17220
  • MANOWAR
    #11879
    Hogyan lehet egy hosszúkás téglalapot szabályosan görbíteni-->( ???
  • rexHUNter
    #11878
    Kezdetnek
  • pz6tiger
    #11877
    Sziasztok !

    Egy kérdésem lenne hozzátok mint gyakorlott PS felhasználókhoz
    Régóta keresek PS-hez... olyasmit, mint a web Templat-ek, (megpróbálom körberírni) van 1 alap grafika, esetleg keret vagy valami kis design-os izéke, amiből jól ki lehetne indulni a szerkesztéssel, de semmi ilyesmit nem találok, pedig megkönnyítené az életem 1x 2x. Szóval ha valaki tud ilyresmi gyüjteményről, kérem irja már meg.
  • rexHUNter
    #11876
    Hi!
    Animációban hogy lehet képet megforgatni
  • Androméda4777
    #11875
    Amit Manovar írt, az szép és jó, csak kiegészíteném, ha most ismerkedsz a ps-sel:ha kijelölsz vmt egy rétegen és űtsz egy backspacet,akkor eltüűnik a semmibe , nem kell radírozgatni, réteget meg úgy is tudsz átmásolni, hogy fent a rétegmenüben v a rétegeknél a palettán, tehát réteg/ rétegmásolat és kiválasztod az egyik megnyitott képet(de új képet is létrehozhatsz a rétegből így, akkor azt jelölöd "új"és megadsz egy nevet), így a tálcán lévő képre is csinálhatsz rétegmásolatot,Egyébként ha az a paca fekete, akkor jelölgetni sem kell, csak rétegmásolat és a paca rétege szendvicspozítív(multiply) legyen.
  • tom1976
    #11874
    köszi szépen a segítséget!!!
  • MANOWAR
    #11873
    ha meg vagy a kijelöléssel "két" megoldásod van az egyik vagy melette megnyítod a kélpet ami re kell a paca és egyszerüen a kijelölt pacát át húzzod és ha kell ctrl+t -vel szerkeszted,vagy ha kijelölted a pacát rámész a kijelölés /fordított kijelölésre és a kijelölt részt kiradírozod (+ így késsőbb is tudod használni...),majd megszünteted a kijelölést és egyszerűen át húzzod a másik képre,ha szembesülsz egy olyan problémával hogy nemtudod kijelölni vagy szerkeszteni ellenőrizd hogy a paca kép rétege nem-e háttérszín (lakat) ha igen dupla katt a rétegre és ok ...de a srácok jobban vágják a témát ők lehet tudnak jobb megoldást.--->>
  • MANOWAR
    #11872
    Ctrl+i (invertálod a képet fehér pacából fekete lesz)majd nyomj egy W-t kijelölöd a pacát,ha úgy érzed nem valami okés a jelölés lehet csak színt is kijelölni -> kijelölés/színtartomány majd katt a pacára(pacákra)persze van több kijelölési mód is de nálad most szvsz ez a legjobb.
  • tom1976
    #11871
    sziasztok!
    ps cs4 magyar verzióm van és most ismerkedem a progival.
    a következő dolgot szeretném megoldani vele,de nem megy:
    adott egy jpeg kép,melyen fekete hátteren egy fehér festék paca van.ezt kellene először is fekete pacává alakítani,majd azt megoldani,hogy egy háttérre rá tudjam illeszteni csak a pacát.
    sehogy sem sikerül.
    after effect-ben meg tudom csinálni,de ps-ben is jó lenne megcsinálni.
    előre köszönöm a segítségetek!
  • Androméda4777
    #11870
    Már én is bosszankodtam emiatt, úgy látszik, ez az örök törvény a ps-ben, nekem is mindig így van,(CS2-t használok) de lehet alakítani a kijelölést és ha alfacsatornát hozol létre a kijelölésből, azzal is kezdhetsz valamit.Ha vk psguru tud jobbat,kérném írja ide.
  • acsati
    #11869
    ha kijelölöm a képet és contact-olni akarom miért nem engedi? a select - modify opciói közül csak a border-t engedi. miért?
  • Androméda4777
    #11868
    Itt a kép:http://www.sg.hu/forumkepek/2009_05/ecsetdinamika01.gif
  • Androméda4777
    #11867
    Én először úgy értettem.hogy olyan ecsetet akarsz, mint a kész produktum a video végén, de ha csak olyan ecsetet akarsz, ami mindkét végén egy pontban végződik, akkor azt csak pentollal lehet.Ecsettel max ezt lehet elérni, ecsetdinamikával, halványítás(fade) kép:
    Talán az téveszthetett meg, hogy az ecsetmintáknál egy olyan képet láttál?
  • modellmaker
    #11866
    akkor meg lehet szövegértési problémáid vannak. EZ NEM BRUSH, HANEM A PEN TOOL.

    Bővebben a Pen Tool-ról.
  • Androméda4777
    #11865
    Miért nem csinálsz te ecsetet, ahogy a videon van, kövesd és szerkesztés/ecsetminta megadása.Azt írod elég gyakorlott felhasználó vagy. akkor sikerülni fog, amit Modellmaker írt, azt is vedd figyelembe.
  • Tubbs
    #11864
    Akkor meg lehet rosszul raktam fel a kérdést...

