7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • MaSzKa
    #3378

    új alaplap: Abit IX38 QuadGT
    LGA 775
    45 nm CPU ready
    Intel® X38 Express
    FSB 1600
    Dual DDR2 1066/800
    PCI-E X16
    SATA 3G RAID
    PCI-E GbE
    IEEE1394
    7.1 CH HD Audio
    SilentOTES™
    µGuru™ Tech
    RoHS Compliancy
  • zoolee
    #3377
    nforce 650 es chipsetes lapokról valaki +/- -t mondjon vaki.PLZ...
    Közelebről az Asus P5N e SLI ről.
  • adsa
    #3376
    h az alaplapon azt írja h memory ddr2 (Hz):667/533
    akkor lehet bele rakni ddr2-es 800 Mhz-s memóriát?
  • ivadek
    #3375
    Hellosztok. Azt akarom megkérdezni, hogy venniakarok egy MSI K8N Neo2 Platinum alaplapot. hogy van e valakinek ilyen alaplapja és egy két infót tudna e róla írni? Előre is köszi.
  • czky
    #3374
    Szerintem MSI alaplapot ne vegyél ha jót akarsz. Inkább Asus, Gigabyte, de még az Abit is jobb.
  • fenomen18
    #3373
    MSI K9N SLI-2F AM2 alaplap Chip-készlet: nVidia nForce 570 SLI
    Támogatott processzorok: AMD Sempron/Athlon 64/Athlon 64FX/Athlon64 X2 (Socket AM2)
    Belső bővítő csatlakozók: 2 db PCI Express x16 2 db PCI...
    van valakinek ilyen deszkája????esetleg tapasztalat????(ilyet szeretnék venni)és nemtudom hogymegérné -e!
  • adsa
    #3372
    köszi!!! :)
  • Inquisitor
    #3371
    Megnéztem Asus oldalán, az alaplapnál egyáltalán nem írta a támogatást, de a CPU Supportnál a 0702-es Biossal megy az összes 800/1066 FSB-s C2D bele proci, Celeroncs 400-tól E6800-ig. Négymagosokat és 1333 FSB procikat nem eszi.
  • adsa
    #3370
    azon nem ír semmit, de egy angol honlapon megkaptam h kompatibilis intel core 2 duo procival:)))))
  • Inquisitor
    #3369
    Asus honlapján mit írnak??? :)
    Mer' az a hivatalos.
  • adsa
    #3368
    halisztok. Az ASUS P5ND2-SE alaplapra lehet rakni Intel Core 2 Duo E6750-es procit, mert egyik honlapon azt írja lehet a másikon meg h nem lehet? előre is köszi
  • ChrisTucker
    #3367
    Oké, köszi. De ha nem lesz jó, akkor akkor sikítani fogok:D
  • mycso
    #3366
    Igen olyat ;)
  • ChrisTucker
    #3365
    a 411 helyett 400
  • ChrisTucker
    #3364
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem! Ha az alaplap dobozára rá van firkantva, hogy DDRII 667/533/400, DDR 411/333/266 akkor olyan memóriakártya órajelűt v micsodát tehetek a gépbe? Pl. 1 GB / 533 MHz DDR2 RAM.
  • SkylineGTR
    #3363
    nem baj, csak úgy mondtam.
  • Inquisitor
    #3362
    "de a 1066mhz ramot nem támogatja"
    EZ mikor jelentet bárit is? Pl. láttál lapot ami hivatalosan támogat DDR1-466, 500 vagy akár 733-as ramot? :)
    Szrintem 1200-ig csont nélkül egy benne, max. tökölni kell a beállításaival a Biosban.
  • SkylineGTR
    #3361
    köszi, akkor vehetek bele 1333 procit is. de a 1066mhz ramot nem támogatja, de azért vettem mert később ha lap csere jobb lesz már a ram, és ez olcsóbb volt, mint a 800-as
  • czky
    #3360
    CPU Support

