7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • LoVePrOgReSSiVe
    #3338
    Asus M2N-MX alaplapot szeretnék venni...erre be van épitve egy vga..gond nélkül rá tudok rakni egy másik vga-t? és ez a lap jól tuningolható?
  • MaSzKa
    #3337
    jah és 2év gari
  • MaSzKa
    #3336
    hétfön jön abit ip35-ös alaplap
    elméletileg japán kondikkal van szerelve:-)
    29eft bandit-tól
  • zoliapu
    #3335
    Szerintem annak akinek nincs komoly számítógépes munkálya, otthonra, irodába vagy nincs gyerek vagy van konzol bőven megfelel olcsó AMD AM2 lap vagy Socket 478 lap Intel Celeron -nal 512 RAM -al és ezt lehet fejleszteni. Ajánlott márkásabb nagyobb tudású alaplap itt a fórumba van írás bőven erről.
  • Soldiers
    #3334
    MSI K9N4 Ultra-F, nF500 Ultra, sAM2, Dual DDR2 (max. 800MHz), GLAN, 1x PCIEx16, Audio: 5.1ch., ATX, Csatlakozók: 8x USB 2.0, 1x PCIEx1, 3x PCI, 4x SATAII, 1x ATA, SATA Raid, 2x PS/2, 1x serial port, 1x paralell port
    ez jó alaplap?
  • grebber
    #3333
    Én az Asus P5K-mat 25600-ért vettem lordba! Kurva occcsó bót!
  • jofer
    #3332
    Az ipon.hu-ról nézegettem az árakat, a P5K 29! Azon én is gondolkodtam, ha P35 akkor jobb lenne a ramból az 1066-os - tényleg csak pár száz forint a különbség! A tuningtól kicsit tartok, mert a mostani gépemben, ha tuningoltam a procit (max. 9-10%-al), akkor nem indultak el a játékok... tudom, tudom az intel cerka nem egy tuningbarát dolog! Melyik proci lenne a legmegfelelőbb szerinted, amit gyári hűtéssel is tudnék tuningolni? A kisebb FSB-s megoldásnál az alaplapra, vagy a procira gondolsz? Bocsi, de nem vagyok szakértő a dologban... pl azt sem tudom mi a jelentősége az FSB-nek...

    Köszi szépen, és bocsi a szerencsétlenkedésért! :)
  • Inquisitor
    #3331
    Nem tudom, de a P965 deszkák, már amelyik támogat egyáltalán 1333-as FSB-t, nem hivatalosan teszik ezt, a P35 deszkák viszont igen. Ami még a P35 felé tolja a dolgot, az a valós 45 nanos procitámogatás. (Igen, tudom, hogy Asus pár régebbi modellre is ráírta, de láttunk már pofáraesést ilyen témában alaplapgyártótól)
    Az Asus vs Giga témába nem tudok beleszólni. Annó P5B vs P965-s3/DS3 témában a Giga olcsóbbért tudta ugyan azt. a P35 szériát nem tudom. Annyit láttam tesztben, hogy tuningabn vicces módon a DS3 JOBB volt a 2x annyiba fájó DQ6-nál. Ha jól tudom 26K körül van a Giga, mennyibe kerül a P5K? Kingmaxból meg szinte ugyanannyiért kapsz szerintem 1066-os ramot is. (Viszont ha húzni akarsz procit, akkor lehet jobban járnál alapból kisebb FSB-s megoldással?)
  • jofer
    #3330
    Sziasztok!

    Egy ideje olvasgatom a teszteket és egyre jobban elbizonytalanodom! A véleményetekre lennék kíváncsi:

    1. ASUS P5B, vagy
    2. ASUS P5K, vagy
    3. GIGABYTE GA-P35-DS3L ?

    Ezekhez a dolgokhoz kellene: C2D 6550, 2 X 1024Mb Kingmax DDR2 800 Mhz, MSI 8600 Gt!

