17220
  • Shortstop
    #12360
    .dmg kiterjesztésű plugineket hogy tudok használni PS-ben? -még soha nem csináltam ilyet.

    előre is köszönöm a választ!
  • gerge93
    #12359
    mér nem tudok ps cs3- mal több réteget létre hozni?
  • rooney8
    #12358
    de
  • NessieGraf
    #12357
    Van olyan gradient, ami mindenképp csíkos, és van ami nem. De ha a képet .gif formátumban mented, nem keveset kell igazgatni a mentési beállításokon, hogy az egyébként nem csíkos tényleg ne legyen az.
  • tmp
    #12356
    Köszi mindenkinek !
  • tetraeder
    #12355
    Szevasztok! Kérdés: Ps-ben hogyan lehet megoldani azt, hogy mondjuk egy színáttűnés, Gradient Map-nél vagy hasonló eljárások alkalmazása után, az elkészült képen maga az áttűnés ne csíkokban, csíkosan jelenjen meg. remélem érthető volt
    Előre is köszönöm!
  • Nodler
    #12354
    Itt senki sem használja a photoshopot rajzolásra?
  • Notram
    #12353
    Itt egy magyar tutorial userbar-ok készítéséhez... Ugyanaz a sablon.
  • Notram
    #12352
    Egy ehhez hasonló banner-t nem nehéz összedobni.
    [*]Létrehozol egy megfelelő méretű téglalapot (itt szürke színű)
    [*]Egy picit világosabb színnel, és az Ellipszis-eszközzel új rétegre megcsinálod a világosabb részt. (átlátszóságát állítgatni kell)
    [*]A keresztcsíkozást pedig Pattern Stamp Tool-lal a legegyszerűbb megcsinálni:
    Ehhez létrehozol egy 10*10 pixeles átlátszó hátterű képet, aminek az átlóját Pencil Tool-lal meghúzod.
    Ezután Edit > Define Pattern.
    Ezek után már ott lesz a Pattern Stamp Tool mintái között, és a banneren egy új réteget "átrajzolsz" vele. Átlátszóságát még lehet finomítani,és jó lesz az...
  • tmp
    #12351
    köszi a gyorstalpaló megvan
  • MANOWAR
    #12350
    Szia!
    A top secret photoshop tutorial csomag(4dvd)-ből a 2.dvd tartalmazza az általad kereset tutort Web Graphics néven videókkal stb-vel.Persze lehet találsz akár a youtube-on is de azt tuti nem az Adobe adta ki.És persze van a magyar változat is ami Adobe Photoshop Gyorstalpaló néven megtalálsz. Üdv.
  • tmp
    #12349
    Sziasztok!

    Régen láttam egy tutorialt amin le volt részletesen írva hogy hogyan készítsünk ilyen bannert. Valaki tudna nekem segíteni ? Esetleg a szöveget eltüntetni róla ?

    köszönöm
  • MANOWAR
    #12348
    Senki? Esetleg GIMP-ben megoldható?Vagy hol érdemes tájékozódnom?Köszi
  • MANOWAR
    #12347
    Sziasztok!
    Egy kis problémám lenne a digitábla/PS kezelésénél:a nyomás érzékenységről lenne szó ahol is minél erősebben nyomom le a tollat annál vastagabb a vonal ez működik is,de nekem olyasmi /az kellene aminél minél erősebben nyomom le annál erősebb a vonal.pl:ha a toll saját súlyánál fogva húzom végig az aktív felületen csak éppen hogy látszódik (halvány)de ha lenyomom akkor erős vonalat kapok mint pl egy HB2 es ceruzánál.Van-e ilyen opció/lehetőség vagy plugin?
  • Enosh Chan
    #12346
    nem tudnad kibirni egy kep elkeszitesenek erejeig? :(
  • Nodler
    #12345
    Valaki megadná az msn címét aki ért a ps-es rajzoláshoz?
  • Heffi
    #12344
    Simán megtudnám csinálni, csak nem akarok heréket nézegetni
  • Enosh Chan
    #12343
    semmi kulonbre, de valaki bevallalja? avgy nezzak segitsegert mashol?
  • Heffi
    #12342
    Hát miért, mit vártál?
  • Enosh Chan
    #12341
    ismeros reakcio :D:D:D
  • Heffi
    #12340
  • Enosh Chan
    #12339
    Hereket kene ratenni egy mellkasra :D
  • rooney8
    #12338
    izom növelés és pénisz nagyobbítás?
  • Enosh Chan
    #12337
    Hali! aki vallalkozna arra, hogy megcsinalna nekem egy viszonylag obszcen kepet nekem photoshoppal az kerem jelezze pmben!, nem irom le ide mert valoszinuleg komolytalansagnak velen de tenyleg kene a kep :) elore is koszi ha valaki veszi a fardtsagot (semmi komoly)
  • Nodler
    #12336
    Valaki aki ért a ps-es rajzoláshoz az miden képen adja meg az msn címét!!!
  • Evin
    #12335
    Én csak angolt tudnék, mivel abból van a legtöbb.
    Ha tutoriálokból akarsz dolgozni, szerintem válts vissza angolra. Csak akkor érdemes magyart használni, ha van magyar kézikönyved, mert szinte csak azokban van magyar kezelőfelület használva.
  • 1200bpm
    #12334
    Sziasztok! Sok ideig nem használtam a Ps-t most megint felraktam de a CS3-at magyarul és teljesen elvagyok benne veszve. Amit régen megtudtam csinálni a 2vel azt itt sehol se találom vagy már nem emlékszem rá.
    Annyit szeretnék kérni ha tud valaki olyan oldalt ami tele CS3-as tutorialal linkelje be nekem ha kérhetném. ELöre is köszsönöm.
  • spongya
    #12333
    köszi szépen. erre nem is gondoltam:d
  • Blekk Síp
    #12332
    Hali, nem tudom lehet-e itt kérni ilyeneket, de ha vki ráér

