7099
alaplappal kapcsolatos dolgok
  • totyak
    #5898
    Nem annyira értek ezekhez a technikai dolgokhoz. Nem írnád le nekem röviden és érthetően, hogy az a proci, meg azok a videokártyák, amiket te ajánlottál, mivel jobb vagy rosszabb, mint amiket én néztem ki?

    Az alaplap az jónak tűnik, ez csak AMD procikat támogat igaz?. A DDR3-as memória is nyilván jobb, mint a DDR2-es.
  • Solten
    #5897
    Akkor ez a tippem:

    GIGABYTE GA-MA770T-UD3P: 21.804 Ft
    AMD Phenom II 550 AM3 BOX Black Edition: 25.571 Ft
    KINGSTON 2048Mb DDR3 1333Mhz KIT: 9.876 Ft
    POWERCOLOR AX4730 512MD5-P PCIE: 23.878 Ft

    vagy SAPPHIRE HD4730 512MB GDDR5 HDMI LITE PCIE: 23.878 Ft ha a Sapphire jobban bejon.
  • totyak
    #5896
    A Gigabyte alaplap az ha jól néztem csak DDR2-es memóriát támogat, ami nem akkora gond, de az mit jelent, hogy 1066(OC)? Akkor 1066-os memóriát még lát, de nagyobbat már nem? Ja és max. 4Gb memória, ugye?

    Az FSB ha jól tudom a procihoz kell, szóval látom abból még bőven tolhatnék bele nagyobbat is.

    Videokártyánál meg nem tudom mire kell figyelni. Kell valami kompatibilitást figyelni a lap meg a vidikari között? Max annyit, hogy PCI-s csatoló legyen nem?

    Látom az ASUS lapba jóval több memória pakolható, de az is csak 1066-os DDR2-es. PCI csatolóból is több van. Processzorilag még ezzel is lehet fejlődni, viszont ez drágább.

    Szerinted megérné drágábban megvenni az ASUST, vagy annyival nem tud többet, hogy érdemes legyen?
  • totyak
    #5895
    Az egész pakkra (proci, alaplap, memória, videokártya) max. olyan 80ezer pénzt költenék. Szűkös a keret. Viszont ebből a pénzből szeretném kihozni a maximumot, mert elsősorban játszani használom a gépet, és a mai játékokhoz már kell vas bőven.
  • speeding
    #5894
    sziasztok! Azért vagyok itt, mert nem vagyok egy info zseni és tanácsra van szükségem! én 15-20 ezer ft között szeretnék alaplapot venni. Van egy 512mb-os Ati x1650pro AGP videókártyám, és ha lehet, nem szeretném lecserélni. Ezért az Asrock 4CoreDual-SATA2 R2.0 (s775) alaplapra gondoltam, mert azon PCI és AGP csatlakozó is van. Szerintetek jó ötlet ilyen lapot venni? (mellé pentium dual 2,6ot, ill. 4b ramot szeretnék)
    Vagy inkább vegyek egy új PCI videókártyát mert ez így nem jó?
    köszi a válaszokat
  • Solten
    #5893
    Hello. Lapra, CPU-ra, memoriara mennyit koltenel osszesen? Ertelmesebb deszkak ~20k koruli osszegnel vannak.
  • solo
    #5892
    Hello.

    Az egyik:
    Gigabyte GA-EG31MF-S2 14-15 közt alakul az ára, bolttól függően.

    A másik:
    ASUS P5Q L Pro ez kicsit drágább, de már p43 mas chipsettel. Ez kicsit több mint 19 ezer, de p5k hoz hasonlóan nagyon stabil lap:]
  • totyak
    #5891
    Üdv!

    Milyen lapot javasoltok ehhez a cucchoz. Még csak tervben vannak meg, de ezeket venném:
    Intel C2Duo E7400 2,80/1066/3MB
    2GB/1066 DDR2 RAM Kingston/ 3 év
    Sapphire PCIE HD4770 512 DDR5/2év
    Sapphire PCIE HD4830 512 DDR3 /2év
    Sapphire PCIE HD4850 512 DDR3/2év

    Vidikarik közül még nem döntöttem, de 4850 felé húz a szívem.

    Az alaplapra nem szeretnék túl sokat költeni (kb. 15 ezerre gondoltam). Ebből kéne kihozni a maximumot. Ha tudtok valamit, ami nem a legalja, tehát még esetleges későbbi bávítés is beleférhet, azt mondjátok.

