7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Madmano
    #6899
    Sziasztok.Egy olyan alaplap kéne nekem,amivel viszonylag hosszú ideig el lehet lenni.Ezt nézegettem.Most egy Gigabyte GA-MA790X-UD3P lapom van.Benne egy Phenom II X4 945-ös proci.Egy Radeon 5850es vga-val.Meg 2X2giga ram-mal.Szóval.Ezt cserélném le erre a lapra,meg gondoltam bele szintén 2X2giga ddr3-as 2gigahertzes ramot.Szerintetek megérné a váltás így?
  • MerlinW
    #6898
    Catalyst-ban tudod állítani a skálázást (kép kihúzása).

    HDMI esetében (TV) Digital Flat Panels menü -> Scaling Options -> Overscale-t állítod,
    illetve Properties-ben Image scaling -> Enable GPU Scaling -> Scale image to full panel size. (ezt akkor tudod állítani, ha a desktop managment-ben a Basic menüből választottál felbontást.)

    DVI (monitor)-nál pedig a szokásos módon felbontást állítasz.
  • repvez
    #6897
    köszi a leirást.

    "Lásd fent. De ha veszel egy normális VGA-t arra is dughatsz 2-3 kijelzőt, és kiterjesztheted illetve klónozhatod az asztalt.
    "
    A 2 VGA-s dolgot azért kérdeztem, mert jelenleg is egy 4850-es VGA-m van és a TV-re HDMI-vel van kötve, de nem, jo megoldás nálam a kiterjesztett mod, mert azokat a dolgokat amiket szeretnék csak nagy macerával tudnám átvinni a TV-re tehát nem menne automatikusan mint mondjuk egy fil vagy egy játék képe.Igy most clone modba megy, de mivel a két kijelzönek eltérö a felbontása igy nem tudom nativba hajtani mindegyieket.Ezért a TV-n fekete kertetet vagyok kénytelen nézni.

    "A füles/hangszóró váltás még mindig programban állítgatós."

    Ezt nem értem hogy miért kellett elállitani a windowsban mert XP alatt a motani rendszerem ugyan ezekkel a bekötéssel ugyanazon verzios driverrel egyszerre szolalt meg mindenhonnan fülesen és hangszóron is , de w7 alatt ez a lehetöség megszünt.
  • MerlinW
    #6896
    Lövésem sincs. Én csak azért szoktam Anand-ot nézni, mert gyorsan minden ott van egy helyen. Valószínű, hogy egy HW-ben tesztelik az eszközöket, de hogy különböző driver-ekkel, nos azt nem hiszem/nem tudom.
  • Solten
    #6895
    Az Anandtechnel hogy teszteltek? Kulon kulon lefuttattak kulonbozo driverrel a VGA-kat? Azok az osszehasonlito tesztek ernek valamit amikben egyutt szerepelnek a kartyak. A Techpowerupnal is van a ket kartya kozt 20% difi pedig az o eredmenyeik is az Anandtech-hez hasonloan ketsegesek.
  • gurubefree
    #6894
    Ha minden igaz letezik hybrid CF. De limitalt azoknak a kartyaknak a tipusa amivel lehet hasznalni.
    Ha nem az integralt GPU az elsodleges akkor az nem aktiv kvazi ha valami mas kartya van az alaplapon akkor az nem hasznalhato.

    Miert is kellene ... egy kozepkategorias katya is elvisz 2 monitort tehat teljesen felesleges az alaplapirol uzemeltetni kijelzot.
  • MerlinW
    #6893
    Oké BF-ben 20%, de nézd meg azt is amit linkeltem. Egyébként ezért nem szeretem ezeket a teszteket, minden a többi hardveren múlik...
  • MerlinW
    #6892
    -Az asrocknál milyen a driver support?
    Mint minden más alaplapgyártónál. Jó, mert teljesen független tőlük.

    Intel/AMD, realtek, stb készítik a driver-eket.

    -Amelyik lapjuk tudja az 50 vagy 100% turbo modot az mennyire parasztvakitás és ezt minden eszköz károsodás nélkül támogatja(CPU,VGA,RAM)?

