7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • rolika43
    #3418
    Hello!
    Gépefejlesztésen jár mostanában az eszem, és arra gondoltam, hogy veszek egy ilyen lapot:
    Asrock 4CoreDual-SATA2 alaplap
    Na most néztem a gyártó oldalán, és "csak 1066MHZ-s FSB-je van, de viszont támogatja a C2D, és a C2Q-t, tehát 2 illetve 4 magos procikat!
    Azért lenne jó ez a lap, mert a ramot és fogadja amim van, és a 7600GS-t is ami AGP-s, majd cserélve lesz a nyáron.
    Na most akarok egy ilyen procit tenni bele:
    Intel Core2 Duo 2.33GHz 4MB dobozos Socket 775 E6550
    Eddig szép meg jó minden, de a procinak az FSB-je )belső órajele 1333MHZ!
    Nekem abból mi bajom származhat, hogy a lap csak 1066-ot támogat?
    Lassabb lesz, vagy nem lesz meg a magonként a 2.33GHZ? Vagy mi?
    Aminek 1066MHZ-s Külső órajele van, az a Q6600-as de az meg nagyon drága, arra most nincs pénzem!
    Valaki mondja már el, hogy mi bajom származhat belőle!

    Előre is köszii!

  • Tomihori
    #3417
    Hello! lenne egy gondom... 1-2 éve vettem egy új videókártyát a gépembe és még kezdőként nem figyeltem mindre... és nem tudtam hogy ha veszek egy agp 4x 6x 8x os gf 6600at a gépembe ami 2x 4x agp-s akkor milyen következményei lesznek... így már évek óta tűröm hogy egy csomó játék teli van programhibával lefagynak... drivert meg hiába frissítek mind1iknél más a szitu. és a haverom ajánlotta (ő is most egy ilyan alapot használ) hogy vegyek egy asrock P4i65G alapot. elvileg jó lenne csak az a bajom vele hogy elég apró egy darab nem tudom hogy férnék el rajta :(
    szal akko leírom hogy milyen procim van és kérdezném hogy lenne e vmi más alaplap (és ha lehet jó is legyen :) )ami jó hozzá és nem kell túl sok új dolgot venni hozzá
    intel p4 1.6ghz Willamette socket478
    teljesen új procit meg alapot azért nem akarok venni me akko túl drága lenne hozzá mindent újra megvenni és most annyi pénzem nincsen, szal most nekem csak egy olyan alaplap kéne amivel működne rendesen a gépem


    ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!

    mostani alaplapom
    mostani procim
  • fenomen18
    #3416
    hali!szeretnék uj amd x2-s konfigot,már megvan fejbe a gép,minden frankó, csak azt szeretném tudni hogy az én tápom 20 pin-es,de az uj deszka az 24 pin-es....igy kimarad 4 lyuk...ez milyen hátrányokat jelenthet ill. miért fomtos az a + 4lyuk az uj deszka számára??(tudom hogy van 20ról 24 re átalakító,de akkor minek ez az átalakító?ha teljesen jól megy 20pin -el is!???)
  • FlyHigh
    #3415
    Az baj hogy csak overclock módban támogatja az 1066mhz-et? ettöl még lehet stabil?
  • FlyHigh
    #3414
    hoppá 2 külömböző oldalon, 2 kölümböző adatokat írtak a laphoz, egyiket támogatja az 1066mhz-et, másikon nem.
  • FlyHigh
    #3413
    egy Asus P5B-MX alaplap jó választás lenne egy E6550-hez?
  • MaSzKa
    #3412
    300W-ot mikor lead akkor lehet már halott az alaplap

    volt valahol 1 maxterhelésteszt mi meddig bírja
    páran füstöltek
  • Inquisitor
    #3411
    "A táp az egy sima 450-es Mercury azzal nem lehet gond"
    Aham. Hány vatott tud fixen leadni? 300? 350?
  • MaSzKa
    #3410
    az ip35-ős alaplapok csinálnak ilyen :-(
    tápot mindenképp cseréld ki minimum fsp 350W-re
    de ez nem oldja meg a próblémád
    bios-t is fríssítsd és cmos clear
  • MaSzKa
    #3409
    Abit AN-M2 2év 14500Ft brutto passzívhűtés AM2 geforce 7025 DVI vga Nforce630a
  • bubuka6
    #3408
    Sziasztok!

