17220
  • Cartman64
    #11839
    Sziasztok
    Tudja valaki mitől van az hogy mikor megnyitok egy képet a PS-ben, és akarok vele valamit csinálni, nem tudok, mert mikor ráviszem a kurzort a képre, akkor megjelenik egy kezecske és semmit nem tudok csinálni.
    Remélem tud valaki segíteni, mert így semmit se ér a PS, ha nem lehet benne semmit csinálni.
  • csillagharcos6
    #11838
    köszi mindenkinek!;)
  • Androméda4777
    #11837
    Megfelel a macleody által ajánlott robotfordítás? Mert akkor nem fáradozom.Én nem tudom, milyen, mert 3x leállt a firefox az oldalon, az explorer meg már 5 perce nem tölti be, de írtam,hogy haldoklik a pc.m, lehet, hogy nálam a hiba.
  • macleody
    #11836
    Ezt elk.rtam, de a link jó
  • macleody
    #11835
    http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://www.psd-tutorials.com/photoshop-tutorial.php%3Fname%3D8%26title%3DRealistic-Scars&ei=HFwISrLlCKa-MrTO5aID&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.psd-tutorials.com/photoshop-tutorial.php%253Fname%253D8%2526title%253DRealistic-Scars%26hl%3Dhu%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official%26hs%3DH2tGuggli lefordítja.
  • csillagharcos6
    #11834
    oké.jólesz persze..és köszi!;)
    msn-em: tolgyesi.peterkukachotmailpontcom
  • Androméda4777
    #11833
    Én igen, de két feltételem van.1.Küldhetem hangos emailban (win media playerrel le tudod játszani), mert bocs, de ennyit nem írok.2.Megelégszel egy elnagyolt fordítással, mert a ps a barátom, nem az angol nyelv.Ezenkívül a pc-m a sír szélén van, úgyhogy lehet hogy nem lesz semmi az egészből rajtam kívülálló okokból.Ha így jó,max 48 órán belül megkapod.
  • csillagharcos6
    #11832
    hali
    valaki nem tudná nekem ezt leírni magyarul, h. hogy kell megcsinál?!
    http://www.psd-tutorials.com/photoshop-tutorial.php?name=8&title=Realistic-Scars

    Én próbáltam lefordítani csak nem ment!:S Köszike előre is!;)
  • NessieGraf
    #11831
    Azért mondtam, hogy mind a kettőt csináld meg. Mert az elsőben nem jó az animáció, de jó a map. A másikban meg az animáció jó.

    A rollover kérdés ár érdekesebb, mert ahogy tapasztaltam, az javascript betét és többféle kép tartozik hozzá. Ezt ha magában futtatod, akkor királyos, de bárhova beteszed nem műkszik. Ezzel szenvedek már néhány hónapja.

    Maradjunk abban, hogy amelyikünk megtalálja továbbadja. De gyanítom, hogy az ilyenek mint a Gportál lenyelik a kód felét.
  • RAMyMamy
    #11830
    Illetve nem az image mapot nem, hanem a rollovert nem menti el.
  • RAMyMamy
    #11829
    Meg is mutatom, hogy mi a gond.
    Ha swf-be exportálom ki, akkor az image mapot nem menti el: link
    Ha html-be, akkor meg az animáció nem lesz jó: link
  • RAMyMamy
    #11828
    Kösz, de ezt tudtam. :)
    Nekem a flashbe mentés kéne, mert olyan oldalra csinálok képet, ahol csak az működik normálisan (G-Portál).
  • NessieGraf
    #11827
    CS2 - Image Readyből csinálj Save Optimized as... mentést. Ott kiment egy .gif képet és egy .html fájlt, amiben benne van az image map kiosztás. Igazából a html hivatkozásokat is beírhatod mentés előtt.

