17220
  • Heffi
    #12320
    Photoshoppal is meglehet ugyanezt csinálni..
    Pl. ott van a lasszó tool ahogy te is mondtad, vagy a varázspálca. Nem tudom, mi gond volt ezekkel?
  • zitababa
    #12319
    Hello!

    FONTOS KÉRDÉSEM LENNE:
    Digitális fotómnál a Windows XP alatt futó egyszerű kis "Panit" progival szoktam részleket kivágni és átmásolni másik fotóba.Egérrel nehezen körbejelölöm(mondanom sem kell sok kijelölési hiba elkerülhetetlen így)
    és Fájlba másolás fülre kattintva bmp. kiterjesztésbe elmenti simán, amit így könnyen beilleszthetek másik fotóba.
    Sokat kerestem a neten olyan progit ahol ezt pontosabban ki lehet jelölni, de a Photoshop és társaival az a baj, hogy csak rétegekre, maszkokra menti a kijelölést, amit nem lehet elmenteni simán csak a kivágott képrészletre vonatkozóan jpg. vagy bmp.-re hanem fehér háttérrel csak.
    A "Photo Filtre Studio X"-ben az a csúcs ahogy haladsz a kivágandó részlet mentén csak simán mész a felületen pontról-pontra és egy vonal követi.Így nagyon pontos kivágást tudtam csinálni (lasszóval, varázspálcával megint baromi nehéz és pontatlan)de magát a kivágást csak nem menti el,hanem egy fehér háttérrel teszi ezt csak...Ami abeillesztésnél gáz.
    KÉRDÉSEM egyszerű nincs olyan progi ahol simán poligonos kijelöléssel csak a kijelölt képrészletet menti el simán jpg. vagy bmp. formában??????????Úgy mintahogy a Windowsos "paint" teszi?

    Köszönöm segítségetek!
    zita
  • ttimikee
    #12318
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy az miért van, hogy ha másolok egy pl.6*3cm-es képet, az egy új a4es méretű layeren csak 2*0,5cm-es lesz. Valamilyen beállítási probléma?
    Köszi
  • wobdj338
    #12317
    hi

    abban szeretnék segítséget kérni, ilyen vízjelet akarok csinálni mint a CW logo mármint, kiírod egy tetszőleges szöveget, és hogy lesz ilyen dombornyomott szerű?
    köszönöm előre is helpet!
  • Mike at home
    #12316
    üdv

    a ps tud úgy nyomtatni mint a corel?
    az kellene nekem, hogy van egy képem, és azt kéne egymás melett egy A4-es lapra kinyomtatni, sokszor
    ezt a corel meg tudja csinálni, a ps is?
  • rexHUNter
    #12315
    A lasszó által húzott vonal szinét lehet-e módosítíni mert sötétebb képeken nem látom rendesen.
  • Heffi
    #12314
    Igen mielött kérdeztem gugliban keresgéltem, de nem találtam normális választ.
    Kösz.
  • ProGabe #12313
    már le lett írva ezerszer, meg ott a google. import frames menüpont és ott beírod a fájlmezőbe, hogy *.gif, akkor meg tudod nyitni a gifet
  • Heffi
    #12312
    PS CS4
  • NessieGraf
    #12311
    A mivel nyitod meg?
  • Heffi
    #12310
    De ez a baj, hogy megnyitom és nincsenek meg a rétegek = a framek sincsenek meg, ezért nemtudom elmeteni úgy, hogy müködjön.
  • NessieGraf
    #12309
    Megoldható, de nekem PS2 van. Ott az IR-ben simán meg lehet nyitni, aztán méretezni. Rétegek nem lesznek meg. A későbbiekben nem tudom.
  • Heffi
    #12308
    Na egy hülye kérdés.
    Elfelejtettem elmenteni egy gif-et .psd-be, de átszeretném méretezni. Hogy tudom úgy megnyitni a gifet psel, hogy megmaradjanak a framek? Vagy ezt nem lehet megoldani így?
  • Androméda4777
    #12307
    A Photoshop CS4 GPU-t és OpenGL-t használó funkciói
  • phoenix1
    #12306
    Kevesebb memóriát eszik? :P Bocsi.
  • Tyler1
    #12305
    thx:)
  • Met
    #12304
    kevés neki a virtuális memória
  • Tyler1
    #12303
    hali! néha kiír olyat a PS vmi művelet közben, h a scratch disk full és nem enged onnan semmit csinálni, sőt volt amikor inditáskor is kiírta. ez mitől van?
  • RAMyMamy
    #12302
    nincs mit.
  • slacko
    #12301
    köszönöm szépen,nekem tetszik így is
  • Nodler
    #12300
    Milyen árban érdemes táblát venni ? (minél olcsóbb és minél megbízhatóbb legyen, akár konkrét márkát is mondhattok)
  • Androméda4777
    #12299
    photoshop CS4 újdonságai
    De ha CS4-re vágysz, lehet új videokártyát is kell venned, mert nem mindegyik jó neki
  • RAMyMamy
    #12298
    #12297, én megcsináltam neked nagyobba, de nem az igazi
  • Hayni
    #12297
    Sehogy :/ De google-n van egy pár nagyobb pl. :Ez.
  • slacko
    #12296
    Hello!
    Ezt a smileyt hogy tudnám felnagyítani kb. 5x5 cm-esre úgy hogy éles maradjon ?

