni pár pixellel.
  • Tubbs
    #10934
    Hali, BUÉK!

    CS4-ben szeretném el érni az alább látható 2 betű egy betűt alkosson. Magyarul olyan betűt szeretnék létrehozni ami nem 1 képpont vastagságú 3D-ben.

    Köszi előre is

  • isss
    #10933
    a-z?:
  • Flamer
    #10932
    a-a.:

    #10931: deohgy-4
  • theone91
    #10931
    Degonoszvagy... :D
  • isss
    #10930
    Ezt ismeri esetleg valaki ?
    Adobe Photoshop Gyorstalpaló
  • Flamer
    #10929
    alt+f4
  • haki92
    #10928
    na ne:D nálam mé nem müxik? ecset méretet szeretnékállítani
  • NessieGraf
    #10927
    PS-ben mindennek a méretét lehet egérgörgővel változtatni script nélkül, csak a megfelelő kockában kell állnod.
  • Flamer
    #10926
    DEMIT?:!


    #10924: ahan. hát.. azért nekm nem ártan a duplikét léjert érted.. :| dehát nemvolt kiirva ha jóltudom. :|
  • haki92
    #10925
    állítólag van vmi script ahhoz h egér görgővel lehessen változtatni...kéne:D ill kérem szépen
  • NessieGraf
    #10924
    Kösz, hogy fiatalítasz, de még májerkedésből se tanulok meg annyi billentyűkombinációt amennyi mindenféle programokban van.
  • Flamer
    #10923
    nemcsak gáz. kispöcsök csinálják ugy. :D

    énmég a duplikét léjert se tudom :|
  • NessieGraf
    #10922
    Egérrel kiválasztani a brush ablakot és csúszkával, vagy méretbeírás módszerrel változtatni ciki?
  • zagar
    #10921
    Üdv!

    Az ecset méretének változtatására van-e valami billenytű kombináció?
  • SZilaJMaGGoT
    #10920
    vagy HUE/SATURATION-->colorize kipipa...