17220
  • Mike at home
    #11959
    így lett

    ó -ból lett ő, sperc alatt megvolt
    kár hogy a photoshop nem kezelei egyben az objektumokat

    de baromságot beszélek, mert mintha össze lehetne kapcsolni a layereket
  • Evin
    #11958
    Vannak ingyenes, meg persze pénzes font szerkesztők, azokkal bele lehet ültetni, ha csak ez a 2 hiányzik.
    Vagy a másik alternatíva: ha van ékezetes betű, annak kivágod az ékezetét és mindig beilleszted. Ha nincs, akkor pl veszővel ugyanez.
  • RAMyMamy
    #11957
    Nem tudsz csinálni ékezetet (pl. ' ")?
  • artschiatwork
    #11956
    simát találtam, de CE-es, magyar ékezetest nem :(
  • Mike at home
    #11955
    tudom hogy nem szép dolog, de megvan valakinek a

    ITC Edwardian Script™ Central European Regular, Bold font?
    csak westernem van, és űő kellene, 26 USD meg elég szép pénz darabjáért
  • Beast Machine
    #11954
    na, megoldottam, annyit kellett tennem, hogy kikapcsoltam a beállításoknál a font preview-t, és megy.
  • Beast Machine
    #11953
    Sziasztok, segítség kéne!

    Felraktam a CS4-et, mert újraraktam a Windows Vistát. Mivel nagyon szeretek szövegeffekttekkel szórakozni, ezért felraktma egy 600 db-os font packot (nem bepakoltam a Fonts mappába, hanem rendesen, vezérlőpultból telepítettem őket, TTF mind).

    A gond ott kezdődik, amikor a PS-t megnyitva előveszem a Type Toolt. Ekkor a kedves program meghülyül, és vagy szinte azonnal kilép (programhibára hivatkozva), vagy nem hajlandó rendesen végezni az egyéb dolgokat (pl. layerek átlátszóságát nem hajlandó állítani, nem reagál a csúszka mozgatására, amint elváltok más eszközre, megy). Gépelni nem tudok vele, sőt, nem is villog a kurzor. Új text layer létrehozni, betűtípust szövegen váltani nem tudok, mert összeomlik.

    Más programoknak semmi ilyen baja nincs (pl. Office 2007 programok), simán kezelik őket. A probléma fennáll mind a sima, mind a 64 bites verziónál is.

    Mi lehet a gond??
  • Rash87
    #11952
    Valaki olyanban tudna segíteni,hogy fel akartam épp tenni a Photoshop 10-et. Hiába akarom D-re telepíteni,C-re is kér minimum 500 Mb-ot... Azon meg annyi hely nincsen,csak 350 körül. Csak a Windows van rajta semmi más,rpgrmokat is D-re telepítek mindig.
    Szóval valahogy kijátszható h amit akar tenni C-re azt máshova tegye,s engedje feltelepíteni igy?
  • MANOWAR
    #11951
    szvsz felesleges linkelnem pl felül ottvan az a PS-es kép fogd meg és görbísd meg 90 fokban.(ugyan az a probléma)
  • celza8807
    #11950
    azt hiszem Ön nyert! Véletlenül elállithattam. Köszi :)
  • yokel
    #11949
    Sztem itt lesz a bibi:




