17220
  • Falzone
    #12400
    Olyan web gallery készítő szoftvert keresnék, amivel lehet rövid, néhány szavas magyarázatot fűzni a képekhez, a képek alatt vagy mellett. Tudtok ilyet mondani?
  • Shortstop
    #12399
    olyan kérdésem lenne hogy létezik-e a PS-hez olyan plugin vagy valami amivel Nikon D3000 által készített .nef file-okat meg tudok nyitni?
    A Nikontől erre csak a 2.2.2 verziószámú képes a régebbiek nem, és jelenleg a CS4-em sem tud megbirkózni ezzel.
  • Shortstop
    #12398
    ez elég brutál a video alapján!
  • TopGun
    #12397
    Ez nagyon erdekes volt, kivancsi vagyok ra, hogy PC-re mikor lesz elerheto a Photoshop5 Alphaja? ha egyaltalan elerheto lesz.
  • Guilty01
    #12396
    sziasztok, van esetleg ötletetek hol találhatom meg a Champion márka betűtípusát? Köszi előre is
  • kifli
    #12395
    szerintem tuti megcsinálja valaki
  • matyi0323
    #12394
    Hali. Szerintem nem a legjobb topikba írok ( sőt biztos:S:S de nem találtam jobbat:/ ), de egy gyors segítséget kérnék.
    Valaki tudna nekem csinálni egy képet a következő felirattal: Boldog születésnapot! / alá pedig az legyen írva, hogy: subidubi
    Ezt ki szeretném aztán nyomtatni.. tehát egy 10x10cm-es legyen kinyomtatva kb.
    Köszönöm szépen. Ha nem gond ma meg lehetne csinálni, mert holnapra kellene..
    Bocs még egyszer ha zavartam.(ha esetleg kész pm..)
  • yokel
    #12393
    DPI: Dots per inch, vagyis pont per hüvelyk. Nyomdai, illetve kiadványszerkesztői szakkifejezés, a felbontás mértékegysége. Megadja, hogy egy hüvelyknyi (2,54 cm) hosszúságú területen hány elemi képpont található (a nyomdai pont mérete 0,351 mm). A számítógépes felhasználásra szánt képek felbontása általában 72 DPI. A papírképek, nyomatok készítéséhez legalább 200 DPI-re van szükség (optimális érték: 300 DPI).
  • ProGabe #12392
    segítsetek, ezt nem bírom megérteni, hogy miért van

    adott két dokumentum

    egyik 88x75 centis, ez már készen van, ebből átmásolom a rétegeket egy másikban, aki KISEBB! (82x53cm), de a rétegek mégsem töltik ki a képet?!?!?!?! WTF????

    na, csak be kellett írnom. valahogy átállítódott a DPI, így lett nagyobb a második kép :S

    mondjuk az sosem volt számomra világos, hogy ez hogyan is van. megadom a méretet cm-ben, és mégsem akkora lesz a kép pixelekben a DPI miatt? vagy nem, vagy igen? vagy mivan? :D ezt el tudná valaki magyarázni?
  • yokel
    #12391
    Hát a [URL=http://www.youtube.com/watch?v=dgKjs8ZjQNg]"Patchmatch Tool"[/URL] elég gyors, de arra még várnod kell 2010 áprilisáig, ugyanis az csak PS CS5-be lesz benne...
  • Heffi
    #12390
    Nem értem mi a baj vele, én nem látok illesztési problémákat
  • Shortstop
    #12389
    igen de normális tutorialt nem találtam ami elmagyarázná, vagy ki lehetne vele vitelezni
  • ProGabe #12388
    CS3-tól van vanishing point a filterek között
  • Shortstop
    #12387
    igazából valami gyorsabb dolog érdekelne mert ez a stampelés engem is megőrjít és még nem is jó
  • rooney8
    #12386
    elkezdtem, de ez így nagyon pepecselős, úgyhogy bocs, de nem fejezem be
  • Shortstop
    #12385
    ilyenre csináltam én is, de ez kevés.. teljesen síkban kéne lennie mindennek!
  • rooney8
    #12384
    hát... nagyon unatkoztam, ezért leszedtem neked, de nem lett túl jó
    itt van
  • Met
    #12383
    Image - Canvas Size
    A "vászon" méretét változtatja, ha az Image Size-ot használod akkor az egész képet nyújtja rétegekkel együtt
  • Shortstop
    #12382
    Srácok az érdekelne hogy hogyan tudom lerántani a kocsiról a rendszámtáblát úgy hogy ha megvan ne legyenek illesztési problémák a lökhárítón...
    http://a.imagehost.org/view/0504/DSC_0101

