17220
  • NessieGraf
    #11159
    Pattern = textúra. Valamilyen kép. Ez lehet tényleg kép, valami anyagra hasonlító dolog (fa, textil), vagy akár csak vonalak, ábrák.
  • blackgamer
    #11158
    nem tudom mi a pattern, de majd utánanézek, thx
  • kiskamionos
    #11157
    hali. ma letöltöttem a photosop c2 9.0 verziót/nekem ez váltbe/ mikor telepitem beirom a serial kódot megm inde amit kér. mikr elinditom a prgramot aktiválni akrom kér egyfajta authorization kódot amit seholsem találok. arra kérek titeket hogy aki tud segiteni segitsen mert photosop fontos a munkámhoz.
  • ProGabe #11156
    google ezt ajánlotta

    amúgy én patternnel csinálnám
  • blackgamer
    #11155
    négyzetrácsot szeretnék rajzolni, hogyan oldaható meg legkönnyebben? tudtok tippet adni?
  • KnightRider
    #11154

    Oké, most már megy minden. Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Bocs az értetlenkedésemért :D
  • NessieGraf
    #11153
    Ha látod a kört, akkor rá kell kattintani. Kívülre ír. Ha az eszközöknél a pathot függőlegesen (vertical) megfordítod, akkor belülre. Ha nem jó helyen kezdted, akkor a direkt path kijelölő eszközzel arrébbtologathatod a szöveget.

    Ha két körrel dolgozol, megoldható, hogy a szöveg a kép forgatása nélkül legyen olvasható, de körbe menjen. Itt így van megoldva a logó.
  • RAMyMamy
    #11152
    Paths fülön a kör van kijelölve?
  • KnightRider
    #11151

    Bocsi, ez nekem nem megy. N00b vagyok, tudom. Hiába kattingatok én a path creatolása után akárhova, nem megy körbe a szöveg.
  • modellmaker
    #11150
    Az Ellipse Toolal rajzolsz egy kört, majd Text Toolal rákattintasz a köre, és már írhatsz is rá. Asszem ez egyszerűbb, mint egyesével ráigazítani...
  • RAMyMamy
    #11149
    Nem bonyolult, én tudok egy egyszerűbb megoldást.
    Jobb oldalt, lent, a Paths fül -> Create new path -> kiválasztod az eszköztárnál az Ellipse Toolt, shiftet lenyomva rajzolsz egy kört. Visszamész a Layers fülre, fogod a Horizontal Type Toolt, kattintasz a körre és írhatsz. (Erre is magamtól jöttem rá. )
  • SrAta
    #11148
    az egy bonyolult dolog
    nos megpróbálom elmondani
    itt nem görbíted hanem úgy írod
    tehát beírod a szöveget horizontal type toollal
    okézod
    a rétegre jobbgomb/rasterize layer
    aztán új réteg
    itt a kör rajzoló eszközzel rajzolsz egy kört a shiftet nyomod közben
    aztán a betűket egyenként free transformmal ráhúzod és ráforgatgatod
    majd ha ez megvan törlöd a kör réteget, mert az csak segédvonal
    és megis van a körbe írt szöveged...
    lehet van egyszerűbb mód de én nemtok róla.
  • Shortstop
    #11147
    bocsánat!a probléma az én fejemben volt.
    most működik, köszönöm szépen :)
  • KnightRider
    #11146

    Sziasztok!

    Meg tudnátok mondani, hogyan lehet egy szöveget kör alakba "görbíteni", úgy, hogy ne torzuljanak a betűk?
  • hungary27
    #11145
    valaki leirná privibe h h lehet patternt csinálni nekem magyar a cs2<akinek ilyen van az irjon pls
  • NessieGraf
    #11144
    Most kapaszkodj: CS2 alapján írtam, mert nekem is az van. Van Free Tansform, meg Transform menüpont. Az utóbbira gondoltam, ahol konkrétan meg van adva, mit csinálsz. Két transzformálási eljárás között válthatsz, ha a még nem véglegesített állapotnál jobb klikkelsz a képre, a megjelenő menüből választasz.
  • Shortstop
    #11143
    nekiestem de nem nagyon sikerült. nem tudnál esetleg konkrétumokat írni, és nem olyat hogy ami alatta van?
    CS2-t használok, ebből fakadóan értelmét vesztette is azonnal az a mondat amiben a free tansform alatti dolog van említve...:(

    előre is köszönöm, és elnézést!
  • Japep
    #11142
    Köszi!
  • modellmaker
    #11141
    Importálni kell a fájlt. Kell hozzá Quick Time.

    Van amiben jobb. Ha bírja a géped, és nem fossa össze magát, akkor érdemes, vannak benne ó új fícsörök. De nagyon változó, kinél megy jól. Van akinek atomerőművön is szar, van akinek egy gyengébb gépen is hasít. Eléggé konfig függő.
  • Japep
    #11140
    Hello!
    Hogyan lehet megnyitni egy .gif fájlt CS3-ban úgy, hogy a képkockákat is külön megnyissa?
    Mert ha most megnyitok egy .gif animációt, akkor csak az első kép jelenik meg, és képkocka is csak 1 van.

