7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • rigaman
    #5698
    Szia!! Köszi a sok segítséget mostmár csak dönteni tudjakMost nézegettem, hogy mindkettőben van integrált vidikari. fontos az?
    Neked egy atomdurva géped van ez a Rampage alaplap ütős. tisztelet:D
    Még annyit, hogy hogyan működik ez a memória időzítés olvagattam már róla de nem nagyon értem hogy hol a jó vagy mi mint.
    Hy!!!
  • gurubefree
    #5697
    Asus M3A78-T AM2 AMD 790GX/SB750

  • rigaman
    #5696
    Köszi a tanácsot!! Nem is tom esetleg tudnál valami hasonó alaplapot mutatni az ASUS háza táján (ennek a gigabytének nekem elég szegényes a "felszereltsége")
  • gurubefree
    #5695


    Ez jo lap ASUS M3A32-MVP Deluxe AM2+ .... bar ez SB600-as.
    Szoval inkabb a Gigabyte MA790GP-DS4H mert az mar SB750-es.
  • rigaman
    #5694
    Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni tőletek már teljesen kétségbe vagyok esve!:( Van egy kiszemelt proci AMD Phenom X4 9550
    Ehhez négettem alapokat:
    ASUS M2N32-SLI Deluxe
    ASUS M2N32-SLI Deluxe WiFi Edition (A kettő között sztem semmi különbség)
    Itt is olvastam hogy ezekbe a lapokba a Phenom csak bios updatéval megy mások meg azt mondták, hogy simán belemegy.
    Már volt egy elgondolásom, hogy ASUS Crosshair lapra is.
    A boltos meg egy:
    Gigabyte MA790GP-DS4H
    meg ti is ezt ajánlottátok.
    Csak még gyült egy kis pénz így egy komolyabb alapot szeretnék.
    Főleg ASUS, GIGABYTE, MSI lapok érdekelnének természetesen elfogadható áron. (Mindegy hogy Crossfire vagy SLI úgyis csak egy kari lesz benne)
    Köszi a segítségeteket!!!
    Üdv! További szép napot!
  • gurubefree
    #5693


    ASUS M4A79 Deluxe ..... Az uj Phenon II. X4-hez.......
  • Solten
    #5692
    "maszka már csak maszka :)"

    Hehhe, na ez igaz...
  • BiG G
    #5691
    maszka már csak maszka :) de ebbe most nem megyek bele, ha ez zavar bárkit is és ezért kibannolnak, akkor legyen ennyivel boldogabb a karácsonya az illetőnek.
  • Solten
    #5690
    Hm, valóban? :) Maszka egy ilyen miatt volt pl. 1 hét pihin... :)
  • BiG G
    #5689
    nem hinném
  • Solten
    #5688
    Remélhetőleg nem kapsz BANánt érte...
  • BiG G
    #5687
    kis önreklám, remélem senkit nem zavar: jóárasított asus p5b-se eladó mindenével együtt garisan. kicsi, olcsó és viszi a c2d-ket, htpc-kbe optimális lehet például. emerre.
  • Solten
    #5686
    Megérkezett az első sárkány

  • fook
    #5685
    oksa megpróbálom :)
  • solo
    #5684
    Akkor keressél újabb drivert a gyártó oldalán.
  • fook
    #5683
    hát kipróbáltam mindenhogy , de úgyse jó :S viszont ha nem rakom fel a chipset drivert akkor felismeri a 2gb ramot , most is erről a gépről írok , és csökkentetbe is látta mind2 ramot..
  • solo
    #5682
    Memóriahiba.
    Ha 2 rammodulod van, akkor szedd ki mind a 2-t, és egyet tegyél bele az 1., a processzorhoz legközelebb lévő foglalatba.
  • fook
    #5681
    Hellotok!
    Nekem olyan gondom van , hogy amikor teszem fel az alaplapi drivereket (hang,chipset stb) kb olyan 50-70%nál restartol eggyett , de amikor bejönne a vista akkor kék képernyő , és valami szöveg hogy memory read error :S ez mi lehet? probáljam meg netről leszedni a drivert hátha cd-vel van a hiba?
  • sz4bee
    #5680
    Kérdeztem már máshol is de szeretném itt is megkérdezni hogy: Az alaplap játék szempontjábol mennyire fontos?Ha van egy 60ezer forintos processzorom és egy 15 ezer forintos alaplapom ( Asus P5KPL-C/1600 ) az mennyire üti egymást?Az alaplap támogatja a processzort szoval belemegy gond nélkül...
  • DarkSector
    #5679
    Nem..., hanem LG.
    És mivel pc által ismerem ezt a kártyát.
    kb sejtem mire jo.
    de nem vágom, hogy akkor ebbe belemegy az összes fajta, vagy kártya és kártya közt is vannak eltérések (más szabványok)???
  • solo
    #5678
    Memókari és társai rakható bele..
    Huh, csak nem az az aranyos kis samsung tv-d van?
  • DarkSector
    #5677
    hy pcmcia kártya mire használható????
    főleg hogy tv-men van ilyen!!!?!!!
  • redmegane
    #5676
    Szerintem Megfogadom a tanácsokat és Corsair tápot veszek. Gyorsan átfutottam pár véleményt róla, ami elég meggyőző volt.
    Nagyon köszönöm a segítséget!
    KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK mindenkinek!
  • redmegane
    #5675
    Látom elég egyértelmű a márka.
    Néztem egyet én is: ASUS P-50GA 500 W aktív PFC.
    Mit szóltok hozzá?
    http://www.depo.hu/asus/p-50ga
  • Ari18
    #5674
    Őt vagy őt
  • ates84
    #5673
    corsair, fsp 450 w körül minimum
  • redmegane
    #5672
    Milyen tápot ajánlasz?
    típus, watt
  • solo
    #5671
    Barátom, ha jót akarsz magadnak, akkor holnap reggel elmész egy közeli boltba, és veszel egy tisztes tápot, mielőtt tacscravágja az egész gépedet...
  • ates84
    #5670
    hát az a codegen táp elég gáz
  • redmegane
    #5669
    Hát ez volt az előzmény nálam is. Amit elötte kiválasztottam, annak minden tesztjét átolvastam és teljesen megfelelő lett volna, de készlethiány volt és így ezt ajánlották. Sajnos az idő is ellenem dolgozott, mert kissé sűrgös lett a gép. Nem nagyon tudtam megnézni a teszeket az "új" laphoz. Sajnos. Elég bizalmatlanul fogadtam a BIOS update utáni jó működést, de meggyőzött. Azt hittem, hogy egy "szakember" tudja, hogy mit beszél. Azt állította, hogy a nagykerben nézték el a rendelést. Elég vicces kifogás.
    Tehát szerinted is az alaplap lehet a leggyengébb láncszem?
    Ez a konfigom:

