17220
  • NessieGraf
    #12880
    A kép ikonjára duplán kattintasz a Layers ablakban. Akkor nem háttér, hanem réteg lesz.

    Megnézed a kép méretét.

    A Path eszközök között van egy Rounded Rectangle Tool. Ha kiválasztod, a menüsor alatt, a paca mellett lesz egy kis nyíl, ott beírhatod, mekkora legyen a mérete (Fixed size). Attól jobbra megadhatod, hány pixelnyi legyen a kerekítés.

    Ezután ráteszed a Path-ot a képre, majd a helyére igazítod. A Path kiválasztó eszközzel tudod ehhez az egészet kiválasztani.

    Amikor kész és elégedett vagy a kerekítéssel is, jobb klikk a képre, ahol látszik a path, majd Make selection. Az itt beállított Feather érték teszi lehetővé a választást, hogy kevésbé éles, vagy abszolút precíz legyen a széle.

    Ezután select inverse, majd az Edit menüpontban Clear. És kész a kerekítés.
  • kalikim
    #12879
    Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom egy kép négy sarkát lekerekíteni? A választ előre is köszönöm.
  • Evin
    #12878
    Valaki említette, hogy bizonyos dolgok nincsenek az x64-es verzióban. Ezek szerint ez is olyan.
  • rexHUNter
    #12877
    a 64 bit-es PS-ben nincs meg az a funkci,hogy video fájlok importálása rétegekké
    nálam van a hiba?
  • Jim Morrison
    #12876
    :D
  • Met
    #12875
    google, photoshop tutorials
  • Dobronski
    #12874
    Nincs valami oldal, ahol photoshop feladatok vannak? Nincs ötletem. :S
  • Dobronski
    #12873
    Tényleg, ezt már használtam. Köszi!
  • pxxl
    #12872
    Filter->Liquify shft+ctr+x
  • Dobronski
    #12871
    Ezt melyik tool-al csinálja?
  • MANOWAR
    #12870
    Nekem Trust táblám van (A5)~10K, nem számít profi cuccnak de elvagyok
    vele, persze nem tud annyi mindent mint Bamboo pl: dőlés érzékelés meg miegymást. Amire kellet elég volt, amikor kellett jócskán beleszólt az ára is meg a kíváncsiság. Tulajdonképpen nincs vele semmi bajom főleg hogy nem is tudom mik azok a pluszok amik egy "pro" táblában meg vannak
    vagy amire még szükségem lehetne.(festeni, rajzolni szoktam vele illetve a PS hotkey-ek)
    A Genius és Trust táblák elektronikailag ugyanazok, ezt csak azért írom még1x le mert az áruk nem egyező.
  • rexHUNter
    #12869
    PS tutorial haladóknak
  • pxxl
    #12868
    én Aiptek meg genius táblákat nézegettem eddig, de ha ennyire ajánljátok a bambuszt akkor majd az lesz eccer :)
  • Dobronski
    #12867
  • pxxl
    #12866
    nah ezzel én is megoltottam egy régi dilemmámat :D ^^
  • Dobronski
    #12865
    Köszönöm! Akkor csak simán a pen-es változat lesz. 7ezer forintot nem ér meg a touch.
  • rexHUNter
    #12864
    Belelehet tanulni hamar a pent lehet configolni,
    nem csak PS-es hez jó pl.böngészőt is evvel használom.
    Azt nem tudom mivel csak 1 van így nem tudom mi a különbség, de átrajzolni is lehet lehet vele újságból több lapon keresztül is viszi simán.PS-hez meg ég és föld az egér után
  • Dobronski
    #12863
    Rendben. És nem zavaró, hogy nincs kijelző? Bár, az egeren sincs.
    512 vs. 1024 nyomásszint? Sokat számít?
  • rexHUNter
    #12862
    azt neked kell eldönteni, nekem ez van Wacom Bamboo Pen számomra tökélete
  • Dobronski
    #12861
    Ty. Melyik a legolcsóbb amelyikbe megéri belefektetni?
  • rexHUNter
    #12860
    bamboo
  • rexHUNter
    #12859
    köszi
  • #12858
    wacom bamboooo bár ez 40k fölött van....
    a válaszra énis kiváncsi lennék mert énis szeretnék venni egyet.
  • Dobronski
    #12857
    Egy jófajta digitális rajztábla mennyibe kerül?
  • MANOWAR
    #12856
    rexHunter ha jól látom az egy fraktál amit belinkeltél vagy fractal brush-t keres vagy fractal effect néven keressél rá, de pl:fractal brush
  • Dobronski
    #12855
    Lehet, mert nem rég írt valamit. (valami olyasmit, hogy nem jó színprofil blahblah)
  • pxxl
    #12854
    lehet h a színprofilod nem jó?
  • Dobronski
    #12853
    Szívesen.

