7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • franc0
    #6859
    Na akkor úgy látom nem vagy képben.

    A H67 esetén tudod használni a processzorba épített VGA-t (tehát nem muszáj külön kártyát venni), de nem tudsz tuningolni. A P67 esetén fordítva.
    Namost te az imént a hátlapi monitorkivezetéseket róttad fel, miközben most meg P67-ről álmodozol. Akkor most lesz külön VGA-d, vagy az integráltat akarod használni???

    Az elvárások alatt azt értettem, hogy hány memóriaslot legyen rajta, hány PCI-EX slot legyen rajta (tehát hány VGA lesz belerakva), mekkora legyen (ATX vs mATX) stb. Tehát olyan dolgok, amik lényegében meghatározzák az árat.

    A RAM-oknál meg tökmindegy, hidd el nekem. Ha 1600-as RAM-od van, valószínűleg az is menni fog benne (kivéve ha túl nagy feszültséget kér az a típus). Igazából egy 1333-as CL7-es RAM-mal még kicsit beljebb is vagy, mint egy 1600-as CL9-essel. De ezt csak a benchmark programok mutatják ki, te semmit sem fogsz érezni ebből.
  • zooleeh
    #6858
    Hat legyen gyors , ne melegedjen ,stabil stb.Masik dolog ami zavar hogy csak ddr 3 1333 mhz -s ramokat kezel (legalabbis az irja a leirasban)
    s jo lenne ha legalabb 1600-ast kezelne .Igazabol P67 est szeretnek de az draga nem fer bele..
  • franc0
    #6857
    Ez H67-es, de tényleg nem írja, hogy lenne bármilyen monitorkimenet a hátán. Nem bejövős ez a lap.
    Milyen elvárásaid vannak az alaplappal szemben?
  • zooleeh
    #6856
    Sziasztok kineztemm egy alaplapot magamnak ,es kellene egy kis segitseg:
    Gigabyte h67 ugy tudtam hogy a h 67- es chipszetteken lesz majd alaplapi videokartya kimenet ,de a font linkelt ph67 es alaplapon nincs ,es nem ertem akkor az most p 67 vagy h67 es akar lenni .Meg szeretnem vasarolni de kicsi felek
  • franc0
    #6855
    No, ezen minden van, ami kellhet.
  • franc0
    #6854
    Nem kell beszarni, teljesen jó alaplapokat gyárt, ahogy a többi cég is. A minőség nem a gyártótól függ, hanem az ártól. Azért raknak ilyet olcsó konfigokba, mert olcsóbban adják ugyanazt, mint a többi gyártó.
    Annyi van, hogy erre csak 2 év a gari. Ha hármat akarsz, akkor ASUS vagy Gigabyte lapot kell venni. Nekem is ASUS van amúgy, de csak és kizárólag emiatt.
    Ha tényleg hosszú távra tervezel, akkor nem érdemes spórolni a lapon. Azt a fos IDE vinyót meg dobd ki a francba.
    Keresek neked valami pöpec alaplapot IDE csatolóval mindjárt, stay tuned.
  • SgtChris
    #6853
    Hoppá!!! Most nézem, hogy ezen az Asrock alaplapon már nincs IDE csatlakozó??? Nekem egy DVD-m, illetve egy HDD-m is van ilyen csatival...nem tervezem kidobni egyiket sem.
  • SgtChris
    #6852
    Illetve a későbbi bővítésre milyen hatással lehet, hogy az Asrock 4+1, az ASUS 8+1 fázisú energiaellátással rendelkezik? Nem rövid távra tervezek min. 4-5 év...! Max. VGA és CPU csere közben... (vagy egyik, vagy másik)
  • SgtChris
    #6851
    Az Asrock, mint gyártó hol helyezkedik el ismertségben, megbízhatóságban úgy nagyjából? Megmondom őszintén, ismerős a név, de jobbára csak minimálkonfigokban találkoztam eddig személy szerint... Az ASUS jobban cseng egyenlőre.
  • franc0
    #6850
    Teljesen. Inkább ezt vedd meg erre a célra.

    Az már más kérdés, hogy van-e értelme a 2 karinak. Mire betennéd mellé a másodikat, már rég teljesen elavult lesz. Ráadásul anyagilag sem jössz ki jobban, mintha lecserélnéd egy jobbra.
  • SgtChris
    #6849
    Üdv! Kinéztem magamnak egy Asus M4A87TD EVO lapot. Phenom II 955BE procival. Egyenlőre mindenképp egy VGA-val menne, de ugye van rajta 2 PCI-e VGA foglalat, bár azok közül csak az egyik 16x-os, a másik csak 4x-es. Ez mennyire tenné értelmetlenné egy esetleges többkártyás rendszer kiépítését? 2xATI HD4850-el?
  • repvez
    #6848
    természetesen használtan tudom márcsak beszerezni, de még mindig olcsobban meguszom igy mintha a teljes rendszert kellene cserélnem .
  • franc0
    #6847
    És honnan szerzel 6400+-os procit? Újonnan nem lesz egyszerű...
    Itt egy jó oldal, a kijelölt procikat összehasonlítja. Az Athlon II X2-vel kb pariban van, a Phenom már jóval gyorsabb.
  • repvez
    #6846
    nem pont erre gondoltam, hanem hogy létezik e olyan teszt ahol a mostani x2 és a 6400+ egy tesztben szerepel hogy hogyan teljesit a benchmarkprogik alatt és különbözö játékokban .
    Csak a 6400+ os menne bele a lapomba maximum, ezzel csak azt szeretném kideriteni, hogy megéri e beletenni egy ilyen procit a ati4850-esem mellé vagy jelentösebb gyorsulást érnék el egy uj AM3as x2essel hasonlo sebességen?
  • Inquisitor
    #6845
    Ha bele is megy (Bios engedi), akkor is az NF5 lapkkal elég nagy szívás szokott lenni már Phenom I beles procikkal is, nevezetesen kézzel kell beállítani a HT-t, különben még boot közben felforr a chipset (rosszul osztja vissza vagy mi) és minden Bios elállítódásnál újra.
  • Puhos
    #6844
    Itt a cpu support lista: http://www.abit.com.tw/cpu-support-list/mb/nv_nforce570ultra_kn9-ultra.htm.