    MSI P35 NEO Combo alaplapom van és olyan problémám van vele hogy amikor bekapcsolom a gépet 4-5x ki-be kapcsolja magát és csak utána indul el. A táp az egy sima 450-es Mercury azzal nem lehet gond. Már raktam fel bios frissítés mindent próbált az égegyadta világon de nem múlik el a tünet. Valaki tud segíteni?
  • Inquisitor
    #3407
    Mihez???
  • blackparty
    #3406
    SZIASZTOK!!!
    Lécci ajánljatok nekem vmi jó alaplapot max 15 e ft-ig. Előre is köszönöm.
  • MaSzKa
    #3405
    inkább hd2600XT az most 22eft
  • Inquisitor
    #3404
    "MD procihoz és ATI vkártyához érdemes AMD-s chipsetes alaplapot venni?
    Vagy mindegy, Nvidia is jó?"

    Jó hozzá mindkettő, de melegedést elkerülendő a mostanában jó árban lévő GigaByte-os AMD/ATI 690G chipsetes lapot javasolnám. Olyan 17K az ára.

    A VGA melyik 1650-es, mert halál nem mindegy, hogy 64 bites szutyok, DDR2-es, GDDR3-as vagy ne adj Isten X1650XT ami vagy 2x gyorsabb ...
  • Gabesz amd64
    #3403
    in the Bin
  • yaqwsxcde
    #3402
    Hello!

    Tudnátok segíteni chipset választásban? Nam tom melyik lenne a jó, vagy mit tudnak, vagy mit érdemes....
    Az már biztos hogy Amd 64-es X2 4200+-os lesz a proci és a videókártya pedig ATI Radeon 1650-es PCI-Exp.-es lesz.(nem tervezek Crossfire-t!)
    Rengeteget néztem a különböző alaplapokat, van miből választani, de a chipsetet nem tom eldönteni. AMD procihoz és ATI vkártyához érdemes AMD-s chipsetes alaplapot venni?
    Vagy mindegy, Nvidia is jó? Az a jó ha minél újabb? (gondolok itt a 6xx, 5xx-re)

    Köszi!
  • Madmano
    #3401
    Köszi az infókat.Meglátom majd.
  • MaSzKa
    #3400


    Abit AN52 2.0 (nemsokára kapni) szerintem ez is 14eft alatt lesz
  • MaSzKa
    #3399
    ha a proci barton akkor fsb 400 ami 3200+ mást nem tudsz csinálni

    add el az egészet és dobj rá és vegyél olcsó x2 amd-t abit olcsó lappal
    15500+14000Ft

    agp-s vga az kb 6-8eft-al drágább lehet mint a pci-e-es
    a ddr2 -es ram most már olcsóbb mint a ddr-es
  • MaSzKa
    #3398
    nekem van Asus P4B266 Rev 2.01-es eladó de ki kéne próbálni hogy jó e
  • Madmano
    #3397
    Szasztok.Véleményt várok.Most van egy kb3éves Gigabyte alaplapom,benne 2500+os AMD proci,másfél giga sima ddr ram,egy agp-s Galaxy 7600GT.Szal.Érzésem szerint ebben a bazárban a proci a gyenge láncszem.Igaz?Viszont most nem akarom az egészet pci-express-es vga-ra,ddr2-es lapra,2magos procira cserélni.A kérdésem,milyen alaplap és proci kéne a 7600GT mellé,megtartva a memóriát?
  • Inquisitor
    #3396
    "hogy lesznek ezután BTX-es lapok, ez lesz az új, ami az ATX-et le fogja váltani"

    Sose fog megtörténni. Az Intel a vaskályha P4 miatt kitalálta a BTX elrendezést, ahol a CPU hűtése hatékonyabb, persze ők nem erre hivatkoztak. A BTX ház mellett ehhez kell BTX alaplap, és a procihoz BTX hűtés. Na most nézz körül mennyi BTX lapot látsz és hány helyen kapsz BTX hűtős Intel procit, és vond le magad a következtetést. Ez egyébként 2-3 éve volt és most se látszik valaha átvenné az ATX helyét. Ha valami átveszi az nem a BTX lesz.
  • The Fugitive
    #3395
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem, ami talán ebbe a topikba illik a legjobban. Mostanában szeretnék vásárolni egy komolyabb házat (40-50K körül), és azt nézegettem, hogy némelyik háznál fel volt tüntetve, hogy BTX kompatibilis. Kicsit utánajártam a dolognak, hogy mi is ez, de érdemleges választ sehol nem leltem. Szóval a kérdésem az lenne, hogy lesznek ezután BTX-es lapok, ez lesz az új, ami az ATX-et le fogja váltani, vagy ettől azért nem kell tartani? Azért is kérdem, mert ha már veszek mondjuk egy házat 40K-ért, nehogy már fél, vagy egy év múlva mehet a kukába, mert az alaplapok nem mennek majd bele.
    Választ előre is köszönöm!
  • Ficok
    #3394
    HAli!
    Nincs valakinek használt,eladó asus,msi,abit,asroc,intel vagy gigabyte -S478 as Intel chipes, 800mhz, agp slotos alaplapja eladó? P4 3.0/800 hoz kellene. És kellene még agp 8x, nvidia ,256mb-os 7300,7600 as Vga is!

