7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • mrzoltan
    #5658
    Haq a ram-ot oc-zed mindig standard...
    A BIOS-ba oldalt írja...
  • KranaZoli #5657
    No, megnéztem, hogy mi lesz a lentiek után.
    Update-eltem újra a BIOS-t az F7-es verzióval (ahol a DDR2 1200 szerepel).

    Ua. az eredmény :(
    Ez a következő kb... A BIOS-ban Én ott állítanék, ahol szerepel, hogy DRAM Performance.

    Itt van egy olyanom, hogy:

    1.) (G)MCH Frequency Latch: 266, 200, 333, 400 (Auto)

    Ha jól sejtem Nekem a 266 kellene. Arra állítom, BIOS Save, restart, hibaüzenet sincs, sípolás sincs, de marad is 800Mhz-n.

    2.) System Memory Multiplier (SPD): x.xxA (FSB 266Mhz-hez)

    2.00A -> 533Mhz
    ..
    ..
    ..
    4.00A -> 1066Mhz

    Ezt módosítom Auto-ról (ez a default) 4.00A-ra.
    Utána Save BIOS, majd restart, 2x, közben többször sípol (olyan, mintha pl. nem lenne RAM a gépben) aztán 3x elindul, belépek BIOS-ba, és ekkor jön a piros, villogó üzenet.

    Amely azt mondja, hogy vagy Overclock, vagy feszültség változtatás miatt BOOT Failure lépett fel.

    És még ez, amit nem teljesen értek: The last settings may not coincide with current H/S status.

    Ennyi a történet :)

    P.S.:

    Az, hogy nem 1066-on megy, hanem 800-on, szerintem annyira gáz.
    Nem hinném, hogy jelentős sebesség növekedés rejlene ebben.

    Amin szerintem inkább a hangsúly van, azok a különféle időzítési értékek. De azoknak az állítgatása is szerintem "nagyon" macerás, mert régebben csináltam ilyet és hiába jó az eredmény pl. az Everest-ben, vagy 3DMark-ban, ha játék közben meg fagyás van :(

    De arra még kíváncsi lennék, hogy mi rejlik az olyan misztikus megnevezések mögött DRAM-nál, hogy (Standard, Turbo, Extreme)
    ?!
    :)

    A default érték Turbo :)

    Ezeket a "hibákat" leszámítva (ha 1általán hibáról van szó), teljesen meg vagyok elégedve ezzel az új alaplappal.
    Eddig (kb. fél nap :) teljesen stabilan üzemel és a körítése, a szoftver-driver CD, a WEB-es update, mind-mind olyan körítésben van tálalva, ahogyan annak lennie kell.
  • KranaZoli #5656
    F9a 2008/10/30 beta bios
    F8 2008/09/22 Fixed Vista S3 resume sometimes failed
    F7 2008/08/18 Support DDR2 speed to 1200MHz and beyond by overclocking
    F6 2008/07/23 Enhanced memory compatibility
    F5 2008/07/08 Enhanced memory compatibility, Update CPU ID (Support Intel Wolfdale/Yorkfield E0-stepping CPU)

    stb... lefelé...

    F5-ös volt a BIOS-om update előtt.

    Fentiekből, ahogyan írtam próbáltam az F9a, F8 verziókat.
    Következő egyértelműen az F7-es verzió lesz!!!

    Ha azzal sem, akkor passz!
    Írok majd sikeredett alkotnom :)
  • KranaZoli #5655
    Szia!

    A OS újra install Nálam is alap!!!
    DE! Mobile NET-em van (Pannon), ahol most büntiben vagyok, így korlátozva van a sávszélességem.

    Egy Vista reinstall-ban Nálam pedig alap, hogy frissítések letöltése! De ezt csiga lassú NET-en "nem tudom"...

    Persze BIOS-hoz ennek nem sok közve van, "csak" Vista, játékok (alkalmazások)....