    Árban kb. 6k a különbség, érdemes-e a drágábbat venni? Köszi előre is!
  • SzocsA
    #3329
    hello!
    nos megjelentek az új gamek amik zabálják a gépeket ezért összeakarok rakni egy jó gépet ehhez kérek segítséget hogy melyik alaplapot válaszam?
    olyan gépet szeretnék összedobni ami 3-4 évig jó váétoztatás nélkül!
    egyébként a többi alkatrészben is segíthetnétek!
  • Gabesz amd64
    #3328
    nemhiszem h tönkre menne...csak sinylődni fog :(

    inkább "gratulálni" kéne az amd-nek,ahhoz képest h "kis" procigyártó jól tartja magát

    főleg akkor amikor az Athlon64-el odab@szot az intelnek
  • grebber
    #3327
    LOL most nézem az alaplapon tud SLI-t is jó tudni!
  • Kromka
    #3326
    jah és athlon a proci
    bocs
  • Kromka
    #3325
    Sziasztok! Egy kérdésem lenne! Most szeretnék gépet venni az alaplappal vagyok gondban A proci egy AMD sAM2 64 X2 3800+ és a kérdés az milyen alaplapot ajánlotok ami nem túl drága de nem is trágya. Előre is köszönöm a választ
    Üdv:Kromka
  • laikuss
    #3324
    Na én beleszaladtam ebbe, adva van egy asus m2n4-sli alaplap mert ugye két ide csati van rajta, viszont az xp-t nem tudom felrakni mert az elején amikor elöször felrak pár fájt a gépre ujraindul hogy a hdd-ről bootoljon nem találja a vinyót ami az ide csatin van masterben (biosban pedig szépen ott van)SEGÍTSETEK!
  • MaSzKa
    #3323
    nekem hétfőn jön meg a 2db kigmax 1066 1gb-os 22eft lesz elvileg
  • SkylineGTR
    #3322
    az nem lesz baj hogy csak 2*512 ramot veszek, mert úgye a mostani játékok mind1 min. 512rammal futnak és akkor lehet hogy szagatni fog???vagy mindakettőt használni fogja a játék. nehogy az legyen, hogy csak egyből szívja le a cuccot és akkor nem lesz olyan gyors.mert akkor a végén még 2*1gb kell vennem.
  • SkylineGTR
    #3321
    a 800mhz-s drágább mint az 1066os. még ilyet
  • SkylineGTR
    #3320
    oké akkor 800asat veszek inkább. én most akarok 2*512 meg majd később is lehet hogy 2*512 veszek. vagy azt elpaszolom szerzek hozzá még egy tízest és akkor 2*1gb karácsony körül meg akkor lehet már olcsóbb lesz.
  • MaSzKa
    #3319
    dual channel miatt jobb 2 ram de kb 10W-al eszik igy többet mert 2 modul van
    én 2x1gb kingmax mars ddr2 1066-ot veszek 22eft bruttoért

    pl. windsor x2 ram 800-on az alap de ha tuningolod akkor lehet ez 1000mhz is és akkor jobb a gyorsabb ram

    core2dou-hoz elég a 800as is
  • SkylineGTR
    #3318
    hy. kinéztem 2*512ddr2 1066mhz rammot, de közbe arra gondoltam hogy nincs sok értelme megvenni, mert a lapok csak 800-ig tudják a rammot kezelni.de arra is gondoltam hogy megéri megvenni mert ha később lapot cserélek lehet hogy az már tudja majd kezelni.az amúgy igaz hogy 2magos procihoz nem lehet egy ramot venni, hanem 2őt kell?nekem ezt mondták
  • MaSzKa
    #3317
    és ha az AMD tönkremegy akkor ti Nvidiások és Intelesek ti is rábasztok arra:-(

    és nvidiás csak chipsetből vagyok
  • MaSzKa
    #3316
    tehát jövöre ha csak ugyanolyan gyors lesz mint ez akkor ha nem 45eFT alatt lesz az ára akkor lehet belebukik az AMD

