7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • DONGUBA
    #6739
    koszi
    ezekrol velemeny?
    lap.
    MSI P7N2 Diamond alaplap
    Socket 775
    CPU (Max Support) Core 2 Extreme
    AM3 CPU Ready N/A
    FSB / Hyper Transport Bus 800/1066/1333/1600
    Chipset NVIDIA® nForce 790i Ultra SLI+570i SLI
    DDR2 Memory N/A
    DDR3 Memory DDR3 800/1066/1333/1600/2000
    Memory Channel Dual
    DIMM Slots 4
    Max Memory (GB) 8
    PCI-Ex16 4
    PCI-E Gen Gen2 (2x16), Gen1(1x16, 1x8)
    PCI-Ex4 N/A
    PCI-Ex1 2
    PCI 1
    IDE 2
    SATAIII N/A
    SATAII 6
    RAID 0/1/0+1/5/JBOD
    LAN 10/100/1000*2
    TPM 1
    USB 3.0 ports (Rear) N/A
    USB 2.0 ports (Rear) 6
    Audio ports (Rear) 5+Optical SPDIF
    Serial ports (Rear) N/A
    Parallel ports (Rear) N/A
    1394 ports (Rear) 1
    eSATA 2
    Display Port N/A
    VGA N/A
    HDMI N/A
    DVI N/A
    VGA Max Share Memory (MB) N/A
    DirectX N/A
    Form Factor ATX
    DrMOS N/A
    APS N/A
    Sideport Memory N/A
    SLI Y
    3-way SLI Y


    proci meg. intel core 2 duo e6500

    Ahoz amit te linkeltel ez milyen?
  • Solten
    #6738
    lap: link

    cpu: link
  • DONGUBA
    #6737
    hat procistul kellene hasznaltan is jo mindegy milyen foglalatu olyan 20-30 korul hasznaltan
  • Solten
    #6736
    Hi, milyen foglalat es mennyiert?
  • DONGUBA
    #6735
    Sziasztok hol nezzek hasznalt alaplapot+ procit?ddr2-es ramhoz kene egy nem rossz de nem is draga lap...koszi
  • petya890819
    #6734
    hali Abit BD7II alaplap Intel Pentium 2.0Gzh proci léccy aki ismeri ezt a tipust irjon rolla vmit,tud-e többet prociban meg vidkártyát mennyit bir vmi infot irjonmár vki jah HIS-Radeon-HD-2600-XT-Ice2 kártyával megy most 1GB-tal menne?köcy cső
  • Inquisitor
    #6733
    Ez úgy nagyjából igaz, de jelenleg akkor is ez a legjobb integrált VGA. És régebbi játékok egész jól elmennek rajta. Ideiglenesen jó lesz, aztán csak vesznek egyszer egy érdemi kártyát bele. A HW videógyorsítása is igen tuti. Maga a lap meg megint csak egyik legjobb 880G chipsetes deszka.
  • DarkSector
    #6732
    köszönöm ha megjöttem elolvasom.
  • Jakuza001
    #6731
    Igy van. Osszelehet fuzni a vinyokat.
    Viszont arra vigyazni kell, hogy amikor felepited a raid 0 strukturat a ket vinyo ures kell hogy legyen, mert az adatok amugy elvesznenek a vinyokrol.
    A raid 0-ba fuzott vinyok lenyegesen gyorsabbak mint ha kulon hasznalnad oket.
    Itt rgy cikk olvasd el, nagyjabol leir mindent + teszteket is mutat.