    Frissítettem a BIOS-t.
    A GB P43-as honlapján van fent több új is, mint amivel Én kaptam.
    Először azt csináltam, hogy letöltöttem a legutolsó (végleges) verziót. Sajnos ua. a tünet...

    Utána letöltöttem egy még frissebbet, amit Ők béta verziónak írnak, de gondolom annyira kaki már nem lehet, ha a Gigabyte kiteszi a Download-ok közé.
    A hiba maradt.

    Azonban van egy olyan BIOS update is, amiben ha jól emléxem éppen a DDR2 1200Mhz volt megemlítve.
    DE!
    Ezt még nem töltöttem le :(

    Mivel abból indultam ki, hogy talán BIOS frissítéseknél is úgy van, hogy minden újban benne van az előző frissítés.
    De ezt nem tudom pontosan?!?!?!

    Ez idő hiány miatt, holnapra fog maradni.
    Ill. az is, hogy felírom mit ír ki a BIOS.

    Nem tartom Magam teljesen "buta" embernek, de a korrekt hibaüzire valóban nem emléxem. Eleve, mivel az alaplap restartolt, többször is, egyértelmű volt, hogy hiba van...

    A BIOS frissítések után annyi változott, hogy a restart után már sípol is többször. Ha mást nem, hát ennyiben jobbak az újabb BIOS-ok ;)

    Köszi!!!
  • Serpa
    #5654
    -először is, sztem ajánlatos új (alap)hardver(ek) esetén teljes win reinstall, nálam ez alap.

    -biost updateteld
    ha ez megvan, lehet minden rendben lesz.

    -mit ír a piros-villogó üzenetben?
  • KranaZoli #5653
    Sziasztok!

    Amíg még van (és jó a rendszerem) addig kérdezek :)
    Több kérdésem is lesz majd, de majd csak apránként adagolom ;)

    Megjött az új alaplapom. GA-PE43-DS3L (mint arról már írtam...)
    Úgy, ahogyan kell, szépen ki is dobtam a gépemből az AsRock lapkát, a VGA-mat és a RAM-okat.

    Kicseréltem az újabb P43-as alaplapra, HD4850-es VGA-ra és 2db 1066Mhz-es Kingmax modulra.

    Érdekes módon Nekem ez a kúrva LGA-s Intel hűtő mindig felb*ssza az agyam, hogy vmelyik sarka soha nem akar rendesen bemenni :o

    Ráadásul ez az egész gép update több fordulós volt, már a szobában mindenütt hever vmi, ami már nem kell, vagy ami majd még kell, csak még nem került bele a gépbe :D

    1.) kérdésem:

    Az alaplapon ott virít, hogy DDR1200 (by O.C.).
    Ezért Én bátorkodtam bele venni 2db 1066Mhz-es Kingmax memóriát. Azért választottam Kingmax-ot, mert a 800Mhz-es modulról az ipon-on lévő DDR2-es memória teszt cikkben a legjobb eredményt érte el. A sokkal drágább modulokat is verte a Kingmax memória.

    Problémám, nem nagy, de nem egészen értem, hogy mitől lehet?!

    Az alaplap DC-es, hát rögtön DC-ben is tettem bele a 2db modul-t. Vista-n újra meglepődtem, hogy érdekes módon minden zökkenő nélkül vette az alaplap cserét. (így nem kell rögtön újrahúzni a rendszert :)

    Azonban a RAM-ok csak 800Mhz-en működnek.
    Ha 1 modult teszek bele és átállítom, hogy 1066Mhz-es (már nem tom, hogy mit, de szerintem jót :), akkor 1db RAM-al azt írja ki, hogy 1066Mhz.

    Azonban ha mellé teszem a 2. modult is, akkor alaplap restart (végre van egy olyan alaplapom, hogy nem kell jumper-elgetni, ha vmit elb*szok!) 3x-a elindul, bemegyek a BIOS-ba és egy villogó piros üzenet fogad, hogy vmi nem jó.

