7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • franc0
    #6819
    olvasmány
  • franc0
    #6818
    Nem is azonos a foglalat, tök más procik mennek bele...
  • franc0
    #6817
    Mármint a DDR3 a boltban volt 5500, nem használtan... szal váltsál szépen, most tökre megéri.
  • franc0
    #6816
    Nem is értem honnan szeded ezeket a fosokat...
    Ha jól látom, a DDR2 memóriáidtól nem akarsz megválni, most emiatt szenvedsz. Hát szerintem add el őket a francba. 5000-et adtak nekem hardveraprón 2x1 giga DDR2-ért, majd vettem 5500-ért 1x2 giga DDR3-at. Simán megéri.
    Utána meg veszel egy ilyen lapot, aztán jónapot. Prociból meg 955BE.
  • JaSoN HuNTeR #6815
    Gigabyte

    Ebbe bele megy egy Phenom 2 X4 940 BE és müködik is?
  • panzer322
    #6814
    Solten tudnal nekem segiteni abban hogy mi a kulonbseg ezek kozott,illetve a velemenyed szerinted melyik a jobb-foleg az elso ketto erdekelne, nem tudom hogy megeri e a 2 xeset a 2. alap

    Asus P7P55D s1156 DDR3 alaplap
    Gigabyte GA-X58A-UD3R s1366 alaplap
    Asus P7P55D DELUXE s1156 DDR3 alaplap
  • JaSoN HuNTeR #6813
    Phenom(2000MT/s) ez mit jelent?
  • JaSoN HuNTeR #6812
    és müködik is benne rendesen?
  • JaSoN HuNTeR #6811
    ASUS lap

    Ebbe az alaplapba bele megy egy Phenom 2 X4 940 processzor?
  • JaSoN HuNTeR #6810
    Köszi!
  • Solten
    #6809
    Nem tamogatja mert az 95W TDP felett van. Ez mar igen: link.
  • JaSoN HuNTeR #6808
    Phenom 2 X4 940 támogatja?
  • Solten
    #6807
    link

    X4-eket tamogatja 95W TDP-ig.
  • Solten
    #6806
    Nagyon jo vetel.
  • Noodlee
    #6805
    Amúgy AMD-s téren nem vagyok otthon, szerintem várjál meg egy AMD-s véleményt.
  • Noodlee
    #6804
    Én 40k fölött láttam hirtelen, hogy ránéztem a gugliban.
    27k nem vészes.
  • oneal1
    #6803
    27.500 ért tudok most ilyet, az is drága?
  • Noodlee
    #6802
    Szerintem baromi drága lap, én tuti nem fektetnék pénzt egy ilyenbe.

    Ehez mit szólsz: GIGABYTE GA-870A-UD3
  • oneal1
    #6801
    Asus crosshair III Formula
    erről mik a vélemények?

    ugye AM3as.
  • Inquisitor
    #6800
    ASsRocknak van már Am3+ lapja is, ha lehetne kapni, akkor az lenne jelenleg a legidőt állóbb. FX890 Deluxe5. :)
    Amúgy idegenkedni lehet tőle, én meg MSI-t nem vennék az életben ...
  • JaSoN HuNTeR #6799
    Milyen olcsó AM2+ alaplapot ajánlasz aminek van minimum 4DB DDR2 ram slottja és viszi az Phenom 2 X4 procikat???
  • Solten
    #6798
    Par (regebbi) Nvidia chipsetes deszka kivetelevel nagyjabol igen. Es szinte minden esetben BIOS frissitessel. Tajekozodni kell az adott gyartonal (cpu support).
  • Solten
    #6797
    Ne mesterezz.. :)) ez egy nem rossz ajanlat: #6794, ha olcsobban szeretnel kijonni: link. Par ajanlat meg: link1, link2. (inkabb az utobbi ketto kozul valasztanek, ez a Foxconn nagyon kellemes ennyiert).
  • JaSoN HuNTeR #6796
    minden AM2+ alaplapba bele mennek és működnek bios frissités nélkül ezek a procik:
    Phenom 2 X4 920-955 ???
  • Noodlee
    #6795
    Én is nézegettem AMD-s konfigot, pont ezt a lapot néztem ki hozzá :)
  • circa
    #6794
    Helló, én a hétvégén válogattam össze az alkatrészeket az új gépemhez és én ennél az alaplapnál döntöttem:
    link
    Amíg nem válaszol a master esetleg vethetsz rá egy pillantást.
  • Her Laca
    #6793
    Solten mester:)

    Ajánlj már nekem egy AM3 lapot . Kell egy jó lap ,stabil legyen lehessen a procit húzni vonni ,stb. Integrált videó kártya nem fontos ,de ha van az se baj.