    http://prohardver.hu/teszt/raid_0_otthon_van-e_letjogosultsaga/raid_0_a_legegyszerubben.html
  • DarkSector
    #6730
    most nézem az alaplapomon a raideket, ez a raid 0 ez mire jó? és 2 ugyanakkora vinyóval mükszik csak?
  • Jakuza001
    #6729
    Ha ramhallgatsz akkor lebeszeled az illetot arrol, hogy ide vinyot hasznaljon rendszernek, inkabb masolja el az adatokat az egyik 500as vinyo elsodleges particiojarol es klonozd at az IDE vinyorol a rendszert, sok megfelelo ilyen szoftver van erre. Pl ilyen az Acronis True Image.
    A regi ide vinyok nagyon lassuak, csak lelassitjak a rendszeret.
    akkor inkabb minden adatot elmenteni a 2 db 500as vinyot raidelni Raid0-ba es eg es fold lesz a kulonbseg a rendszer teljesitmenyeben.
  • Jakuza001
    #6728
    Nem valami nagy cucc az integralt vga.
    Nagyon alacsony felbontason tudsz csak vele jatszani es raadasul ha jol emlekszem csak a hybrid crossfire sem igazan mukodik vele megfeleloen csak par tipussal.

    Ezek a VGA-k csak arra jok egyenlore, hogy amig nincsen penzed megfelelo VGA-ra uzemeltetni tudd a gepet, vagy esetleg szimplan irodai feladatokra.
  • DarkSector
    #6727
    jah thx ezt megnézem. nekemis ez volt az első ötletem.
  • kovbla
    #6726
    Sziasztok
    Szeretném ha véleményt mondanátok egy általam megvásárlásra szánt alaplapról..

    Ez pedig Gigabyte GA-880GA-UD3H

    Nem akarok rossz vételt.Illetve ha tudnátok mondani bővebbet az integrált videó kártyáról is..../ATI/

    Adatok:
    * Teljeskörű Windows 7 kompatibilitás
    * Megfelel az Európai Únió ErP (Energy-related Products) szabályozásnak
    * AMD AM3 Phenom II / Athlon II processzorok támogatása
    * Teljeskörű támogatás az új, hatmagos AMD Phenom™ II X6 processzorokhoz
    * Integrated ATI Radeon HD 4250 graphics (DirectX10.1)
    * Kétcsatornás DDR3 1866+ a lenyűgöző teljesítményért
    * 2 darab PCI Express 2.0 x16 csatoló CrossFireX támogatással, a nagyobb grafikus teljesítményért
    * A legújabb NEC SuperSpeed USB 3.0 lapkával szerelve, az akár 5 Gbps sebességű adatátivteli sebességért
    * 3-szoros tápteljesítményű USB csatolók a jobb kompatibilitásért, a nagyteljesítményű USB eszközökhöz
    * AMD SB850 déli híd: 6 x natív SATA3 interfész 6 Gbps sebességgel, RAID 0, 1, 5, 10 támogatással
    * Dolby Home Theater támogatás a még gazdagabb és élvezetesebb térhangzásért
    * Blu-ray lejátszás támogatása, beépített ALC892 HD hang
    * Forradalmi energia-megtakaritás az Easy Energy Saver funkcióval
    * Ultra Durable 3 Classic technológia minőségi réz hűtéssel, az alacsonyabb hőmérsékletekért
    * Innovatív Turbo 3D technológia a 2D/3D teljesítmény további növeléséhez
    * Auto Unlock technológia: hardveres funkció a processzorok legnagyobb teljesítményének eléréséhez
    * Integrált HDMI / DVI csatlakozó HDCP támogatással
  • Jakuza001
    #6725
    Mi a problema ?
    Hibajelenseg ????

    De igy latatlanban a BIOS beallitasokkal kezdenem eloszor.
    A Gigabyte alaplapoknak az integralt IDE/SATA vezerlok erdekesen mukodnek, kulonbozo beallitasoknal.
    Legcelszerubb eloszor a SATA portokat IDE modban kiprobalni nem SATA vagy AHCI modban.
  • DarkSector
    #6724
    srácok alaplap gond gyanus témát írt haverom.
    van egy gigabyte alaplap van 6 slot.
    van egy dvd író + 2 500-as hdd és a rendszernek egy darab 2-é osztott ide vinyó.

    a baj az hogy nem kóser a gép a 3 sata kábelt ha dugdossa a gépbe mindig valami furán megy vagy nemtudom, a hardware-eket látja a bios.
    lehet hogy a csatlakozók lennének szarok? vagy ez simán szoftverhibára utal?

    ha van erre a céélra külön topik, ahol tudnának segíteni linkeljétek pls thx.
  • Inquisitor
    #6723
    Izé, 780G. A 480G az azért még nem :)
  • Inquisitor
    #6722
    Már a 480G (HD3200) is elbírt akár egyszerre 2db full HD videóval normálisan feldriverezve és beállítva, ezért nem hiszem, hogy gond lenne.
  • JoeFromHun
    #6721
    Szerintem én akkor ezt megrendelem... :) Nekem a HD videókhoz kell...

