17220
  • RAMyMamy
    #11559
    Ezt matekkönyvből nézted ki?
  • kifli
    #11558
    nem azt kérdeztem mi az a vektor :D

    Met: köszi :)
  • böröczk
    #11557
    Nagyon köszönöm!
    Akkor először a tutorial, utána én is kísérletezgetek hasonlóval : )
  • Met
    #11556
    Van pixelgrafikus program (mint a PS) és vektoros mint a Corel vagy Illu.
    A kettő között az a "különbség", hogy a vektoros grafikát lehet nagyítani akármeddig mert nem lesz pixeles.
  • hungary27
    #11555
    Az AB irányított szakaszt vektornak nevezzük.
    Két vektort akkor tekintünk egyenlőnek, ha egyirányúak és a husszúságuk is egyenlő.
    A vektornak iránya is van és még nagysága is.
  • kifli
    #11554
    az mitjelent hogy vektoros? ilyeneket nemvágok :)
  • modellmaker
    #11553
    a corel vektoros, a ps nem. össze lehet hasonlítani, csak értelme nincs.
  • kifli
    #11552
    de correl meg photoshop nem ugyanarra való. Vagyis lényegében igen csak az más felhasználásra (ugytudom), szal nem lehet ps-t és corellt teljesen összehasonlítani
  • LSL
    #11551
    Tényleg nem is meséltem nektek. kb 1 hónapja főiskolánkon tartott előadást Codra maketing fejese a wacomról. Behozott egy inuos 4-et amit körbeadott, meg lehetett nézni. Oled kijelzők vannak a gombjainál, programozhatók a gombok a programokhoz, és több hegyet is adnak hozzá, amit a toll tartójába pakoltak bele. Aztán mutatott egy ppt-t a többi termékről, és mesélt róla, milyen könnyű használni, és hogy ő már nem is használ egeret. Pedig annak idején nagyon ellene volt ennek a terméknek, mert volt egy genius tabletje, és nem jött be neki. egészen, amíg nemlátta a wacomot. és innentől kezdve elindult egy fikázó hadjárat a többi tablet ellen, meg a Ps ellen, mivel a cégük a corelt terjeszti. lehúzta a cs4-et, de nem sok konkrétumot mondott ellene. De leginkább az zavart, hogy nem mutatta meg a behozott tabletet működés közben, mondván, hogy nincs telepítve... Az egész nem tartott egy óráig sem. Ezért odamentem hozzá és kérdeztem pár dolgot a bamboomról, hátha megtudok pár dolgot, amit eddig nem tudtam róla. Kiderült, hogy a plusz programok nem érnek semmit, amit hozzá adtak, és ha programozni szeretném a bamboon lévő gombokat, akkor inkább vegyek egy intuost... Szóval az egész egy gusztustalan reklám hadjárat, hogy vegyünk tőlök bármit. Pedig fennhangon ecsetelte, hogy milyen vevő barátok, és ha valakinek problémája van, vagy segítség kell a használathoz, bármikor lehet hívni őket. Na most amikor meg akartam venni a bamboo-t felhívtam a codrát, és a telefonos kisasszony ép nagy traccsparti közepén volt, és alig várta,hogy végre abbahagyjam a kérdezősködést. Nem is zavart akkor ez a dolog, csak az előadás után lett keserű a szám íze. Főleg azt látva, hogy a körülöttem ülők isszák a szavait. És pár gépész tanár annyira fellelkesült, hogy rögtön rendelni akartak tőlük...
    Lényeg a lényeg, a marketinges fazon megérte a pénzét, akár jó politikus is lehetne, mert mindent megígért, mégsem mutatott semmit.
  • kifli
    #11550
    ezt mondom mind 2 megoldás használható, itt speciel úgyis jó hacsak bemásolod a cuccokat, nem kell a telepítésre kattingatni...
  • LSL
    #11549
    Ennyi erővel a Ps-nek nem kell file menüsor, mert minden hozzá van rendelve egy billentyű kombinációhoz. És miért pont egy ikon zavar téged? Engem jobban izgat, hogy miért kell annyi memóriazabáló programot indítani...


