7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • grebber
    #3258
    "gagyi Jmicron vezérlős rendszer" Ezel mi a baj??
  • Abu85
    #3257
    Sajna egy csomó IDE kari nem támogat Optikai meghajtót.
  • Inquisitor
    #3256
    Persze kapni több IDE-vel, csak akkor meg a Raid miatt van szívás, de akár vehet bele plusz IDE kártyát is ...
  • Abu85
    #3255
    Például nem vehetsz P965 chipsetes lapot, mert szükséged van a két IDE csatlakozóra. Az Intel lapok nem rendelkeznek csak egy IDE csatival ráadásul az is gagyi Jmicron vezérlős rendszer.
  • grebber
    #3254
    "A 2 IDE az komoly probléma, mert Intel oldalon leszűkíti a lehetőségeket jelentősen"

    Hogyhogy probléma milyen lehetőségeket szűkít le?
  • Abu85
    #3253
    A 65nm-es Core 2 rendszereknek is 4 fázist ajánlottak a specifikációk. Vélhetőleg a 45nm-es Core procik stabil feszültségigénye még nőni is fog tehát biztos, hogy 4 vagy ennél több fázis ajánlott hozzá. El lehet térni a szabvány speckóktól csak nem érdemes, nem viccből készítik ezeket a doksikat. Általános hozzáállás ez az Asustól, hogy még a lényeges dolgokat is lespórolja.
    A 2 IDE az komoly probléma, mert Intel oldalon leszűkíti a lehetőségeket jelentősen. Lényegében nForce chipset kell mindenképp. Én inkább a Gigabyte GA-N650SLI-DS4-et venném. Lényegében ugyanaz a chipset, csak magának a lapnak a minősége korrektebb. És szerváljon be egy kis 4-5 centis ventilátort a North Bridge hűtésére, ha nyáron légkondi nálküli szobában is használni akarja.
  • Inquisitor
    #3252
    Elvileg a VRM része nem alkalmas 45 nanos proci meghajtására, ezért a ráírt támogatás valósága nem derül ki, amíg nem lehet kapni ilyen procit.
  • grebber
    #3251
    Ezt kifejtenéd picit érthetőbben (nekem antihozzáértőnek) mert haver ilyet szeretne mert ezen van 2 ide és ez fontos neki!
  • Abu85
    #3250
    Bátor dolog az Asus-tól beválalni a 45nm-es procikat 3 fázissal. Szvsz lehetséges, hogy támogatni fogja csak kérdés milyen ára lesz ennek az Asusnál amúgy sem hosszú élettartamra.
  • grebber
    #3249
    Asus P5N-E SLI az alapból tudja az 1333-as FSB-t vagy csak biosfrissítés után?? Mert az olvastam hogy 45nm-es cpu-t meg 4magosat is támogat.
  • Abu85
    #3248
    Nem fontosak. Az AI suite a tuninghoz kell, amit ugye nem ajánlott win alól. A PC probe az ilyen Everest szerű monitorozó szoftver, teljesen helytelen szoftveresen mért értékekkel. Az Update pedig egy BIOS frissító alkalmazás, de ugye BIOS-t frissíteni nem ajánlott Windóz alól.
  • grebber
    #3247
    Asus P5K alaplapom van!

    Ezeket is fel kell telepíteni vagy ezek csak tuninghoz kellenek?

  • redraven8
    #3246
    Megnéztem a lapod...itt egy link ami mutatja,hogy mien procikat tud fogadni :

    LINK
  • Soldiers
    #3245
    http://www.argep.hu/main.asp?suche=+++%09Abit+NF-M2S&x=38&y=14 ebbe milyen proci férne bele? egy teljesen új gépet akarok venni
  • Soldiers
    #3244
    Oksa kösz
  • redraven8
    #3243
    Ha megveszed az új lapot..akár AMD akár Intel nemfeltétlen fog működni a régi prociddal...ha meg más foglalat akkor aztán főleg :) .Minden alaplapnak a gyártó oldalán van egy CPU kompatibilitási listája..azt nézegesd. 2, A DDR1 és DDR2 nek külömböző foglalata van..ergó akkor sem tudnád beletenni ha akarnád...(de ha sikerülne lehet megölnéd vele a lapot :D ) Szóval add el a régi cumókat és vedd meg bele az újjakat.
  • Soldiers
    #3242
    Fontos kérdésem lenne vennék egy olyan alaplapot hogy PCI-s és 2 magos proci fér bele meg DDR 2-ö és ha megvenném ezt akkor a régi proci beleférne ami 1 magos meg a DDR egy es memóriák ???????
  • grebber
    #3241
    Valaki tudna linkelni olyan magyar oldalt ahol a sima Asus P5k-t tesztelik?
  • blinty
    #3240
    üdv! szerintetek az atx és a micro atx méretü alaplap-ok között mekkor a különbség méretben??? ...csak mert én most tervezem h. felújítom a gépemet (teljes mértékben) csak hogy az a gond h. nekem sztali "mini" gépházam van ...és abba szeretnék olyan alaplapot ami belefér....új házat viszont nem szeretnék venni.( csak belsöújítást szeretnék)
    köszi!
  • matab
    #3239
    Melyiket vegyem inkább?
    ASUS P5K Deluxe v MSI P35 Platinum?
  • redraven8
    #3238
    Valakinek van P35 ös lapja...nekem jelenleg P35-DS3P típusú van.Alapjáraton a déli kis köpet borda olyan forró,hogy nemlehet megérínteni...az everest 50 fokokat ír a lapra.Az északi borda, olyan 30-40 fok körül lehet..de még fogható.A déli legalább 70 ...ez normális??..nemmerem megemelni az FSB-t 400 ra mert félek,hogy leég az a kis szutyok.Amúgy egy cikkben is aztírták,hogy baromira melegszik aza kis cucc.De 500as FSB-t lazán bírta gyári hűtésel is.

