7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Solten
    #6779
    Van a lapon 2 db SATA csatlakozo (nem 2-es).
  • panzer322
    #6778
    Valaki tudna nekem segiteni abban hogy
    asus p4s800 dx tipusu alapra lehet e csatlakoztatni sata-sata 2 whinchestert illeteve hogyan ,azaz van e az alaplapon hozza csatlakozas vagy kulon kartya kellene e hozza,
    Elore is koszonom a valaszt
  • Solten
    #6777
    Hi. Valami gond van a deszkaval? Mert ha nincs, akkor a cserenek zero ertelme van.
  • IRAM kaboca
    #6776
    Sziasztok
    Alaplapot és Ramot szeretnék cserélni a gépembe úgy,hogy a proci(Q9400), a VGA(GTX460) és a táp(Chieftec5550W) maradnának.Eddig MSI p35 Neo Combo volt 2gb Rammal.A lapra és az új Ramokra(4gb)kb 50000ft körül gondoltam.
    Melyik típusokat ajánlanátok?
  • zolifa2
    #6775
    Igen, akkor az :D
    Köszi :)
  • JSbyMSI8800
    #6774
    Az a vinyó gyorsítótára, nincs megadva, akármilyen belemegy.
  • zolifa2
    #6773
    Úgy értem, hogy 2MB cache, 4MB, 8MB
    Bármilyen mB-s belemegy bármilyen lapba vagy megvan adva h mennyi MB-os lehet a lapba?
  • zolifa2
    #6772
    Hali!
    Valaki légyszi mondja meg, hogy akármilyen alaplap-ba akármilyen MB-os HDD-t bele tudok rakni??
  • JSbyMSI8800
    #6771
    Az egy más foglalat. AM3-as foglalatba már hogy menne bele egy AM2-es proci?! Sehogy!
  • Gerhard
    #6770
    Sziasztok!

    Azt szeretném megkérdezni, hogy az AM3-as foglalatú alaplap befogad-e AM2-es processzorokat? Vagy van-e rá valami házibarkács recept, ha nem?
  • Noodlee
    #6769
    Igen
  • zolifa2
    #6768
    CSÁÁ! :D

    Ezen a lapon:GIGABYTE K8N51GMF-9-RH
    izé... "menne"-e ez a vinyó? : link
  • Puhos
    #6767
    Nem.
  • Noodlee
    #6766
    Mindkét cég jó alaplapokat gyárt, nagyon melléfogni nem tudsz egyikkel sem.
  • lviktor
    #6765
    Sziasztok! A segítségeteket, tanácsotokat szeretném kérni alaplap vásárlás kapcsán (még mindig, de lassan már rendeződik ez a dolog). AMD Phenom II X4 965 processzort szeretnék venni, ehhez megfelelő alaplapot keresek.

    1. MSI 790GX-G65 : 21.000 HUF


    2. ASUS M4A79XTD EVO: 24.000 HUF

    Melyik lenne a legjobb választás, melyik megbízhatóbb, kinek mi a tapasztalata ezzel a két alaplappal kapcsolatban? Van-e más javaslat 20.000-30.000 HUF között (Asrock nem jöhet számításba).

    MSI 790GX-G65

    Asus M4A79XTD EVO
  • ati05
    #6764
    Sziasztok!

    Asus M4A78L-M LE tipusú alaplapom van.A proci AMD Penom II x4 940 amelyet támogat az alaplap elméletileg,a 95W-osokat, de nekem 125W-os van benne amit viszont nem.Ez okozhat később problémát?A gép egyébként működik normálisan,nem fagy,semmi probléma nincs vele.
  • zolifa2
    #6763
    Sziasztok!
    EZ az alaplap:GA-K8N51GMF-9-RH támogatja ezt a procit:AMD Athlon 64 X2 7850 2.8GHz AM2 Processzor ?
  • Solten
    #6762
    Hello. Intel Atom?
  • nano222
    #6761
    Sziasztok!
    Nem sokára veszek egy atomgépet és egy Gigabyte P55A-UD4 alaplapot akarok bele venni és csak annyit akarok kérdezni hogy vett e valaki ilyen alaplapot és ha igen tudd e valami negatívumot és pozitívumot mondani az alaplapról.

    Előre is kösz
  • Solten
    #6760
    Hi.: link.
  • Baelint
    #6759
    Lehet, hogy megadta magát az alaplapom. Ha tényleg cserélnem kell, akkor milyet ajánlotok egy E6300-as C2D procihoz? 800-as ddr-ek mentek a mostaniban és egy 9800gt.
    Nagyon sokat nem szeretnék rá költeni (max 15 körül), extra igényeim nincsenek. Ja, csak egy: kapható legyen, ne rendelgetni kelljen :)
  • zolifa2
    #6758
    És még annyit hogy az alaplapom elbír egy nVidia GeForce 7600 GT videókártyát? :D
  • zolifa2
    #6757
    Sziasztok!
    Van egy Foxconn 845GV4MR(-ES)alaplapom.
    Valaki megtudja mondani hogy maximum milyen erősségű processzort tudok beletenni?
  • Noodlee
    #6756
    Hiho!