    #11539 Jessica Rabbit: kijelölés simán lasso tool-al csinálta szabadkézzel. aztán másol, beilleszt. utáni viszont filter liquify-t használt. Keress video tutort hozzá neten, hogy meg tudd használni. De jó cucc, ez is így készült.
  • Chryst64
    #11548
    most hogy onnan masoltam be mukodik az osszes font. jopar hianyzott
  • kifli
    #11547
    ja hogy aki nem tudja hova kell másolni az tudja telepíteni :D
    sok fölös cucc van winb-e pl ottvan kellékeknél a parancssor, pedig futtatásba egyszerűbb beírni hogy cmd, vezérlőpultba ottvan a registry editor, pedig futtatás és regedit.
  • modellmaker
    #11546
    Valszeg nem véletlenül van benne, az alább említett funkció.
  • RAMyMamy
    #11545
    Én már évek óta így csinálom és semmi gond nem volt még windows-zal emiatt.
  • Met
    #11544
    Igen, csak az nem feltétlenül tesz jót a winnek, láttam már olyan gépet ami egy ilyen másolgatás után összeomlott és reinstall kellett.
    Gondolom a ruháidat se bedobálod a szekrénybe, hanem felrakod vállfára vagy polcra, a lényeg ugyan az, bent van a szekrényben csak nem mindegy hogy kerül bele.
  • RAMyMamy
    #11543
    Szerintem mindkettő ugyanaz, ha csak simán bemásolod a Fonts mappába, akkor is telepíti. ;)
  • Chryst64
    #11542
    ok koszike :)
  • Met
    #11541
    rosszul tudod
    vezérlőpult, betűtípusok, file, új hozzáadása, megkeresed ahova mentetted és install
  • Chryst64
    #11540
    Sziasztok. lehet hulyet kerdezek, de valami nem vilagos nekem. ugy tudom Windowsban a fontokat eleg, ha bemasolom a windows/fonts konyvtarba. Ps megsem latja oket. mit csinalok rosszul?
  • böröczk
    #11539
    szóval erre senkinek sincs tippje...
  • modellmaker
    #11538
    jogos. bár én olvastam, hogy milyen fícsörök lesznek a cs4-ben, és pont ezért váltottam.
  • NessieGraf
    #11537
    Lehet, hogy furcsa lesz, de itt általában tanácsok mennek arról, hogy mit, hogyan, magadnak. Az sem lehetetlen, hogy pont olyankor kérted, amikor mindkét PS topik réme immáron 125646. alkalommal sírta el, hogy milyen jó lenne, ha kedvenc férfiszínészéről egy jóval izmosabbnak látszó, duzzadó ágyékú képet csinálna neki valaki. Olyankor nagyon fel szokott menni a hátterek ára.

    Ettől függetlenül három képet is össze lehet rakni úgy, hogy odateszem és szia, meg úgy is, hogy az valóban mutatós is legyen. Van, hogy ez nem két percig tart.

    Gondolom, de legalábbis remélem, aki megcsinálta nem úgy kezdte, hogy tessék, itt van, ennyit kérek, hanem úgy: ennyiért megcsinálom.

    Mindezeken túl láttunk itt már olyat is, aki szívességet kért, aztán eladta, ami itt készült. Tudom, hogy te nem ilyen vagy, nem ma látlak először.

    Engem a kéréseknél két dolog befolyásol: mennyire érek rá és mennyire érdekel a téma. Ha mindkettőbe belefér nem kérek érte semmit.
  • kifli
    #11536
    én rákérdeztem amikor kidobta a hibaüzit, és itt mondták meg nekem is :)
  • kifli
    #11535
    jó, pénzt kérni lehet. de egy darab háttérért? amibe be kell rakni 3 fotót és aköztük lévő részt kitölteni? mondjuk amit csináltak nekem az messze túlszárnyalta az elvárásaimat. Egy háttérért mennyit lehetne kérni? egy olyanért amiben neked mégcsak megrajzolnod sem kell semmit. Másrészt ez egy forum, ahova az emberek azért járnak hogy segítséget kérjenek, ha úgyvagyok vele hogy pénzért megcsináltatom elmegyek aegy grafikushoz. Most ha mindenki ilyen lenne akk pl milyen gépet vegyek most topikba pénzért lehetne tamácsadást vállalni, mégsem teszi senki.
  • LSL
    #11534
    hát jah... de nem is nagyon néztem utána, még a cs3nak sem tudom minden featurét, akkor hova?
  • modellmaker
    #11533
    FAIL :D
  • LSL
    #11532
    tegnap jöttem rá én is. Eddig ezért nem használtam a cs4-et, mert nem tudtam forgatni...
  • modellmaker
    #11531
    jó lenne megtudni :D
  • rooney8
    #11530
    Oks. Csak kérdeztem, mert nekem van... :)
  • Mike at home
    #11529
    semmi nincs ingyen, szal nincs abban semmi, ha valaki pénzt kér
    a többiek meg ráérnek :))
  • kifli
    #11528
    az itteni emberekkel vigyázni kell...
    volt aki pénzért akart nekem összerakni egy hátteret 3 képből
    de aztán meglett ingyen :)
    szal vannak rendesek is (remélem többségben)
  • Mike at home
    #11527
    - szemre
    - itteni emeberkék rendesek és ők is szemre, de ingyen
    - van ilyen cég, amelyik ilyennel foglalkozik, persze ez fizetős
  • Mike at home
    #11526
    hm... nemtom, nem hiszem
  • Mike at home
    #11525
    persze, hogy ingyen, azért is kérdeztem meg, hátha kell vkinek, mielőtt kidobnám
  • TopGun
    #11524
    Sziasztok! Valaki elmondana, hogy ha van egy irott szovegem, akkor hogy allapitom meg, milyen es mekkora betutipussal van irva? pl. Photoshopban.
  • rooney8
    #11523
    Ingyéé? :)
  • modellmaker
    #11522
    ebben van UV fénycső?
  • Mike at home
    #11521
    nem kell vkinek egy UMAX Astra 1220S szkenner?

    - 10 éves, de nincs elhanyagolt állapotban, nem koszos
    - nem adok hozzá semmit, még kábel és termináló dugót sem
    - a fedelet tartó két szar pöcök el van törve, ergo a fedelét leveszed, visszateszed, de fel már nem hajtod

    jővőhéten kidobom, ha kell, addig szóljatok
  • kifli
    #11520
    nm ;)