    ASUS M2N-SLI
    AMD Phenom 9850 Quad 2,5GHz 4x512Kb
    DDR2 4096Mb 800MHz Geil Kit of 2 (2x2048Mb)
    ASUS PCIE HD4850 512Mb Asus GDDR3 2xDVI Tvo
    1000Gb Samsung SATA 32Mb
    Ház Codegen Midi 6099E-CA, Midi torony, Fekete, 400W
    DVD-RW Pioneer DVR-216D SATA Black Super Multi (18x), OEM
  • KranaZoli #5668
    Most volt csak időm jobban elolvasni amit írtál.
    Kúrva jó egy eladó volt, ha olyan alaplapot adott, amivel már BIOS update-el megy csak a procid.

    Én azt csináltam mielőtt megvettem az alaplapot, hogy itt megkérdeztem milyet lenne érdemes venni. Aztán megnéztem az IPON weblapját, ott a teszteket, stb...

    Vmi hasonlót tudnék javasolni és cserélni az alaplapot...
  • redmegane
    #5667
    köszi
  • KranaZoli #5666
    Intel -> Hyper Threding
  • redmegane
    #5665
    Kedves Inquisitor!
    A BIOS beállításánál nem vagyok otthon. 1-2 dolgot be tudok állítgani, de nem vagyok otthon benne.
    Mit takar ez a HT beállítás? Mi az a HT?
  • redmegane
    #5664
    125W-ot írnak
  • redmegane
    #5663
    erre a fogyasztásos dologra hol tudnék legegyszerübben rákeresni?
  • Inquisitor
    #5662
    Hány W-ot eszik a procid, mert rémlik, hogy 120W körüli vagy nagyobb procival lehet gondja a lapodnak? Érdemes a Biosban rásasolni a HT-ra, GigaByte lapoknál (ami nem AM2+) azzal volt pl. gond, kézzel be kellett lőni.
  • redmegane
    #5661
    Sziasztok!
    Egy ASUS M2N-SLI (nforce560sli) lapot raktak az AMD Phenom 9850 Quad-Core procimhoz. Megbíztam az eladóban, hogy jót választ, de kisebb-nagyobb problémáim vannak a gépemmel.
    Nem tudok cd/dvd-t írni, ha más programok is mennek, néha be sem akar töltődni a windows. Többször újratelepítettem, több író programot kipróbáltam,de semmi változás.
    Az alaplapon bios frissítést kellet csinálni, hogy elinduljon egyáltalán, mert alapban nem is támogatja a Phenomot. Az eladó állítja, hogy a frissítés után nem lehet gondja, menni fog rendesen.
    Igaz lehet ez? Vagy inkább cseréltessem ki vele az alaplapot?
    Válaszotokat előre is köszönöm!
  • KranaZoli #5660
    Megpróbáltam.
    Átállítottam arra, hogy 4.00A
    DE! Standard-ra változtattam.
    Save BIOS -> Restart és ugyanúgy 2x újraindul, mind2x sípol, majd 3x elindul és újra pirosan villogó ablak.

    Így hát visszatettem Auto-ra, de most Extreme-re változtattam :)
  • KranaZoli #5659
    Na, ezt még nem próbáltam.
    De az miért OC, ha Én az 1066-es RAM-jaimat akarom 1066-on járatni?!
    :)

    Én azt furcsállom egy kicsit, hogy éppen ettől az alaplaptól vártam, hogy ebben ebben "korrekt" lesz. Persze lehet, hogy az, csak Én vagyok balfasz! ;) De akkor is fura, hogy 1066-os RAM-ot 800-ként ismer fel. Mármint ha DC-ben vannak. De ha nem DC, szerintem, akkor is. Ha csak 1 modul van bent, akkor viszont jól, 1066-osként.

    Legalábbis, így emléxem

    Megpróbálom amit írsz, aztán majd megírom, hogy mire jutottam :)