17220
  • modellmaker
    #11119
    valóban, ez így lesz teljes.
  • NessieGraf
    #11118
    Na most: a hány pixel egy centiméter az attól függ, mekkora a képfelbontás. Azaz, hány pixel/inch. 300-nál 118 pixel egy cm.

    Szóval amit mondtál az jó, csak pontatlan. Legegyszerűbb csinálni egy 1*1 cm-es üres állományt a megfelelő felbontással. Abból kiderül, hány pixel épp a cm. Az alapján kell beállítani.

    Mert az itt általános 72 px/inch felbontás csak játszani jó. képnek nem.
  • modellmaker
    #11117
    Nem érted, hogy mit szeretne. Neki az kell, hogy egy kijelölésnek mekkora a TERÜLETE, nem pedig, hogy X, Y irányban mekkora a hossza:

    "Van valami olyan cucc amivel meg lehet mérni a kijelölés méretét ? (négyzetcm)"

    Erre pedig nem jó a te válaszod, mert az csak azt mondja meg, hogy milyen széles és magas egy adott kijelölés. Ha az nem téglalap alakú, akkor baszhatja is a számolgatást.

    sztem #11116-ban a megoldás.
  • modellmaker
    #11116
    ok megvan, ha minden igaz.

    Analysis > Set Measurement Scale > Custom

    itt meg kell adni, hogy hány pixel legyen egy cm (én 28-at mértem)

    Pixel Lenght: 28
    Logical Lenght: 1
    Logical units: cm (ez csak hogy később is érthető legyen)

    kis is írja, hogy így 28 pixel lesz 1 cm

    ha megvan a kijelölés, akkor Analysis > Record Measurements

    ekkor megnyílik egy Measurements Log ablak, abban lesz egy táblázat, és annak az Area oszlopában lévő érték a kijelölés területe cm2-ben.
  • ProGabe #11115
    WTF? nem látszik a #11111-es hsz-em? olyanon vitatkoztok, amire már beírtam az "ultimate answert"
  • modellmaker
    #11114
    pixelben meg lehet mérni a területét is. Viszont nem találom, hogy lehetne átállítani centiméterre mondjuk.
  • modellmaker
    #11113
    A területére kíváncsi, nem arra, hogy y, x irányban hány cm, pixel széles. Baszhatja, hogy megméri vonalzóval, ha nem szabályos alakzat. Gondolom nem lesz kedve kiintegrálni. -.-
  • NessieGraf
    #11112
    Ha csak mérni akarod, kapcsold be a vonalzót!
  • ProGabe #11111
  • LSL
    #11110
    a pipetta (színvevős cucc) alatt van vonalzó. Leméred balról mennyi, jobbról mennyi hely van, és módosítod.
  • Met
    #11109
    Ezt úgy tudod megsaccolni, hogy szétszeded 2 kijelölésre, akkor már el tudod dönteni, hogy kb. mekkora az üres rész. Pontos értéket szerintem nem tudsz mérni semmivel
  • Cat 02 #11108
    Az a baj h ezt azt nézi h az x és y tengelyen mekkora a hossza az egész cuccnak, ráadásul ha több van akkor már gázosabb. Vagy rossz helyen kerestem ?
  • rooney8
    #11107
    És erre valaki?
  • rooney8
    #11106
    Esőt azt úgy, hogy gugli -> rain effect photoshop :) A többit pedig kreativitás :D
    [ez azt jelenti, hogy nem tudja]
  • NessieGraf
    #11105
    Igen. Ha egy kijelölés után a transform selection size állításnál akár pixelszámra is beállíthatod a méretet. Vagy ha path-t csinálsz először és azt alakítod kijelöléssé. Utóbbi esetben alapból beállítható a forma és a méret.
  • haki92
    #11104
    tárgytalan
  • Cat 02 #11103
    Van valami olyan cucc amivel meg lehet mérni a kijelölés méretét ? (négyzetcm)
  • SrAta
    #11102
    cs all
    tudna valaki segíteni, abban, hogy hogyan lehet azt megcsinálni, hogy esik az eső és a csaj vizes lesz az esőben nedves bőr a lényeg a ruha nemfontos:D
    szal tudnátok ebben segíteni?
    Kössz
    SrAta
  • haki92
    #11101
    hol található az a tutorial ahol úgy lehet egy képet megcsinálni ps-el minha olyan lenne mintha makett lenne???? vhol láttam a szidní-i operával.... segítsetek pls
  • zombilla
    #11100
    szal az elözö linken megvan a megoldás a problémámra, csak nem tudom elolvasni, mert nem vagyok elöfizetve az oldalra :(
  • zombilla
    #11099
    experts-exchange.com/Software/Photos_Graphics/
    Images_and_Photos/Adobe_Photoshop/Q_22980264.html
  • zombilla
    #11098
    sziasztok, nem tudom volt-e itt téma, de engem nagyon idegesít a CS3 mozgatás-technikája... az elözö verziókban ugye simán ctrl + klikkel lehetett a rétegeket, kijelöléseket mozgatni, "hold" üzemmódban, most viszont klikkelni kell még egyet, hogy "letegye" az objektumot, addig meg így hozzá van ragadva a kurzorhoz. ki lehet ezt kapcsolni valahogy?
  • rooney8
    #11097
    Üdv!