    Próbáltam azt is, hogy emel hozzá a DRAM Voltage értéket (bár lehet nem ezt kellene - nem tudom biztosan...) lényeg a lényeg, ha 2db modul van bent, akkor csak úgy hajlandó működni, hogy Auto-n hagyok mindent és 800Mhz.

    De legalább DC-ben :)

    Amiről mondjuk szintén nem tudom, hogy miért is jó ez Nekem, de legyen :)
    Aztán eszembe jutott még az is, hogy lehetséges nem mind1, melyik BANK-ban vannak a RAM-ok (piros, vagy sárga színű :)

    Ha nem DC-be teszem, akkor is manuálisan beállított 1066Mhz-nél BIOS Save után, restart és újra villog a piros figyelmeztető üzi.

    Vagyis, sehogyan sem tudom rávenni, hogy a 1066Mhz-en menjen, ha bent van mindkettő modul. (tök mind1, hogy melyik BANK-ba pakolom Őket ;)

    Everest is 800Mhz-esnek látja.

    BIOS Update-el még nem próbálkoztam, mert arra még nem volt időm :D

    Vkinek esetleg vmi 5lete, tippe?!
    - lehet, hogy csak 800Mhz-es a modulok :o
    :)

    Eggyenlőre ennyi.
  • solo
    #5652
    Neis monnd-.-"
    van 4 giga 1066 os dominátorom.... De hogy ez mekkora szar... 1099 en nem akar menni-.-"
    2,1 volt neki az alap az 1066 hoz, de 2,3 mon már 1099 et se akar menni-.-"
  • KranaZoli #5651
    Érdekes
    Annyira nem is fontos, majd kiderítem, ha fontos lesz
  •  Evil
    #5650
    XFX nForce 780S GeForce 8200 Socket AM2+ Motherboard

    Ez a lap milyen? Nem nekem kéne de fogalmam sincs megéri-e... Sürgős lenne.
  • Inquisitor
    #5649
    Csak tippem van. Már a legtöbb 1066-os ramnak is olyan fezst kell adni, hogy menjen is adott órajelen, aminél már piros villogó figyelmeztetést ad az alaplap Biosa. :D
    Múltkor valami geilt aplikáltunk egy lapba, a nettes infók szerint 2.3V!!!! kell neki, a lap már 2.1-nél elkezdett tiltakozni ... szóval gondolom ott is ilyesmi van.
  • KranaZoli #5648
    Hát, Én nem tudom, hogy mennyire lehet adni ezeknek a Support List-eknek, ui. pl. P43-DS3L weblapján ez szerepel az 1066Mhz-es RAM-oknál: P43 DS3L

    Model Name: EP43-DS3L DDR2 1066

    1GB Apacer 78.0AG9S.9K4
    2GB Apacer 78.AAGAL.9KF
    512MB AENEON AXT660UD00-19DC97X
    1GB AENEON AXT760UD00-19DC97X
    512MB CORSAIR CM2X512-8500
    1GB CORSAIR CM2X1024-8500C5D
    1GB elixir M2Y1G64TU8HC4B-BD
    512MB Geil GX21GB8000UDC
    1GB Hynix HYMP512U64FP8-G7
    512MB KingMax KLEC28F-A8KI5
    2GB KingMax KLEE88F-B8KB5
    512MB Kingston KVR1066D2N7/512
    1GB Kingston KVR1066D2N7/1G
    1GB Qimonda HYS64T128020EU-1.9-C
    1GB Winchip GDE1GB68L180

    Én ezt nem tudom, hogyan értelmezzem...
    Gondolom, hogy nem csak(!) ezeket támogatja. Ez így elég furcsa lenne. Pl.: 1GB-os 1066-os Kingmax modul-okat nem támogat?! :o

    "Memory modules listed below are for reference only. Due to massive memory models on the market, we can only verify some of them."

    Szerintem párat kiemelnek, aztán jólvan...