    A turbo csak a CPU-ra vonatkozik, nem károsít semmi alapbeállításokon. Nem parasztvakítás, hanem konkrét szorzóemelés terhelés alatt. Az 50-100% értelemszerűen nem azt jelenti, hogy a 3GHz-es proci 4,5-6GHz-en fog járni.

    -ha 1800Mhz-es ram támogatás van ráirva akkor az 1866os vagy 2000mhz-es Ram még elmegy benne

    Feszültségemeléssel, tuninggal talán mehetnek, de szerintem ne foglalkozz velük, nem szabvány modulok, szerintem szükséged sincs rá, vegyél 1600-as modulokat.

    - Amelyikbe van integrált GPU azt lehet SLI vagy crossoverbe használni egy külön VGA-val fugettlenül hogy ATI vagy Nvidia az?

    Nem. Azt hiszem lehet két monitorral használni (javítsatok ki, ha nem), de nincs együttes működés.

    -Beállitható hogy 2d alatt csak az integráltat használhassam vagy azon párhuzamosan mást jelet küldjek ki mint a kölön VGA-rol?Gondolok itt arra hogy a játék a külön VGA-rol menne az integrálton meg egy video menne a TV-re?

    Lásd fent. De ha veszel egy normális VGA-t arra is dughatsz 2-3 kijelzőt, és kiterjesztheted illetve klónozhatod az asztalt.

    -Hangugyileg milyen lehetöségek vannak mostanába a lapokon,mert most optikai kábelen megy a hang a házimozi erösitöbe és a füles ugye 3,5jacken, a mostani lapom nem küld ki optikain stereonál jobb hangot és választanom kell driverben hogy a fülest vagy a hangszoron akarom e hallgatni , a 2 egyszerre nem szól.Vagy mostmár a VGA hdmi csatiján is ki lehet küldeni a hangot ?Ez csak átjátszóként funkcionál az alaplapi hangcipnek vagy a VGA-n van külön hangchip erre?Esetleg van lehetöség 2 külön hangforrást 2 külön eszközre küldeni?filmhangja a hangszorora a zene meg a fülesen?

    A mai integrált hangeszközök 7.1-ig minden csatornán küldik a hangot.
    A HDMI a monitor/TV-re küldi ki a hangot.
    A füles/hangszóró váltás még mindig programban állítgatós.

    -Mekkora elönye van az uj UEFI-biosoknak a közeljövöben?
    a 870-töl a 890-es csipszetig bezárolag mindegyik lap érdekel amelyik a legtöbb és legujabb szolgáltatást tudja ezek közül.

    Már van. Olvasd el, mi az
  • Solten
    #6891
    10%?? Az ronda lenne...

