7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • MaSzKa
    #3218
  • MaSzKa
    #3217
    www.abit.com.tw gyári weboldal
  • MaSzKa
    #3216
    Jah és az Abit az a márka mint pl. a BMW 1. veszel és soha többet nem akarsz másra váltani

    No1
    ez nem mercedes+nem audi ez BMW M-Power
  • MaSzKa
    #3215
    pár új Abit alaplap olcsón és pár megérdemelt díjpár új Abit alaplap olcsón és pár megérdemelt díj
  • grebber
    #3214
    Asus P5K SE-ről van valakinek valami személyes tapasztalata esetleg véleménye? Mert az intel árcsökkenés után szeretnék VÉGRE új gépet venni! E6750-es proci lesz hozzá remélehetőleg!
  • Inquisitor
    #3213
    20%-al rosszabb? Már mint 4.2GHz-en? :)
    Konkrétan eme fórumon írta valaki, hogy az E4300 procija húzás nélkül ette meg reggelire az elötte használt 4GHz-re húzott 820-as P4-et, és akkor még nem húzta fel 200%-ra.
  • w77d
    #3212
    tessék
  • ivadek
    #3211
    Hello all. valaki nemtudna egy olyan linket küldeni ahol ASRock K7NF2-Raid, nF2 Ultra 400, Socket A (S462), Dual DDR400, 1x AGPx8, Audio 5.1ch. (C-Media CMI9761A), ATX, Csatlakozók: 8x USB2.0, 2x IDE, 2x SATA, 1x Serial port, 1x Paralell port, 2x PS/2 alaplapot lehetne venni,rendelni. Előre is köszi.
  • smigiboy
    #3210
    Kösz de ami mostvan az is 2 magos és ugy lehet huzni mint atom :D:D
    a core 2 nél kb 20 % al roszab ez aproci szal nem tom mi a nbajod:d

    amugy semmit baj az ati/amd chipekel mert még nem probáltam de 1 előre nem csak game re kell a gép inkább gyorsaság meg ilyemikre és az amd inkább játékra van de igérem 1 szer kiprobálom majd:D :D még anyit h akkor inkább DS3 at vezsek VAGY TALÁN VAN VALAMI JOBB EBEN AZ ÁRBAN?
    jah mert pont ugyan anyi azért is raktam utána a másik linket
  • Inquisitor
    #3209
    Pedig van :)
  • Inquisitor
    #3208
    "jah Pcie 16x os és ha lehet akkor intel vagy nvidia csipsetes legyen "

    AMD/ATI chipsettel mi abaj? Azon nem lehet szalonnát sütni, mint NForceon? ;)
    Könyörgöm manapság ki vesz Pentium 4-et? melegszik, rosz ár/érték aránya van, ha új normális lapot veszel, akkor legalább egy E2140 procit vegyél. Fel lehet húzni a csillagos égbe, és ugye még is csak Core2 mag, nem elavult P4.

    P.S: Megnéztem a lapot, tök jó lap, tud 2 és 4 magos Core2-t, akkor könyörgöm MIÉRT Pentium? Másrészt ennyiért megkapod máshol a DS3 verziót, ami nem tud többet (tök ugyan ez), de a szilárd kondik miatt magasabb az élettartama.
  • smigiboy
    #3207
    jah még anyi h ezekbe az alaplapokba meik lenne a jobb

    Inno 7600 GT
    vagy
    Inno 8600 GT

  • smigiboy
    #3206
    vagy még ez bár nem látok sokkk különbséget:D

    link
  • smigiboy
    #3205
    hali majd mostanában venék új alaplapot és szerintetek miet vegyek?
    Ugy 15-22 ig gondoltam de ha 1 kicsit több az is bele fér
    jah Pcie 16x os és ha lehet akkor intel vagy nvidia csipsetes legyen
    meg még a 800 mhz ramot is tudjak azért bele teni.

    Ezt a procit tenémm bele Pentium Dual corre 2.66 jah és jo lenne 1 olyan amiben legaláb 3.8 ig lehet huzni mert haverom 4.2 ig huzta na mind 1

    jah még anyit h satasat látam csak de abba belemegy a sata 2 es winyo szal nem kell sata 2 es alaplapot venem h legyen 1 300 gigá sata 2 es winyom ugye