    lapról kicsi teszt

    Csak azért parázok ,mert az én asusom is csak 2 hóbnapig bírta gyári heatpipe al a 425 ös FSB-t ..és meghalt végleg
  • zozo15
    #3237
    Igen én is így tudtam... Aztán rátaláltam az ASUS-ra
  • Davidus
    #3236
    csomó helyen olvastam pedig hogy csak P35-től vannak támogatva de ez elég hivatalosnak tűnik:p
  • Laci82
    #3235
    Sziasztok.
    Ha valakinek van ilyen alaplapja,vagy hallot róla és elmondaná véleményét sokat segítene nekem
    Ja és ez a gép amit összeakarok rakni:
    A lap amit már írtam,2*512 MB (667MHz) DDR-II Samsung ram,P4-3,0GHz s775 CPU+egy ati x1550-agp-s még ami maradna a mostani gépemből,amíg nem futja majd egy directx 10-es pci-expressesre.
    Szóval véleményeket ,javaslatokat szívesen fogadok:)
    Köszönöm előre is.
  • zozo15
    #3234
    Szerintem az igazi külömbség hogy támogatják a ddr3-at, mert asus pajtásnak a 965ös lapjai is támogatják a 45nm-es procikat. link
  • grebber
    #3233
    Az jó nekem most alapon 42fokos és van mikor 45-46ra is felmegy!
  • Davidus
    #3232
    a borda elég meleg... amúgy 36fokot ír az alaplapra az everest.
  • w77d
    #3231
    nem!! hol hallotad ezt a baromságot? én szét tuningoltam mindent, a gyári hűtések vannak és így alig melegszik, nagyon jó lap!
  • grebber
    #3230
    Akinek Asus P5K-ja van attól kérdem tényleg melegszik mint a barom?
  • Davidus
    #3229
    az igazi különbség annyi hogy a P35ös lapok támogatják a 45nm-es procikat a 965 chipsetesek meg nem
  • grebber
    #3228
    Én nemértek az alaplapokhoz.

    Pl ha veszek egy olyan lapot ami nem támogatja alapól az 1333-as FSB- csak Biosfrisités után az ugy ugyanolyan mint ha olyan lapom lenne ami alapból tudja az 1333-as FSB-t??

    Mert van a lapok között 5-6k difi ami nekem sok minden fillér számít!
  • grebber
    #3227
    "P965-S3/DS3 v3.3 lapok" Na ezeket megnézem esetleg van közvetlen linked 1-2 magyar teszthez vagy keressék én ?

    28K mindkét lap amit irtam #3224-be!

  • Inquisitor
    #3226
    P965-S3/DS3 v3.3 lapok is tudják a négymagosat és az 1333FSB-t és kemény 23K körül elérhetőek. :)

    A P35-öt nem tudom miként van, de i965 esetén a "fapados" GigaByte és Asus közül a Giga olcsóbb és jobb is volt. Nem biztos, hogy igaz a P35-re, keres rá tesztekre mindekettőről.

    Integrált lap vs négymagos proci: Azér mondjuk szervernek el tudom képzelni és pl Abit és Asrock gyárt AMD/ATI RS600-as mATX lapokat, amik tuningolhatóak, és a bennük lévő integrált VGA jelenleg a leggyorsabb.
  • w77d
    #3225
    én megvettem a P5K-t és naggyon jó! csak ajánlani tudom!!
  • grebber
    #3224
    Szerintetek melyik a jobb választás???

    Gigabyte P35-S3 vagy Asus P5K SE?

    Áruk az kb azonos.Egyenlőre Core 2 Duot tennék bele de ezekbe majd beletudom tenni a 4magosakat is ha már szükség lesz rá és nemkell alaplapot cserélnem!

    Amúgy ahol néztem gigabyte-ot ott ezt irták: ("Most őszintén: ha négymagos CPU-t veszünk, akkor valószínűleg nem egy integrált VGA-val ellátott alaplapba fogjuk belepaszírozni.") -- Ez lol mert olyan kurva zavaró az az integrált szar biosba letiltani azt annyi.

    Vagy tudtok ajánlani más Gigabyte alaplapot ami támogatja a 4 magos procikat és olyan 28k körül van??
  • ivadek
    #3223
    Hello All. valaki nemtudna egy olyan linket küldeni ahol ASRock K7NF2-Raid, nF2 Ultra 400, Socket A (S462), Dual DDR400, 1x AGPx8, Audio 5.1ch. (C-Media CMI9761A), ATX, Csatlakozók: 8x USB2.0, 2x IDE, 2x SATA, 1x Serial port, 1x Paralell port, 2x PS/2 alaplapot lehetne venni,rendelni , vagy rendelni? Előre is köszi.
  • Subtitle
    #3222
    +5200-est akartam írni:)
  • Subtitle
    #3221
    AMD Athlon 64 X2 5000+ sAM2 procihoz tudtok javasolni alaplapot max. 25k-ig?
  • Videe
    #3220
    Sziasztok! Szerintetek mi a normális hőfok a lent olvasható alaplapnak ebben az itéletidőben(meg amúgy is)?Nekem felmegy 45 fokra és a pcprobe már vinnyog és ezt netezés mellett is eléri nemcsak játék közben.
  • mycso
    #3219
    Akkor ITT az eddig legjobban sikerült BMW!!! :D:D:D