  • MerlinW
    #6890
    Hát, kb jah
  • repvez
    #6889
    az elözö hsz-emre esetleg valaki tudna érdemben is válaszolni és nem csak a szokásos sznob szövegeket tolni hozzá?
  • Inquisitor
    #6888
    Nem mondod, hogy dupla áron 10%-al gyorsabb csak :O
  • MerlinW
    #6887
    10%-al gyorsabb.. szerintem még az sem fekteti meg a 2500-öt. 6990 már talán.
  • Inquisitor
    #6886
    6970>6870 :)
  • MerlinW
    #6885
    Ha nem akarsz a jövőben extrém szinten tuningolni, akkor elég a P68 is. Azzal is járathatod 4-5Ghz-en. Mondjuk egy jó ideig tök felesleges, mert 6970-el is többnyire VGA limit van az alap 3,4Ghz-el:)
  • kutyu007
    #6884
    Egy XFX ATi Radeon HD6870 1Gb videókártya és egy intel core i5-2500k tuningolható procit néztem ki hozzá.
  • kutyu007
    #6883
    Sziasztok az alábbi két alaplap között gondolkodom, szerintetek melyik éri meg jobban a befektetést? A Gigabyte valamivel olcsóbb.
    -Asus P8Z68-V
    -Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3
  • repvez
    #6882
    nézelödök gépfejlesztés ugyileg és probálok minél olcsobbat , de a legtöbb funkciot tudo alaplapot beszerezni.
    Csak vannak fehér foltok a mostani szabványok körül.
    Elsö körbe asrock márkát nézegettem,mert ahogy néztem ez a cég kinál a legolcsobban olyan alaplapot amibe minden földi jót belepakoltak.
    ÉS akkor jönnek a kérdések.
    -Az asrocknál milyen a driver support?
    -Amelyik lapjuk tudja az 50 vagy 100% turbo modot az mennyire parasztvakitás és ezt minden eszköz károsodás nélkül támogatja(CPU,VGA,RAM)?
    -ha 1800Mhz-es ram támogatás van ráirva akkor az 1866os vagy 2000mhz-es Ram még elmegy benne
    Amelyikbe van integrált GPU azt lehet SLI vagy crossoverbe használni egy külön VGA-val fugettlenül hogy ATI vagy Nvidia az?
    -Beállitható hogy 2d alatt csak az integráltat használhassam vagy azon párhuzamosan mást jelet küldjek ki mint a kölön VGA-rol?Gondolok itt arra hogy a játék a külön VGA-rol menne az integrálton meg egy video menne a TV-re?
    -Hangugyileg milyen lehetöségek vannak mostanába a lapokon,mert most optikai kábelen megy a hang a házimozi erösitöbe és a füles ugye 3,5jacken, a mostani lapom nem küld ki optikain stereonál jobb hangot és választanom kell driverben hogy a fülest vagy a hangszoron akarom e hallgatni , a 2 egyszerre nem szól.Vagy mostmár a VGA hdmi csatiján is ki lehet küldeni a hangot ?Ez csak átjátszóként funkcionál az alaplapi hangcipnek vagy a VGA-n van külön hangchip erre?Esetleg van lehetöség 2 külön hangforrást 2 külön eszközre küldeni?filmhangja a hangszorora a zene meg a fülesen?
    -Mekkora elönye van az uj UEFI-biosoknak a közeljövöben?
    a 870-töl a 890-es csipszetig bezárolag mindegyik lap érdekel amelyik a legtöbb és legujabb szolgáltatást tudja ezek közül.

    remélem tudtok pár kérdésre válaszolni vagy olyan helyet mutatni ahol hasonlo témákrol tudok olvasni.
    köszi
  • franc0
    #6881
    Igényektől és pénztárcától függ.
    Nekem tökéletesen megy egy 12ezer forintos ASUS M4A78LT-M LE alaplapban.
  • gurubefree
    #6880
    Mekkora az osszeg amibol gazdalkodni lehet ? :)
  • peetfire
    #6879
    Sziasztok!
    AMD Phenom II X4 955 Black Edition lenne az új procim.Milyen alaplapot vehetek?Mi való hozzá?Előre is köszönöm
  • Jakuza001
    #6878
    Biosba belepes, Tools menuben Express Gate-t allitsad disabledre, mentes es lehet orulni.
  • Qwertino
    #6877
    Sziasztok! lenne egy problémám! Valaki tudna segíteni, ezt írja ki a gép bekapcsoláskor

    Express Gate

    Error Code: 8C000002

    express gate is not installed on you system or the installation is incomplete. to get internet access within seconds of starting your. computer. please user gate installer to install express gate.

    press any key to continue

    (L51808)
  • sith7
    #6876
    Tárgytalan
  • sith7
    #6875
    Alaplapom úgy néz ki tönkrement, és cserélni szeretnék, de nem AM2/AM2+ - ra, hanem akkor már AM3 - asra.

    Kérdésem:
    Milyen alaplapot vegyek, ami támogatja a procimat ? /940BE/
    Természetesen DDR3 - as ram - mal ...
    Létezik ilyen , vagy a procit is cserélni kellene ?
  • gabeszg
    #6874
    Sziasztok ezt ( Asus P7H55-M/USB3 Alaplap ) a típust néztem ki és az lenne a kérdésem, hogy az ezen lévő alaplapi videókártya viszi a full hd-s mkv fájlokat amit tv re kitennék 1080p be (és, hogy ilyen alapabb játékokat plants vs zombies meg ilyesmiket ez elvisz) vagy nem válaszotokat előre is köszi.
  • MerlinW
    #6873
    Minden jóindulattal, ha ennyire nem értesz a témához, fordulj szakemberhez, vidd el a kütyüt egy boltba és összerakják neked.
  • zöldeshányás
    #6872
    üdv!

