17220
  • NessieGraf
    #12840
    Ha követi a többi progi logikáját, kell legyen text eszköze.
  • NessieGraf
    #12839
    Gőzöm sincs. Még csak nem is láttam sose.
  • Akee
    #12838
    Köszi, rápróbálok:)
  • pxxl
    #12837
    megcsinálod a 2 képet ami váltakozik, és összerakod Jasc Animation Shop 3-al pl. van benne ilyen effekt is. vagy FantaMorph-al csinálsz ilyen aminációt a 2 képből, igaz ez nem egészen erre van kitalálva.
  • Akee
    #12836
    Ilyesmi:

  • Akee
    #12835
    Sziasztok!

    Animációban szeretnék segítséget kérni.
    Adott két kép, az egyik a másik vázlata. Szeretnék egy olyan animációt készíteni, hogy a vázlatból fokoztatosan jelenjen meg a kész kép.
    Ezt úgy gondoltam megvalósítani, hogy a kész képre ráhelyezem a vázlat réteget, majd egy radírhúzás, egy képkocka, mégegy radírhúzás mégegy képkocka stb.
    A probléma ezzel csak az hogy ha radírozom a vázlat réteget az mindegyik képkockára kihatással van, és nem tudok rájönni hogy min a megoldás.
    Megköszönném, ha valaki segítene.

    Üdv.:
    Akee
  • rooney8
    #12834
    jó úgy meg 1 perc... azzal csak azért jelölöm körbe, hogy legyen valami támpontom.. érted?:D
  • pxxl
    #12833
    ha nincs körülötte sok hasonló színű részlet :D
  • rooney8
    #12832
    mágnescuccal köbö fél perc körbejelölni a területet... :D
  • pxxl
    #12831
    és 2x dolgozol :D akkor inkább quick maskal kifestem amit kell xD
  • rooney8
    #12830
    sztem jó :D nagyjából kijelöli a cuccokat és utána csak egy kicsit (na jó elég sokat :D) kell korrigálni :D
  • pxxl
    #12829
    nah a mágneses cucc a legidiótább eszközök egyike sztem :D
  • rooney8
    #12828
    én úgy szoktam h magnetic lasszóval kijelölöm, majd utána kézzel belejavítok sima lasszóval :D
  • Met
    #12827
    Acrobat Pro-ban hol tudok a szöveg rétegre kattintani?
  • NessieGraf
    #12826
    Ha nagyon türelmes vagy, biztos lehet lasszóval pontosan. Nekem nem sikerült még. A pen tool használata csak látszatra bonyolult. Nem véletlenül emlegettem Rettenthetőt. Az ő tutorja alapján értettem meg pontosan az eszköz működését. Sokkal egyszerűbb, mint a lasszó.

    #12821 a szöveg réteg nevére jobb klikk, Convert to shape. Azt a formátumot a többi is kell értse. Szöveget nem fogod tudni ott szerkeszteni, de a formátum tökéletesen megmarad.
  • Met
    #12825
    én is kipróbáltam, direkt és utána írtam :D

    az egyik valami H_Exotic akármi, itthon vagyok már nem tudom pontosan
  • pxxl
    #12824
    place-el nem keresi. direkt kipróbáltam :) melyik 3 font? lehet megvan ha nem nagyon xtra.
  • Metwork
    #12823
    de, úgy is keres fontot :S
    Corelben készült a pdf de azóta újra lett telepítve a gép és 3 font hiányzik
  • pxxl
    #12822
    ha illustratorba file->place-el teszed be a pdf-et akkor nem keres fontot, de akkor nem is tudod szerkeszteni... :S
  • Metwork
    #12821
    kicsit off

    Van egy pdf file-om amibe be vannak ágyazva a fontok, amikor megnyitnám corelben vagy illuban a nem telepített fontokat kicseréli másra.

    Hogy lehet a pdf file-t úgy elmenteni, hogy a betűk görbésítve legyenek?
    Acrobat pro-ban próbáltam, hogy Print Production-Flattener Preview-Convert text to outlines de ugyan úgy fontok maradnak
  • pxxl
    #12820
    lasszóval is lehet pontosan kijelölni, és 1000x egyszerűbb használni sztem
  • NessieGraf
    #12819
    Toll eszköz. De ha nem ismered a progit, inkább angol nyelvűt tölts fel. Nagyon rossz a magyar fordítás, szinte senki nem használja.
  • technodome
    #12818
    a pen tool magyarul mit takar?
  • NessieGraf
    #12817
    Csak hangzik. A Pen Tool használata a legbonyolultabb, de precíz kijelölést biztosít.
  • technodome
    #12816
    Húhh ez így elsőnek elég bonyolultan hangzik de próba cseresznye. Köszönöm a gyors választ
  • NessieGraf
    #12815
    Sok gyakorlással próbáld a pontos Pen Tool kijelölést. Jó tutorja van Rettenthetőnek hozzá. Az után az eredeti kép másolatán a Layers ablakban klikkelj kettőt az ott látható kicsi képre és hagyd rá a programra, hogy layert (réteget) csinál belőle.

