17220
  • hungary27
    #11639
    ramy ezeket a vonalokat és azt a jó keretet hogy csinálod a logoban?
  • ibor90
    #11638
    nekem is csinál néha ilyet
    általában olyankor mikor kiírja hogy a videókártya nem támogatja a GPU mittoménmit és ezért azt nem elérhető blablabla..
    annyi hogy bemész beállításokba átállítod az ecset megjelenítés módját aztán meg vissza
  • Chryst64
    #11637
    erdekes. meg sosem lattam ilyet...
  • gaben9000
    #11636
    nah... Csak sikerült képet küldeni róla.
    Szóval nem mutatja egy bizonyos ecsetnéret után az ecset egy darabját.... De rajzolásnál nincs gond... csak nagyon idegesítő.
    Minnél nagyobb az ecsetméret annál többet tüntet el belőle.... És a végén már csak egy picike ívdarab látszik :S
  • gaben9000
    #11635
    na talán most.
  • gaben9000
    #11634
    Megpróbálok képet küldeni róla.
  • gaben9000
    #11633
    Sajnos nem.... :S
  • ibor90
    #11632
    Helló mindenkinek!
    Egy olyan kérdésem lenne hogy megoldható-e valahogy PS CS4-ben hogy mondjuk megnyitok 200 db képet és azokat a vásznon véletlenszerűen szórja szét összevissza elforgatva?
    sokat segítene...értelemszerűen ha nincs ilyesmire lehetőség akkor kézzel kell egyesével megcsinálnom..ami azért jó játék 200 képnél
  • LSL
    #11631
    Sztem csak benyomva maradt a caps lockod
  • kifli
    #11630
    az miért büntetik ha tartok gépen egy képet amin az én fejem van egy pénzen? Am ismerősünkék lakodalmán ilyen 20e-eket dobáltal, amin vagy a vőlegény vagy a menyasszony arca volt, nagyon jó ötlet volt :D
  • kollektor
    #11629
    Sziasztok!
    A Corel Paint Shop Pro Photo x2 Ultimate képszerkesztő progihoz, tudna valaki, letölthető magyar nyelvű leírást/kézikönyvet/? Nem találok hozzá!
    Előre is köszi!
  • NessieGraf
    #11628
    Ha engem kérdezel, elfelejted, mert jobban büntetik, mint amekkora poén.
  • szami20
    #11627
    Sziasztok!
    Tud nekem valaki mondani egy olyan programot amivel tudok olyat tenni, hogy egy pénzen kicserélem a fejeket? ha photoshoppal akkor hogyan tudom ott hogy eredeti legyen?
  • Chryst64
    #11626
    szerintem ott a baj amit irtam. beallitasok
  • Chryst64
    #11625
    nekem kirajzolja, nem ertem neked miert nem sorry nem tok segiteni
  • Chryst64
    #11624
    tobb modon is lehet
    en angol billt hasznalok
    ezekkel szoktam: [] vagy ALT+jobbklick, es jobbra-balra az egerrel
  • gaben9000
    #11623
    Hali... am... A Phptoshop CS4-ben az az ecset átmérőjét ha növelitek Nektek sem rajzojja ki a kejjes kört???
  • Chryst64
    #11622
    sztem felreertettem, azt hittem abbol akarsz valamit
  • Chryst64
    #11621
    nezd meg ezt, hatha segit tutor
  • wobdj338
    #11620
    hali

    azt szeretném megtudni, hogy hogy lehet PS-ba skylight filtert használni, beszerezni hozzá?
    ugye van a nagyobb fényképezőgépekre amit fel lehet rögzíteni, viszont nekem kis kompakt gépem van, és szeretnék utólag PS-al ráereszteni a fent említett szűrőt.

