7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • Solten
    #5618
    DS3L: van rajta optikai digitális audio kimenet is, japán "atombiztos" kondenzátorokkal felvértezett. A többi specifikációt tekintve nagyjából tökugyanaz.
  • Vadáász
    #5617
    Áh.. Kösz.
  •  Evil
    #5616
    A8NE-FM szerintem nem am2 es hanem még csak 939 es socketes. Szóval tuti nem, nagyon gyenge az a lap, mindenképpen új kell abból is szerintem.
  • Vadáász
    #5615
    Egy processzort tervezek vásárolni: AMD Athlon64 X2 6000+ 3.0GHz, (1MB + 1MB L2 cache) nemtudom hogy mit jelentenek ezek,de azért ideírom.. naszóval arra lennék kíváncsi, hogy passzolna-e az Asus A8NE-FM alaplapomhoz(ha nem elég az infó akkor majd maegírom).
    Kösz
  • KranaZoli #5614
    Ipon teszt P35, P43, P45

    1.) A P43-asok természetesen - a P45-ösökkel együtt - már az új generációs, PCIE 2.0-s szabványt alkalmazzák (16 GB/s), míg a korábbi P35-ös és P31-es alaplapok esetében csak és kizárólag a PCIE 1.1-es csatolófelületek voltak elérhetőek.

    2.) Gigabyte EP43-DS3L

    A Gigabyte alaplapja a maga 18-19.000 forint közötti árával volt a legdrágább P43-as a mezőnyben, ám ennek megfelelően a legjobb teljesítményt mutatta fel a versenyek során. Az alaplap északi hídjának hűtése jobb, mint a konkurenseké, a déli híd viszont ugyanúgy melegszik, mint a többi alaplapon, persze ennek mértéke egyáltalán nem vészes. A termék felszereltségére és minőségére nem lehet panasz, mint ahogy teljesítményére sem. Az alaplap a P43-as teszt győztese és egyben ajánlott termék is.

    3.) Mi a különbség?!?!

    3.1) GIGABYTE GA-EP43-DS3L (Tesztelve)
    3.2) GIGABYTE GA-EP43-S3L

    Ezen 2 termék között mi a különbség, mert Én első olvasatra és ránézésre nem látom :o
    Mit jelent az a D?! (S3L - DS3L)
    Ráadásul az S3L, ami olcsóbb, arra írja, hogy RAM max. 16GB, a DS3L pedig "csak" 8GB

    De, basszus, 1xűen nem látom mi a különbség a kettő termék között

  • KranaZoli #5613
    Reméltem is, de nem is erre gondoltam :)
    Inkább arra, hogy Én csak alaplapra lettem volna kíváncsi.

    De Neked mi az első sorod :)
    ATI :D
  • Solten
    #5612
    "Ha Te Geforce-ot írtál volna, akkor kirohanok a világból."

    Nem tukmálok rád sz@rt... ;) DDR3 felejtős (egyelőre).
  • KranaZoli #5611
    Basszus!Solten!

    Ha Te Geforce-ot írtál volna, akkor kirohanok a világból.
    Csak láttam pár HSZ-ed videó kártyákkal kapcsolatban :)

    Megnézem ezeket az alaplapokat!
    Mennyire van értelme az E7300-as procival DDR3-ban gondolkozni?!
    Kihasználja, meghajtja Őket?!
  • Solten
    #5610
    VGA: 1

    lap: Gigabyte P35/P43/P45
  • KranaZoli #5609
    Sziasztok!

    Na, még ezt a topic-ot kerestem, ÉÉÉS ilyen is van .
    Naccerű :)

    Még nem állok 1,2,3-ra start-ra készen egy alaplap vásárlásához, de az alábbi cuccokhoz Ti milyen alaplapokat javasolnátok?!
    Ami megbízható és pl. van benne gyári tuning lehetőség is, stb...

    CPU: Intel E7300 Core2Duo
    VGA: 1.) ATI HD4830, vagy HD4850
    2.) Geforce 9800GT, vagy 9800GTX

    RAM-om az jelenleg 2db 1GB-os 667Mhz-es van. Ha ezeket át tudnám "menteni" az nem lenne túl rossz.

    Ugyanakkor az is fontos lenne, hogy RAM-ok terén is jó legyen a cuccos.
    Azt tudom, hogy létezik olyan, hogy DDR2-t és DDR3-t is befogad.

    Persze elnézve a RAM árakat, nem az fogja meghatározni :)

    DE!
    Tudom-tudom vannak naggyon jó és drága alaplapok és olyan nincs, hogy olcsó és jó is. Ami jelenleg megbízható, adják-veszik, jól kiforrott széria.