    Nem játékra kell... csak az hogy ne legyen erőforráshiány...
    Mert várni nem szeretek!
  • Solten
    #6720
    Udv.: link1, link2.
  • Inquisitor
    #6719
    Azt akartam írni Asus vagy GigaByte lap ... vagy ki mennyire bízik benne: AsRock. Csak az sem olcsóbb ebben a kategóriában.
  • Inquisitor
    #6718
    Szerintem egy Asus 880G+SB850-es alaplap megfelelne, hasonló árban van mATX és ATX is. Mondjuk egynél több IDE már nem nagyon lesz ezeken, késöbb már az sem, ha Intelen múlna már az s775 lapokon se lett volna. Ezeken Radeon HD4xxx van, nem nagy szám, de a legerősebb VGA integráltban.
  • techlock
    #6717
    Sziasztok!

    Konfigomat szeretném lecserélni és egy időtálló AM3-as alaplapon gondolkozok. (max 25.000 szánok rá, de ha kevesebb az sem baj, mert akkor jobb procit vennék bele.)
    SLI és a CF nem fontos, mert nem akarok több kártyás rendszert. A tuningnak sem vagyok híve. Legalább egy IDE csatlakozó legyen rajta.

    Ami még bele kerülne:

    2 vagy 4 magos proci Ez az alaplap árától függ. (majd egy-két év múlva egy 6 magos)
    2x2 GB 1333MHz DDR3 (kit)
    Radeon HD5750/5770 vagy nVidia GeForce GTS450

    A VGA-t később szeretném megvenni, majd ha összegyűlik rá a pénz (pár hónap), ezért integrált VGA-s alaplap kellene.

    Mit ajánlanátok?
  • Inquisitor
    #6716
    Háromcsatornás memóriát nem kéne erőltetni kétcsatornás proci mellé, mivel nyilván drágább, mint amire szükség lehet ... és mire lesz használva.
  • Solten
    #6715
    Hello. Ez a lap brutal.

    "Nem játékra kell!"

    Espedig?
  • JoeFromHun
    #6714
    Sziasztok!

    Kérdésem az lenne,hogy mi a véleménytek erről:
    Gigabyte GA-890GPA-UD3H
    Plusz kerülne bele egy Phenom II x2 555
    És egy TriKIT:Kingston HyperX PC3-11000 : DDR3-1333
    Nem játékra kell!
  • MerlinW
    #6713
    Nincs gond velük, viszont drágábbak és 775-ös lapba (szerintem) elég a DDR2. A lappal egyébként semmi gond.
  • Adam4ntium
    #6712
    Sziasztok

    A kerdesem az, hogy errol az alaplaprol mi a velemenyetek:
    http://ipon.hu/webshop/product/_gigabyte_ga_ep43t_usb3/140524

    Egy E6550-es procit, meg valoszinuleg egy hd 5770-et tennek bele, de nem tudom, hogy a ddr3-as memoriakkal van-e meg barmi gond is (regen hallottam, hogy volt).
    Segitsegeteket elore is koszonom.
  • KranaZoli #6711
    Egy ilyet... találtam, de a képek már halottak. :(

    Mind1, már többet tudok, mint előtte. :)

    De ha vki nagy guru, megoszthatná az ismereteit.
  • KranaZoli #6710
    Ehhez kapcsolódván:

    Most olvastam át a lap leírását, és ezt nem értem:

    "
    Load-Line Calibration:

    Enables or disables Load-Line Calibration. Enabling this feature adjusts Vdroop, keeping the CPU voltage more constant under light and heavy CPU load.