    Memory Support

    Igen támogatja az új procikat.
    Ahogy nézem 1066-os ram van a gépedben...
  • SkylineGTR
    #3359
    hy. egy hirdetésbe olvastam ahol egy 965p-s3 rev1.0 lapot árultak hogy mivel rev1.0 nem tud 1333-at. gondolom itt a procira gondoltak. na nekem 965p-ds3 van és rev3.3 akkor lehet hogy tud kezelni 1333mhz procikat. pl 6550, vagy ilyesmi, és esetleg még az 1066mhz ramokat is tudja. ????pls válaszoljatok. mert akkor nem kéne lapot cserélni
  • Tom3 #3358
    Értem. A tuningolással kapcs., apám úgy se engedné. :) Félti a gépet.
  • czky
    #3357
    Jó a link.
    Szerintem nem érdemes lecserélned, mivel a cpu support szerint a legnagyobb proci a 3000+-os Barton ami belemegy, és ha le is cserélnéd, nem éreznél szinte semmi gyorsulást.
    Max. ha tudsz tuningloj a procin.
  • Tom3 #3356
    Hali! Kérdésem lenne egy linkről, azt kerestem hogy az aláírásomban lévő alaplapba milyen procik mennek. Találtam is egy linket, de nem vagyok biztos hogy ez az mert nem vagyok túl jó angolból ezért gondoltam rá kérdek. Link: Ez volna az.

    Másik, ha ez a link azt mutatja, akkor érdemes volna a Sempron 2600+ -om lecserélni valami Athlon-ra amit elbír a lap? Tudom elég régi de nincs pénz új gépre és ahogy nézegetem ez a Sempron proci nagyon... :S (VGA is késöbbiekbe le lesz cserélve, még nem eldöntött milyenre.)
  • zozo15
    #3355
    Hi!
    A micro ATX az kissebb, mit az atx. lényegébe ugyanaz csak kevesebb rajta a pci/pci-e csatoló!Én legalábis így tudom.
  • Eagle16
    #3354
    Belemegy, csak nem fog működni...
    Supports LGA775 Intel® Pentium® D / Pentium® 4 processor FSB800 with HT technology...
  • grebber
    #3353
    Ebben az alaplapba ugye belemegy a core 2 duo proci??

    Ha igen va valami korláta hogy mekkora a max amit elbír ??
  • MaSzKa
    #3352
    látom neked samsung íród van

    meg vagy elégedve vele?


    6600-az zabál mint állat igaz?

    miért 3gb ramod van?
    2x1gb+2x512mb?
  • czky
    #3351
    Mivan?
    Nforce-os lapról van szó, nem egy fos via-ról vagy sis-ről. Jó ez a lap azokhoz a procihoz. Arról nem is beszélve, hogy Asus lévén bios frissítés után majd az AM2+os procik is bele fognak menni.
  • fulton
    #3350
    Szerintetek érdemes egy "Asus M2N-E SLI" alaplapba beletenni egy AMD x2 5600+ ,vagy 6000+ procit?
    Mert teljesen elbizoytalanodtam...mivel egyik ism. azt mondja hogy "hogy egy ilyen kaliberű procihoz már egy komolyabb alaplap dukál hogy "menjen is az a proci"...
    Valaki???
  • fulton
    #3349
    Üdv
    Egy "Asus M2N-E SLI sAM2 (19000)" alaplap jó választás egy "AMD 6000+ x2" Procihoz?
    Lehet hülyeésget kérdek de ki tudja hajtani majd a procit?
  • Banyapapa
    #3348
    igen.
    2 ata hely az ugyi 2 kábel,és 4 eszköz rajta
    de itt a weboldala
  • fulton
    #3347
    Üdv

    Segítségeteket szeretném kérni:

    Azt tervezem hogy veszek egy "Asus M2N4 SLI" alaplapot amint itt vannak a tulajdonságai:

    http://www.pcx.hu//?action=termekOldal&azonosito=00076

    miszerint ezen van:
    "2 db UDMA 133 IDE csatlakozó (ATAPI CD-ROM, CD-R, CD-RW és LS-120 támogatás)"

    namost akkor ehez én hozzá tudom majd kötni (csatlakoztatni) a 2 vinyómat, és a 2 DVD írómat? ugyanis azok még a régi...sima ugymond "80 eres kábelesek"...szal nem SATA-sak:(

    Köszönöm előre is válaszotokat!!!
  • Arnoux
    #3346
    Hello! Miben különbözik a micro atx és a sima atx? Netgépbe kéne alaplap amiben van integrált vga is. Amit kinéztem az micro atx de gondolom belemegy a sima atx házba is.
  • piamania
    #3345
    ASUS P5L-MX LGA775 ATX
    P4 LGA775, Pentium 4/Celeron D Hyper Threading, Core 2 Extreme, Core 2 Duo támogatás, Intel 945G chipset, 1066/800/533MHz FSB, 2xDDR2 DIMM max. 4GB 533 DUAL CHANNEL