    Amikor ez megvan, akkor mented az animációt, ahogy akarod. És a .html fájlban ennek a nevét, elérését teszed be az images/akarmi.gif helyére. Ha más programnyelvben dolgozol, akkor ezt a programszakaszt kell oda beépítened.
  • Atika :o)
    #11826
    Sziasztok lenne egy olyan problemam hogy photoshop CS4-et hasznalok es egyszer csak magatol megvaltozott a color picker-em ilyenre van valakinek otlete hogyan tudnam visszaallitani?? Koszi
  • RAMyMamy
    #11825
    Nekem is lenne egy kérdésem.
    Photoshop CS2 valamiért nagyon lassú nálam, meg egyfolytában akadozik/megfagy, de ez nem is annyira fontos.
    Az idegesít, hogy nagy nehezen megcsináltam benne az animációt meg az image mapot, és elmentem SWF-be, de az image mapot nem menti el, hanem csak az animációt. :S Én nem találtam valami hű, de sok beállítási lehetőséget ennek. Mi lehet a gond?
  • RAMyMamy
    #11824
    Nem jól csinálod akkor. :D
    Fekete háttér, új layer, csinálsz egy színátmenetet rá: elsődlegesnek kiválasztod a színt, amit szeretnél, másodlagosnak meg átlátszóra teszed, a kép közepén valahogy húzod az egeret, aztán a színátmenetes réteget kell mozgatni framenként.
  • Mike at home
    #11823
    még egyszerübben: megnyitom a file-odat új layer, új layeren egy pötty, és rajta van minden, az összes frame-n
  • Mike at home
    #11822
    hm
    én is így gondoltam
    ehhez képest van layerem, az egyik ugye dekete háttér, a másikon meg megy a sárga csík, ahogy nálad is
    csakhogy ha létrehozok egy új frame-et, és azt kijelölve változtatok rajta a gradinttel, a többi framen is megcsinálja a változást
    no erről kéne valahogy lebeszélni
  • RAMyMamy
    #11821
    Ez alapján szerintem rájössz, hogy kell.
  • Mike at home
    #11820
    ez teljesen jó lenne
    nem ragaszkodom a szinhez, a fény effekt is jó
  • RAMyMamy
    #11819

    Így valahogy?
  • Mike at home
    #11818
    kicsit érdekes hsz, a gradienttel is feleslgesen ottmaradt a végén, a betükihagyásokról illetve duplikálásokról nem beszélve, remélem azért érthető :)
  • Mike at home
    #11817
    vagy ha nem photoshop, és van erre vmilyen jobb eszköz, akkor megpróbálom azzal

    köszi szépen!
  • Mike at home
    #11816
    üdv

    meg tudom-e ezt csinálni photoshopban, és ha igen, hogyan?

    animélt gifet szeretnék,
    van egy csíikom, amin végigmenne egy szinátmenet

    pl: fekete csík, gradient tool, sárga eleje, fekete vége, vagyis a sárga rész balról indulva végighalad, majd végül jobbra el

    az a bajom, hogy amint beleteszem az újat, az összes animaiós frame-ben megváltozik, és így nem csinál semmit
    gradienttel
  • Chryst64
    #11815
    ha elszurjatok a beallitasokat ez is megoldas: amikor elinditod a PS-t tartsd lenyomva a shift+alt gombokat.
    reset az osszes beallitasra, de lehet control is kell, nem emlekszem
  • artschi
    #11814
    nézz szét itt, rengeteg leretusált delikvenst fogsz találni
  • RAMyMamy
    #11813
    Na már megoldottam.
  • VityaV
    #11812
    Sziasztok,olyan tutorial kéne,amin leírják,hogy hogyan kell pl egy átlátszó bugyit leretusálni a delikvensről,szöveges tutorial kéne képpel,mert sehol sem találok,előre is köszi!
  • RAMyMamy
    #11811
    Sikeresen elk*rtam vmit. =D
    Hogy lehet visszahozni a bal oldali eszköztárat (CS4-ben)? Csak akkor jön elő, ha jobb egérgombbal klikkelek rá, de utána el is tűnik. :S
  • Chryst64
    #11810
    persze hogy volt. valaki azt mondta hogy net framework kellhet.
  • Met
    #11809
    restart volt?
  • Chryst64
    #11808
    Hmm . Csak ott tartok, hogy nem latszik minden font a photoshop-ban. vagy ha latszik akkor megsem azzal a fonttal ir. ne mondjatok, hogy hova masoljam a letoltott fontokat.. Beamasoltam oket a fontmappaba. utana (hogy tuti legyen installtam is oket lol. Persze mindet felul kellett irni. Szoval megvannak a fontok, de vajon a PS miert nem mutatja nekem???
    Posztert kell csinalnom es fontos lenne. Tudtok valami jo otletet?
  • autoszimulator
    #11807
    hm, ezt az intelligens objektumot nem ismertem, viszont jó dolgokat tud, köszi :)