    clone stamp nem nagyon akart működni...
  • Sk3rA
    #12381
    Hali. Egy egyszerű primitív kérdéssel fordulok felétek. Sehol sem találom azt, hogy hogyan tudom megváltoztatni egy meglévő rajzvászonom méretét. Van egy tegyük fel 700x900as hátterem, van rajta már egy csomó réteg és úgy néz ki h széllességre növelnem kéne.

    Vagy esetleg hogyan tudom átvinni az összes réteget egy másik, új rajzfájlra.

    Photoshop CS4 64-ről lenne szó

    Köszönöm!
  • Nodler
    #12380
    Mi az a screentone ?????????????????????????
  • HUmanHunter
    #12379
  • ProGabe #12378
    a kép címét igazán megnézhetted volna

    katt
  • repvez
    #12377
    jol mellélöttem akkor mert erre gondoltam én is de csak 16bitig vettem vissza 32-röl, mert azt gondoltam tu elcseszi a képet igy.

    DE most jo lett köszi .
  • Met
    #12376
    Image-Mode-8 bit
  • HUmanHunter
    #12375
    vki?
  • repvez
    #12374
    PS3-ban KÉszitettem egy képet, de nem enged kép formátumba menteni Csak Tiff és PSD formátumokba,de a tiffet ezután nem lehet megnézni a képnézegetövel, mit lehet ilyenkor tenni , hogy jpg-be tudjak menteni ?
  • HUmanHunter
    #12373


    ennek hol találom a tutorialját nemtudja vki?
  • MANOWAR
    #12372
    Sziasztok!
    WIN 7 alatt a táblámmal nemtudok normálisan rajzolni PS-ben.Az alap win-es
    jegyzetfüzetlapon minden további nélkül tudok bele rajzolni,de ha elindítom a PS-t egy vonalban hatalmasakat ugrik oldalra,esetleg valaki találkozott ezzel a problémával vagy valamilyen megoldást tudna rá? A tábla win7-es meghajtója van fent rendszergazdaként fut.Egérként kezeli a tesztnél...(Trust TB-6300).
  • yokel
    #12371
    A .dmg-k azok mac-es image file-ok, vagyis a tartalmuk is mac-re van. Szal ha pc-d van akkor felejtős mert amúgy se lenne kompatibilis a mac-es PS plugin a pc-s PS-sel...
  • wobdj338
    #12370
    hali


    segítséget szeretnék kérni, találtam egy ilyen képet, régebben csináltam is ilyet, 2-3 szűrő alkalmazása a megfelelő sorrendben ha jól emlékszek, valaki tud ebben segíteni nekem?



    köszi előre is!
  • Evin
    #12369
    Akkor vagy átváltasz OSX-re, ami azért kétlek, vagy ha nincs PC-re, akkor nincs.
  • Shortstop
    #12368
    próbáltam trükköt de úgysem sikerült. no nembaj, megy az élet ezek nélkül is tovább :D
  • RAMyMamy
    #12367
    külön nincs hozzá, pl. az animáció ablak bele van építve
  • Ic3 m4n
    #12366
    Hai.

    CS3ban meg tudná valaki mondani hogy az imageready hol található?
  • gerge93
    #12365
    tényleg köszi rgb- vel működik
  • Evin
    #12364
    Gondolom Win-t használsz, mert ha OSX-ed lenne, tudnád. Ergo ez az OSX oprendszerhez készült.
    Ha szerencséd van, 7Zip vagy MacDrive programmal ki tudod tömöríteni. De ugye ezután is kétsége, hogy használni tudod-e.
  • NessieGraf
    #12363
    Rgb, vagy cmyk.
  • gerge93
    #12362

    Bocsánat elírtam cs4. Mire állítsam át?
  • NessieGraf
    #12361
    A mihez képest? És milyen fájlban? Mert ha a fájl egy háttérkép, ami nem background, hanem index néven van, akkor biztosan egyetlen plusz réteget se. Olyankor a megoldás: Image menü Mode részén válthatod át másra.