17220
  • Met
    #11599
    Nem, az PS, de ha jól tudom a CorelDraw volt először és csak később csapódott hozzá a PP és társai
  • kifli
    #11598
    nem mert az úgy hülyén hangzik :D
  • modellmaker
    #11597
    Diák licencel 25k.
  • modellmaker
    #11596
    1.: ne ps topikba, még ha úgyérzed, most elő is állhatsz vele.
    2.: ha már warezről akarod leszedni, legyél kreatív :|
  • kifli
    #11595
    mennyibe fáj egy corel draw?
  • RAMyMamy
    #11594
    Akkor Az Adobe Photoshopot is Adobe-nak mondod?
  • MANOWAR
    #11593
    ez jó?-->CorelDRAWGraphicsSuiteX4
  • modellmaker
    #11592
    keveri akinek hat anyja van. :| egy szóval nem említetted, hogy melyik corel terméket árulják. btw én egyből a draw-ra asszociáltam, mert a napokban vettem egyet és csak corel néven futott a beszélgetéseinkben haverral. :D
  • Met
    #11591
    Én még nem láttam olyat, hogy ha valakinek azt mondom, hogy Corel akkor megkérdezi, hogy melyik? Draw, Trace, Photopaint, Rave :D
    Corel az a Draw-t jelenti és kész
  • RAMyMamy
    #11590
    raszter*
  • Met
    #11589
    Én írtam, csak bugzik a fórum megint :)

    Corelből menthetsz eps-be, azt a PS meg tudja nyitni, feldob egy ablakot, hogy milyen paraméterekkel rasterizálja, magyarul pixelesíti a vektoros adatokat.

    A Corelnek van pár hátránya de ez inkább attól függ mire akarod használni
  • RAMyMamy
    #11588
    Ratergrafika
    Vektorgrafika
    Olvasgass egy kicsit. :P
  • kifli
    #11587
    akkor a corle draw graphics suit-ot :P
  • RAMyMamy
    #11586
    (Újabb SG bug?)
  • kifli
    #11585
    kiütötted valaki írását :)
    pont egyszerre írtatok
  • RAMyMamy
    #11584
    Nem a program neve a "Corel". [URL=http://www.corel.com/][/URL]
  • MANOWAR
    #11583
    Bocs amikor irtam a szídást még nem láttam hogy reagálsz rá sry :D
  • MANOWAR
    #11582
    A 11578-as beírást kiírta??? mert nem én, hülye gyerek mással szorakozzál!!! Más : Gondolom a PS és a CorelDraw között simán lehet ex/importálgatni?
  • kifli
    #11581
    ez engem nem fenyeget :D
    ps-t se tudom használni :D
    painthez vagyok szokva
  • kifli
    #11580
    de gondolom van hátránya is corelnek, külömben mindenkiebben dolgozna. Mi a hátránya? És mi az előnye a pixelesnek.
  • Met
    #11579
    lol, ezt én írtam :D
  • MANOWAR
    #11578
    csodát ne várj, elsőre úgy se fogod tudni használni ha PS-hez vagy szokva :)
  • kifli
    #11577
    bazz mostmár felteszem ezt a corelt :D
  • Met
    #11576
    Rajzold meg újra, CorelDraw-ban vagy Illuban és akkor vektor lesz belőle, azt nagyíthatod ameddig jólesik.
  • MANOWAR
    #11575
    :D Sajnos erre számitottam,hogy jobb nem lesz.A recék levágását megtudom én is oldani de persze nem egy sziromról van szó ezért írtam elé,hogy pl :)hanem egy komolyabb mintázatú és külalakú formáról amit rajztáblával rajzoltam de azért kösz.(Szerintem még jövök korekt srácok vagytok köszöntem a helpeket.
  • RAMyMamy
    #11574
    Ugyanolyan minőségű sehogy nem lesz, a szélét meg lehet oldani, ha kivágod pen toollal. (Ha nem megy, megcsinálhatom neked, dobj egy pm-et, most ráérek.)
  • Met
    #11573
    az függ attól is, hogy a a kép milyen felbontású de kb. sehogy:)
    lehet próbálkozni az Alien Skin Blowup pluginjével de ahogy szokták mondani szarból nem lehet várat építeni
  • MANOWAR
    #11572
    Ok megtörtént jó is lett.De hamár ilyen gyorsan és segítő készen válaszolsz (thx) akkor lenne még egy kérdésem : pl: adot egy virágszirom ami legyen 200x200 pixeles és azt szeretném ,hogy 1000x1000 -es felbontásban is ugyanolyan minőségű legyen hogy lehet ezt megoldani(nelegyen recés a széle)???Köszi
  • RAMyMamy
    #11571
    Berakod a betűtípust a Windows/Fonts mappába és MINDEN program fel fogja ismerni, nem csak a PS.
  • MANOWAR
    #11570
    Köszi akkor ezek szerint a PS-nek nincs külön betűkészlete...?..
  • RAMyMamy
    #11569
    #11541
  • MANOWAR
    #11568
    Helló mindenkinek !
    Új betűtípusokat(.ttf)hogyan/hova tudok berakni a PS-be,hogy használni tudjam őket? köszi,mindenjót.
  • Met
    #11567
    berakod corelbe vagy illuba és be traceled, magyarul vektorizálod :)
  • Japep
    #11566