    a batch ezzel sem sikerült elsőre, de aztán a paraszt módszer bevált...
    Háttérben folyamatosan megvolt nyitva a keretfájl, és az actionbe beleraktam arról a képről a ctrl+a ctrl+c majd a célképre pedig ctrl+v parancsokat, és így megcsinálja pixelhelyesen.
  • Androméda4777
    #11806
    Minden jó, ha a vége jó.
  • wobdj338
    #11805
    nah megvan mit rontott el a hülyegyerek(én), nem a fotófilter rétegre kattoltam még1x, hanem belementem újra fényképszűrő, amúgy ez elérhető úgy is,hogy kép > korrekciók > fényképszűrő, én először innen dolgoztam, ez csak egy alternatív, gondoltam leírom
  • wobdj338
    #11804
    olvasom, nézem a képet, közbe rájöttem, én e-mailbe vártam az üzit, közbe meg ide jött pmként:D mindjárt leteszelem, h mien!
  • Androméda4777
    #11803
    Szerintem:Háttér keretezendő kép. Müvelet:1.létrehoz üres réteg
    2.átalakít intelligens objektummá
    3.tartalom cseréje a keretre
    Ha jól értettem, mit akarsz
  • autoszimulator
    #11802
    Sziasztok, lenne egy kérdésem, főleg automatizálás és batch témakör.

    a probléma, amit meg kellene oldani, de igazából nem sok időm van arra, hogy kitaláljak valami ügyességet, szóval megkérdezem itt, hátha valaki csinált ilyet. Szóval a lényeg:
    adott egy PSD, de lehet akár PNG is a batch során, lényegtelen. Az a lényeg, hogy ezen a képen egy kisebb méretű fehér keret található, belső külső árnyék, stb. A keret belseje, és a kívül levő rész Interlacelt, átlátszó.

    Emellett adott rengeteg kép, mely méretileg akkora, hogy ebbe a keretbe belefér. Nem pontosan, kicsit nagyobb nála, de azt még a keret tökéletesen elfedi. Nos a kérdés egyszerű. Ezt a keretet hogy tudom egy actionnel rápakolni a képeimre?
    Amire így hirtelen gondoltam, hogy nem a képet teszem a keretfájlba, hanem éppenhogy a keretet tartalmazá fájlt másolom rá a képfájlokra. Ugye ehhez először megnövelem a Canvas size-t, azt tudom is mekkorára kell. Viszont itt jön a rész, ami még sosem sikerült, ezt az új fájlt kellene megnyitni, rámásolni erre a képre, a jó pozícióban. Itt ért vége a batch tudományom ebben a témakörben sajnos :(
  • Androméda4777
    #11801
    Légyszi írj ha megkaptad a privet,amiben a helpképet küldtem mert 2 napja csináltam vk-nek képet és végül rendes emailben kellett elküldeni a 404-es terror miatt.Türelmes vagyok, kérdezz nyugodtan.
  • wobdj338
    #11800
    Blow Up 2 durva :O thx