7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Inquisitor
    #3298
    "Nem tudom hol láttad te, hogy az AM2 olcsó."
    Alaplap szinten egy árban vannak az olcsó motyók, de pl. X2 prociból keményen megkérik az árát, ha nem AM2-es :(
    Na most elég gáz a felhozatal, a VIA lapokból ami s939 és AGP-s, egy jó része nem kezeli az X2 procikat. Az NForce 3-nak nuku Vista drivertámogatása (NF2 meg vígan megy, vicces, nem?), ami ATI chipsetes lapot kapni, azok meg átlag drágábbak. (SiS és ALi/ULi kiment a divatból, nem is nagyon kapni a boltokban.)
    AM2-be meg ugye csak DDR2 ram megy bele.

    Nem tudom kapni e még, de mit szólnál ehhez?
    GigaByte GA-K8V Ultra-939
  • dienesoft
    #3297
    "A K8T nem S939-es, mert inkább AM2-es lapot és procit kéne venni"
    Attól még Socket 939-es marad, még ha AM2 is "KÉNE" venni :)
  • dienesoft
    #3296
    Nem igazán akarok semmi mást költeni. A karit most vettem egy féléve, nicns az az isten, hogy eladjam már feleárán. Sajnos nincs rá pénz, csak egy kicsi, ez az egyetlen megoldás, amit tudok megúszni olcsón, tényleg szarul állunk, viszont már gyakorlatilag semmi sem indul el. Nem tudom hol láttad te, hogy az AM2 olcsó. :) Ja és igen, ramot sem akarok váltani.
  • Inquisitor
    #3295
    Max. 8-10K amit ér a lap + proci.
    A videokártyád gondot okozhat, mert új lapokon PCIE van már, amin meg van AGP az általában messziről kerülendő.
    A K8T nem S939-es, mert inkább AM2-es lapot és procit kéne venni. Tán még olcsóbb is. Vagy ramot se akarsz venni?
  • dienesoft
    #3294
    Sziasztok! Van egy Epox EP-8RDA3(I)/8RDAE(I) alaplapom, hozzá egy AMD Athlon XP 2600+-os Processzor.Ma már nagyon sok játék egyáltalán nem, vagy csak rohadt lassan megy. Már nagyon meguntam, viszont a videokártyám nemrég vettem, ezért azt nem szeretném kicserélni. Egy MSI K8T NEO2F V2-re szeretném kicserélni, egy AMD Athlon 64 X2 4200+-os processzoral. Egy kérdésem lenne:milyen változások lennének ezután?Soha enm vlt dolgom Dual-core-os processzorral. Sokkal gyorsabbak lennének a játékok? (Gondolom igen, de nem tudom pontosan, megéri-e) Illetve, hogy kb az alaplapom és a procim együtt mennyiért tudnám elpasszolni? Köszönöm előre is a segítséget!

    -dienesoft-
  • MaSzKa
    #3293
    szerintetek az Nforce570-nél mennyivel lehet jobb vagy szarabb az Nforce630a (a vga-n kívül)

    Most adtam el az ABIT KN9 Ultra alaplapomat lehet mégse kellett volna mert hiánycikk az Ultra és az SLI-s változat nem tudok venni vagy csak nagyon drágán

    ABIT AN-M2
  • Zsolt1964
    #3292
    Szia Inquisitor! Mi a véleményed az ASROCK 4COREDual Sata2-es alaplapról? + vettem hozzá Intel Core2 duo 1.8 ghz-s procit, dobozosat. Gondolom a hűtés elég lessz, ez azért már nem olyan melegedős tipus
  • mycso
    #3291
    A lap jó, a ram meg bőven elég, hiszen 133FSB-s a procid ;)
  • Inquisitor
    #3290
    Azért hosszú távon nem árt lecserélni valami C2D magos procira.
  • smigiboy
    #3289
    22 ért veszem a ram is jo meg szerintem a proci is bár lehetne 4 magos:D A ram 1 giga (jah már mint 2 *512 megás dualba )ddr2 800 mhz amit majd huzok 1 kicsit és akor már birja szerintetek az elixir az jo márka vagy inkább kingmax?
  • mycso
    #3288
    Ha a proci, ramjaid bírják akkor nem a lap fog korlátot adni a 4GHz-nek.

