7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Bircsike
    #4178
    Az a baj a P35-el hogy nem támogatja az 1200 Mhzes memókat az X48-as pedig még picit drága nekem, 48.000 a legolcsóbb lap belőle, de ha tényleg ennyire súlyos az X38-as tuningolhatósága akkor lehet rászánok még egy 10-est erre a lapra.
  • davidka003
    #4177
    P35 vagy X48-as chipsetűt vegyél.
    X38 bugos tuningnál.
  • Bircsike
    #4176
    Ajáljatok egy nagyon erős alaplapot 35-45.000 Ft között. Maszka állandóan valami x38 bugról beszél, de én már rég elterveztem hogy egy Gigabyte GA-EX38-DS4-et veszek. Esetleg tud más valami jobbat ajánlani ami azért a tuningolást is szereti?
  • MaSzKa
    #4175
  • Kenworth W900L
    #4174
    Annyit már nem adok érte :))
    Külömben is ennek még az árát is össze kell keresni!!
    Marad a:GIGABYTE GA-EP35-DS4
  • Solten
    #4173
    Hát persze hogy jobb egy Asusnál... Viccet félretéve, tudásban nem sok különbség van köztük, penge lap ez a P5E... Különbség az energiamenedzsmentben van, a tesztek alapján Giga sokkal jobban teljesít mint az ASUS EPU-ja.
  • Barny
    #4172
    Ez a Gigabyte GA-EX38-DS4 jobb mint az enyem???
  • Barny
    #4171
    huu.ez a Giga lap is eleg durva...
  • [Jakuza]
    #4170
    A gagyikon :D
    Onnantol kezdett melyrepulsbe a minosege a Kingston RAMoknak, amikor elkezdte gyartani a szar ValueRamjait Del Koreaban.
  • Solten
    #4169


    Ez 2× 16 PCI-e viszont 37.702Ft

    GIGABYTE GA-EX38-DS4

  • Kenworth W900L
    #4168
    Nagyon szépen köszönöm!
    Megvan a Gigabyte nagyon tuti!!
    Egy bajom van vele,hogy 1 16x AGP a másik csak 4x :((,de sebaj ez legyen a legkevesebb :DD

    Az ASUS is kb annyit tud. :))
    A Gygabite meg szépis! :DD
    Így menni fog a Zalman CNPS9700 led-es meg a Zalman VF1000 led-es ventik az alaplaphoz.
    Köszi a segítséget mégegyszer!
  • Solten
    #4167
    GIGABYTE GA-EP35-DS4



    32.410Ft
  • MaSzKa
    #4166
    Kingston ramokon is Samsung chippek voltak többnyire

    csak valamelyiken kingston-ra átszitázák
  • MaSzKa
    #4165
    Abit IP35 Pro XE

    Abit IP35 Pro 31eFt


  • Kenworth W900L
    #4164
    30.000 lehet max 35.000.Szerintem ennyi elég rá. :DD
    Még annyi,hogyha lehet akkor olyan heat pipe-os legyen már. (eszméletlenül tetszik :DD )
  • Solten
    #4163
    Kérdés mennyit áldozol rá.
  • Solten
    #4162
    Mondjuk annyit,hogy gigabyte legyen már. :)))

    Végre egy ember akinek van ízlése
  • Kenworth W900L
    #4161
    Meglepődtem,hogy sokan 1 véleményen vagytok velem az Asrock alaplappal kapcsolatban :))

    JaSoN HuNTeR idézlek:hol tapasztaltad?Volt már neked?Szerintem az újjak jók.Ne habizzálmár itt össze vissza xD. Erre csak annyit,hogy Asrock alaplapom van:((

    VTomi75 idézlek téged is: Rendesen hűtött házban ezer évig elmennek ezek a lapok, csak manapság sokan fogalmatlanok a tisztességes házszellőzés témakörében és megsütik a gépet.Kérdem én körülbelül ijen körülmények között a Gigabyte vagy ASUS miértnem sül meg???

    Nekem volt egy régi ABIT NF7-es alaplapom.Azon alig volt hűtés (proci és ennyi :DDD),de olyan szépen és jól nameg megbízhatóan működött,hogy kb 4-4.5 évig gond nélkül üzemelt.Le a kalappal az ABIT előtt! :)

    Kérdés egy:Intel Core2 Duo E6550/4M/1333 mijen alaplapot vegyek??Mijet ajánlotok?Mondjuk annyit,hogy gigabyte legyen már. :)))
  • JaSoN HuNTeR #4160
    1 az nem Codegen táp volt ;) A képen
    2. addig ne minősitsetek semmit amig nem probáltátok ki.[Ezért ilyen Magyarország,valaki valamit mond és már az úgy van...]

    Am meg csak a kis 12éves kis barátaitok véleménye :)
  • [Jakuza]
    #4159
    Tevedsz rengeted Samsung memoria volt az orszagban.
    De ugyanugy volt erzekenyebb a lap akar mas-mas sorozatu Kingston RAMokra is. Pedig a Kingston abban az idoben a lejobb memoriatipus volt.