    Ezt találtam
    link
  • MaSzKa
    #3204
    Lehet tuningolni is faszán
  • MaSzKa
    #3203
    jah azt tudni kell abithoz van szinte a legtöbb bios frissítés:-)
  • MaSzKa
    #3202
    Abit KN9 SLI most 20000Ft alatt van itt vidéken
    gyári otes heat-pipe hűtéssel
  • zozo15
    #3201
    hát.. ez kicsit gyengus lap azért... Valami jobbra számoltam hátha van valami:)
    És köszi hogy ránéztél!
  • Rage47
    #3200
    AMD Athlon 64 X2 4800+ sAM2 procihoz tudtok javasolni alaplapot 20k alatt?
    Pl. Asus M2N-E-SLI NF500 DDR2 2*PCX SATA2 megfelelő szerintetek?
  • Inquisitor
    #3199
    Hát létezni létezik, de amin AGP van, az nagy valószínűséggel VIA chipsetes ennek minden előnyével és hátrányával, másrészt amin van AGP azon általában max 4x-es PCI-E sebességet tud csak a 16x-os slot ...
    Ilyen alaplapból van egy marék az AsRock-nál. 775Dual-VSTA, 4Core-VSTA és társaik ...
    Szerintem jobban járnál egy integrált VGA-s ATI RS600-as chipsettes lappal, amibe késöbb vennél egy normális VGA-t. Mondjuk ilyet itthon leginkább csak mATX-ben kapni, van olcsó (AsRock), meg jó és drága Abit.
  • Dzsur82
    #3198
    Hali!Létezik olyan alaplap amihez dual2core processzor kell,ddr2 memória, agp és pci-e foglalt is van??
  • Inquisitor
    #3197
    A8R32-MVP Deluxe
    Na igen, ez még s939-es volt, de nem az egyetlen RD580-as chipsetes lap.
    Jelenleg sajnos meg kell várni az RD780-as (2x16) vagy RD790-es (3x16!) lapokat, ha ez AM2-höz kell.
  • Rage47
    #3196
    Szerintetek egy X2 procihoz melyik alaplap "illik" jobban?
    Asus vagy Gigabye?
    15-16k között vannak elég jók mindkettőből úgy láttam, de nem tudom, hogy Asus vagy Gigabyte jobb-e ebben az árkategóriában. Lehet valamennyit tuningolni ezekkel az alaplapokkal is, vagy csak a drágábbakkal?:S Úgy tudom AMD proci alá nem kell nagyon ütős lap.
  • zozo15
    #3195
    Köszi!
    Mondjuk én asus párti vagyok, és ott meg nem láttam x16-x16os felállást.
  • Hedgehunter #3194
    Ha proci 64bites akkor szerintem igen......
  • bepi
    #3193
    valaki meg tudja mondani hogy p5p800 se alaplapon fle lehet a rakni a vista 64 bites verzióját
  • Hedgehunter #3192
    tessek
  • barret
    #3191
    Core2 duo 4300-hoz kerek egy alaplap ajanlatot :)
    Lehetoleg jol tuningolhato lap legyen olyan 25000 ft ertekben.
  • gecc
    #3190
    Sziasztok
    Hogy lehet ASUS M2N4-SLI alaplapnak frissíteni a BIOS-át?
  • Inquisitor
    #3189
    Hát a 2x16-al, csak az gondolom pöttyet drága?
    A 8-8 felállás szerintem sokkal jobb, mint a 16/4.
  • zozo15
    #3188
    Sziasztok!
    Ha crossfires alaplapot veszek akkol mivel járok jobban?
    ha az egyik x16 a másik meg x4, vagy x8 és x8?
  • MaSzKa
    #3187
    mert máshonnét linkeltem be és 2 együtt volt
    de a lan az nem realtek hanem valami ismeretlen sok alaplapon van ilyen

    az nvidia dirver 1 rakás szar mindig is az volt
    legközelebb via-t veszek azzal nem voltak ilyen bajok sose csak lassu
  • Inquisitor
    #3186
    Csak akkor éri meg ha nem vagy nem sokkal drágább a GigaByte hasonló megoldásánál, és legalább annyira tuningolható is :)
    Nekem speciel ott jobban tetszenek a PCIE/PCI slotok elosztásai, de ez az én elmebajom.
  • Inquisitor
    #3185
    Nem tudom mi volt a gond, de az a Realtek chip az ugye egy HD Audio, ő miként került a "képbe" ...?
  • MaSzKa
    #3184
    megoldottam

    wlan topicba leirtam hogy hogy ha vkit érdekelne esetleg
  • MaSzKa
    #3183
    a neten nem sok minden van errol a cipről azt se tudom milyen márka
    lényeg hogy megint 1gbs legyen a speed-em
  • MaSzKa
    #3182
    segítsetek ilyen lanchip van az ABIT KN9 Ultrámon
    mikor újra telepitettem a vinxp-t akkor netezéskor a kapcsolat 1Gb/s volt most meg 100Mb/s ez mindig akkor van amikor letiltottam az egyik lant untán ilyen lett
    újra telepittettem a drivert de nem lett jobb

    ha winxp tisztán újratelepiteném akkor tuti jó lenne amig hozzá nem nyulnék

    csessze meg az nvidia már 1éve ua az driver van fent lenne mit pedig javitani rajta


  • mycso
    #3181
    Itt van
  • Zealot
    #3180
    És erről a lapról mi a véleményetek? Sztem jelenleg minden megtalálható benne ami kell, éshát combo úgyhogy amikor a ddr3 memóriák esetleg olcsóbbak (és gyorsabbak) lesznek mint a DDR2 akkor elég a ddr2-eseket elpasszolni valahogy :)

    ASUS P5KC
  • teddymac
    #3179
    #3169 valak ierre tudna mondani valamit ,kösz