    Igen rakd újra az xp-t!!
    Ja és jó lap, bár nem írtad mennyiért veszed...
  • smigiboy
    #3287
    amugy rá kerestem PD 805
    ez a procim elöre is köszia válaszokat
  • smigiboy
    #3286
    Hali most venék majd uj alaplapot Asus p5b ezt néztem ki szerintetek mien és akkor most ujra dobnom az xpt ne már én eröl még nem halotam .Na mind1 ti vagytok a prok nem én :D na ez a lap lenne a kiválaszot de ha iylen árba tudtok jobbat akkor várom a válaszokat .Jah és van hozzá 1 Pentium Dual Core proci anevét nem tom csak anyit h 2.66 giga herces volt most 3.4 en megy ebbe a lapba lehet 4 gigáig huzni?
  • czky
    #3285
    Jó a Gigabyte! :D
  • TBALINT19
    #3284
    Hello. Olyan kérdésem lenne hogy most nézek alaplapot és még nem volt Gigabyte márkájú alaplapom és kellene valami vélemény. Én ezt néztem ki magamnak Gigabyte GA-M57SLI-S4. Elöre is köszi...
  • Inquisitor
    #3283
    Ha az alaplap cserélve lesz, akkor mindenképpen. Procinál akkor érdemes (bár állítólag akkor sem kell), ha egy magosról váltasz többmagosra. Perssze ha mindkettő cserélve lesz, akkor egyértelműen újra kell rakni sajnos. Nem feltétlenül baj, ha elötte törlöd a particíót, ne adj Isten formázod is.
  • VénJoe
    #3282
    Sziasztok AlaplapSzakértők!

    Lenne egy full láma kérdésem: alaplap és proci cserénél újra kell a windows-t rakni? Amúgy Reborn E.Edition van a gépen....
  • SkylineGTR
    #3281
    igen.
  • Inquisitor
    #3280
    Mivel alapból támogatj a 45 nanos procikat a P35, én inkább azt venném, ha jól tudom 2-3K-vbal drágább csak?
  • SkylineGTR
    #3279
    hy a kettő közül a p35 a jobb nem???
    Gigabyte p35-ds3
    gigabyte 965p-s3???
  • Inquisitor
    #3278
    Nagyon jó lap, a vicc az, hogy tesztek alapján jobban húzhatónak tünt mint a sokkal drágább DQ6-os.
  • monor87
    #3277
    Gigabyte P35C-DS3R - iP35,C2D1333,DCDDR3-1333,8xSATA2R/1PATA,8Ch,GLAN - 32040ft, ez az amit én néztem!
  • Inquisitor
    #3276
    Az marha drága, nem? Én valami 30-32K körül láttam, hiszen a DDR2 Only verziója is 25-26K boltban.
  • monor87
    #3275
    Én is ezt az alaplapot néztem, meg az Asus P5W hd deluxe-t, de én is inkább Gigabyte-re gondoltam. Ezen az alaplapon van sata 1-es csati, mert néztem de mindenhol csak a sata II emelik ki?
  • sb1
    #3274
    Nem írtál keretet, de a Gigabyte GA-P35C- DS3R jó választás lehet, hiszen ezt késöbb jól tudod bővíteni, most olyan br.38e. az ára...
    Prociból szerintem tökéletesen megfelel a E6750 is, a maradéhk pénzen pedig máris vehetsz még egy modul memóriát..
    Táp részen pedig egy 500w márkás táp bőven elég lesz...
  • monor87
    #3273
    Sziasztok!
    Most akarok venni egy új gépet csak alaplapot nem tudom, hogy milyet kéne venni...
    A gép valahogy így nézne ki: intel Core2Duo E6750 2.66GHz, FSB1333/4MBc Box vagy intel Core2Duo E6850 3.00GHz, FSB1333/4MBc Box proci, pontosan mégnem tudom, hogy melyik lesz, Geforce 8800GTS 320MB PCIe Gigabyte GV-NX88S320H-B-RH videókártya, 1024 MB DDR2-1066 Kingmax memória (később kerülne bele mégegy ugyanilyen), 200 GB-os Samsung SATA-s HDD (de ez gondolom nem lényeg). Na valahogy így nézne ki....ez alá kéne egyjó kis alaplap....
    Meg ha tudnátok mondani ehez egy jó kis tápot akkor az nagyon jó lenne....
  • Inquisitor
    #3272
    Én??? Creative motyókkal nem foglalkozom, amíg nekem nem lesz, mert idegesít, hogy egy egy hangkártyacsaládhoz van vagy 5-6 féle telepítő, és rengeteg szívás van a félkész drivereikkel. :(
  • Zsolt1964
    #3271
    nézz be az X-FI-s oldalra légy oly szives!
  • Inquisitor
    #3270
    Itthon Sapphire? Nem lehetetlen, csak iszonyú kicsi esélye van.
    Amúgy elég olcsón van G690-es deszka GigaByte és Asus gyármányú, bár inkább elöbbit javaslom. Igaz van integrált X1250 rajtuk, de ezzel együtt is azt hallottam egész tuningbarát. És persze van belőle full ATX is. Azt hiszem a Giga mATX 15K körüli, a full ATX meg tán 17K?
  • Kontrakcio
    #3269
    szevasztok! nincs vkinek egy cerka 1.7Ghz, socket 478-as foglalatu alaplap fölösbe? :)
  • MaSzKa
    #3268
    új amd chipsetes alaplapot tudtok olcsót ami legalább annyit tud mint 1 abit kn9 ultra és nem kerül többe sokkal
    sapphire?
  • sb1
    #3267
    Pillants rá mondjuk erre, szerintem jó alternatíva lehetne...
  • Sigismund88
    #3266
    Hello