    :D:D:D:D
  • Roomeo
    #12852
    Szóval akkor nyugodtan megcsinálhatom 12Mp-es méretben!? Köszönöm szépen a segítséget!
  • Metwork
    #12851
    H_Exotic 350 DmDb Bt Normal és H_Vineta Bt-Normal fontja nincs valakinek kölcsönbe?:)
  • rexHUNter
    #12850
    a képen látható efekthez keresnék leírást vagy tutorialt
  • ProGabe #12849
    természetesen bőven elég. minél nagyobb valami, annál kisebb a javasolt a dpi, nem várható el, hogy ilyen óriási felbontásokkal dolgozzanak az emberek, meg úgysem közelről fogják nézegetni. ha mindenképpen valós méretben akarsz dolgozni, ráadásul 300dpi-vel, és a háttérnek nem ilyen felbontása, nyugodtan növeld meg a dpi-jét!

    kis plusz: pl. a billboardok (autópálya melletti reklámok) esetén elég a 20dpi. persze ez nem azt jelenti, hogy a készítőnek ekkora méretben kell dolgoznia, hanem megcsinálja kicsiben, 300, vagy 150dpi-vel. az már a nyomtatás méretétől függ, hogy mennyivel kisebben dolgozik. maradva a billboard méretnél, vagy mondjuk házfalnál, 1/12-ed méretben szokás dolgozni, aztán ezt nagyítják a nyomdában
  • Dobronski
    #12848
    Hi!

    Az miért van, hogy nyitok egy full fehér képet, és kicsit sárgás? Tutorialban teljesen fehér. (tehát nem monitor)
  • Roomeo
    #12847
    Csáó emberek! Fontos kérdésem lenne! Drága ofőm megbízott azzal a feladattal hogy készítsem el a tablónkat. Megvan a méret, 120*80cm. Na most ha ezzel a mérettel és 300dpi-vel nyitok egy új dokut a ps-be, nem létezik hogy én ahoz legalább akkora méretű hátteret találjak (14173*9449)Na most találtam egy oldalt ahol azt írják h egy 120*85cm-es extra minőségű poszterhoz elég egy 12Mp-es felbontású kép. Mi az igazság? Légyszi segítsetek!
  • pxxl
    #12846
    én annyit állítok hogy ps mentélnél a settingsben ascii helyett binary van mindig. a distiller meg az alap high-on van.
  • Metwork
    #12845
    olyat mondok, hogy beszarsz :)

    Így is kér fontot amikor megnyitom a konvertált pdf-et Illuban, vagy a ps exportnál kell valamit állítani vagy a Distillerben?
  • pxxl
    #12844
    nah rájöttem :)

    megnyitod a pdf-et, és mentesz belőle egy kompizit ps-t, majd abból a ps-ből distiller-el csinálsz egy pdf-et, akkor már outline lesz a font.
    az acrobat nem tudja a fontokat outline-ra rakni, mert hogy elvileg be vannak ágyazva a betűk a pdf-be, és nincs rá szükség emiatt. még plugin sincs rá.
  • Metwork
    #12843
    valószínűleg én vagyok a hülye de durvára nem tudom, hogy mit kellene megnyomni, hogy le legyen görbésítve a font
  • pxxl
    #12842
    bazzeg bocs. rossz kép volt betöltve (opera fail). nessieGraf logoja volt ott :S

    ilyen képet úgy tudsz, hogy megvan mind2 kép 1-1 layeren, a teljes is, meg a vonalak is, és a teljes van felül pl, akkor arra dobsz egy maszkot, és addig rajzolgatod a maszkot pl brush tool-al fekete színnel (ezzel tűnik el a nem kívánt részlet) míg neked jó nem lesz.
  • pxxl
    #12841
    van olyan hogy tools -> advanced editing onnan egyértelmű :)