    Disabled sets the CPU voltage following Intel specifications.
    (Default: Disabled)
    "

    Vki tudja, hogy ez mit jelent a gyakorlatban?!
    Nem magyarra fordítás ill. nem kell vele foglalkozni és gúgli tippek érdekelnének. :)

    Csak ha vki tudja. Mert: Érdekel. :)

    Köszi!
  • MerlinW
    #6709
    Olyan lapra van szükséged, amin még van IDE csatlakozó. Egy általában még szokott lenni a legtöbbön. Illetve láttam IDE/ATAPI - USB átalakítós rack-et is 1-2 évvel ezelőtt.
  • DaniellT
    #6708
    bocs, ATAPI akart lenni
  • DaniellT
    #6707
    sziasztok
    egy mai 2010-es alaplappal rendelkező PC-hez egy ATAP-is Zip Drive-ot összeházasítani esélytelen? Ugye ATAP-is csatloófelület nem kompatibilis egy mai PC-vel? csak azért kérdem, mert nem értek hozzá
    köszi
  • cytec
    #6706
    Szóval hiába van itthon elég alkatrészem egy 775-ös P4 3Ghz-es kis gép összetákolásához?
    Amit találtam erősebb videókarit azzal egyikkel sem hajlandó működni.

    Azt hittem megúszom ezt kisebb kiadással, de látom ésszerűbb váltani a gyereknek is.

    Köszönöm az infókat.
    Elgondolkodom mit is léphetnék.
  • MerlinW
    #6705
    Ha lehetőség nyílik rá, már azért is érdemes lecserélni azt a gépet, mert az a P4 3GHz nagy valószínűséggel Prescott proci, ami csúnyán rádob a villanyszámládra:) A mai processzorok kb a harmadát fogyasztják,
  • MerlinW
    #6704
    P4 3Ghz-mellé ennél erősebb kártyát szerintem felesleges venni, de a honlapja szerint belemászik a 3650 is (van rajta AGP és PCIE foglalat is, bár utóbbi gyengécske fajta).
  • cytec
    #6703
    Ez egy kidobásra szánt házban volt de én kiszedtem belőle, talán még jó lesz valamire gondolattal.
    Egy ideje itt állt a polcon, nem is vettem volna elő ha a gyerek alaplapja nem krepál be.

    Nem akartam venni lapot, de most meg videókarit kell bele venni.
    Spóroltam is meg nem is.

    Nem tudom mi lenne célszerűbb.

    Egy új gépet most tuti nem tudok prezentálni a gyereknek, de ki van bukva mert nem tud játszani.

    Most mindenki az enyémet akarja nyüstölni.
    :(
  • MerlinW
    #6702
    Uhmm ugye még nem vetted meg ezt a 4 éves miniATX GA-8I915ME-GL borzalmat?:)
  • cytec
    #6701
    Üdv skacok.

    Valaki bír némi tapasztalattal GIGABYTE GA-8I915ME-GL alaplappal kapcsolatban?
    Nem a leírásra vagyok kíváncsi azt megkerestem neten.

    Az a lényeg, hogy nem fogad el minden AGP vagy PCI-E kártyát.
    A kézikönyvben meg van adva a támogatott karik listája viszont ezek a típusszámok nekem nem sokat mondanak és mindegyiknek utánanézni iszonyat idő lenne.

    Valakinek volna tapasztalata ezzel az alaplappal, hogy milyen PCI-E karit érdemes szerválni bele ami azért viszonylag izmos és működik is benne?

    A gyereknek akarom összerakni.
    Előtte egy régi 478-as P4 3Ghz ABIT lapos gépe volt ATI 3650 512MB karival.
    Ezt akartam kicserélni mert az alaplap behalt de a 775-ös GIGABYTE lap nem hajlandó az ATI 3650-es karit meghajtani.

    Szóval olyan tipp kéne ami eléri ennek a videokártyának a teljesítményét vagy meghaladja azt, csak az új lap elfogadja és meg tudja hajtani.
  • KranaZoli #6700
    Böngészés; film nézés; játék; tanulás; munka. Röviden. :D