    köszönet előre is!
  • MANOWAR
    #11619
    Sry remélem ez már jó link . Kép
  • MANOWAR
    #11618
    Helló!
    Az itt látható képet -->> http://www.sg.hu/galeria.php?guid=1076264455&status=show&kepnev=10762644551239755302.JPG
    milyen megoldással lehet megoldani?Mondjuk nekem rajzolt alakom van (lángoló sárkányfej),de ahogy a képen is lehet látni nem egy színnel és külsőragyogással szeretném megoldani,odáig jutottam hogy a fekete-fehér rajzból csináltam egy inverz képet amit módosítani kell,a másik kérdésem annyival különbözik hogy a vonalak ugyan így ragyognak csak halvány füst van körülöttük amiben sokkal gyengébben de megint vannak halvány fénylő füstcsíkok,ha tudtok tutort vagy esetleg leírni nagyon jó lenne.Valószinűleg nem olyan bonyolult ahogy én azt képzelem....Előre is köszi.
  • papi08
    #11617
    köszi
  • Met
    #11616
    Filter-Blur-Blur vagy Gaussan blur
  • Met
    #11615
    Amit rajzolsz path-ot pennel az elvileg vektor de azt hiszem azt nem lehet vektorosan kinyerni belőle
  • papi08
    #11614
    HElló! Valaki legyenszíves leírni hogy lehet a PS CS2-ben élsimítást csinálni a képen. Előre is köszönöm a válaszokat!
  • Cat 02 #11613
    PS is tud végülis vektorozni nem ?
  • gaben9000
    #11612
    Akkor lehet hogy én vagyokk hagyon analfabéta... de tényleg nemtalálom...
    Szerkeztés ==> beállítások ==>kurzorok..
    itt csak ezek vannak:
    Festőkurzorok:
    -szabványos
    -pontos
    -normál méretű ecsethegy (erre van állítva... ez az alapértelmezett)
    -teljes méretű ecsethegy
    []szálkereszt megjelemítése ecsethegynél

    Egyéb kurzorok:
    -szabványos
    -pontos

    Ecset előlnézete:
    Szín.


    Próbáltam átállítani... de semmi nem változott.
    Légyszi valaki tudna segíteni? :S
  • Chryst64
    #11611
    ott van az
  • gaben9000
    #11610
    Ott már néztem.... De semmi ilyesmit nem találtam :S
  • Chryst64
    #11609
    nekem angol van. sztem muveletek>beallitasok>kurzor
  • gaben9000
    #11608
    Üdv. Lenne egy kérdésem.
    Felraktam az Adobe Photoshop CS4-et.... (magyar verzió) Csodálatos meg minden.
    Egyedül annyi gondom van, hogy az ecset eszköznél amikor az ecset méretét egyre nagyobbra állítom úgy tünteti el a kört.... És ez nemkicsit zavaró... :S.. Szóval az ecset az nem kör alakú lesz (ettől függetlenül természetesen kört rajzol)... Régebbi verzióknál ez nem így volt. Azt szeretném kérdezni hogy hol lehet beállítani hogy a kör alakú ecset márpedig kör alakúként jelenjen me.
  • MANOWAR
    #11607
    Köszi Bonfire ezt kerestem.
  • hungary27
    #11606
    matek fejből nem tom év elején vettük:P
  • modellmaker
    #11605
    igen én az adobe-ról a pdf olvasó asszociálok amúgy. :D
  • LSL
    #11604
    Most erre csak azt tudom válaszolni, amit Ramy kérdezett #11594-ben. Adobe, akkor az acrobat readerre gondolsz? Amúgy nem tudom melyik volt előbb, én annó PPt-vel kezdtem, de PS-hez több segédanyag volt, gondolom hátha jobban meg tudom úgy tanulni.
  • B0nFire
    #11603
    Az Illustratorban kinyitod az ecsetpalettát (jobb oldalt), és duplán kattintasz a használni kívánt ecsetre. Erre feljön a Brush Options ablak. Ott tudod beállítani a szöget, a kerekséget és az átmérőt. Mindegyik mellett van egy lenyíló menü, ott megtalálod a Pressure-t, valamint a mellette lévő Variator csúszkán állíthatod be, hogy mennyire legyen érzékeny.
  • MANOWAR
    #11602
    A drawban/illustratorban a nyomás érzékenységet hol lehet állítani vagy van egyáltalán lehetőség rá?
  • modellmaker
    #11601
    "ráadásul két Adobe termék között nincs gond a kompatibilitással sem"

    na ez így nem teljesen igaz. :D

    btw van amit CorelDraw-ban sokkal egyszerűbb megcsinálni, mint Illustratorban.
  • ProGabe #11600
    miért jön mindenki a Draw-val? az Adobe-nak is megvan a maga vektorgrafikus programja, Illustrator néven. aki PS-hez van szokva, az abban megtalálja a számítását. elkezdeni a Drawt PS mellett felesleges, annyira más megközelítés, ráadásul két Adobe termék között nincs gond a kompatibilitással sem