    AMD Chipset eket nem ismerem ezért is kérdezem mi az ami jó. Mondják ,hogy az ASROCK is mint márka jó ,de kicsit idegenkedem tőle,bár lehet ,hogy butaság.
  • Solten
    #6792
    Ez az 550-es nem jo... Teljesen atlagos bellel szerelik, azt kell nezni, mennyit "ad le" a 12V-os agakon. Kb. mindossze 10W-al tobbet mint a 460-as (ami valojaban egy 400-as FSP bel)... Ez mar jobban megfelelne a szamodra: link
  • panzer322
    #6791
    Koszonom az eddigi segitsegedet igerem tobbet nem zaklatlak,meg egy utolso kerdes en ezt neztem ki:
    http://www.bluechip.hu/termek/gigabyte-superb-550w-passziv
    A kerdes amit te ajanlottal illetve amit en neztem az jo az asus p42800xd alaplaphoz?
    Azert szeretnek minel nagyobb tapot mert ha uj gepem lesz akkor szeretnek minel nagyobbat,az biztos hogy a legnagyobb proci ami azert megfizetheto,illetve egy 50e vga card,hogy azert nehany evig menjenek rajta a jatekok.
  • Maximus4
    #6790
  • Solten
    #6789
    No problem. Es lam...: link :)
  • Maximus4
    #6788
    Köszönöm!
  • Solten
    #6787
    Attol fugg, milyen eros gepet szeretnel a jovoben, ez a tapegyseg eleg combos vga-akkal is (+ 4 magos cpu-kkal) konnyeden megbirkozik btw: link.
  • Solten
    #6786
    Hello. A Windows 7 szerintem tartalmazza ezen drivereket, vagy max. lekapja oket az update. Tedd csak fel.
  • panzer322
    #6785
    Kb 4 eve vettem a tapot DTK tipusu,akkor azt mondtak ez eleg jo, hat most nem tudom mert az elozo az a hazzal egyutt volt kicsereltem benne a ventillatort ugy is kibirt 7 evet,de hogy,most igy jartam inkabb kicserelem,tudnal ajanlani valamilyet,ami jo a kovetkezohoz
    Asus p4 s800xd
    geforce 6200
    sata2 whinchester
    Viszont a kozeljovoben szeretnek uj gepet ezert olyan tap kellene hogy meg egyszer ne kelljen megvennem.
  • Maximus4
    #6784
    Sziasztok!

    Van egy ilyen alaplapom:Gigabyte GA-M59SLI-S4.
    Szeretnék feltenni win 7-et a gépre,de nem találtam hozzá a gyártó oldalán se a chipset-es se sata-s drivert csak xp-hez.Van valami áthidaló megoldás vagy felejtsem el az oprendszert amíg nem cserélek alaplapot?
  • Solten
    #6783
    No problem. Az hogy leegett a vga-d meg a 2 vinyod, inkabb tapegyseg-gyanus. Ki kellene cserelned ha valami noname hulladek.
  • panzer322
    #6782
    Koszonom nagyon sokat segitettel.Az aram kabelt megtalaltam mert 2 eve vettem egy uj tapot azon mar van sata power,csak az a baj hogy nem tudom hogy meghadjam-e mert nyomtatni akartam s egyszer csak eszrevettem hogy egett szag jon a gepbol,vegul kiderult hogy a videokartya,s 2 whinchester is leegett,egy masik forumon azt mondtak inkabb csereljem azt is mert lehet vele valami??Eddig nem igazan volt vele semmi gond,de lehet hogy megfogadom mert mar tobbet nem akarok kolteni erre a gepre??!!!Meg 1x Koszonom
  • Solten
    #6781
    Nm. SATA 2 visszafele kompatibilis, szoval a 2-es eszkozzel is mukodni fog, max. az adatatvitel lesz lassabb. Ja, es kell hozza ugye egy SATA (adat) kabel... :)



    Es egy SATA power cable vagy molex-atalakito (ha a tapon nincs):

  • panzer322
    #6780
    Koszonom.
    Lenne meg egy kerdesem valahogy meg lehet oldani a sata II csatlakoztatast???