    @#11948: célszerű lenne, ha belinkelnéd amit te hoztál össze, h lehessen látni vizuálisan is, h mire is gondolsz pontosan...
  • MANOWAR
    #11948
    esetleg : edit/option vagy preference /performence/GPU-options és itt pipa az OpenGL mellé,nemtudom mennyire segít de 1 próbát megér.
    Androméda4777 és többiek a probléma nem nagy : Csinálj egy 1000x1000 600 dpi-s psd-t,rakj bele egy 500x500-as kört aminek a külső peremére illesz rá minél pontosabban egy 500x100-as akár milyen (magas vagy közepes dpi-s)képet,a lényege az lenne minél egyszerűbben és valami intelligens torzulással-az adott görbített kép tartalma ne nyúljon stb csak szépen hajoljon rá.Jó kis HF. (Srácok tuti van itt valaki vagy olvassa a fórumot aki vágja a dolgot)A problémám persze meg kellett oldanom valahogy így a kis képet 8 részre vágtam majd az ív mentén elhelyezve őket össze dolgoztam,okés lett de jobb lenne egy egyszerűbb megoldás...........
  • celza8807
    #11947
    Vagy esetleg driverprobléma?
  • celza8807
    #11946
    Problémám akadt a betűmegjelenitéssel photoshopban. rondán rajzolja őket ki, akármennyire javitom a felbontást. 300 pix/inchben, 1600*1200-on is ugyanolyan rossz, mint 640*480 72pix/inchnél.

    Beállitást kéne módositanom?
  • pz6tiger
    #11945
    Sziasztok

    azt szeretném kérdezni hogy a (remélhetőleg alant látható) JPG-t hogy tudnám én úgy módosítani, hogy rendes földgömb kerekedne belőle (a föld zöld, az óceánok kékek persze színátmenettel ahol kellene)
    Remélem nem kérdeztem nagy hülyeséget még kezdő vagyok

  • slylecz13
    #11944
    Sziasztok!

    Valaki használ itt OnOne PhotoFrame programot?
  • NessieGraf
    #11943
    Ha a nyomtatód tudja faltól falig, akkor ne a print with prewiew módot használd. Ha nem, és van margó, akkor a tartalmi részt másold, majd annak alapján új dokumentum, oda beilleszt és mehet a print with prewiew.
  • Mike at home
    #11942
    lehet, hogy nem tud
    de nem ez a bajom, hanem az, hogy a print and previewben nem fér el az A4
    egyébként meg hagytam margót, nem kell neki faltól falig nyomtatni
  • Met
    #11941
    A nyomtatód tud A4-et faltól falig nyomtatni?
  • Mike at home
    #11940
    Photoshopban hol kell kikapcsolni a margót?
    új dokumentum, A4, és nem fér el, le kell kicsinyítenem 97%-ra, mert nem tudja kinyomtatni, mert kell neki 0,166 inch margó
    akkor az A4 template-nél ezt miért nem veszik figyelembe
    a guta megüt
    egy nyomorult A4-es lapot nem lehet normálisan megcsinálni
  • Met
    #11939
    kihagyta, hogy metyú fox legyen orbitális pénisszel :D
  • rooney8
    #11938
    nem százas az biztos :D -.-"
  • Chryst64
    #11937
    hat ez tenyleg beteg..
  • Mike at home
    #11936
    kedves közös barátunk most a sims3 topikot találta meg :D

    " © uiztu
    [Törl] ma 17:33 | privát | válasz erre | #3338

    Helo!
    Tudna valaki nekem olyan simet készíteni, aki nagyon izmos? Ha akarjátok, valamit adnék cserébe. Csak sportoló a simem. Tehát, sokkal sokkal izmosabbra, mint, amit a játékban lehet. Nagyon nagyon izmos legyen. És, csak egy alsónadrág legyen rajta. És, ha lehet nagyobbra is csinálnátok az alsónadrágot? Tehát, hogy sokkal nagyobbra tűnjön az. És szexi legyen a teste és arca is. Meg mindent nagyon nagyra csináljatok. Ide küldjétek: [email protected] "
  • autoszimulator
    #11935
    kizártnak tartom hogy az email fiókod jelszavát kérnék, azt meg aztán főleg, hogy a banki adataidat...
  • Androméda4777
    #11934
    Ha valahogy sikerülne megtudnom, hogy mit akarsz, lehet hogy tudnék segíteni, szeretek ps problémákat megoldani, bár most