    vga-ba is fenyegeti ez a veszély az AMD-t sajnos ha nem lesz olcsó űtős ATI középkategoria minél előbb akkor akár csődbe is mehet a gyár:-(
  • MaSzKa
    #3315
    asszem gianninál van
    Intel Core2 Quad E6600/8M dobozos gyári hűtővel 3 év gar: 56.900,-
  • Inquisitor
    #3314
    Azért a kisebb X4-ek nem lehetnek sokkal drágábbak az ólcsóbb négymagos Inteleknél. Sőt. Eleve csak akkor lehet azoknál valamivel drágább, ha gyorsabb. Jelenleg 60K egy Q6600-os, az októberi áresés után annyi sem lesz, jövő év elején meg mir ejön az X4 dömping ...
  • MaSzKa
    #3313
    azt tudom olyat nem veszek esetleg x4-et de az is drága lesz
  • Inquisitor
    #3312
    Elöször Opteronhoz adják ki. És az ugye marha drága.
  • MaSzKa
    #3311
    az mit jelent
    valami link? socket f?
  • Inquisitor
    #3310
    Illetve konkrétan már szeptemberben, de azok Socket F-es verziók lesznek.
  • Inquisitor
    #3309
    Utolsó infó szerint az X780 és RD790 lapok novemberben jönnek ki hivatalosan. Marha sokára lesz itthon. Többi chipsettel nem tudom, mert elvileg már tavasszal is volt AM2+ képes SiS , Via és ATI/AMD chipset, aztán sehol semmi.
  • MaSzKa
    #3308
    ABIT alaplap Heat-Pipe ami nagyon fontos nekem 1 alaplapnál a többi nem annyira
  • MaSzKa
    #3307
    mester írj valamit a 3293-ra!
  • MaSzKa
    #3306
    mikor jön az am2+ mikor lehet kapni itthon?
  • Inquisitor
    #3305
    Nagy difi nincs, konkrétan zsír ugyan az a két lap. A DS3 azért drágább, mert csak ilyen szilárdkondenzátorok vannak rajta. Erre írta azt valaki egyik fórumon, hogy parasztvakítás, mivel normális alaplapokon (így a sima S3-on is) a kritikus helyeken eddig is ilyen kondi volt, a többi helyen meg tök mindegy. Minden esetre ha nem sokkal drágább akkor DS3. :)
  • SkylineGTR
    #3304
    hy. van vmi nagyobb különbség 965p-s3 és ds3 között. amúgy kinéztem 2*512ddr2 1066mhz rammot, de közbe arra gondoltam hogy nincs sok értelme megvenni, mert a lapok csak 800-ig tudják a rammot kezelni.de arra is gondoltam hogy megéri megvenni mert ha később lapot cserélek lehet hogy az már tudja majd kezelni.az amúgy igaz hogy 2magos procihoz nem lehet egy ramot venni, hanem 2őt kell?nekem ezt mondták
  • Inquisitor
    #3303
    Amúgy éppen most néztem mi volt a legerősebb proci s939-ben.
    Van egyszer a Toledo magos X2 4800+ (2x1MB, 2.4GHZ) és az FX60 (2x1MB, 2.60GHz), sajnos elég drágák még eBay-ről is. Itthon meg elev csak 4200+ és 3800+ kaphato, és sokszor túlárazva. Bár PH-n láttam 4200-t 19-22K között. (Viszont ugyanott 17K AM2-ben)
    Mivel nekem is s939 lapom van és ilyesmire vadászom éppen. Ha lenne 100 euro körül egy FX60, az lenne az igazi ;)
    Most van eBay-en 71-ért 4800+, de még 4 nap van a licitből sajnos.
  • dienesoft
    #3302
    Nem nagyon találok ilyen Gigabyte-ot sajnos. Viszont megmutatom, melyik MSI-re gondoltam:
    •Socket939 AMD Athlon 64/64FX/64 X2 Dual Core 1MB cache-sel
    •VIA K8T880 Pro chipset, 2 GB Dual Channel PC3200/2700/2100/PC1600 DDR SDRAM
    •4xPCI, 1xAGP 8x, 2xUDMA66/100/133 Bus Master IDE, 2xSerial ATA, 8xUSB 2.0
    •Realtek ALC655 6ch audio 5.1 dekódolás, 1P/1S, PS/2 bill/egér, Gigabit LAN, ATX
  • Inquisitor
    #3301
    Psszt! ;)
  • dienesoft
    #3300
    Te most magadnak válaszoltál?
  • Inquisitor
    #3299
    K8T? Nem tűnik rossznak, bár MSI lapok elég ramfinnyásak, viszont csak két ramfoglalat van rajta? :O