    Nekem úgy kéne ez az ív ahogy a videón van...de egyik ecsettel sem tudom el érni ezt az eredményt.

    Pedig tisztán emlékszem h van ilyen ecset alapból. De nálam egyik ecsetkészletben sincs ilyen. A nevét sem tudom...

    Amúgy cs3 és cs4 fent van nálam.
  • modellmaker
    #11863
    ez pen toolal van megrajzolva. ha kész az ív, jobb klikk, brush stroke (vagy vmi ilyesmi), és alatta van egy checkbox, hogy simulate brush pressure, azt jelöld ki. meg ehhez (a videón látott eredményhez) nem árt, ha egy kerek, lágy szélű ecset van kiválasztva
  • Tubbs
    #11862
    Sziasztok!

    Elég gyakorlott felhasználó vagyok és azért is nehéz erről írni/kérdezni....
    Egyszerűen nem tudok rá jönni hogy hol találom ezt az ecset típust a photoshopban...
    Tudom h alapból benne kellene legyen….de végig kattintgattam az egészet és nem lelem.

    Köszönöm a segítséget!
    Tubbs

    videó
  • Androméda4777
    #11861

    Itt gondolom nézted már, de hátha mégseForeign-language fonts
  • MANOWAR
    #11860
    Igen ösmerem itt probáltam először,de nekem letisztult kellene :D & köszi
  • artschiatwork
    #11859
    csak hasonlót találtam sajnos, Las Vegas To Rome néven.
    De próbáld meg itt, hátha kidob valamit:
  • artschiatwork
    #11858
    Font Diner készletben szerintem benne van, a nevét passz, utánanézek.
  • MANOWAR
    #11857
    Font type
  • MANOWAR
    #11856
    Helló mindenkinek!
    Ezt a betűtípust keresem de az istenért sem találom se PS-be sem a neten illetve csak ennek másfajtáját.... Netalán ha valaki tudja legalább a nevét vagy egy nem fizetős letöltést megköszöném valahol greek-re valahol roman stílusra jön be a hozzá hasonló de azok nem jók.Köszi előre is.Mindenjót
  • Cartman64
    #11855
    Már akkor is sikerült megcsinálnom mikor írtam hogy kösz :)
  • LSL
    #11854
    Video
    Mert bemásolni nem elég, meg is kell nyitni
  • drob
    #11853
    Sziasztok!
    1800 képet kellenne átméreteznem, felíratozni (kép és fáljméret) és nevezni.
    A méretezés, felíratozást megcsinálja, de a fálnevet nem, miért?
  • Cartman64
    #11852
    Kösz
  • Crem
    #11851
    bemásolod abba a könyvtárba ahol a többi van.
  • Cartman64
    #11850
    Tud vki abban segíteni hogy lehet ecsetet telepíteni?
  • rooney8
    #11849
    Miután leírtam abban a pillanatban rájöttem
  • rooney8
    #11848
    Üdv!

    A jobb oldali "ablak sávot" hogy lehet rögzíteni? Mert ott tologattam össze-vissza és most nem tudom hogy kell rögzíteni. Remélem értitek mire gondolok. Amikor először megnyitod a ps-t (telepítés után) akkor jobb oldalra van rögzítve. És ha elkezded tologatni, akkor "kirögzül" onnan :)
  • Nuki
    #11847
    Ha így egyszerűbb, akkor hiszek neked, köszönöm a segítséget!
    (ACDSee-m van, nem tudtam, hogy képes ilyesmire)
  • RAMyMamy
    #11846
    Én Xnview-t használok, azon belül Eszközök -> Konvertálás.
  • macleody
    #11845
    Lehet, de erre egyszerűbb ha egy képnézegető progit használsz. ACDSEE vagy Irfanwiev is meg tudja csinálni.
  • Nuki
    #11844
    Lehetséges az, hogy egyszerre több képet kicsinyítsek le?
    Úgy értem, hogy van például 50 képem, és ezeket szeretném például 2000x3000-ből 200x300-asba lekicsinyíteni (valójában nem ezek a méretek, csak írtam véletlenszerűen számokat), úgy, hogy ne kelljen megnyitni mind az 50 képet és egyenként méretet változtatni, hanem automatizálni?
  • Cartman64
    #11843
    KÖSZ!!!!!!!
    Tényleg ez volt a probléma, mondjuk nem értem hogy nem vettem észre, na mind1, az a lényeg hogy most már jó, kösz még1szer.
  • Chryst64
    #11842
    esetleg nem ragad a space billentyud?
  • Cartman64
    #11841
    Már 3 hónapja megvan, és naponta használom. Eddig tökéletesen működött és már eléggé meg is barátkoztam vele, valószínűleg elnyomtam valamit, amitől iylen lett.
  • Androméda4777
    #11840
    Nem szándékom indiszkrétnek lenni,de talán azzal kezdődött a probléma, ahogy a ps-hez hozzájutottál.