    Tud valaki olyan oldalt mondani, ahol meg tudom nézni, hogy milyen procihoz milyen alaplapok passzolnak?
  • Rage47
    #6755
    Hali.
    Van egy GA-MA770-DS3 rev1 és GA-M52S-S3P rev2 alaplapom. AMD Phenom X4 9950-re szeretnék 2 magról frissíteni, de ezt a procit egyik sem támogatja a Supported CPU List szerint. Viszont láttam fórumot, ahol írták, hogy a Beta F8F Biossal a GA-MA770-DS3 rev1 viszi az AM3 procikat is, de mégsem írták ki a támogatott procik listájára. Van erről valami tapasztalatotok vagy véleményetek? Lehet, hogy mind2 alaplap tudja támogatni ezt a procit, csak azt akarja a gyártó, hogy újabb alaplapot vegyünk?
  • totyak
    #6754
    Az mit jelent alaplapoknál, hogy LAN 10/100Mbps vagy 10/100/1000Mbps ? Számít az nekem valamit, hogy az egyik csak 100-ig a másik meg 1000-ig megy? AM3-as Asrock lapokat nézek, mert ezek vannak jó árban, olyan 10k körül.
    Konkrétan ezt ASROCK N68-S3 UCC (9875Ft) vagy ezt néztem ki ASROCK N68-GS3 UCC (10800Ft). Úgy néztem, hogy nagyjából egyforma tudású lapok, kivéve ezt a LAN kérdést.

    Mellesleg szerintetek milyen lap? Nem lesz vele gond? Hosszú távra tervezek vele, szóval pár évig nem tervezek újabb gépfejlesztést.

    Köszönöm
  • suba53
    #6753
    Szia!
    Tökéletes választás, ha nincsenek olyan extra igényeid, mint FireWire, USB3, SATA6GB, és elég a négy SATA csatoló.
    Elkói 100%-ban szilárd elektrolitú hosszú élettartamú típusok.
    Megbízható időtálló lapokat gyárt a Gigabyte. Nekem is van Giga lapom, és tökéletesen elégedett vagyok vele.
  • MasterJay
    #6752
    Sziasztok!

    Nekem is LGA775-ös platformon (E5300 procihoz) kellene egy alaplap. Gigabyte márkában szeretnék, csak nem igazán tudok dönteni. 20e ft-ig mehetne árban.
    Én ezt néztem -> Gigabyte EP41T-UD3L Intel P41
  • suba53
    #6751
    Nyugodtan építhetsz az LGA775 platformra. Az intel úgy döntött eléggé elitélhető módon, hogy párhuzamosan tart életben négy foglalat típust, és bár az LGA775-öt az alsó szegmensbe pozícionálta, de pl. a wolfdale magos procik annyira jók, hogy bőven elég a legtöbb feladatra.
  • PunkZoli
    #6750
    mi lehet még az elnevezése a memory remap-nak ha ilyen néven nem találom?
  • High end PC #6749
    Egyébként mi történik, ha a Gigabyte X58A UD7-es alaplapomra a HD5970 videókari mellé beillesztek egy GTX580-ast? Mindkét videókari kiad majd képet? Vagy összeomlik minden? Vagy mi lesz? Köszi
  • High end PC #6748
    kérdés!
    a MSI bigbang Xpower alaplap is olyan, mint a Fuzion volt, hogy nVidia és ATi karikat össze lehet házasítani vele?
    kössz
  • Inquisitor
    #6747
    Szerintem tuning nélkül az életben nem fog 1600-on menni.
  • CoD23
    #6746
    cső all , olyan problémám van, hogy van 1 gigabyte ep35ds4 es alaplapom, és nem érzékeli, ha hátra beledugom a mikrofont, és a hangszórót, valaki tud vmi megoldást?
  • Razero
    #6745
    Helló!
    Az a gondom, h a gépem készenléti állapotban "nem alszik eléggé"...tehát ugyan olyan a hangja mint amikor dolgozik, és a power gombja sem villog...
    Ezt be lehet valahol állítani?
    MSI 760GM-E51 lap van a gépemben
    Néztem a BIOS-ban beállításokat, és olyan beállítást találtam, hogy:
    Power Managment Setup-->ACPI Stadby State(és azon belül 2 választási lehetőség):
    -[S1]
    -[S3]
    Alapból az S1-en van...ha átrakom S3-ra, akkor megoldódhat a problémám?
    Vagy mit tudok ezzel beállítani, és mi az a ACPI egyáltalán?
    Előre is köszönöm...

  • Solten
    #6744
    X38... :/
  • juhaszdani93
    #6743
    Hali!
    Socket 775-ös lapokra érdemes még építeni?
  • fekete0012
    #6742
    hali lenne egy kérdésem az alaplapomon a ddr3 memoria frekvencia auto-ra van allítva és akkor az indulásnál azt írja hogy DRAM 1333 mhz azt szeretném kérdezni hogy nekem ddr3 1600 mhz-es memoriám van akkor át kell a biosba állitani autorol 1600 -ra vagy ez automatikusan állítodik.(alul jelzett a konfigom)
  • DONGUBA
    #6741
    Es ez milyen?
    A ketto kozul kell valasztanom egy bizniszben...proci ua
    lap
  • Solten
    #6740
    Egy ilyen komoly deszkaban E6500?? :)) Mindenesetre jol hangzik.