17220
  • Breki33
    #12440
    Sziasztok, nem tudom volt-e már itt ilyenről szó
    a kereső nem találja

    Tone Mapping Emulation

    http://www.dpchallenge.com/tutorial.php?TUTORIAL_ID=60

    a leírásban a csúszka állítgatós rész nem teljesen világos aki profi ebben elmagyarázná, hogy mi alapján állítgatja a görbét illetve mit ír pontosan erről?
  • TopGun
    #12439
    De! Elegendo a CS4 tudasa, csak lattam egy bemutato videot a CS5 Alpharol es volt ott valami amit nem talalok a 4-esben, nyilvan nincs benne, azert keresnek CS5 Alphat. Pl. amit az itt bemutatott videon csinal a biro kezeivel es a sportpalyaval:Alpha
    Meg az epulet kiegeszito megoldas sincs benne szerintem a CS4-ben? vagy igen?
  • air12
    #12438
    értem..
    CS2-be ezzel nem volt gond:)
  • NessieGraf
    #12437
    Az animált képek .gif kiterjesztésűek. Próbálj meg bármilyen figurára egy árnyékot rátenni, az árnyékolt részen fehéret tesz mögé a PS. Ha az animáció készítésekor van olyan réteg, amit szemmel nem látsz, de attól ott van, vagy egy figura hátterét kitörlöd, de nem sikerül tökéletesen, ott szigorúan fehér lesz a háttér.

    Igazából .gif állományba vektoros animációt lenne szabad betenni.

    Gimp tud animált .png képet is, az nem csinál ilyet.

    Amúgy meg az IE különböző verziói hajlamosak rá, hogy az átlátszó területet világoskékre színezzék. Ha a kép egy honlapra kerül, legjobb annak a hátterét használni hozzá.
  • kifli
    #12436
    namiva nem engedi beszúrni :S

    LINK
    LINK
  • kifli
    #12435
    ittvan logok nélkül


    eztmeg előbb elfelejtettem beszúrni :)
  • kifli
    #12434
    hát nagyfelbontású képből csak ezt az 1-et találtam így hirtelen:

    http://fotoverseny.upclive.hu/original/85492/radir_drift/drift_e30_bmw.jpg

    nekem az is elég lenne ha a szűrke-sárga mintázatot megtudná csinálni valaki, nem muszáj hogy ugyanilyen legyen csak hasonló :)
  • RAMyMamy
    #12433
    szerintem nem kell alap, egy másik képet szúrj be egy rendes skinről és kész
  • kifli
    #12432
    :(
    meg most nézem hogy az alap sem jó mert még alúlra kell egy oldal vízszintesen tükröze...
    megpróbálok keresni jobb képeket, meg megkérem aki a modelt csinálta hogy egy rendes skin alapot csináljon már :)
  • RAMyMamy
    #12431
    szerintem ezt senkise fogja neked így megcsinálni
  • kifli
    #12430
    ja az ilyen árnyékolásokat meg a kasztni vonalait nem kell rátenni, azok majd a kocsin látszani fognak ha beteszem a skint.
  • kifli
    #12429
    nemén :)
    am nem arra gondoltam hogy a fotót kéne rá tenni hanem, ps-be valahogy megcsinálni erre ezt a narancssárga-szürke mintát meg logokat rádobni :)
    nem fontos hogy teljesen ugyanilyen legyen, csak hasonló :)
  • RAMyMamy
    #12428
    ezt az alapot ugye nem te rajzoltad meg?

    amúgy ehhez nagy felbontású képek kellenének, és kb. olyan szögből fényképezve, ahogy az alapon van
  • kifli
    #12427
    calaki tudna nekem segíteni? egy lfs skint kéne megcsinálni :)
    ez az alap:


    és úgy kellene megcsinálni hogy ilyesmi legyen:


  • yokel
    #12426
    Igen meg fog jelenni Pc-re is, eddig az összes verzió kijött mind2 platformra...

    Am, neked már nem is elég a CS4 tudása, h máris CS5-tel akarod nyomni?
  • Kisjuhasz30
    #12425
    Sziasztok!
    Külföldön élek és van egy jópár Photoshop CS-CS4 tutorial dvd-m.Javarészt Lynda.com osok.De egyéb már oktató dvd-k is megvannak.Ha valakit érdekel nagyon szivessen megirom őket.Kérésre listát küldök.Csupán postaköltséget és lemezárat kérek.ez max lemezenként 5 euró.de lehet hogy még annyi sincs.Továbba havonta megveszem idekint a Creative Photoshop és az Photoshop Advanve magazinokat.Mindkettő nagyon igényes.Cd melléklettel ellátott könnyen megérthető magazin.Kb 100 oldalasak.És a kettő együtt 17 euró.Postaköltséggel együtt kb 25 euróból ezt is szivesen elküldöm bárkinek.Irjatok a [email protected] cimre és felveszem a kapcsolatot veletek.További szép napot:
    Juhász László
    Dublin
  • TopGun
    #12424
    A Photoshop CS5 Alpharol sem lehet tudni semmit, mikor lesz? vagy lesz-e egyaltalan PC-re? Egyebkent remelem lesz PC-re is CS5, nem csak mac-re?
  • air12
    #12423
    Hali!