    DE!
    Miért vannak PIROS színnel az 1150-es és 1200-as RAM-ok?!
    Én erre a piros színre sehol nem kaptam választ :(
  • Inquisitor
    #5647
    A régi P45-nél is az VOLT feltüntetve, de most meg már nem. Amúgy egyszerű, megnézem a P43 lapok Biosainál, hogy támogatja vagy se.
  • Inquisitor
    #5646
    Itthon leginkább CSX Diablo-ból és OCZ-ből lehet 1200MHz-es kitteket venni.
  • KranaZoli #5645
    De hol lehet ilyet venni?!
    Biztos Én vagyok a vak, de "csak" 1066Mhz-es DDR2-es RAM-okkal találkoztam eddig :(

    Ill. a Gigabyte P43-asnál csak annyi van feltüntetve, hogy 1200 (O.C.)....
  • mrzoltan
    #5644
    ha jól tudom csak a 45-ösök sajátja..
  • Inquisitor
    #5643
    Sőt. A GigaByte bizonyos lapjai (EP4x széria mind?) Bios frissítéssel már az 1333MHz-es DDr2-t is támogatja, illetve van olyan lap, aminek már rajta van ez a dobozán is. :)
    Anno Patriot gyártott 733MHz-es DDR1-et is ... most pl. DDr3 valahol 2.1GHz körül jár. A GigaByte memóriatuning versenbyen meg 1500MHz fölé nyomtak DDR2-t elmebetegek :D
  • solo
    #5642
    Igen.Létezik.
  • kulabácsi
    #5641
    elvileg igen
  • KranaZoli #5640
    Ha minden jól megy, akkor holnap érkezik az új alaplapom +VGA +RAM :)
    GIGABYTE GA-EP43-DS3L

    Ill. had tegyek már fel egy "láma" kérdést:

    - Olyan létezik, hogy 1200Mhz-es DDR2-es modul?!
  • Solten
    #5639
    Exclusive: ABIT closing its doors on December 31st

    Ennyi vót'. Maszka öngyi lesz.
  • KranaZoli #5638
    Az már eldőlt lentebb, hogy milyen alaplapot fogok venni.
    Viszont felmerült Bennem 2 kérdés:

    1.)
    Az mit jelent a P43-as GA alaplapnál, hogy DDR 2 1200 (O.C.) és FSB 1600 (O.C.) ?!

    Azt tudom, vagyis gondolom, hogy az OC az OverClock (túlhajtás).
    De ezt hogyan tudja az alaplap?! ASUS alaplapomon volt olyan, hogy túlhajtás 5-10%. E fölé meg manuálisan lehetett léptetni...

    Itt is vmi hasonlót jelent?!
    (Én azt várnám, hogy igen, de vmi komfortosabb - akár Windows alól - környezetben, tudással...)

    Ill. egy 1066Mhz-es RAM modulnál az nem probléma, hogy 1200-on üzemel?!

    2.)
    Melyik a jobb RAM-okat tekintve. Ha 2x1GB van DC-ben, vagy ha 3GB. (nem 2x3 - hanem össz. :)

    Ill. miért jó a DC egyáltalán?!