    Nézd meg az Image menüpont Mode pontjánál, hogy RGB -e a beállított mód. Ha nem, állítsd át.

    Ez után jelöld ki a tanult módon a színesen maradó részt a képen. Jobb klikk a képre, majd Make selection. A Feather radius értékét képmérettől függően minimum 1-re állítsd, hogy ne legyen darabos a kijelölés széle.

    Ezután Select inverse (Shift-Ctrl-I), majd Desaturate (Shift-Ctrl-U). Azaz megfordítod a kijelölést, hogy a színesen hagyni kívánt részen kívüli legyen kijelölve, majd azt a területet fekete-fehérre állítod.

    És kész.
  • technodome
    #12814
    Sziasztok!

    Kezdő ps felhasználó vagyok. a kérdésem az lenne hogyan tudom megcsinálni h az egész kép fekete-fehér lesz és csak egy pár dolog marad színes.
    (Pl a háttérben a bmx,vagy mobil vagy ilyen apróságokra gondolok)

    Előre is köszi a segítséget
  • POLIP
    #12813
    Köszi! Kipróbálom!
  • MANOWAR
    #12812
    Polip az enyém win7-en nem müxik pedig hozzá való drivert raktam fel több féleképpen próbáltam telepíteni de mindig beleszólt a saját tábla kezelője még akkor is ha teljesen letiltottam azt.Ha nem win7-ed van fent hanem XP vagy vista akkor mindig először a drivert pakold fel majd csak utána dugd az USB-be,legalábbis ebben az esetben így mindig jóvolt.Még annyi hogy nekem igaz trust-om van de ha jól tudom az elektronikája és driverei teljesen megegyeznek.
  • POLIP
    #12811
    Opp. Még annyi, hogy más programok tökéletesen működnek.
  • POLIP
    #12810
    Szevasztok!
    CS4-et használnék egy Genius Mousepen digi táblával. A problémám az, hogy a program indítása után minden szépen működik, ám kb. egy perc elteltével csak egyenes vonalakat rajzol - a toll kezdő és befejező pozíciója közt - anélkül, hogy bármin is állítottam volna. Mi lehet a gond?
  • Jim Morrison
    #12809
    Nem volt benyomodva egy se valszeg a program erzekelte rosszul. parszor megcsapkodtam es jo lett :D
    Koszi!
  • Chryst64
    #12808
    billentyuberagadasok iszonyuan el tudjak csaszni az ember napjait. tobbnyire az ilyen furcsa hibak mindig valamelyik billentyu beragadasabol szarmaznak. space ragadasa eseten latod a kezet. nem is felteltenul a billentyud ragadt be, valahogy a progiban ugy erzekeli, hogy be van nyomva.
  • Jim Morrison
    #12807
    megis megvan, csak azt nem tudom miert latszik minden csik? csak a brushhal rajzolt helyen kellene csikosnak lennie, de nekem az egeszen.
  • Jim Morrison
    #12806
    van ez a tutorial es en megakadtam a kilences lepesnel. Kivalasztom a szineket jobb oldalt es amikor a brusht hasznalom feher lesz, nem pedig szines;/ mi lehet a baj?
  • Jim Morrison
    #12805
    Bal oldalt az eszkoztaraknal atallitom a sziineket, de brush tool használata során a brush feher, es nem tudom atallitani :/ hogy kell?
  • NessieGraf
    #12804
    Beszorult billentyű, vagy lenyomott capslock.
  • Jim Morrison
    #12803
    mostmar jo, nemtom mi volt a baj.
  • Jim Morrison
    #12802
    Photoshop cs4 : nem tudok mit csinálni a Photoshoppal :/ bal oldalon vannak ay eszközök, ki választom, hogy melyiket akarom használni, rá viszem a képre és mindig a kéz kurzot jelenik meg :/ nem tudom miért nem tudok semmit se csinálni. help plz.
  • pxxl
    #12801
    hát nemtom, nekem van pár ilyesmi action-öm, amit én csináltam, és megnyitotam a képet, ugye elindítom felvételt, beállítom a kép méretét, save, close, és utána leállítom a felvételt, és nekem eddig egyszer sem kérdezett semmit. pedig jpg, tif-et is kezetem már vele. csak teszi a dolgát. igaz én mindig felülíratom az erdetiket. vagy eleve félremásolom azt amit kicsinyíteni akarok egy másik mappába, és ezért nincs is save as... nálam. lehet az a baja