    Ha megnyitok egy animációt aminek alapból átlátszó a háttere, azt miért fehér háttérrel jeleniti meg? PS CS3
  • Met
    #12422
    ez még él?
  • ProGabe #12421
    emberünk úja támad, vagy ilyesmi :DDDDd
  • passatgt
    #12420
    http://www.adobe.com/designcenter/photoshop/articles/phscs3at_pdflabels.html
  • RaZoK
    #12419
    Nem tudom, hol nyomtatják...engem megbíztak a grafikával. A többit nem én intézem. Milyen egy átlagos sablon ? Amire mondjuk ráillesztem a grafikát photoshopba azt jóvilág :)
  • Met
    #12418
    Végre, nem volt egyszerű :)

    Megméred mekkora a nyomtatható rész és csinálsz egy akkora képet, kérdés, hogy kell e túlfutás a grafikának. A lemez külső mérete egyforma, a belső részen nem mindig egyforma a nyomtatható rész. A nyomda oldaláról nem lehet letölteni a sablon file-t?
  • RaZoK
    #12417
    Igen, Yes, SURE !!!!!!! :D
  • Met
    #12416
    A lemez felületére a grafikát?
  • RaZoK
    #12415
    CD ^^
  • Met
    #12414
    karima?
  • RaZoK
    #12413
    Hali !

    Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy normál cd borítót tervezek. Eddig minden ok.

    De nem tudom, hogy kezdjek neki a karimának ? Van erre valami sablon ?

    Mert a nyomdásznak egy az egybe kéne adni mint egy kép fájl.
  • passatgt
    #12412
    Üdv

    Macbook pro 13 és egy 19-es lcd rákötve. Photoshopban jól jelennek meg a színek, viszont elmentve Save for Web-el teljesen más lesz a böngszőben nézve. Viszont ha megynyitom az elmentett fájlt, akkor megint jók a színek.

    Wtf?:)
  • hungary27
    #12411
    csak az animáltat ugy se menti el:S
  • hungary27
    #12410
    ohh thx:) én 32-esre állítotam amikor feltettem mert azt hittem az jobb:) köszi
  • laslandes
    #12409
    Image -> Mode -> RGB Color és 8 bits/channel-re állítsd, ha nem úgy lenne. ha nem ez a gond, akkor passzolom.:)
  • hungary27
    #12408
    erre vki?
  • laslandes
    #12407
    esetleg próbáld meg ezt, hátha segít.
  • hungary27
    #12406
    nem tudjátok mi a probláma?nem enged rámenni:
  • Nuki
    #12405
    Szerintem ez a monitor hibája.
  • Radian
    #12404
    Sziasztok,egy elég nagy problémával fordulok hozzátok. Elég kezdő vagyok még ps ben,és csak úgy "magamtól" csinálom a képeket,nem nagyon olvastam tutorialokat eddig. A gondom a következő: Ha egy képen átállítom a kontrasztot és fényerősséget és pl bizonyos részeket besötétítek halvány ecsettel az egy másik monitoron(amely megjelenítőnek mások a beállításia mint az enyémnek) teljesen másképp néznek ki,sokkal világosabb az egész(én elég sötét képernyőbeállításokat használok,ezt ajánlották a monitoromhoz). Azok a részek amiket megpróbáltam árnyékokkal elrejteni simán látszanak...Remélem értitek mi a problémám ebből a zavaros leírásból is. Milyen formátumban/beállításokkal mentsem el hogy nagyjából mindenhol ugyanúgy mutasson?(néztem haladó alkotók munkáját is és ott nem számít annyit hogy milyen monitoron nézem mint az enyéimnél) Válaszotokat előre is köszönöm.
  • Tyler1
    #12403
    PS-ben lehet ilyen studió szerű megvilágítást adni egy tök egyszerű megvilágítatlan képnek?? ha igen vki adna egy gyorstalpalót vagy esetleg fellelhető a neten hozzá tutorial?
  • ProGabe #12402
    camera row

    igazság szerint ez benne van a PS-ben is: open file as...-re rámész, kiválasztod a típusnál a raw-t és megnyitod a fájlt
  • Nuki
    #12401
    Miért csinálja azt a pohotoshop (a CS3-as), hogyha elindítom, és végigment a betöltés, utána olyan sokat és nagyon tölt, hogy az egész géppel nem lehet csinálni semmit, csak pár perc múlva, mikor nagy nehezen végre bezáródik?

    Van eredetim (diákverziós) amikor régen ugyanez a probléma volt, azt mondták itt valakik, hogy frissítést keres, szar a szerver, ezért csinálja.
    Meguntam, letöltöttem feltettem, és most újra előjött. Most mit lehet tenni ez ellen?
    Előre is köszönöm a segítséget!