    Köszönöm!
  • Solten
    #5637
    Hi.: link
  • rigaman
    #5636
    Hellosztok!
    Proci: AMD Phenom X4 9550
    videokari ASUS Geforce 8800GTs 320mb
    Ti ehhez milyen alaplapot ajálanátok? (kb 30000 Ft környékén)
  • Robie
    #5635
    Sziasztok! Nemsokára a tulajdonomba jut egy Abit IX38 QUADGT alaplap. Kiadtak már hozzá megbízható Bios frissítést? Vagy még mindég Bios gondokban szenved?
  • spae
    #5634
    Itt is megkérdezem:
    ASUS M3N78-EM AM2 3 ÉV (19K)
    ASUS M3N78-PRO AM2 3 ÉV (24K)
    Ér a pro annyival többet?
    Ebben a lapban mennek a DDRII 2GB 1066 CORS.DOMINATOR TWIN2X C5D modulok, van valakinek esetleg tapasztalata?
    És később elvileg AM3 procik mennek majd bele, ha mindsen jól megy elvileg menni kell benne?! Ugye??
  • Solten
    #5633
    Ha nem gondolkodsz egy jövőbeni CF-ben: EP45
  • marorion
    #5632
    melyiket? Gigabyte GA-EP45-DS5 / Gigabyte X48-DS4
  • Solten
    #5631
    Nem hinném. ATX házba ATX vagy uATX lapnak passzolnia kell.
  • Solten
    #5630
    Lassú, túlságosan melegszik.
  • spae
    #5629
    Az hogy a lehető legroszabb az miben nyilvánul meg? lassabb, instabil, nem támogat valamit, leég vagy mi?
    Azért kérdem mert most is nvidia van és nincs gond vele. Nem akarok tuningolni, esetlegAMD Black edition procit, annak az órajel állítása nem nagy tuning!
  • Solten
    #5628
    Nvidia chipset: a lehető legrosszabb szvsz...
  • kishoze01
    #5627
    Hy all. A következőben szeretném kérni a segítségeteket! Egyik ismerősöm vettegy régebbi tipus ATX házat. Ebbe a házba bele akart tenni egy Asus p5l-mx alaplapot és azt mondja hogy nem lehet belerakni a házba mert a benne lévő ledek ( reste power stb.) nem passzol az alaplaphoz. Szerintetek lehetséges ez?? Válaszokat előre is köszönöm!
  • spae
    #5626
    GIGABYTE MA790X-DS4, 23K, GX nincs, ahol vásárolnék.
    De mivel jobb mint az NVidias Asus? Néhány % pluszért, maradnék az asus+nvida párosnál, az elmúlt néhány évben is bejött, persze ha más is van akkor váltok.
  • Solten
    #5625
    Hi. Gigabyte 790GX.
  • spae
    #5624
    Hali!
    Ezeket a lapokat nézegettem:
    ASUS M3N78-EM AM2 19K
    ASUS M3N78-PRO AM2 24K
    ASUS M3A78-EM AM2 20K
    ASUS M3A78PRO AM2 24K
    esetleg MSI KA790GX AM2 24K

    Eredetileg Asust, néztem NVidia chipsettel, de lehet belőle ati-s MSI is, bár szívem szerint maradnék az eredeti tervnél, hacsak nagyon nyomós érv nincs ellene?!
  • DarkSector
    #5623
    csőtök.
    A kérdésem a következő.
    TV tunner kártyám van, amivel rögzíteni szeretnék.
    Nem tudja valaki, hogy a pal-60 miért fekete-fehér a tunnerkártyával???
  • KranaZoli #5622
    Mármint, hogy a DS3L-en jobb minőségű kondik vannak, mint a sima S3L-en?!

    Ill. Nekem ami vizuálisan is látszik különbség, hogy a DS3L alaplapon nagyobb rézborda van.

    Mondjuk pár ezer a különbség és az ilyen kis apróságokban bújhat el, amik aztán lehetséges, hogy valóban megérik azt a plussz pár ezer pénzt.

    Legyen :)
    DS3L-ben gondolkozok.

    A video kártyát illetően viszont még mindig dilemmában vagyok, de az már másik topic :)
  • mrzoltan
    #5621
    de a norm. minőségű kondik miatt megéri...
  • KranaZoli #5620
    Köszönöm!

    Hát erre rá nem jöttem volna. Gigabyte website-on is nézegettem a specifikációt, de ez vhogyan nem szúrt szemet.

    És köszönöm a személyes tapasztalatot is.
    Az már biztos, hogy ez az alaplap lesz. De azt még most sem tudom, hogy a DS3L, vagy a sima S3L, ui. ez az optikai digitális audio kimenet 1 kicsit sokkolt, hogy vajon kell-e ez Nekem...
  • Serpa
    #5619
    nekem DS3L van és remekül működik, remek lap.