    Ja, és érdemes váltani a CS4-re? :)

    Köszi előre is!
  • Shortstop
    #11139
    megpróbálom köszönöm!
  • RAMyMamy
    #11138
    :O
    Legújabb verziójú plugint tettem fel, a régebbivel működött, akkor lehet, tényleg ez a bibi.
    Azt hiszem, itt az ideje kipróbálnom a CS4-et...
  • macleody
    #11137
    Próbálj meg egy korábbi verziót a pluginból, lehet ez nem kompatibilis a CS3-al. CS4-en működik.
  • RAMyMamy
    #11136
    Közben megnéztem másik gépen is, és azzal is ugyanez a helyzet, szóval nem az ATi kártyámmal van a baj, mert másnak meg működik, megkérdeztem.
  • modellmaker
    #11135
    Igen, értjük. :) De mivel ez egy valszeg nvidiás plug-in, nem biztos, hogy megfelelően fog működni az ati kártyáddal. Minthogy írtad, hogy az nvidiás karival jó volt.
  • RAMyMamy
    #11134
    A gond az, hogy nem olyan lesz a végeredmény, a milyennek kéne lennie.
    Ebből:

    ilyet csinált:

    :S
  • RAMyMamy
    #11133
    Nem régi, legújabb van fent, 9.1-es.
  • SrAta
    #11132
    rakj fel 8.12es catalyst centert az amd oldalárol letod tölteni
    sztem valami olyan gond lehet hogy régi a driver
    de ahogy látom a képeket ez egy konkrétan nvidia karikra írt program szóval lehet, hogy az atiddal nemis fog menni ha nem emgy akkor keress atis alternatvát jobb ötletem nincs.
  • RAMyMamy
    #11131
    Sziasztok.
    Olyan gondom van, hogy feltelepítettem ezt a plugint a Photoshophoz (CS3) és ilyenből kéne vele ilyen képet csinálni, de valahogy nem működik nálam rendesen, csak átszínesíti lilásra a textúrát és kész... Előtte működött, mikor nVidia 8600GTS videókártyám volt, most az ATi HD4850-essel nem jó, lehet ez a gond?
  • PeetMondoo
    #11130
    ja és ez csak akkor van ha átlépek máshová a Horizontal type tool-ból...
  • PeetMondoo
    #11129
    köszönöm a választ!Azzal már nincs bajom,de a szövegekkel van némi gondom...belinkelem:
    http://data.hu/get/1148928/Untitled-1_hmmm.jpg.html

    PLS valaki segítsen már a fsz kivan...
  • NessieGraf
    #11128
    Ha egy mód van rá, állítsd át a képet eredeti pixelméret, de 300px/inch felbontásra. Ez a betűket pozitívan befolyásolja, a képen nem ront.

    Írd meg a szöveget. Amennyire lehet alakítsd, de ne a free transformmal, hanem az alatta lévővel. Legjobb, ha a szövegről csinálsz egy másolatot, az átalakítod smart objectté, majd azt alakítgatod. (perspektívát és distortot nem lehet se smart objecten, se texten).

    Ez azért jó, mert a smart object mindig az eredetihez képest alakított, így a neked legjobban tetsző változatról le tudod jegyezni az átméretezés, döntés, warp, forgatás mértékét. Azt egy menetben rá is teheted a textre.

    Utóbbi azért jó úgy, mert amíg text, addig nem torzul. Ha a szélek mégis, még mindig váltogathatsz a sharp / crisp / strong / smooth élsimítások között.

    Amikor ez megvan, csinálj a text rétegről másolatot (ha valami nem sikerül, ne kelljen megint állítgatni), majd mentsd az állományt. Ez után raszterizáld a másolat réteget. Most már perspektívát és torzítást is tudsz, de: egy menetben csináld végig amit szeretnél, mert megcsinálod a perspektívát, jóváhagyod, aztán egyengeted a torzítást, duplán sérül a réteg. Ráadásul az első jóváhagyás után előfordulhat, hogy nem tudod jól behatárolni, a szöveg melyik része fog mozdulni, hiszen a ps mindent négyzet alapon kezel.
  • NessieGraf
    #11127
    Pontatlan fogalmazásra pontos válasz. Így járt!

    Reméljük, nem mostanában fogja ki az aranyhalat, mert jól kinézünk majd mind :D
  • Shortstop
    #11126
    igen. konkrétan egy baseball helmet elejére akarom a "Stars" feliratot elhelyezni de nem teljesen frontból van a sisak hanem egy félig oldal félig szemből szögből

    pl. ennek a shieldje fölé szeretném írni hogy Stars
    http://www.designer-sports.com/catalog/images/Schutt_air_3_black-orangemed.jpg

    csak nemigazán találom a módját. Free transformmal próbálkoztam de azzal nem tudtam kiteríteni a felületre
  • rooney8
    #11125
    Ő szerintem képen belül gondolt homorú felületre :) Pl. van egy hordó és arra akar szöveget
  • NessieGraf
    #11124
    1. Betűnként - nagyméretű feliratnál mindenképp.
    2. Utánanézel, hogy van-e rugalmas fólia (szerintem igen, csak nem olcsó és nemigen nyomtatsz rá otthon), de
    3. Nem rugalmas fóliánál a széleket bevagdosva, az alap szöveget meg a várható torzulás mértékében igazítva. Sok nem lehet, mert akkor a szöveg olvashatósága romlik.

    Van egy nemjuteszembe a cég neve, de tudom a címét ahol kismillió féle kül~ és beltéri fólia van (nagyker), meg egy másik, ahol fóliára nyomnak. Mindkettő Budapest.
  • Shortstop
    #11123
    a mode-nál válaszd az RGB opciót
  • PeetMondoo
    #11122
    Hello!
    Az lenne a kérdésem,h miért nem tudok színekkel színezni?...
    Mármint akármilyen színt választok ki csak fehér& fekete ill. annak az árnyalatait használja...PLS help!
  • Shortstop
    #11121
    homorú felületre hogy tudok feliratot ráhelyezni?
  • Cat 02 #11120
    Köszi a választ mindenkinek! :)