    Summa-summarum INQ-nak igaza van, minden gyarto megel rosszabb napokat, meg olyan ceg is mint pl az Intel, aminek nagy valtozasokat kellett eszkozolni, hogy ismet regi fenyeben tundokoljon.
    Ez lapoknal is jellemzo volt, olyan jo minosegu termekek gyartoi tuntek el mint pl az EPOX. Vagy eli ujra a viragzasat, mint a Gigabyte.
    Pedig a termekei annak is egy idoben szanalmasok voltak, es most jo minosegu termekekket gyartanak ismet.
  • MaSzKa
    #4158
    amúgy németországból lehettt behozni egyedül

    nekem van és volt eredeti Samsung ramom!!! Germániából
  • MaSzKa
    #4157
    mutasd, mert nem hiszem el

    7 Samsung ismertető jel van rajta ha 1 nincs akkor az hamis
  • MaSzKa
    #4156
    samsung odd-van már 2éve

    sami különösebb bajom nem volt velük

    pedig én használom őket

    a tálca 1 kicsit akad nem megy be magától a 16xesen mert lábbal rugdaltam be de kicserélték azt is :D

    a 18x-es PH győztes most is hibátlanul megy már 1 éve lassan
  • Inquisitor
    #4155
    "amúgy eredeti Samsung ramot nem is forgalmaztak az ország"
    Dehogy nem, kb. annyira működtek a lapokban, mint a noname samsungok. Ugyan úgy köpködtek rá akkor a szervizesek.
  • MaSzKa
    #4154
    hyundai/hynix ne hagyd ki!

    amúgy eredeti Samsung ramot nem is forgalmaztak az ország

    nem csoda hogy amik voltak noname vagy hamisított samsungok voltak amit hibásak voltak vagy le lettek selejtezve

    tehát azon nem samsungok!! ezt le is írtok a memória topicba fél éve
  • Inquisitor
    #4153
    Minden gyártónak voltak, lesznek és vannak gyengébb sorozatai. Azért nem felejtetem még el, hogy egy időben pl. Asus, GigaByte és sok más P4 lapba NEM lehetett 2.8-as procinál nagyobbatt tenni, csak mert sporóltak a VRM-en, és csak utólag derült ki.

    Abit nálam sose számított "márkásnak", tőlünk nyugatra meg Soltek, Epox és sok más márka is jobbnak számított. Éppen úgy nem győz meg, hogy most tudnak használhatót csinálni, mint ahogyan hitetlen vagyok a Samsung ODD-k megbízhatóságát illetően. :D
  • [Jakuza]
    #4152
    Maszka akkor meg alig volt Kingmax RAM Magyarorszagon. Legalabbis a kezdeti NF7 lapoknal :D Igazabol amikor Amikor cooperalt a Micronnal, onnantol kezdve lettek ertekelodtek fel, addig bizony sehol sem voltak es az igazi fellendulest szamukra az jelentette amikor 2003 vegen a Samsung a honuk ala nyult.

    Altalanosagban az infineon es samsung modulok voltak elterjedve.
    Sajnalatos modon a Samsungokra halal erzekenyek voltak, es az volt leginkabb elterjedve itthon talan a nagykerek kapacitasanak a 80-90%-t lefoglaltak a keszleteik.

    Viszont az teny, hogy az integralt audio az NF7en uberbrutal volt (Soundstorm), viszont rengeteg gyerekbetegseggel kuszkodott. Rengetegen szivtak is emiatt a fogukat.
  • MaSzKa
    #4151
    nekem Asus 36x-os olvasó ment tönkre 1hét alatt

    ki se cserélték

    meg Acorp alaplap is kifingott :(

    azóta nem veszek gagyit és nem fingott ki szinte semmim :P
  • MaSzKa
    #4150
    erzekenyek a ventillatorokra es memoriakra, hogy tobbseguk meg el sem indult.

    nekem iés imerősimenek volt nf7-s s2g is

    ismerni kell a bios-t annyi a trükkje :D

    meg ugye bios friss és cmos reset


    nekem egyedül a noname ramokat nem szerette de az az nvidia és az nforce2 sara vetten kingmax-ot és atom stabil lett
  • [Jakuza]
    #4149
    A loturot. :D Az volt talan a legerzekenyebb lap a memoriakra, ami letezett.
    Sot meg kell vallani az Abit markatol valo fo elfordulas is ennek volt koszonheto.
    A 754,939es lapjaik olyan hihetetlen mertekben voltak erzekenyek a ventillatorokra es memoriakra, hogy tobbseguk meg el sem indult.
    Vagy emlekezzunk meg az NF7-S lapjaikra, szirenazva altak le, pedig a procik nem is melegedtek benne es mindenfele trukkoket kellett bevetni. :D
    Jo persze azota ismet a kezdeti minoseget gyartjak, mert ne csak a negativumjaikrol, hanem a pozitivumjaikrol is emlekezzunk meg.
    Az Asus magasan a legjobb lapokat gyartotta amig az Abit meg nem jelent a szinen es mar a kezdeti lapjaik is olyan hihetetlenul jo minoseguek voltak, amik miatt a vasarlok legkedveltebb lapja koze emelte.
    Persze minden ceg eleteben vannak hullamvolgyek, mint az ovekben is voltak vagy az Asusnal a rosszul sikerult 16X feletti CD olvasoiknal.
  • MaSzKa
    #4148
    dfi is agyon van hyípolva