    Egyik oldalhoz sincs vallási kötődésem :)
  • Ari18
    #5608
    Asus
  • tmisi
    #5607
    Nem mintha az ászusz szar lenne, de akkor is Giga. :D
  • Solten
    #5606
    én is :)
  • kulabácsi
    #5605
    én a gigára szavazok
  • masssza
    #5604
    Melyiket : Asus P5Q vagy Gigabyte Ga-ep45-ds3 ?? Egyenlőre E8400 proci és ATI 4850 VGA, 2x2Gb Geil 800 RAM lesz benne.
  • Bagoly81
    #5603
    sziasztok! van nekem kingszton ddr3 1600 as memom meg intel e8400 as procim . ezekhez keresek alaplapot olyat amit az 1600 as romokat támogatja . !?!?!
  • cumfu
    #5602
    Helósztok! Van 1 alaplapom MSI K9N4 Ultra-F. Ebbe elvileg belemegy a AMD X2 6000+-os processzor, de csak a 89W-os(?) A mostaniak 125w-osak. Mi ilyenkor a teendő? Lehet venni manapság újan 89W-osat? Vagy jó bele a 125W-os is? Előre is köszi
  • milk41
    #5601
    Asus Rampage2 Extreme X58
  • Solten
    #5600
    Ha legközelebb feleslegesen szándékozol pénzt szórni, szólj plz
  •  Evil
    #5599
    Jaja teljesen jó ár az, sőt ránézésre legjobb, persze azért hogy miért utólag agyalsz azon hogy jó áron vetted-e meg
  • mddevil
    #5598
    Csak annyit kérdeztem .h jó árba vettem e meg de am m1
  •  Evil
    #5597
    Hát ha meg visszahozza az árát a te esetedben akkor miért kérdezed hogy megérte-e?
  • mddevil
    #5596
    de tudod én nem csak játékokra fogom használni. munkámhoz szükségem van gyors gépre.
  •  Evil
    #5595
    Egy év múlva, amikor megis éri, és számít is teljesítménybe, megveheted 20 ezerért
  • mddevil
    #5594
    miért?
  • Solten
    #5593
    nem
  • mddevil
    #5592
    Szerintetek Gigabyte GA-EX58-DS4 ez megérte 55 850Ft ért?
  • Cyrus666
    #5591
    Sziasztok! Van egy Gigabyte EP45-DS3 alaplapom. A házamon van elülső USB és mikrofon kivezetés is. A cucc rá van dugva az alaplapra, elvileg a megfelelő helyre, az USB müxik, de a mikrofont nem ismeri fel, konkrétan nem reagál semmire. Most akkor:
    1. behalt a dolog?
    2. vmit át kell állítani?
    3. mégsem lenne jó helyre dugva?
    Vagy egyéb elképzelések!
    Thx
  • MaSzKa
    #5590
    http://www.hoc.hu/index.php?p=news&cid=1&y=17507
  • xido
    #5589
    aha..így már világos,köszi:)
  • Morphin
    #5588
    nem, csak hogyha két kártyát akarsz beletenni, akkor azok csak ATI-k lehetnek...ettől függetlenül megeszi az nvidiát is természetesen.
  • xido
    #5587
    hülyeséget kérdezek srácok....ha ezt látom egy alaplap gyári speckói között,hogy:

    Video

    * ATI CrossFire* multi-GPU platform support ATI CrossFire technology enables two ATI* graphics cards to work together for ultimate 3D gaming performance and visual quality
    * Full support of next-generation ATI CrossFire*

    akkor ez a lap Nvidiát annyira nem szereti és inkább ATI-nak való lap,mint van külön AMD meg INTL cpu-s lap?
  • mjanika
    #5586
    Köszi! Úgylátszik a Kingston nemcsak RUMban, hanem RAMban is jó
  • Solten
    #5585
    Üdv. Geil Ultra, Kingston Hyperx, CSX. Ezeken van hőelvezető lemez. Corsair XMS2 se rossz.
  • mjanika
    #5584
    Üdv Solten! Konkrétan melyikre kéne minimálisat ráfizetni? Amelyik még megéri? Előre is köszi
  • kulabácsi
    #5583
    sima ds3 sztem bőven elég, és az olcsóbb
  • Zsolt1964
    #5582
    Árban egyenlőre ezt láttamm megfelelőnek de ha valaki tud jobb ár/érték dolgot szivesen veszem!!
  • kulabácsi
    #5581
    8400 nem fér bele?
    am a lap jó, bár nemtom h mit tud a hűtésen kívűl többet mint a sima ds3, mert ha semmit akkor nembiztos h megéri az árát...
  • Zsolt1964
    #5580
    Procira erre gondoltam: http://www.ipon.hu/webshop/product/intel_core2_duo_e8200_2.66ghz_775_box/19281 Véleményt kérnék!
  • Zsolt1964
    #5579
    mi a vélemény erről a lapról?? http://www.ipon.hu/webshop/product/gigabyte_ga_ep45_ds3p/27050 Sapphire HD 4870-t tennék bele , van valami tapasztalat róla, köszi előre is!!