    Mi a véleményetek erről az alaplapról?
  • Ádám 16
    #3344
    Hello!
    szeretném a segítségeteket kérni
    át szeretnék állni socet A -ból Socket 939-re ilyen cuccaim vannak
    valami tuningolható lap kelene minél olcsobban használt is jöhet mivel 8000kp-m van
    Fsp 350W-os táp
    2x1gb kingmax ddr 400-as
    most ati 9550 128mb ez lessz Galaxy 7300gt 128mb
    A64-es Venice magos 3200+.os proci van még terv-be
    van 1db ultra/ata 133 250gb-os
    és egy 80gb-os vinyóm ezeket tudom majd használni az új alaplapommal ?
    lécci minél elöbb válaszoljatok előre is köszi
  • Tika
    #3343
    Szervusztok,
    Nekem Enermax Infiniti EIN650AWT tápom van es MSI P35 NEO COMBO alaplapom a haveromnak meg ugyanaz a PC de Corsair 520 Watt HXEU tappal, es be/kikapcsolasi problemakkal kuzdunk. Olvastam teszteket, hogy nagyon jo a Enermax Infiniti, aszthittem ha ilyen minosegu tapot veszek, akkor legalabb nemlesz vele problemam. Amig nagy melegek voltak (kb. 28 fok) adig a bekapcsolas siman ment, de most ahogy kb. 23 fok van a szobamban (telen lesz 18 is) sajnos a bekapcsolasnal azt csinalja hogy 4-5szor ki/be kapcsolgassa a gepet masodpercenkent es asztan vegre elindul. Ezt a nagyobb melegegbe nemcsinalta, akkor maris elsore elindult. Asztan ha kikapcsolom, es ujra bekapcsolom akkor mar elsore indul minden. Ezert nagyon ugy nez ki a MSI alaplap a felelos, mert a kiviszem a balkonra a PCt (lehuteni), es a tapot bent hagyon melegen, es ha viszahozom a PCt akkor hidegen kapcsolgat es erre eleg neki 23 fok es kevesebb. Viszont a hajszaritoval bekapcsolas elott bemelegitem az alaplapot olyan 28-30 fokra akkor siman elindul a bekapcsolaskor. Akkor nemkacsolgat. Es ugyanezt csinalja a haveromnak ugyanez az alaplap mas tappal (Corsair).

    Es a kikapcsolasnal viszont azt csinalja a Enermax+MSI P35 NEO COMBO (nagy melegbe es most is) hogy Windowsba teszek ShutDown-ot lekapcsol, asztan azonal (1 masodpercen belul) viszakapcsol 1-2 percre, aztan kikapcsol vegleg.
    Nos azzal dicsekedig is a Enermax hogy a lekacsolas utam meg kifujja (lehuti) a hazat ugy hogy hadja peregni a ventilatorokat. De ezt en ugy kepzeltem el hogy shutdown utan egy ideig maradnak a ventilatorok, es asztan apszolut lekapcsol. De sajnos ugy csinalja hogy eloszor lekapcsol, utanna azonnal viszakapcsol (a HDDk majd meg bolondulnak ettol) 1-2 percig ventilatorokkal huti a hazat es utanna vegleg kikapcsol.
    Majd infarktot kaptam mikor ezt eloszor megcsinalta, hat ennel roszab nincs a elektronika szamara hogy ki/be kapcsolgassak, es a HHD-krol mar nem is beszelve. Ezaltal piszkosul csokken az elettartalma a elektronikanak, ez meg roszabb mind ha a meleg bent maradna a hazba kikapcsolas utan (az lassan kihul) de a HDDk nemtom meddig fogjak ezt a kapcsogatast birni. Ez nekem nagyon nemtetszik.
    Muszerrel mertem, hogy lekacsolas utan viszajon a 5 es 12 volt is, es felfutnak a HDDk is (de a PC nembootol fel), az egyik DVD-t ki is tudom addig nyitni meg lehuti a hazat. A PC nemfut fel, de legjobban zavar hogy a HDDk elindulnak.
    Es nemtom hogy mert csinalja 23 fokba a bekacsolasnal hogy 5-6szor be/ki kapcsolgat es utanna indul. Rettegek ettol a kapcsolgatastol. Ha tuttam volna elore akkor mast veszek akar meg egyszerubb markat is csak ne kapcsolgassa a gepet.
    Tudtok nekem ebben segiteni, van-e valami megoldas. Nincs valakinek hasonlo problemaja?
    koszonom
  • Elefánt0000
    #3342
    Hello
    Gigabyte P35-DS3P vagy Abit IP35?
  • Soldiers
    #3341
    hejha kösz
  • tmisi
    #3340
    "támogatott processzorok: AMD Athlon64, AMD Athlon64 X2"

    Tehát igen.
  • Soldiers
    #3339
    ebbe a alaplapba jó a 2 magos proci?