    előre is kösz
  • Hayni
    #12295
    Azt mondtad rajzolni kell.Ahhoz mindegy szerintem a változat és a CS3 is tökéletes.
  • RAMyMamy
    #12294
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    letöltöd adobe.com-ról a trialt + crack...
  • Nodler
    #12293
    Jobb kérdés...
    Na már most letöltöttem a CS3-at és kérdeném, hogy ez pontosan miben rosszabb vagy jobb mint más verziók, valamint a CS4 mivel tud többet?
  • Nodler
    #12292
    Na most belekavarodtam... Most akkor milyen verziót érdemes megszerezni?
  • RAMyMamy
    #12291
    ennyire azért nem vagyok hülye, tudom, hogy teljesen ugyanaz a program, mint a 300k-s, mert utánanéztem anno. csak éppen a licensze más, munkára nem használhatod (benne is van a nevében, hogy tanulóknak), hiába legális a program.
    másik topikot meg nem nézem, mert nem érdekel
  • Androméda4777
    #12290
    Pontosan annyira lehet használni, mint a többi PS-t, nem egy lebutított programot adnak,hanem teljesértéküt.A munkánál meg ált. nem foglalkoznak vele, milyen módon került a gépedre, volt erről szó pár hónapja a másik PS topikban, ha vk-t érdekel ez.
  • RAMyMamy
    #12289
    max. akkor jó, ha olyan szakon tanulsz, ahol kell
  • RAMyMamy
    #12288
    én is annyi vagyok, de szerintem felesleges így megvenni, kb. mint egy demo program, annyit ér
  • Hayni
    #12287
    Ha nem vagy nagy Photoshoppos akkor Gimp.Én PS után nem tudok már hozzászokni azért nem is próbálkozom vele.
    (amúgy itt sincs eredeti szerintem senkinek de itt ne warezolj:))
  • Nodler
    #12286
    Nekem nem épp munkára kellene, még csak 17 vagyok...
    Én konkrétan csak táblával való rajzolásra szeretném használni, de ha erre egy másik (netán ingyenes) program is megfelel akkor azt írjátok le mindenképp.
  • Nodler
    #12285
    Ha ilyen drága, hogy van itt meg ilyen sok embernek? Vagy ez nem épp otthoni használatra kitalált program?
  • RAMyMamy
    #12284
    ezt munkára nem lehet használni
  • Androméda4777
    #12283
    Azt hiszem van más (legális)lehetőség is:
    Adobe Photoshop CS3 Extended Hu Mac Full for Student + Guitar Hero World Tour
    23 920.-
    Adobe Photoshop CS3 Extended Hu Win Full for Student + Guitar Hero World Tour
    23 920.-
    http://www.adobe.com/hu/purchase/
  • RAMyMamy
    #12282
    300k körül
  • Nodler
    #12281
    Ja és mien árfekvésben vannak?