    épp nincs nagyon időm és lehet gépem sem lesz (remélem csak rövid ideig).Ha vm anyagot küldenél, (nem élek vissza

    vele),priven, ha ide nem akarod feltenni.Egyébként nincs másik ma.nyelvű pstopik jó, csak olyan, amibe csak magyrikán írnak,

    de angol van sok.Találtam egy olyan magyart , ahol a saját emailed jelszavát kérik (és ellenőrzik) a regisztrációhoz

    (azonfelül, hogy lakcímed, munkahelyed, iskoláid),én itt kiléptem,lehet a köv. az lett volna, bankártya száma, kódja,(és azt

    is ellenőrzik) persze "nem tárollyuk",cím:http://photoshop.network.hu/forumtema/kepmanipulalas
    egyebek:http://forum.webpillango.org/index.php/topic,7.120.htm
    http://www.hotdog.hu/forum/topic.hot?topic_id=46528
    Ha vk tud más JÓ PS FÓRUMOT,örülnék neki én is, ha közölné.
  • MANOWAR
    #11933
    Értelek thx majd lesz valahogy :D
  • NessieGraf
    #11932
    Már elég régóta nézegetem a PS lehetőségeit, CS2-ig. Olyat, hogy egy kép több pontját megfogom és egyszerre mozgatom bármilyen torzításnál, nem láttam. De lehet van rá külső plugin.

    Az általad elgondolthoz nekem legjobban a Warp hasonlít. Tedd fel a kört, és egy menetben torzítsad hozzá a kép széleit és a középső részét. Így legalább látod az egyes részleteket egymáshoz képest. Azért egy menetben kell megoldani, mert ha azt mondod: itt már jó; és utána próbálsz alakítani rajta, már egy egészen más alakzattal kell folytatnod.
  • MANOWAR
    #11931
    Esetleg ismertek más PS-es fórumot ahol feltehetem a kérdéseimet?ha lehet ne olyan legyen mint itt a PS munkák fórum ahol egymást marják a kiskorúak,legalábbis nekem ez jött le belőle a válaszaikból..(sry:))
    (jöhet pm-be is)
  • MANOWAR
    #11930
    Androméda4777 Köszi a helpet a kép hajlításra de sajna nagyon torzul,mert a kép közepéhez nem nyúltunk... netán valaki más tudja hogy lehet egy hosszúkás képet (pl bannert)úgy meghajlitani egy kör köré hogy ne torzuljon?
    (nem hiszem el hogy a világ legismertebb képszerkesztőjével nem lehet ezt megoldani,esetleg a GIMP tudja ezt???)
  • halmal
    #11929
    A képet kijelölöd, majd: Edit->Content-Adware Scale
  • acsati
    #11928
    nem arra gondolok, hanem hogy nyújtja és a ps megcsinlja a képet úgy hogy nem lesz olyan feltünöen nyújtott
  • rooney8
    #11927
    shiftet nyomvatartva
  • acsati
    #11926
    még régen láttam a CS4 újdonságai között hogy úgy lehet egy képet nyújtani hogy az nem torzul. Azt hogyan kell csinálni?
  • SCYTECH
    #11925
    Chryst mert onzo vagyok :D

    Ramy Thx megnezem.
  • RAMyMamy
    #11924
    Ez egy plugin, innen le tudod szedni (csak demo).
  • Chryst64
    #11923
    nem ertem miert nem ide kered? hatha mast is erdekel az info...
  • SCYTECH
    #11922
    Sziasztok

    Segitsegeteket szeretnem kerni.
    egy tutorialt keresek a kovetkezo kep(ek) megvalositasahoz...
    http://www.keptelenseg.hu/keptelenseg/olvas/digital-art-2/

    Esetleg aki tudja, hogyan kell ezt megoldani az legyen szives az e-mail cimemre ( [email protected] ) kuldje mar el az instrukciokat avagy a tutorial linket.
    En sehol sem talaltam :(

    Elore is koszonom.
  • Falzone
    #11921
    Már tárgytalan.
  • Falzone
    #11920
    Shift+Delete