    AMD 6400+ x2-es proci: http://www.amd.com/us/products/desktop/processors/athlon-x2/Pages/AMD-athlon-x2-processor-model-numbers-feature-comparison.aspx

    AMD Phenom II x2: http://www.amd.com/us/products/desktop/processors/phenom-ii/Pages/phenom-ii-model-number-comparison.aspx

    AMD Athlon II x2: http://www.amd.com/us/products/desktop/processors/athlon-ii-x2/Pages/AMD-athlon-ii-x2-processor-model-numbers-feature-comparison.aspx
  • repvez
    #6843
    valaki tudna nekem arról megbizható infot mondani , hogy egy abit KN-9Ultra lapba belemennek e az ujabb AM2-es procik vagy csak a 6400+ a legutolso amit még támogat?
    A másik kérdés hogy egy 6400+x2-es proci a maga 3,2ghz-es sebességével mennyivel lassabb mint a mostani x2-es phenom2 és athlon2-es procik hasonlo sebességen?
  • Solten
    #6842
    A lenyeg hogy Phenom II X4 925-t keresgelj, az tuti 95W-os... :)
  • oneal1
    #6841
    na ebből a velét nem értem:D
  • Solten
    #6840
    Max. 95W TDP-s CPU-k jok bele. X4 955-bol a C3 steppinges olyan.
  • oneal1
    #6839
    aaa ezt nem mondod!:D

    akkor ez jó a lentebb említett alaplapba?
  • Solten
    #6838
    De arrol van szo. Az AM3-as CPU kompatibilis az AM2+ lapokkal (visszafele kompatibilis...).
  • oneal1
    #6837
    de most nem visszafeléről van szó:D

    am2+ os a lapom.
  • Solten
    #6836
    Visszafele kompatibilis.
  • oneal1
    #6835
    de ez am3 as nem?

    nekem am2+ kéne
  • franc0
    #6834
    Bárhol.
    Gyorsabb. AMD vonalon most ez A proci ár/érték arányban.
  • oneal1
    #6833
    hol kapok olyat?
    mivel jobb?:)
  • franc0
    #6832
    Perszehogy belemegy (ott van az alaplap honlapján...), de nehogy ezt vedd meg.
    Sokkal inkább: 955BE ~30K
  • oneal1
    #6831
    thx, még1 kérdés!:)

    ez a proci jó bele?

    elvileg am2+ os de nem találtam sehol:S
  • Jakuza001
    #6830
    Igen.
  • oneal1
    #6829
    kérdésem hogy ebbe a lapba belemnnek az új videókártyák?

    gigabyte M52L-S3 link

    köszönöm
  • Inquisitor
    #6828
    Azért vicces, hogy az Intel chipset hibája mekkora sajtó hangot kapott, de arról nem írtak sehol, hogy azért késik a Am3b alaplapok kiadása (és azért csinálta meg AsRock az FX890 Deluxe5-öt), mert a 900-as chipset bugos volt és most áll javítás alatt. Persze írhatnánk, hogy de ez még nem jött ki, meg bla bla, de aki konyít hozzá az tisztában van vele, hogy rég gyártásban voltak a lapok, szóval valahol a jó munkás emberek forrasztgathatják a BGA-kat ezerrel az alaplapokról ...
  • franc0
    #6827
    Abszolút ár/érték bajnok szerintem.
    Más kérdés, hogy kihasználod-e amit tud.
  • Lack
    #6826
    Asrock 870 Extreme3-ról kinek mi a véleménye? Van valakinek tapasztalata ezzel a lappal?
  • Solten
    #6825
    A Sandy Bridge teljesen ertelmetlenne tette a regebbi Core i procikat szvsz...
  • panzer322
    #6824
    Arra lettem volna kivancsi melyik a jobb alaplap egy uj gephez megeri e a 2 a dupla arat,az hogy milyen proci megy bele teljesen mindegy
  • Inquisitor
    #6823
    Érdekes mert én meg csont nélkül betettem az X4 810-est az AM3 lapba és megy jól. Pont a régi Phenomokban van DDR2 ÉS DDR3 vezérlő, míg az 5-re végződő típusokban már csak DDR3 van, ők csak AM3-ba mennek bele. Említett proci szvsz még AM3+/AM3b foglalatba is menni fog.
  • JaSoN HuNTeR #6822
    Amúgy jogos amit mondasz.
  • JaSoN HuNTeR #6821
    AM3ba nem megy bele egy AMD Phenom 2 X4 940 mivel AM2+-os :) Ott a CPU support listbe nem is irja.
  • tonnni
    #6820
    Sziasztok!

    ASUS P5B-VM alaplapon van SATA II csatlakozó? vagy valamilyen módon rálehet csatlakoztatni átalakítóval vagy valahogy?