    Ilyen effektet hogy lehet csinálni? :D

  • NessieGraf
    #11096
    Mert nem színmélységet, hanem image adjustmentnél a posterize szintállítása kell hozzá. Az a felhasznált színek db száma.
  • ricsimaster
    #11095
    sdfhnm
    talán valami hasonló? Szerintem úgy érti, hogy ilyen vonalak megvannak, adva és a lánynak csak színezni kell
  • LSL
    #11094
    mikor válaszoltam elindítottam a PS-t h megnézzem, de csak 16,32,64bites színmélységet találtam, ahol gondoltam h van. úgy tűnik mégsem ilyen egyszerű belőni :/
  • contraste
    #11093
    tényleg, hol lehet beállítani,h pontosan hány színből álljon egy kép?
  • LSL
    #11092
    mond meg melyik Van Gogh kép az, és akkor neten keresni kell egyet majd át kell rakni 16 színűre
  • emerzee
    #11091
    Sziasztok!
    A lányomnak vettünk egy festő vásznat keretezve, amire fel van rajzolva egy Van Gogh kép, és csak ki kell színezni 16 színnel. Az érdekelne, hogy hogyan tudok ilyen képeket készíteni. Olyan megoldás érdekelne, amivel én is tudnék ilyen képeket készíteni a számára.
  • thoomas
    #11090
    az jó lehet:D:D és igen macleody, erre a képre gondoltam;) köszi!
  • NessieGraf
    #11089
    Esős, vizes tutort keress
  • macleody
    #11088
    Gondolom ez lenne az.
  • NessieGraf
    #11087
    Én a Saturnról csak azt tudom, egyezik a telefonszámunk, a körzetszámunk nem. Ne tudd meg, ez hány telefon naponta, mert a szórólapjuk az írja: Pesten nem kell körzetszám. Úgyhogy képt.
  • thoomas
    #11086
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy olyat hogyan lehet csinálni egy bármilyen emberi fejjel, vagy bármivel, hogy olyan hatású legyen mint a saturn(elektronikai bolt)-nak a reklámaiban lévő csajnak a feje?! Lehet h kicsit hülyén írtam le:D de remélem értitek mire gondolok. Gondolom vmi "glass effect" vagy ilyesmi, de google-val még nem sikerült találnom ahoz hasonló tutorialt. Ha esetleg vki ismer egy ilyesmi tutorialt az linkelje be légyszives! előre is köszi
  • DöflingR
    #11085
    Ez tetszik :D
  • bodajoci
    #11084
    Hát tulképpen a lányomnak kéne, ő tolta még az xp alatt a cs2-őt, ami magyar volt. Mind1 akkor felnyomom az angolt, aztán majd mexokja
  • B0nFire
    #11083
    Egyébként is, relatíve korán van még a magyar verzióhoz. Ha jól emlékszem úgy december akárhanyadikán vált mindenki számára elérhetővé. Érthető, hogy a magyar piac kivár. Ha lesz rá fizetőképes kereslet, minimum ami fedezi a fordítással kapcsolatos munkát, akkor lesz magyar verzió. Majd. Egyszer. De hagyd a magyart, mert hosszabb távon magadat fogod megszívatni. Egyébként pedig aki egy ilyen professzionális programot meg akar tanulni, az ne legyen már lusta, és azt a néhány kifejezést ami a programban szerepel tanulja már meg. Szerintem ez a minimum. De akkor sincs semmi, ha nem tudod, mi mit jelent. Azt kell tudni, hogy mi mit csinál! Ha latin betűvel van írva, akkor tökmindegy, milyen nyelvű.
  • DöflingR
    #11082
    Mindenképpen az angolt ajánlom.
  • rooney8
    #11081
    Ne kelljen neked a magyar. Én is még anno a magyarral kezdtem és meg is bántam :) Szerintem hanyagold :D
  • bodajoci
    #11080
    Az adobe oldalán csak angol van, nekem meg kéne a magyar is.