    Hello!
    Szerintetek hogyan lehet egy képből ilyet csinálni?

    >> MINTA <<

    Polóra szeretnék nyomatni képet, de nem simán a képet, hanem ilyen hatással (persze nem Che Guevarat... :) )
    ...próbálgattam már, de nekem nem igazán jött ki.

    Köszi előre is!
  • Chryst64
    #11565
    tutorial videokhoz nagyon ajanlom lynda.com-ot. igay, fizetos, /es nem is en fizetem :)/ de nagyon profi.
  • B0nFire
    #11564
    Nahát. Először is. Ahogy a videó elején le van írva, a készítés első órája van belesűrítve - vagyis felgyorsítva - tíz percbe. Tehát nem kis munka, még profinak sem.

    Másodszor. A technika. Ez úgy történik, hogy bármilyen kijelölőeszközzel (a videóban jobbára a lasszót használja) készít egy kijelölést. Aztán kopipészt a másik képre. Utána ezt Free Transformmal (Ctrl+T) nyújtogatja, kicsinyíti, torzítja. A végső simításokat Liquify-jal adja meg az adott résznek.

    Egy-egy részt többször is lemásol, gondolom, amikor nem sikerült ahogy szerette volna. A fölösleges kilógó részeket radírral tünteti el. A különböző színű részeket Blur ecsettel mossa össze, illetve normál ecsettel színekkel árnyékolja, satírozza, tökéletesíti. Utóbbihoz nem elég a PS-t ismerni, itt már bizonyos rajztudás is szükséges. No és minimum egy digitális tábla, mert ezt egérrel nem lehet így megcsinálni.

    A PS tanulása nem itt kezdődik. Ebben már egy profi grafikus rajztudása és magasszintű programismerete van. Ha még most ismerkedsz a Photoshoppal, akkor ajánlom neked a tutorial.hu-t; rengeteg hasznos tutorialt találsz ott és segítőkész fórumozókat. A többi már rajtad múlik.

    De még egyszer hangsúlyozom, nem ezzel kell kezdeni!
  • B0nFire
    #11563
    A Corelnek külön van vektoros rajzolóprogramja - ez a CorelDraw -, és külön több fotóeditálója. Ilyen pl a Paint Shop Pro, vagy a kicsit többet tudó (de nehezebben kezelhető) Corel PhotoPaint. A Corel PhotoPaint-tel egyébként bármit meg lehet csinálni, amit Photoshoppal, csak éppen a PS-ben szerzett tapasztalatot mind ki lehet hajítani a kukába.

    Van például vektoros rajzeszköz (pen) benne, csak éppen ellenkezőleg működik. Tudja a rétegeket kezelni, de mire rájön az ember, hogy ami PS-ben a layer, az a PhotoPaintben Object, megőszül.

    Ezenkívül másképp hívják benne a Blending módokat, és más sorrendben is vannak, de nagyjából ugyanazt tudják. Ezenkívül a kezelőfelület teljesen logikátlanul van felépítve; semmi nem esik kézre benne; rendkívül nehézkes vele a munka.

    Én anno CorelDraw-val és CPP-vel kezdtem, később jött csak a PS, amit kezdőként nagyon nehéznek találtam. Történt nem olyan régen, hogy találtam néhány CPT-fájlt a vinyómon, és szerettem volna PSD-be átmenteni az utókornak. Na, leszedtem egy Corel trialt, és nekiálltam vele dolgozni. Hát kész horror volt!
  • RAMyMamy
    #11562
    És ha jól tudom, a Corel a cég neve, nem pedig a programjuké. :)
  • LSL
    #11561
    Keveritek a szezont a fazonnal. Corel draw az vektoros program, de a corel paint sop pro az ugyanolyan pixelgrafikus program mint a ps. ilustrator~corel draw ps ~ paint shop
  • kifli
    #11560
    szerintem tudja fejből :)