  • NeoMaN
    #3393
    Eladtad volna a VGA-t, az árából meg pcie lap + vga is kijön (ha hozzáteszed azt, amennyiért az asrockot vetted).
  • Dzsur82
    #3392
    Ja és én is Aqua-ban vettem:DDD!!
  • Dzsur82
    #3391
    Na ugyan ez az alaplapom van ugyanezzel a kártyával csak sajnos 1333fsb-jü procim van hozzá!!
  • Zsolt1964
    #3390
    Ugyanezen VGA /Sapphire X1950pro 512MB AGP/miatt lett a lap véve, túl jó hogy lecseréljem egyenlőre
  • Zsolt1964
    #3389
    csak sajna a 1033-as van a 4 CORE DUAL SATAII-esből, viszont a QUAD-t bele teheted. Ez hibrid lap AGP, PCI-E express is van rajta, max memoria:DDRII 667 2 db 1G-s amúgy az Aqua-ban vettem 12K-ért
  • Inquisitor
    #3388
    Ahogy nézem AsRock SE gyárt ilyet, valószinüleg akkor más se. :(
  • Dzsur82
    #3387
    Igen asrock alaplapom is van de az csak 1033 fsb-tud így a szinte ingyen szerzett procit nem tudom kihasználni mert 2.33Ghz helyett 2.0 Ghz megy és semmit nem tudok rajta húzni ezért gondoltam hogy tud valaki ilyen mert a x1950 pro 512ddr3 vga-mat nem szeretném még kidobni egyenlőre!!!!!
  • bazsikaaa
    #3386
    © bazsikaaa
    ma 10:25 | válasz erre | #209

    Hali mindenki!
    Van egy apró problémám, amiben a segítségeteket kérném...
    Van nálam egy HP , fekvőházas gépezet... A gépet nemrég szedtem szét, mert a régi gazdája megvált tőle, nekem meg kellett egykét cumó belőle... Most viszont lenne egy emberke akinek tönkre ment a gépe, és próbáltam neki a kettőből összehozni egyet, de mivel a 256os memoria helyett egy 128as ment bele, elkezdett visítani, hogy bocsi, de így nem megy, mert eddig nem ez volt benne... ez még nem minden, ugyanis ameddig nem szedtem szét a gépet működött minden gond nélkül, most hogy újra összeraktam, azt is kiírja, hogy valami gáz van a hűtővel...előtte passzív hűtés volt a procin , most nagy ügyiben ráraktam egy bontott, de tökéletesen műksző hűtőt, és mégsem jóóóóó :S :S
    Erre ha valaki tudna valami ötletet adni, hogy mégis mit próbáljak meg csinálni vele, azt megköszönném...
    Előre is köszi
    Bazsi
  • Inquisitor
    #3385
    Ha véletlenül létezik, akkor sem éri meg foglalkozni vele. Gondolom AsRock talán csinál ilyet VIA chipsettel.
  • Dzsur82
    #3384
    Hali!Létezik ilyen illetve tud mondani valaki olyan alaplapot ami bírja a core2duo 1333fsb-jü procit és agp-s??????
  • Inquisitor
    #3383
    Kézikönyvben? Mondjuk nem meglepő módon valószinüleg a gyártó oldaláról is leszedhető, ha "elhagytad". Mit akarsz bekötni???
  • epson81
    #3382
    sziasztok!Tudnátok segíteni abban hogy hol találom meg az Asrock alaplapok bekötési rajzát?
  • zoolee
    #3381
    A strike extreme szabb volt..És a gombok is joban néztek ki..
    De ott hűtés volt kicsit tré.
  • MaSzKa
    #3380


    ez tök jó! :-)
  • MaSzKa
    #3379
    a FET-tekhez nem csatlakozik a Heat-Pipe ami dicséretes, mert így jobban lehet tuningolni