    THX!!!
  • Snekov
    #5890
    THX!
  • Solten
    #5889
    link

    nm ;)
  • jo01
    #5888
    Itt valaki nem tudja hogy hol lehet állítani a proci sebességén. olvastam hogy valamilyen feszt kell állítani de nem találom a biosba a bios AWARD de ott nincs. Meg valami CPU cloc állítottam de ott csak 1800MHz-ig lehet állítani. Mert 200-255ig lehet állítani de én már elértem a 255-öt. Bocs a fogalmazásért elég sz* de nem tudtam jobban mert siettem a választ előre is köszi.
  • Snekov
    #5887
    Üdv!

    Kb 25k lenne rá és DDR3!

    Köszönöm előre is a segítséget!
  • Solten
    #5886
    Nem baj, Pixmania-rol amugy se erdemes vasarolni. CF-hez kell? Mert ha nem, nezhetnel valami korszerubb lapot: pl
  • Solten
    #5885
    Hello. Mennyit szannal ra max.? DDR2/DDR3?
  • Lantee
    #5884
    Én ezt néztem most ki: GA-X48-DQ6
    Marha vicces, hogy mindenhol 30.000,-Ft és 36.000,-Ft között árulják, de nézzétek csak --> http://www.pixmania.hu/hu/hu/674087/art/gigabyte/x48-dq6-socket-lga775-int.html

  • Snekov
    #5883
    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy egy Phenom II 710-hez procihoz milyen alaplapot vegyek. Aki otthon van ebben a témában, esetleg van valmi ötlete, tapasztalat azt megkérném, hogy segítsen nekem!

    Előre is köszönöm!
  • jo01
    #5882
    Köszi szépen!!!!!!!!!!
  • Solten
    #5881
    Hi. Legnagyobb procko amit elbir az a AMD Athlon 64 3700+: 2400 MHz (1MB,1600,Socket 754)
  • jo01
    #5880
    Hello az lenne a kérdésem hogy egy Ecs 760gx-m alaplap hány MHz-es procit bír el max? Mert úgy találtam hogy 1600MHZ de gondolom lehet túlhúzni mert már találtam fórumokba hogy 1900MHZ procik is mentek vele. A választ elörre is köszi.
  • Narancs
    #5879
    Mert nem mennek dualban, két teljesen különböző modul kerülne bele...de ezekszerint ez leginkább lap függő, nincs biztos tipp...
  • duracellmumus
    #5878
    üdv!
    megoldható a dolog.
    a legtöbb bios (DDR2 korszak végeről) már alkalmas a dual-chanel kikapcsolására.
    de hogy minek azt nem tom!
  • Solten
    #5877
    Hi. Miert nem akarod dual channelben hajtani őket? :)
  • Narancs
    #5876
    Szaisztok!
    Ilyen lapban, ahol csak két slot van a memónak, lehet nem dual channelben hajtani őket? Valaki azt mondja, hogy kizárt, más meg azt, hogy nála is két tök különböző megy ilyen lapban...

  • Dobronski
    #5875
    táj.
  • Solten
    #5874
    uhum
  • Dobronski
    #5873
    Gigabyte lapok amúgy jófélék?
  • Solten
    #5872
    Hi
  • samsung123
    #5871
    Hali. most szeretnélk alaplapot venni amd7750BE procimhoz, tuning alapra lenne szükségem, de 27ezer forintig max....
    én ezt néztem ki:alaplap
    ez szerintetek jó?
  • xido
    #5870
    jól ment..1 évi tartalékomat lőtte ki
  • xido
    #5869
    win7

    de így igen..csak volt egyszerűbb exe telepító is,az intett be
  • Solten
    #5868
    Evvel a progyval Pista alol siman frissitesz BIOS-t.
  • rvn
    #5867
    Van alá rendszer rakva:D..korajhet..jól megy
  • xido
    #5866
    jah..én is ezt olvasgatom most:)
  • xido
    #5865
    nemlol...mondtam,hogy az lesz belőle
  • Solten
    #5864
    Korajhet... Lol...

    link
  • xido
    #5863
    gigabyte ex58-ud3..most próbálom megoldani a bios flash cuccal..
  • Solten
    #5862
    Segitene ha esetleg leirnad milyen lapod van...
  • xido
    #5861
    szégyen nem szégyen,esküszöm reggel visszarakom a 32bites xp-t és dögöljön meg a 4g ram meg a dx10...csak bajom van vele az új gépen
  • xido
    #5860
    Sziasztok!

    Biost szeretnék frissíteni a lapomon,mert úgy érzem lehet segíteni a kék halálom problémáján...szerencsémre win alatt futtatható .exe és nem kell kitalálnom,floppy híján hogy oldjam meg,erre beszól,hogy el se indul,mert 64bites rendszeren nem indul el és kész...most szivatnak engem?:)..akkor mire jó a 64bit,ha pont a legfontosabb dolgokra tojik magasról?
    próbáltam xp kompatibilis indítással is..
  • Solten
    #5859
    Black szériás ECS alaplap az AMD 785G jelzésű lapkájával