    Egy gépet szeretnék venni és az alaplappal kapcsolatba kérnék segítséget.

    AM" A64 X" 3600+
    2*512MB DDR2/800MHz
    8600GT 256MB DDR3
    NEC dvd iró SATA-s
    200GB SATA2 winyó

    A lapra max 16K szánnék. Feltétel az hogy nagyon stabil és megbizható legyen tunning annyira nem fontos.
  • grebber
    #3265
    Most fogok venni SATA-s dvd írót!
    Kérdésem ha bekötöm a gépbe akkor az bioszba kell valamit állítani vagy felismeri simán?
  • Inquisitor
    #3264
    Hát azért az Nforce féle IDE driver vs Optikai meghajtókról is teleírtak pár fórumtémát.
  • Inquisitor
    #3263
    Firewire, vagy ahogy a Sony átnevezte iLink. ;)
  • tzmod
    #3262
    2002-ben vettem egy AMD-s Abit kt7a alaplapot, ami nem bírta sokáig, mert kb 1 évvel késöbb tönkrement a 950-es thunderbird processzorom égett el(Nem hajtottam túl)! A processzor haláltól sérült lett az alaplap, mert minden 2. indításra indult a beletett Athlon 1000 processzoral. Ezt a "nagyszerű" konfigurációt 2004-ben sikerült leváltanom, fájó búcsút vettem az AMD-s rendszertől és az Abittól is.
    Sajnos soha nem áltam(állok) anyagi magaslatokon, ezért nem a legmodernebb gépem van, ezért vettem a biztonságáról hiresebb inteles rendszert. Sikerült vennem egy INTEL 865 PERL-es gyári alaplapot, ami eddig probléma nélkül működött, sajnos a múlthéten adta be a kulcsot a codegen tápom, egyenlőre nélkülözöm és bízok a gépet, remélhetőleg nem sérült más!
  • Thanatos
    #3261
    http://www.google.com/search?hl=en&q=ieee+1394&btnG=Search
  • grebber
    #3260
    Ez az IEEE 1394 ez micsoda?
  • Abu85
    #3259
    Viszonylag kiforratlan rendszer az a vezérlő. Elég rosszul kezel egyes vinyó és optikai meghajtó kombinációt. Az nVidia féle vezérlés sokkal jobb, pedig az sem egy csoda.