    ebből tudna nekem csinálni "Sketchy" ikont?

    Ilyet:
  • macleody
    #12331
    Csak jelöld be fent a H melletti pöttyöt mert most a B van jelölve.
  • spongya
    #12330
    Itt a kép
  • spongya
    #12329
    Kéne egy segítség. Nem tudom mit állítottam a photoshopon (tudomásom szerint semmit), de a színpalettám valamiért ilyen most és ez nagyon idegesít. Ha valaki tudja miért légyszi mondja meg.
  • mixer023
    #12328
    egy kérdésem lennne egy akár 1024es képböl hogyan csinálhatok 120x20ast mert eddig amiket csináltam annyira távolinak és elmosódottnak látszott meg miegymás rossz minőség hogy az valami szörnyü és mások psel pedig oylan szépen lekicsinyitik a képeket hogy ezt hogy lehetne megoldani? guugle sajnos ilyenekben nem segített
  • NessieGraf
    #12327
    Például a pen toollal készült path vonalat egész precízen lehet alakítani a képhez. Azt átalakítod kijelöléssé mikor kész. A kijelölésen belüli részt másolhatod bátran bárhova.

    A jpg és a bmp nem átlátszó. Csak a paint kezeli úgy, mintha az lenne. A png és a gif átlátszó, a kettő közül a png a jobb képminőség.
  • Tyler1
    #12326
    közben rájöttem :)
  • Tyler1
    #12325
    oké megtaláltam h hol lehet megnyitni a gifeket, csak az a gond minden képkockát külön layerként kezel, szóval mind1iket egyenként kell mozgatni, legalábbis én nem tudtam egyszerre mind1iket, és igy elég macerás. ezt meg lehet vhogy oldani??
  • macleody
    #12324
    Camera raw-ot vagy Lightroom-ot keress.
  • Heffi
    #12323
    Igen. El.
  • 11212
    #12322
    Tiszteletem mindenkinek!
    Segítséget szeretnék kérni!Nem rég jöttem haza fotós táborból,ahol beállították a fényképezőgépemen a raw. mentést,mondván ezzel sok minden korrigálható,sokkal jobb mint a jpeg.!Ez igaz is utánanézve és au ottani gépen próbálkozva,azonban itthon abba a problémába ütköztem,hogy nem tudom megnyitni! A táborba PS cs2(magyar nyelvű)-vel nyitották meg és a nyelvnek hála használni is tudtam!Le is töltöttem a szoftverbázisról a magyar cs2 próbaverziós programját,telepítettem,azonban amikor meg akartam nyitni a NEF. formátumot csak annyit ír ki,hogy "Nem lehet az utasítást teljesíteni mert nem megfelelő típusú dokumentum."!Nem értem miért nem tudom megnyitni hisz a táborba sikerült,itthon meg nem!=(
    Kérlek titeket segítsetek nekem,mit töltsek le ahhoz,hogy megtudjam nyitni egyáltalán!
    Segítségetek előre is köszönöm!
  • Tyler1
    #12321
    hali! animált gifet tud kezelni a PS! tehát ha egy képre animált gifet akarok rakni akkor eltudja menteni animálva vagy csak képként kezeli???