    drágább mint amennyit ér

    amúgy nem rossz lapok

    de most nem régiba becsuszott 1 olyan széria ami megölte az x4-es phenomokat a ph-n írták
  • Inquisitor
    #4147
    Egy csomó dolgot érdemtelenül divatból fikáznak vagy hypolnak. AsRock annyira nem sza, mint pl. ezen fórumon páran hírdetik. De nyilván nem is egy DFI szinvonal.
  • MaSzKa
    #4146
    akkor te még nem hallotál úgy látszik az 1. Abit alaplapomról :P

    Abit KG7 AMD761+VIA Hybrid korában a legjobb tuninglap volt
  • MaSzKa
    #4145
    Ja és gondolom még azt is megmagyarázod, hogy a Codegen is minőség, csak a többi ember a láma, hogy elfüstölt náluk.

    ezen nagyon jó kedvem lett


    az még csak a legkisebb baj ha csak a táp fütölt el

    volt akinél az egész ház égett le :(
  • [Jakuza]
    #4144
    Hat az Asrockokrol ne is mondjunk semmit, annal minden csak jobb lehet :D
    Ugyebar azt illik tudni, hogy sokan remenykedtek abban, hogy amikor letrejott az Asrock, azonositani veltek az Asussal, mivel a leanyvalalatakent jegyeztek be, hogy az also szegmensbe is gyartsanak.
    Jo persze az Asus azzal nem szamolhatott, hogy a szamitastechnikai cikkek ilyen melyrepulesbe kezdenek es mar egy kozep-felso kategorias alaplapot is 125$ alatt (megkozelittoleg 20k Ft) kell hogy aruljanak.
    Regen nem ez volt a trend a kozepkategoria teteje 30k Ft vagy folotte kezdodtek es akartak egy olcsobb eladasi lehetoseget.
    Igen am csakhogy az Asusnak azota is annyi koze van az Asrockhoz, hogy semennyi a kezdotobe beleadtak valamint adtak par technologiai iranymutatot es kb ennyi a tortenet.
    Maga az Asrock meg mar az elejen nem tudott elni azzal a lehetoseggel, hogy az Asussal nevesitettek.
    Lefagyo, tuningolhatatlan lapok jellemeztek mar a kezdetek ota, ezzel meg azt a kis elonyt is elherdaltak az ACS es mas gyartokkal szemben, amit a nev adott nekik.
    Volt a szervizben rengeteg Asrock lap, ami mukodott de mukodes kozben olyan hibakkal bombaztak a felhasznalokat, hogy vegen mar tele volt a hociponk, ha valaki ilyet vett, mert tudtuk hamarosan viszontlatjuk.
    Rosszul deketalt processzorok es feszultsegek, abbol eredo lefagyasok, rossz memoriakezeles es sorolhatnam a listat szamolatlanul.
    Mar pedig az a legrosszabb, ha folyamatos hibat general egy alkatresz egy felhasznalonal.
    Biztosan allithatom, hogy azok a lapok generaljak a legtobb kekhalalt az osszes tipus kozul, amikkel eddig talalkoztam, pedig az nem keves tobb tizezerre rug a szamuk :D
  • davidka003
    #4143
    Ja és gondolom még azt is megmagyarázod, hogy a Codegen is minőség, csak a többi ember a láma, hogy elfüstölt náluk.
  • davidka003
    #4142
    De miért nem érted meg, hogy Asrock az nem minőség.

    "Volt már olyan alaplapod?"

    Szerencsére nem volt és nem is lesz az biztos.

    Minden fórumon szarozzák, akkor mindenki hülye?
  • JaSoN HuNTeR #4141
    nem tom mit habizol.Volt már olyan alaplapod?Ne okoskodjá már itt.
  • Inquisitor
    #4140
    A hybrid lapok más gyártóból is szarok voltak, mert bár itthon mindenki az AsRock-ról tud, de létezet ám GigaByte és Asus is. A "codás" VIA chipsetnek hála ugyan olyan sz*rok voltak, csak azokat még tuningolni se lehetett.
  • MaSzKa
    #4139
    Abit lapok jobbak mindenbe és nem is drágábbak a gagyi asrocknál

    ismerős is lecserélte a hybrid szarját ip35-e-re ami 21eFt volt akkor