    Lenne egy olyan gondom hogy ha az előlapi csatlakozóba dugok egy pendrive-ot akkor újraindul a gép.De csak néha-néha.Lehet hogy rosszul van bekötve?(A gépet használtan vettem és pl a powerled rosszul volt bekötve, azt már megcsináltam hogy jólegyen)

    alaplapom: asus p5kpl am
  • Puhos
    #6871
    Szia!

    Az ATI kártya amit kérdezel attól nagy csodát ne várjál!
    Egy kis olvasnivaló!
  • BEE LEE
    #6870
    Köszi.
    Az a helyzet, hogy el sem indult a gép.
    Most raktam össze. A led világít, csak nem tudom, hogy rossz lehet az
    alaplap, vagy a proci, vagy halott az egész?
    De lehet, hogy csak vmit rosszul kötöttem az alaplapra.

    Egy ilyen videokártya ATI Mobility Radeon HD 3400 Series jónak számít?
    Ez milyen méretű, felbontású vagy mi?

    köszi.
  • Noodlee
    #6869
    1. Az a lényeg, hogy az alaplapod milyen tokozáú. Amúgy a celeron proci az valóban gáz, de egy ilyen videokártya mellé nem gond, mert a kártya is gáz. Gondolom nem játék gépet akarsz :)

    2. 64MB az a kártya memóriájának a méretét jelenti.

    3. Képet látsz a monitoron, vagy semmi kép?
  • BEE LEE
    #6868
    Sziasztok! több dologban is szeretnék segítséget kérni, bár nem minden vég ide. Tehát:

    1,ha van egy INTEL alaplapom, a procim pedig INTEL CELERON az gáz?
    Fog vele működni?

    2, a videokártya 64Mbytos, ez a felbontást jelöli?

    3, van egy alaplapom, de nem indul.
    A kis led világít rajta. Ez számít?

    előre is köszönöm!!!!!
  • gviski
    #6867
    még nem, május elejére tervezem :-)
  • franc0
    #6866
    Remélem még nem vetted meg.
    Proci legyen i5 2500K, alaplap pedig Gigabyte P67A-UD3-B3.
  • gviski
    #6865
    Sziasztok!

    Szeretném segítséget kérni, mivel nem tudom eldönteni milyen alaplap lenne jó.

    Itt a configom amibe gondolkodok:
    Intel Core i5-760 2,80GHz s1156 processzor
    Gigabyte PCIe GV-R685D5-1GD-B - HD6850 1GB GDDR5 DirectXŸ 11
    CSX 4GB (2x2GB KIT) 1600Mhz DDR3
  • Noodlee
    #6864
    "Ha 1600-as RAM-od van, valószínűleg az is menni fog benne"

    Az enyémben is 1600-as van, és viszi 1333-on.
  • zooleeh
    #6863
    Koszi a tippet
  • franc0
    #6862
    Hát ha nincsenek nagy igények, akár egy ilyen is megfelelhet..
    Ez H61 chipset, bukod a SATA3-at és USB3-at valamint a RAID-et, de cserébe jó olcsó.
  • zooleeh
    #6861
    Jaj bocs hogy helytelenul irok ,meloban vagyok es sietnem kell..
  • zooleeh
    #6860
    Persze ezekkel tisztaban vagykok hogy h67 Hasznalja a prociban levo vga-, es hogy a p67-es meg nem, de lehet tuningolni
    Igen vga-at raknek bele ,csak mivel olcsobb mint a p67-es alaplap ezert gondoltam vga-val ez talan jo lenne nekem jatszani stb. csak nem ertettem hogy lahat h67-es chit-es alaplap amin nincs monitor kimenet